Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja man būtu neierobežota vara, teiksim, kā monarham vai diktatoram, tad Latvijā (vismaz legāli) pavisam noteikti nevarētu vairs nopirkt cigaretes, narkotikas, pornogrāfiju, pilnīgi nevienu produktu, kas saturētu ĢMO, un lielāko vairumu produktu, kas pilni ar veselībai kaitīgajām vielām (uz mūsu kūpinājumiem tas neattiecas). Ar vārdu sakot, tie, kuri izsalkuši pēc snikeriem un bugernaldiem, pēc tiem mierīgi varētu mīt uz leišiem, igauņiem vai jebkuru citu valsti, jo Latvijā tos varētu nopirkt tikai melnajā tirgū.

Savukārt, kas attiecas uz alkoholu, tad es atļautu legāli darboties tikai un vienīgi vienai spirta rūpnīcai medicīniskajām vajadzībām, Rīgas Melnā Balzāma līnijai un mazajām, kvalitatīvajām alusdarītavām. Veikalos par visai ievērojamām cenām būtu iespējams nopirkt tikai Rīgas Melno Balzāmu, vīnu un Latvijā ražotu alu, kas fasēts mazajās 0,3 l pudelītēs.

Tāpat arī nebūtu atļauti tādi kaitīgi, amorāli un neētiski biznesi kā azartspēles, totalizatori, striptīzklubi un prostitūcija.

Tiem, kuri sašutuši iebilstu, ka tā ir cilvēktiesību pārkāpšana, liedzot viņiem izvēles iespējas dzīvot kā pašiem labpatīkas, es teiktu, ka viņi šīs tiesības uz pilnu klapi var braukt izmantot uz jebkuru citu valsti, kur varētu indēt sevi un apdraudēt sabiedrības kopējo veselību un drošību tik, cik tiem  labpatīkas un neliedz šo valstu likumdošana. Brauciet un indējieties veseli! Kas jums liedz to prieku!

Savukārt tiem, kuri smīkņātu, ka tādā veidā valstij gar degunu ietu milzums ienākumu, teiktu, ka sevi pašcienošai valstij nav jāpelna ne santīma ar neētiskām, amorālām lietām un biznesiem. Noteikti, ka atrastos lērums sašutušo, kuri nikni bļautu, ka viņiem tiek liegta iespēja strādāt un pelnīt iztiku. Taču mana pieredze rāda, ka daba tukšumu nemīl. Patiesībā, ja paskatāmies sev visapkārt, tad redzam, ka darba ir vairāk nekā vajag.

Latvijā ir jāatjauno gan rūpniecība, gan lauksaimniecība. Turklāt tikai un vienīgi dabīga lauksaimniecība! Es izveidotu sistēmu, kurā nebūtu iespējams nopirkt veselībai kaitīgus produktus, jo par kaitīgas, neveselīgas produkcijas ražošanu un tirgošanu būtu pamatīgas soda sankcijas. Turklāt Latvijā valsts regulētu produktu cenas, kur Latvijā ražotai produkcijai būtu VIP statuss. Ārzemēs ražotai produkcijai, kuru iespējams saražot Latvijā, noteikti būtu pamatīgs uzcenojums, lai tā nevarētu apdraudēt mūsu ražotājus. Pasaules Tirdzniecības organizācijas ar visiem saviem draudiem varētu mierīgi ieskrieties, jo mani pielauzt vai piekukuļot nebūtu iespējams.

Principā mani jau sen izbrīna, ka mūsdienu valstu valdības neko nedara, lai radītu sistēmu, kurā bioloģiskie un veselīgie produkti būtu lētāki par kaitīgajiem. Manuprāt, tas būtu tikai loģiski un pašsaprotami! Diemžēl pašreiz viss ir pilnīgi otrādi, kas nozīmē, ka esošā politiski saimnieciskā sistēma ir absurda un pat noziedzīga, un līdz ar to nolemta drīzākam vai ilgākam, taču neizbēgamam sabrukumam.

Līdzīgi būtu arī ar vieglo un smago rūpniecību, jo labi apzinos, ka Latvijā augstā kvalitātē elementāri ir iespējams ražot teju vai pilnīgi visu mums nepieciešamo, sākot no apakšveļas un apaviem un beidzot ar sadzīves tehniku, elektroniku un automašīnām.

Būtībā to visu ir iespējams realizēt, ja vien tautas vairākums to vēlētos un aktīvi un neatlaidīgi to pieprasītu no jebkuras valdības. Taču, tā kā labi apzinos, ka tautas vairākumu augstāk uzrakstītais interesē visai maz, tad tam nenotikt ātrāk, kamēr pasaulē nenotiks kādas kardinālas negatīvas izmaiņas cilvēku vairuma veselībā, kā arī drošības un labklājības sajūtā, vai nu arī, ja pie neierobežotas varas negaidot pēkšņi nokļūtu tāds cilvēks kā es, kuram būtu uzspļaut uz sašutušo protestiem, kuriem, redziet, neļauj indēties un ievilkt šajās atkarību lamatās citus.

Viens ir skaidrs pavisam noteikti - tauta vairāk neko no tikko minētā realizēt valdībai pati nekad nepieprasīs, jo ir kritusi par upuri gadu desmitiem ilgai indēšanai gan prāta ziņā, gan fiziskā nozīmē, tādējādi kļūstot atkarīga no indēm un neadekvātas valsts iekārtas, kas neļauj cilvēkam būt simtprocentīgi krietnam un tikumiskam, jo piespiedu kārtā piespiež to iepīties neētisku lēmumu pieņemšanā, ko paredz idiotiskais termins "konkurence". Līdz ar to vienīgā iespēja izkļūt no šī purva ir nevis tautas vara (demokrātija), bet gan meritokrātija (valsts pārvalde, kas tiecas uz viedumu), jeb arī monarhija vai diktatūra ar piebildi - ja tās priekšgalā atrodas persona, kas apzinās cēloņu un seku likumsakarības neizbēgamību, un to, ka ir jādara viss iespējamais, lai katrs un viss mainītos uz labo pusi, tādējādi radot kopēju harmoniju, kas savukārt ietver sevī gan labklājību, gan drošību, gan labu veselību utt.

Bet tagad laipni lūgti izšļākt savu indi visi, kuriem labpatīkas ieņirgt par tamlīdzīgiem naiviem sapņiem un sacerējumiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...