Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esat dzirdējuši par ”neatkarīgo”, ”bezpartijisko”, ”saimnieciski orientēto”, „izlēmīgo” un ”valstiski domājošo” satiksmes ministru Aivi Roni? Par „izlēmīguma” komponenti viss jau sen skaidrs, redzot, kā Roņa kungs labākajās Dombrovska tradīcijās mēnešiem ilgi staipās ap bēdīgi slaveno vilcienu iepirkumu, nekādi nespējot uzņemties kaut mazāko atbildību un tāpat nejaudājot pateikt ne jā, ne nē, ne balts, ne melns. Bet nu Roņa kungs ir ar vienu rāvienu ilustrējis arī to, cik vērtas ir pārējās pasaciņas.

Pavisam vienkārši: te ir septiņi otrdien ministram un viņa biroja vadītājam Aivim Freidenfeldam uzdoti jautājumi, uz šiem jautājumiem sniegtās atbildes un īsas piebildes – tas viss saistībā ar mums visiem tik labi zināmā „nodokļu optimizēšanas speciālista” Aigara Štokenberga iecelšanu valsts uzņēmuma ”Pasažieru vilciens” valdē:

Jautājums: medijiem Jūs kā Satiksmes ministrijas pārstāvis esat apgalvojis, ka Aigars Štokenbergs sevi „labi parādījis kā valsts amatpersona”. Uz kādiem konkrētiem faktiem balstās šis Satiksmes ministrijas apgalvojums?

Atbilde: Štokenberga kungs ir trīs reizes baudījis Saeimas uzticību, kļūstot par Latvijas valdības – ekonomikas, reģionālās attīstības un pašvaldību, tieslietu ministru, kā arī uz laiku izpildījis iekšlietu ministra pienākumus.

Piebilde: Roņa kunga loģika tātad ir – Latvijas valstī sevi labi ir automātiski parādījis tas, kas politiskā tirgus rezultātā ticis pie ministra amata. Multiministrs Slakteris, multiministrs Kristovskis, multiministrs Štokenbergs... Bet nuja - ko citu teikt, ja nav iespējams sameklēt ne kaut niecīgāko Štokenberga kunga atstāto devumu šajos amatos. Neiesi taču lielīt par, piemēram, spēju sarīkot masu pasākumus un pēc tam ne tikai nespēt tos kontrolēt, bet arī gļēvi kratīties vaļā no jebkuras atbildības par sekojušajiem grautiņiem.

Jautājums: medijiem Jūs kā Satiksmes ministrijas pārstāvis esat apgalvojis, ka Aigars Štokenbergs sevi „labi parādījis kā uzņēmējs”. Uz kādiem konkrētiem faktiem balstās šis Satiksmes ministrijas apgalvojums? Vai runa ir par medijos iepriekš atspoguļotajiem faktiem saistībā ar Štokenberga kunga darbībām „nodokļu optimizēšanā” personiskajā biznesā?

Atbilde: Štokenbergs savulaik aktīvi darbojies Pasaules Bankas Lauku attīstības projektā, savukārt šobrīd nodarbojas ar uzņēmējdarbību un strādā pie rūpnīcas celtniecības projekta Zviedrijā.

Piebilde: tiešām grūti saprast, kāds sakars darbībai Pasaules Bankas projekta administrēšanā un Štokenberga kunga pašpasludinātajai „strādāšanai pie projekta”, par kuru Latvijā zināms tikai no viņa paša vārdiem, ar uzņēmējdarbību. Bet nuja - nevar taču Roņa kungs izteikt uzņēmējam Štokenbergam pateicību par pārējai Latvijas uzņēmēju saimei savulaik sniegto, medijos plaši aprakstīto personisko piemēru, kā likumīgi krāpt valsti un tikpat likumīgi izvairīties no šiem tik nepatīkamajiem nodokļiem.

Jautājums: medijiem Jūs kā Satiksmes ministrijas pārstāvis esat apgalvojis, ka Aigara Štokenberga kandidatūra atrasta „datu bāzē, kurā tiek meklēti piemērotākie kandidāti”. Kas ir šī datu bāze, kas to uztur, cik izmaksā šī uzturēšana un tās izmantošana, pēc kādiem principiem tā tiek veidota, kādas personas to izmanto?

Atbilde: ministrijas rīcībā nav un netiek uzturēta īpaša elektroniskā datu bāze. Pretendentu atlasē arī tiek izmantoti amatpersonu (ierēdņu) vai darbinieku iepriekšējiem konkursiem iesūtītie CV. Ja pretendents nav izturējis atlasi, bet ir izteicis gatavību pieņemt citu piedāvājumu, tad parasti tas tiek ņemts vērā. Tad ministrija vērtē kandidātiem nepieciešamās kvalifikācijas un prasmes, kā arī papildus apzina attiecīgās nozares profesionāļus un aicina uz pārrunām.

Piebilde: jā, samelojās Roņa kungs vai viņa viedokļa paudējs par datu bāzi, - tāda neeksistē. Un nav arī kaut kā dzirdēts, ka dikti veiksmīgais uzņēmējs un valstsvīrs Štokenbergs būtu sūtījis savus CV kādiem iepriekšējiem Satiksmes ministrijas uzņēmumu konkursiem. Bet nuja – nav taču te kaut kāda Skandināvija, kur politiķu meli tiek uzskatīti nepieņemamu lietu.

Jautājums: uz kādiem gan iepriekšējiem konkursiem Štokenberga kungs būtu startējis ar savu CV, ja tas ir bijis ministrijas rīcībā?

Atbilde: tieši Štokenberga kungs nebija startējis, bet vērā tika ņemta viņa pieredze, esot valdības locekļa amatā, jo īpaši tieslietu ministra.

Piebilde: nuja, tāds nu ir Roņa kunga meluspējas līmenītis...

Jautājums: kura konkrētā amatpersona pieņēma lēmumu par Aigara Štokenberga uzaicināšanu par AS „Pasažieru vilciens”? Kura amatpersona veica AS „Pasažieru vilciens” akcionāru sapulces funkcijas, kurā tika apstiprinātas izmaiņas AS valdē? Kura amatpersona deva šai amatpersonai uzdevumu ievēlēt AS valdē Aigaru Štokenbergu? Uz kādiem apsvērumiem balstījās uzdevumu devusī amatpersona?

Atbilde: satiksmes ministrs pēc sarunas ar A.Štokenbergu aicināja viņu ieņemt „PV” valdes locekļa amatu. Iecelšana valdes locekļa amatā notiek atbilstoši likumam „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”.

Piebilde: nuja – ies nu Roņa kungs atzīties, kurš viņu šoreiz ir dancinājis un kustinājis.

Jautājums: kāpēc uz vakantajām AS „Pasažieru vilciens” valdes locekļu vietām pretēji iepriekšējiem apgalvojumiem netika rīkots konkurss?

Atbilde: Uzņēmuma operatīvas darbības nodrošināšanai, akcionāram bija jāpieņem steidzams lēmums, lai aizvietotu atlūgumus iesniegušos valdes locekļus, jo valde viena valdes locekļa sastāvā nav lemttiesīga.

Piebilde: protams, protams, tā pilnīgi nejauši un vienā mirklī uzņēmuma valdes locekļi sasniedza atlūgumus, ministram to nezinot un nenojaušot, - kaut to jau iepriekš bija paziņojusi pat televīzija. Bet nuja – ko darīt, ja slinkums Roņa kungam domāt kaut cik ticamus melus, - gan jau dumjā tauta sagremos arī šitādus.

Jautājums: vai Satiksmes ministrija apstiprina Aigara Štokenberga publiskajā paziņojumā teikt, ka „Aivis Ronis grib, lai es sakārtoju jautājumus, kas saistās ar Eiropas Komisijas pretenzijām attiecībā uz jauno vilcienu iepirkumu”?

Atbilde: ministrija atturas komentēt Štokenberga kunga izteikumus.

Piebilde: nuja – gadās reizes, kad pat kaut jel kādus melus sadomāt ir neiespējami, un tad nekas cits neatliek kā vienkārši paklusēt.

 

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Pēc lasītāju ierosinājuma to publicējam arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...