Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Vienígi

28.07.2019. 11:14

»

fui!

Kas tā "lūksna" tāda ir


latviešu zemisks mērglis var priecāties par tehnisku kļūdu!

Atbildēt

A.P.

28.07.2019. 08:07

Ja latviešu stubeņu miljons vēl nav sapratis LR nacionāli noziedzīgo būtību, tad kāpēc lai šis latviešu stulbeņu miljons saprastu levitžīda vietu nacionāli noziedzīgajā LR būtībā. Levitžīds tika aktīvi izmantots PSKP/VDK morālo kastrātu "perestroikas/atmodas" specoperācijās. Viņš kalpoja PSKP/VDK morālajiem kastrātiem, kuri uzticējās levitžīdam, bija pārbaudījuši tā lietderību specoperācijām utt. Tātad bija PSRS sagrāvēju uzticības persona. Tātad levitžīds nebija nekāds Latvijas patriots, Latvijas normālas valsts veidotājs. Tātad viņš tagad nelietīgi melo, tēlojot Latvijas patriotu. Tātad viņš joprojām ir to spēku kalps, kas valda kriminālajā kapitālismā Krievijā, Latvijā, Ukrainā u.c. Tātad levitžīds patiesībā ir tautas nodevējs, bet nevis "nācijas tēvs". Taču to latviešu miljonam neļauj saprast iedzimtais stulbums.

Atbildēt

Brokastotājs

28.07.2019. 07:37

Pēc brokastīm ēdiens vēderā optimāli strukturējās bez komplikācijām, un Levits paguva referātā iespraust vēl vairākas konceptuālās tēzes: “Cilvēka dzīves kvalitāte sevī neapšaubāmi ietver arī piederību, iesaisti savā sabiedrībā, savā vidē”; “Latviešu valoda, kultūra, vēstures un pasaules izpratne nepieder tikai latviešiem”; “Katra cilvēka brīvības robežas nosaka vienīgi citu cilvēku brīvība”; “Brīvība – tas ir cilvēka dabiskais stāvoklis. Tas ir stāvoklis, kurā mēs varam izvēlēties starp alternatīvām”. Uz tribīnes Levitu uzlaida 11.20. Konferences dalībniekus vispirms iepazīstināja ar Levita cilvēcisko un profesionālo portretu. Par kavēšanos Levits nedusmojās. Viņš gudri savilka seju un kāri klausījās saldos vārdus “valstsvīrs”, “nācijas tēvs”, “pravietis”, “otrs Kārlis Ulmanis”. Pēc vārdiem “nācijas tēvs” konferences dalībnieki, kājās stāvot vētraini aplaudēja. Kāda sieviete divas reizes spiedzoši nokliedzās “Brāvo, mūsu prezidents!”.

Atbildēt

Artur, neapkauno valsti

28.07.2019. 01:44

»

A.P.

Izdevumā "Latvijas armija" viena fotogrāfija stāsta par "nācijas tēva" ēšanu. Labi, ka Levitam nevajadzēja sēsties pie brokastu bezmaksas galda: "Levita dzīvē lielākais ienaidnieks bija kontinentālās brokastis. No tām viņš vairījās daudz paniskāk nekā no iespējas visu mūžu veģetēt bez izglītota, gudra...


Artur, neaizskar Valsts prezidentu. Viņu aizskarot tu pazemo valsti. Klaigāt varēji pirms prezidenta ievēlēšanas, bet ne tagad.
Egils Levits nav ne sveštautietis, ne nosodāms. Viņš vienmēr ir stāvējis un kritis par Latviju, to atzinis kā savu valsti, godam tai kalpojis.
Ar tādiem paņēmieniem mēs nomelnojam savas izcilākās valsts amatpersonas, personības.
Par tautību - mums vai katram ģēnos ir svešas tautas ģēni, Latvijā "tīrie latvieši" ir tikai čekistu kadri, kadri, kuri uzdodas, ka viņi ir īstie, bet pārējie nav īsti. Un kas ir latvietis vispār, tu zini? Protams Juris Bojārs ir visizcilākais latvietis, izcilākais
Latvijas zinātnieks, godavīrs, tādēļ viņu "īstie latvieši" nozākāja un lamāja par čekistu, jo pabijis čekista amatā. "Īstie latvieši" ir čekistu pabiras, tādēļ viņi sevi izceļ, citus nozākājot. Tas ir čekistu paņēmiens.

Atbildēt

A.P.

27.07.2019. 20:28

»

A.P.

Beidzot! Beidzot "nācija" kaut ko uzzināja par savu "nācijas tēvu": "Latvijas armija...


Izdevumā "Latvijas armija" viena fotogrāfija stāsta par "nācijas tēva" ēšanu. Labi, ka Levitam nevajadzēja sēsties pie brokastu bezmaksas galda: "Levita dzīvē lielākais ienaidnieks bija kontinentālās brokastis. No tām viņš vairījās daudz paniskāk nekā no iespējas visu mūžu veģetēt bez izglītota, gudra un godīga cilvēka reputācijas. Levits nekad neuztraucās par savu reputāciju. Toties par neizbēgamo perspektīvu notiesāt riebīgās kontinentālās brokastis Levits trakoti uztraucās. Kontinentālās brokastis ir primitīvas brokastis. Tās sastāv no kafijas un kruasāna, kā arī tosta ar marmelādi un sviestu. Kontinentālo brokastu dzēriena varianti var būt tēja, karstā šokolāde, sula. Tostu vietā var pasniegt saldās pankūkas ar ievārījumu vai saldu sīrupu. Un tas ir viss." No pamfleta "Brokastotājs".

Atbildēt

A.P.

27.07.2019. 20:21

Beidzot! Beidzot "nācija" kaut ko uzzināja par savu "nācijas tēvu": "Latvijas armija

Šodien nometnē "Mazais Namejs" ļoti gaidīts un īpašs viesis - Valsts prezidents Egils Levits.
Valsts aizsardzības un patriotisma fonda “Namejs” un Latvijas Skautu un gaidu organizācijas kopīgi veidotā nometne “Mazais Namejs” norisinās jau otro gadu no 22. līdz 28. jūlijam. Nometnē militāro misiju veterānu bērniem ir iespēja labāk iepazīt karavīra profesiju un ikdienu, kā arī uzzināt vairāk par skautu un gaidu kustību. Nometnes dalībnieki iepazīst gan Nacionālo bruņoto spēku vienības, gan piedalās izturības pārgājienā, stratēģiskajās spēlēs un radošajās darbnīcās." Lielie mediji joprojām (21.20) klusē, neapzinoties, ka tas ir noziegums pret latviešu "nāciju", kura nedrīkst nīkuļot bez regulāras informācijas par "nācijas tēvu".

Atbildēt

Patriotiskais gars

27.07.2019. 15:58

Nav ko gausties un vaidot-vaimanāt,par vadoni trīsreiz iestājās un sapnis piepildījās nacionāl-nacionāli nacionālākie patrioti.Sapratīsim un pieņemsim nacionāla gara stiprībai!

Atbildēt

c'est exact

27.07.2019. 15:20

»

Brokastotājs

Referāta sagatavošana Levitam nekad nebija grūts darbs. Katrā referātā vislielāko uzmanību viņš veltīja konceptuālo tēžu izkārtojumam. Viņam bija konceptuālo tēžu kartotēka. Tajā bija konceptuālās tēzes visiem dzīves segmentiem. Tā tam bija jābūt, jo Levits bija tematiski universāls referents. Tāpēc...


šāda tēžu grāmatiņa atvilktnē glabājās gandrīz katram padomju funkcionāram, kam nācās publiski uzstāties. Tā bija drošības josta, lai neizmuldētos kaut ko šķērsām. Tikai retais vispār spēja un arī atļāvās norunāt spontāni. Tiesa gan, toreiz bija stingri satura ierobežojumi. Šodien minētā metode ļauj justies pārliecinoši un tauta slauka asaras - kāds gudrs cilvēks!

Atbildēt

Krievs-pilsonis

27.07.2019. 14:16

»

Arturs Priedītis

Glamūrīgs pseidointelektuālisms ir dziļi aprobežotu, neinteliģentu un pusizglītotu indivīdu privileģija. Prof. J.Bojārs par levitžīda izglītību: “Hamburgas universitātes juridiskajā fakultātē prof. Lēbera lekcijas esot klausījies arī Levits, atbilstoši viņa “Ziņām” gan bez īpašām sekmēm, jo viņš tur...


Rakstiņš nav slikts un visai precīzi atmasko levita "principus",kaut būtiskie un Latvijai tiešām kaitīgie viņa darbi noklusēti.Gan okupantu legalizācija,gan Abrenes nodevība, gan valodu referendums utt. ir no psrs gara indes pilošā a. priedīša noklusēti. Vienīgi raksta beigās lamātie amerikāņi un kremlim tīkamā Eiropas armijas perspektīva paver patieso skatu uz autoreļa mērķiem.

Atbildēt

Izglītība

27.07.2019. 13:14

Laba,Parīzē gūta izglītība bija arī Polam Potam.Man,piemēram,nepatika Satversmes preambula,bet pilnīgi nepieņemama ir skaidrojuma plāksne zem Kārļa Ulmaņa portreta.

Atbildēt

Lopkopis

27.07.2019. 12:11

»

autoram

Nesaprotu- esat garīgi slims vai nelietis. Pirmajā gadījumā jāiet pie ārsta, taču skaudībai un naidam zāļu nav


Vienkārši grafomāns. Dažus pensijas vecuma vīriņus šī kaite skar ļoti izteikti. To var redzēt ne tikai šeit. Interesanti, ka kungs blakus rakstā (garā komentārā) izsakās par nepieciešamību pēc valodas tīrības, kamēr pats savā tekstā burtiski katrā teikumā lieto pa kādam svešvārdam, lai izklausītos akadēmiski inteliģentāks un nopietnāks. Bet tā īsti teikt jau ko viņam nav, sanākusi tikai ksenofobiska izrakstīšanās. Es šo parādību dēvēju par Artura Priedīša vārdā nosauktais Pietiek.com.

Atbildēt

autoram

27.07.2019. 12:05

Nesaprotu- esat garīgi slims vai nelietis. Pirmajā gadījumā jāiet pie ārsta, taču skaudībai un naidam zāļu nav.

Atbildēt

fui!

27.07.2019. 11:29

Kas tā "lūksna" tāda ir?

Atbildēt

Udo Ulbergs

27.07.2019. 11:06

Jau trešā diena latviešu populācijai ir sākusies bez "NĀCIJAS TĒVA". Rīgas lielajos interneta medijos joprojām nav nekas par levitžīdu. Bet tas nav labi! Vietējā populācijā var iestāties prostrācija - nomāktība, vienaldzība pret apkārtni, pilnīgs spēku izsīkums. Latviešu masveida prostrācijai būs drausmīgas sekas: apsīks zagšana, apsīks stulbuma izvirdumi, latviešu cienījamā valdība pārtrauks darīt "583 darāmos darbus", "Delfi" pārtrauks latviešus barot ar latviešu ēdienkartes tradicionālo desertu krievu popkultūras viepļiem un seksa perversiju izklāstu, superneliete Veidemane atzīsies savā izlaidībā visu mūžu, jo prostrācija slāpēs viņas piemēsloto smadzeņu darbību. Savukārt latvju zelta jaunatne, latviešu populācijas visnevērtīgākā "6.oktobra paaudze" Salacgrīvā pārtrauks veldzēties ar narkotikām un alkoholu, dagmārbeitnere no kauna par to, ka "NĀCIJAS TĒVS" viņu tā ir pievīlis ar savu klusēšanu un latviešu ekselenču glamūrīgo nebarošanu vairākas dienas pēc kārtas, pakārsies Stikla kalna smailē, bet latviešu vislielākais cilvēciskais kroplis mastodonts Grantiņš izsludinās vispārēju amnestiju ne tikai ebrejiem, bet arī nevērtīgajam lopu baram pie Baltijas jūras. Bet tas vēl nav viss. Prostrācija ir talantīga uz visām pusēm tāpat kā latviešu inteliģence ir talantīga uz visām pusēm. Vienosimies kopējā lūksnā, lai "NĀCIJAS TĒVS" līdz vakaram tomēr parādītos savai nācijai un nenovestu to līdz pelnītai aizsmakšanai uz mūžu mūžiem.

Atbildēt

ha-ha

27.07.2019. 10:02

Tāpēc varas mājā karājas pseidoprezidenta,prettiesiskuma etalona,valsts nodēvēja portrets,kura priekšā klanās visi Kangari,LRTT šefu ieskaitot.

Atbildēt

kur ir

27.07.2019. 08:32

Priedīša "rakstu palagi"par eksprezidenta "vējoņkrieva "tautību,intelektu,izglītību u.t.t.Ar ko krievs ir labāks par žīdu?

Atbildēt

Brokastotājs

27.07.2019. 02:52

Referāta sagatavošana Levitam nekad nebija grūts darbs. Katrā referātā vislielāko uzmanību viņš veltīja konceptuālo tēžu izkārtojumam. Viņam bija konceptuālo tēžu kartotēka. Tajā bija konceptuālās tēzes visiem dzīves segmentiem. Tā tam bija jābūt, jo Levits bija tematiski universāls referents. Tāpēc tēžu kartotēkā glabājās piemēroti domu graudi visdažādākajiem dzīves aspektiem. Katra referāta sagatavošana praktiski bija tēžu atlase un secīga izkārtošana. Tēzes viņš ieguva, ekscerpējot planētas intelektuāļu darbus. Levits sevi uzskatīja par latviešu intelektuāli, tāpēc droši pārtika no citu tautu gudru cilvēku domu graudiem. Kā vienmēr, arī tovakar viesnīcā vislielāko smadzeņu enerģijas patēriņu prasīja tēžu izkārtojums. Levits ilgi nespēja izšķirties, kādā secība kārtot šādas tēzes: “Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai”; “Brīvība ir pašapzinīgu un atbildīgu cilvēku sadzīves forma sabiedrībā”; “Es ticu Latvijai kā modernai Eiropas valstij Ziemeļos, mūsu zinātnieku un uzņēmēju spējai konkurēt pasaules līmenī, mūsu mākslinieku spējai dot pasaulei jaunas, negaidītas atziņas”; “Abi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai – ir datīva locījumā. Datīvs atbild uz jautājumu “kam”?”; Šis datīvs pārvērš šos vārdus no vienkārši konstatējošiem par uzrunājošiem, aicinošiem. Zināmos apstākļos pat par pavēlošiem. Tas prasa aktīvu rīcību, tas pieprasa kaut ko veltīt. Tātad kaut ko darīt Tēvzemes un Brīvības labā”. Vēl viņš īsti nezināja, ko darīt ar citām tēzēm: “Ir jāņem rokās slota un jāizmēž māja. No tiem mēsliem, kas ir sakrājušies trīsdesmit gados, kas velkas mums līdz, un kas mūs šodien šķir no augsti attīstītas, tiesiskas demokrātijas, piemēram, krāpšanās iepirkumos, partiju atkarība no ziedotājiem, korupcija, nodokļu nemaksātāji, kur blēži saņem daļu no kopējā labuma, bet nepiedalās tā vairošanā, ēnu lobijs un tamlīdzīgi”; “Protams, šīs problēmas pilnībā izskaust diez vai varēs. Taču ievērojami mazināt to traucējošo ietekmi uz mūsu sabiedrību, tas noteikti ir iespējams”; “Šobrīd mēs, Rietumu demokrātijas indivīdam esam nodrošinājuši vislielāko brīvību visas cilvēces vēsturē”; “Brīvība ir raksturīga pilsoniskās sabiedrības kvalitāte, savukārt tehnoloģiju sabiedrībā tā nebūt nav obligāta”. Par tēžu saturisko aplamību, absurdu, idiotismu Levits nekad neuztraucās. Viņš nekad netiecās veidot pareizu saturu. Viņš lieliski zināja, ka galvenais ir tēžu izkārtojums. Tēzes ir tā jāizkārto, lai auditorija nespētu uztvert satura muļkības, retorisko tukšvārdību, demagoģisko vulgaritāti. To panākt nebija grūti auditorijā, kurai viņš bija “nācijas tēvs” un “pravietis”. Tādai auditorijai faktiski derēja princips “Jo lielākas aplamības, jo labāk”. Tāda auditorija cienīja vienīgi pseidointelektuālismu, un intelektuāli piesātināts diskurss to kaitināja un histēriski tracināja.

Atbildēt

čekas bezgaliba

26.07.2019. 20:53

Vai.Sekos arī otrai,iesp.,arī trešais, utt.Kas apmaksā?

Atbildēt

Vo

26.07.2019. 18:19

Priedītim latvieši vienmēr ir tie sliktie, debilie, dumjie. Ieliek Latvijā par prezidentu ebreju, Priedītis atkal trako. Bet tagad taču vajadzēja priecāties, ka tie dumjie latvieši no prezidenta amata ir atbīdīti. Saskaņā ar Priedīša pausto, vajadzētu nākotnē arī Saeimu iztīrīt no latviešiem. Sabalsot tur gudros ebrejus, krievus nu varbūt vēl kādu gudras tautības pārstāvi un Latvijai sāktos ziedu laiki. Dīvaina ir tā Priedīša loģika, ja viņš to slikto latviešu tautu nolīdzina līdz ar zemi un tajā pašā laikā vaimanā un pauž sašutumu par latviešu tautas nacionālo interešu apskādējumu Levita prezidentūras sakarā.

Atbildēt

hm

26.07.2019. 18:04

Levita kā LV Prezidenta zināšanas, personīgās īpašības, rakstura iezīmes ... neliedz ieņemt godpilno krēslu.
Kliedzošākais ir tas, ka par viņu nekādā statusā un nekad neviens Latvijas pilsonis nav nodevis balsi, nav vēlējis!
Viņš ir visīstākais ieliktenis! Ar Latvijas tautu viņam nav nekāda sakara.
Tik pat labi var palūgt igauņu vai leišu prežiem, kad viņiem nav ko darīt, lai paprezidē arī mūs.

Atbildēt

Arturs Priedītis

26.07.2019. 17:54

LU pseidorektors Muižnieks nomelnoja "KNAB". Taču nav dzirdēts par "KNAB" sašutumu, pieprasot Muižnieka sodīšanu, atbrīvošanu no darba. Tas neliecina neko labu par "KNAB'. Ja "KNAB" sevi cienītu kā godīga iestāde, godīgi veicot savu darbu un pilnīgi pamatoti vēršoties pret Brokas korumpētību, tad "KNAB" noteikti neklusētu. Bet "KNAB" klusē. Tātad šajā iestādē kaut kas nav kārtībā. Tāda loģika ir tradicionāla normālā valstī. LPSR neviens neļāva nomelnot valsts iestādi. LR to pieļauj. Tātad LR nav normāla valsts, bet kaut kāds valstisks pārpratums, ko mēs, protams, zinām jau 30 gadus.

Atbildēt

...

26.07.2019. 17:51

Šo rakstu var nelasīt,daudz nezaudēsiet.

Atbildēt

Arturs Priedītis

26.07.2019. 17:33

Glamūrīgs pseidointelektuālisms ir dziļi aprobežotu, neinteliģentu un pusizglītotu indivīdu privileģija. Prof. J.Bojārs par levitžīda izglītību: “Hamburgas universitātes juridiskajā fakultātē prof. Lēbera lekcijas esot klausījies arī Levits, atbilstoši viņa “Ziņām” gan bez īpašām sekmēm, jo viņš tur 1983. g. ieguvis tikai “Ref. iur.” un 1989. g. “Assessor iur.”, t.i. ne bakalaura vai maģistra grādu. Juridisko zinātņu doktora grāda un profesora viņam nav. Līdz ar to viņš nekādi nevar pretendēt uz izcila jurista statusu. Hamburgas universitātes Sociālo zinātņu un filozofijas fakultātē, Politisko zinātņu nodaļā 1986. g. atbilstoši “Ziņām” viņš ieguvis “Dipl. – Pol.” – t.i. diplomu politiskajās zinātnēs.Tā kā es ilgus gadus esmu bijis LU Juridiskās fakultātes Promocijas komisijas priekšsēdētāja vietnieks, Profesoru komisijas loceklis un LU mācībspēks kopš 1981. g. līdz šai dienai, tad zinu, ka Levits Latvijā nevar pretendēt ne uz profesoru, ne asociēto profesoru pat “par blatu”. Viņš pats saka, ka ir “pa pusei jurists, pa pusei politologs.” ā“Par blatu” viņš dabūja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) goda doktoru. Viņš nevar būt LZA eksperts tiesību zinībās, jo viņam nav fundamentālu monogrāfiju tajās.”

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...