Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Nepieteiktā kara sākums

Ēriks Jēkabsons*
15.09.2015.
Komentāri (34)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

autoram

20.09.2015. 21:43

http://www.presstv.ir/Detail/2015/08/28/426753/Obama-Israel-Iran-nuclear-agreement-

Ko mums no Izraēlas būtu jāmācās? Kā izārdīt un izslepkavot visas apkārtējās valstis ar "ģimenes locekļa"-ASV rokām?

Atbildēt

to Ivars

19.09.2015. 13:39

»

Ivars

Bērnu tirgotājs mums te par kristīgo ētiku stāsta. Preteklis


Nosūtīt Jums laba ārsta telefona nr?

Atbildēt

jo

19.09.2015. 13:36

»

Firsts

Noteikti nesapratīs! To var saprast tikai vislielākie nelieši mācītāji-bērnu tirgotāji, latviešu padibenes, migrantu mīluļi! Riebīgie tārpi


Ko Tu tur ņemies ar to bērnu tirgošanu. Tavu bērnu kāds ir notirgojis? Ko neraksti iesniegumu policijā. Kāpēc Tu nelietīgi apmelo cilvēku?

Atbildēt

Zuze

19.09.2015. 07:41

Labs, izskaidrojoš raksts

Atbildēt

Firsts

18.09.2015. 08:32

»

Igo

Interesanta analīze, diezgan dziłi rakts; nez vai visu visu sapratīs, bet labākais bija par to mazās valsts sindromu. Jautājums, tautai atgūt pašapzińju


Noteikti nesapratīs! To var saprast tikai vislielākie nelieši mācītāji-bērnu tirgotāji, latviešu padibenes, migrantu mīluļi! Riebīgie tārpi!

Atbildēt

Aigars B

18.09.2015. 01:19

Gribat zināt, kas sagaida Latviju dēļ "brīvprātīgajām" kvotām PSRS stila immigrantu uzspiešanā?
https://www.youtube.com/watch?v=05TXz8AUQVY

Atbildēt

Igo

17.09.2015. 09:01

Interesanta analīze, diezgan dziłi rakts; nez vai visu visu sapratīs, bet labākais bija par to mazās valsts sindromu. Jautājums, tautai atgūt pašapzińju ???

Atbildēt

Janka

17.09.2015. 07:22

Reti sakarīgs raksts, labākais pēdējā laikā par šo tēmu.

Atbildēt

zbignevs

17.09.2015. 06:46

Par Izraelu gan noleja suudu,bet kopuma raksts ar daudz udeni,bet summejot pa lietu un pie tam - aktualu.

Atbildēt

Aina

17.09.2015. 04:07

»

Eduards Lunis

---Jēkabson! Mums jau nav jāmācās no Izraēlas-moms jau te viss notiek pēc Žīdu likumiem un tikumiem! To ir apstiprinājis profesores Saprovskas pētījums!Un vienīgā rase, kura IR PATEICĪGA LATVIJAS VARTURIEM IR-ŽĪDI!TĀ VIŅI PAŠI IR TO PUBLISKI PAUDUŠI...


Eduard ! Domāju, ka saprotu jūsu domu gājumu, taču domāju, ka Jēkabsons precizi iezīmēja esošo situāciju. Attiecībā uz žīdiem !? Cepuri nost, latvieši varētu daudz mācīties no viniem kā aizsargāt savu zemi un kā lobēt savas intereses utt. Apsaukāt vinjus ir tiešām stulbi...kā Jēkabsons teica, ka mums ir šī upuru mentalitāte, kas visur saskata ienaidnieku, žīdus, masonus, pasaules pārdalītājus utt. Tad dariet paši kaut ko latvieši, ja esat tik gudri un viszinoši ! Teoritizēt virtuvē vai uz dīvāna var bezgalīgi...

Atbildēt

:)

17.09.2015. 02:33

»

¥

šķiet, ka rietumos veidojas sprādzienbīstama situācija...labāk būtu novilcināt laiku...teikt, ka neesam vēl gatavi, kaut kā tā


500 vietā paņemt 250 un par atlikušajiem 250 samaksāt to maksājumu. Kompromisa variants.

Atbildēt

hmm

16.09.2015. 22:52

un jau padomāju, ka tikai man šis raksts liekas dīvains. Palasīju komentārus, izrādās, ka citiem ar.

Atbildēt

D.

16.09.2015. 18:08

Es uzzināju, ka ārsts esot Smakai aizliedzis sūtīt savus murgojumus uz ārpasauli. Ārsts esot piedraudējis Smakai nedod zāles. Tas varbūt līdzēs un latvieši paliks bez viena intelektuāļa.

Atbildēt

pamācītāja

16.09.2015. 13:59

Autors raksta par "cilvēktiesību imperiālismu".Manuprāt,tieši pārspīlēta globalizācija komplektā ar kristīgu žēlsirdību ir pie vainas. Derētu vairāk veselīga nacionālisma, vajag taču sargāt savu valstu robežas.Citādi ieceļotāji galu galā var sagraut gan kristietību, gan cilvēktiesības, ja viņu būs pietiekoši daudz.
...Un tagad pamācība nacionāļiem, kas iestājas pret homoseksuālismu - tas ir tāpat, kā apkarot, piemēram, dabiskus sarkanmataiņus :),ja tos pārāk nikni apkaros, tad viņi var sākt liet rudo krāsu visiem matos:)

Atbildēt

Ivars

16.09.2015. 10:29

Bērnu tirgotājs mums te par kristīgo ētiku stāsta. Preteklis.

Atbildēt

Fēlis

16.09.2015. 07:43

Pie varas esošie nekad nepieļaus Šveices modeli, jo baidās no bruņotas tautas, kura nekautrējas un nebaidās izteikt savu viedokli. Tā jau var vēl siles privilēģijas zaudēt un ko tad? Lai pelnītu legāli prātiņš par īsu. Lehs Valensa. Dokeris, kurš ir paziņojis, ka pieņem savās mājās melnos? Nez vai tas būs labākais piemērs.

Atbildēt

emm

16.09.2015. 04:38

»

¥

šķiet, ka rietumos veidojas sprādzienbīstama situācija...labāk būtu novilcināt laiku...teikt, ka neesam vēl gatavi, kaut kā tā


Migranti nekādu sprāgoņbīstamo situāciju neradīs. Ieteiktu ļoti uzmanīgi raudzīties uz to kā norisinās situācija Sīrijā. Tā ir "interesanta" vieta un iespējamas daudzas provokatīvas situācijas:
Ja ASV ietiepsies un tomēr uzstās, ka Asadam ir jāiet prom, tad noteikti nekāda sadarbība ar Krieviju neizdosies un Krievija uzvar, jo ASV nav gatava sākt kaŗu ar Krieviju, kas nozīmē kodolkaŗu.
Turki ir absolūti vientieši un neizprot smalko diplomātiju un var izdarīt lāča pakalpojumu, kurā tā var izdomāt provocēt krievus.
Viņi nesaprot, ka ASV ir nonākusi slazdā, pateicoties Saūda Arābijas politikai, kas izveidojusi un finansē ISIS.
Ja ASV piekāpjas un pilnīgi loģiski atļauj alavītiem palikt pie vaŗas - pat tad ja Asads atkāpjas, tas tāpat nozīmē to, ka Saūda Arābijas investīcijas ir zaudējušas.
Šajā situācijā Krievija ir nostādījusi ASV izvēles priekšā - ja ASV piekrīt alavītu palikšanai pie vaŗas, tad tai būs jāiet prom no Tuvajiem Austrumiem, jo pretējā gadījumā tālākās situācijas var notikt līdzīgi kā Beirutā 80tajos gados.
Sprādzienbīstamā situācija būs tajā momentā, kad nobeigsies Saūda Arābijas šeihs un kad nākamais kas nāks vietā pilnīgi noteikti nebūs mērens, bet turpinās līdzšinējo radikālisma atbalstīšanas politiku - pilnīgi iespējams, ka pārejot no slepenas atbalstīšanas uz atklātu. Ja tas nenotiks, tad nākamais arābu pavasaris notiks Saūda Arābijā ar izrietošo ISIS nonākšanu pie vaŗas un viņu rokās nonāks arī Abrahams tanki un arī jaunākās paaudzes lidmašīnas. Un tas patiešām būs bīstami, jo pēc Saūda Arābijas ISIS nākamais solis ir Ēģiptes 70 miljonu pakļaušana un ar tādu savairoto armiju var arī uzbrukt Eiropai.

Atbildēt

emm

16.09.2015. 04:11

»

Heinrihs Grass

Visumā neslikts raksts , varbūt pārāk emocionāls. Tas, ka Briselē ir aktīvāk jāaizstāv savas intereses, jo neviens cits to Tavā vietā nedarīs, arī taisnība. Tikai tie 700 bēgļi nebūs tas, kas apdraud LV eksistenci, lai tādēļ vajadzētu nostāties pozā ( ir nopietnākas problēmas). Tas gan nenozīmē ka nav...


Bēgļu ciparam nav nekādas nozīmes - kaut vai viens bēglis, bet galvenais jautājums ir principā, likumu ievērošanā un tajā kā politiķi pēdējo ~30 gadu laikā izturas, skalojot smadzenes un atliekot jautājumu risināšanu uz vēlāku paaudžu pleciem, kam tos tāpat nāksies risināt.

Rakstā ir pareizi norādīts, ka Rietumu kultūras vājums ir mūsdienu galvenā problēma. ASV ir galvenā šīs kultūras citadele - tā nosaka toni un tā iespaido pārējo Eiropu ar multikulturālismu un arī tām kļūdām kā tā veido ārpolitiku. ASV globālā vaŗa sākās ar uzvarošu kaŗu pret pirātiem ziemeļāfrikā, kas gadā laupīja miljonu eiropiešu un pārdeva musulmaņu vergu tirgos. Ap to pašu laiku tatāri tāpat rīkojās toreizējās Krievijas dienvidu daļā. Ar šo sērgu gan ASV, gan arī Krievija tika galā lietojot efektīvu vardarbību pret pretiniekiem - un pirms ASV kļuva par globālu valsti tā tikpat efektīvi ar jaunākajiem ložmetējiem apšāva nepaklausīgos indiāņus.


Nevajadzētu koncentrēties tikai uz islama "civilizāciju" - tā nav vienīgā, kas ir sajutusi Rietumu civilizācijas vājumu. Arī Ķīna un Krievija rada situācijas un pārbauda rietumu reakciju. Un islamam nav iekarošans plāni tikai uz Eiropu - pastāv vēl kodolvalsts Pakistāna, kurai ir konflikts ar Indiju, kas ir iespiesta pa vidu ar tikpat draudzīgu Ķīnu, kurai ir pretenzijas pret milzīgām Indijas teritorijām. Varētu pat likt likmes - kad Ķīna iekļaus Taivānu atpakaļ savā sastāvā - vai tas notiks labprātīgi vai arī Ķīna vairs neņems vērā ASV un paņems to ar spēku. Ja notiks prāta aptumsums, tad tas skars visas šīs 4 civilizācijas(5 - kopā ar Japānu, pret kuŗu Ķīnai ir revanšisma jūtas) - ASV militārā hegemonija balstās uz jūŗas floti un pietiek tai ciest milzīgus zaudējumus kādā no pasaules reģioniem, lai pārējie norautos kā suņi no ķēdes. Problēma kas skar mūs ir tā, ka ES militārā joma galīgi neinteresē - vienīgais reālais spēks reģionā kas spēj aizsargāt joprojām ir ASV kaŗavīri. Un ASV nespēs vienlaicīgi kaŗot ne pret Krieviju, ne arī pret Ķīnu, ne arī pret Saūda Arābijas radikālajiem spēkiem(tā nesen bija spiesta aizmukt no Jemenas) - tā tam vēl nav gatava. ASV spētu kaŗot visur ar robotu palīdzību, bet tā nespēs tos ieviest pirms sagaidāmās globālākas militāras sadursmes.

Rietumi jau sen dzīvo attīstītajā sociālismā-komunismā, tikai to dēvē par liberālismu, kam nekāda sakara ar liberālismu, jo valsts ir pārņēmusi daudzas privātās dzīves jomas un ir likvidējusi privātīpašnieciskumu.

Bez tam bēgļi ir drausmīgi izdevīgs bizness - ir izveidojusies vesela industrija, kas piesūkusies valsts un ziedojumu finansēm un no tās barojas. Tā ir izdevīga nodarbošanās un tajā iegulda arī nopietni pensiju fondi, kas nopelna milzīgu peļņu.
http://www.inopressa.ru/article/15sep2015/wsj/refugee.html

Atbildēt

¥

16.09.2015. 02:22

šķiet, ka rietumos veidojas sprādzienbīstama situācija...labāk būtu novilcināt laiku...teikt, ka neesam vēl gatavi, kaut kā tā...

Atbildēt

Labais

15.09.2015. 23:56

Kādas pāmaiņas?
Prezis- nulle.
Premjere- veca čāča ar marasma pazīmēm.
Koalīcijas lielākās frakcijas šefene- jūk prātā(ūjina)
Saeima- podlaižu bars.
Drošibas policija- izpilda pie varas esošo pavēles, par to drīkst kāst uzņēmejus u.c.
Armija- nesmīdiniet mani.
Tad kas veiks tās pārmaiņas?

Atbildēt

vārgulis

15.09.2015. 21:17

»

Kreics

Ēriks kā cilvēks ir ok. Arī kad bija IM vadībā. Tas no personiskās pieredzes. Diemžēl šobrīd "bēgļu", bet īstenībā salašņu "jautājumā Ēriks ir nu baigais optimists...


"Zinot šo visu smirdīgo zaņķi tā saucamās "latvijas valstī", nesaprotu kas liek optimismā cerēt uz jelkādām izmaiņām"
Izmaņas notiek. Nav tik redzamas. Bet notiek. Nav vairāk virsvadības kliķei. Nav vispārcilvēcīgu koncepciju - tāpēc apjukums un problēmas. Tās viņiem nepāries. Nāk jaunā tipa cilvēka ēra, kas sevi jau apzinās kā daļu no kopuma. Tas notiek. Alkatīgi negausīgajiem nav ilgtermiņa izredzes izdzīvot, jo organisms vairs neatbalsta zemu vibrāciju nolūku un emocijas (onkoloģija u.t.t.). Viss - vecā spēle iet uz beigām.

Atbildēt

b. Nevilks

15.09.2015. 21:14

> “Neša līdzsvaru” - “situācijā, kur ikviens rīkojas racionāli, pilnībā zinot citu spēlētāju stratēģijas, un kurā ikviens beigās nokļūst sliktākā stāvoklī”

Nebuus gluzhi preciizi. Nesha liidzsvars ir tad, kad speeles summa nav Pareto optimaala (summaari viss ir sliktaak, nekaa vareetu buut), bet nevienam nav izdeviigi vienpuseeji mainiit savu strateegjiju.

Neshs pats shopavasar gaaja bojaa muljkjiigaa autokatastrofaa.

Atbildēt

Heinrihs Grass

15.09.2015. 20:56

Visumā neslikts raksts , varbūt pārāk emocionāls. Tas, ka Briselē ir aktīvāk jāaizstāv savas intereses, jo neviens cits to Tavā vietā nedarīs, arī taisnība. Tikai tie 700 bēgļi nebūs tas, kas apdraud LV eksistenci, lai tādēļ vajadzētu nostāties pozā ( ir nopietnākas problēmas). Tas gan nenozīmē ka nav jāpieprasa kompensācija- finanšu palīdzība A-robežas iekārtošanai, bēgļu izmitināšanai utt.
Pārmest Rietumiem komfortu arī nebūtu pareizi, jo sasniedza to ar grūtu darbu ( ja atceramies pēckara Vāciju). Ja kas, tad Eiropā ļaudis īpaši neiespringst pēc greznības un ārišķības pretstatā postpadomju valstīs novērotajam, kur cilvēks tiek vērtēts pēc auto markas vai kolonnas apkārtmēra mājas priekšā. Vai dzīve komfortā novedīs pie Rietumu degradācijas? Domāju , ka nē, pateicoties veselīgai konkurencei demokrātiskā sabiedrība.
Runājot par „Rietumu morālo standartu norietu”- viela atsevišķai diskusijai par tēmu „indivīda brīvā izvēle Dieva priekšā” (šeit varētu vēl diskutēt par to, kas sabiedrībai nes lielāku ļaunumu- homoseksuāļi vai, piemēram, korupcija, valdošās elites nekompetence un uzspļaušana sabiedrības interesēm).

Atbildēt

Kreics

15.09.2015. 20:31

Ēriks kā cilvēks ir ok. Arī kad bija IM vadībā. Tas no personiskās pieredzes. Diemžēl šobrīd "bēgļu", bet īstenībā salašņu "jautājumā Ēriks ir nu baigais optimists.
Visu jau pateica itkā pareizi. Tomēr kas liek domāt, cerēt ka var kautkas mainīties pēkšņi bauru domāšanā? Te par bauriem es saucu visus, jā, diemžēl visus {vairāk vai mazāk arī sevi}. Jo tā saucamie politpisnesmeņi, kuri visus šos gadus ir un bija pie vadības, ir nākuši no mūsu vidus. Ar mūsu atbalstu vai klusēšanu. Nav tas pat svarīgi. Bauri balso ar pakaļkājām, vismaz viena daļa. Proti, caur Rīgas lidostu. Kopumā Latvijas "tauta", neatkarīgi no "tautības", tā ir trula , bezrakstura biomasa. Kurai absolūti neinteresē nekas vairāk kā piedzīt kuņģi un "nojāties". Paspīdēt citu bauru priekšā ar jaunu vāģi un sev, apkārtējiem likties svarīgam. Ja šiem truliķiem ir jāsāk "domāt" par valstiskajām interesēm, tad automātiski ieslēdzas "kalkulators" smadzenēs, kāds man personiski būs no tā labums. Un varbūt labāk ir pārdoties onkuļiem. Nav pat svarīgi vai tie ir no austrumiem, vai rietumiem.
Protams ka pagasta līmenī politpis-nesmeņu iespējas stipri ierobežotas. Prostitūcijai nav tāda vēriena. Bet kalkulatori tie paši. Ierindas bauri, kuriem nav paveicies šajā dzīvē, kuriem nav ne radu, ne draugu, pat ne labu paziņu pie siles. Pie siles pašvaldībās, tā saucamajos "valsts uzņēmumos" vai "valsts" pārvaldē, tiem atliek žēli noskatīties, bet ne kautkādi censties ko mainīt situācijā.
Ir gan atšķirība starp ierindas trulajiem lumpeņiem un izdzimteņiem, kuri ir pie varas. Ne tikai ir, bet bija un būs. Pie varas esošie tomēr ir mazliet gudrāki, salīdzinoši protams. Tie, lai varētu gremot ikrmaizi un spaidīt pupīgas "bārbijas", saviem "tautiešiem" iemanās nodīrāt ādu. Tagad jau arī noplēst gaļu no kauliem. Bet ierindas baurus nav ko žēlot. Kā rakstīju augstak, paši vien vainīgi.
Zinot šo visu smirdīgo zaņķi tā saucamās "latvijas valstī", nesaprotu kas liek optimismā cerēt uz jelkādām izmaiņām. Ka pēkšņi "šakāļi sāks gremot zāli un aitas valdīs pār tiem"?
Tas tikai par "latvijas iekšpolitiku". Eiropā plēsoņas ir "krutāki". Tiem mērogs un apetīte ir nesalīdzināmi lielāka. Un kāds cer ka mūsu "šakālēni" aizstāvēs eirokolhozā Latvijas aitas? Mūsu šākālēniem pašiem ir jāsargā savas "anāles" lai tās nesaplēš pēc "britu karoga shēmas". Un ja labi uzvedīsies šie aitu "pārstāvji", varbūt var pat cerēt ka iedos pasūkāt "vafeli".
Tā lūk Господа-товарищи

Atbildēt

>vārgulim

15.09.2015. 20:29

Latvieši jau ir ebreji,šeit dzīvoja kurši ,zemgaļi,latgaļi,sēļi.......

Atbildēt

bs

15.09.2015. 20:29

Nu netiek Briselē pieņemti nopietni lēmumi,tur tiek imitēta nopietnu lēmumu pieņemšana.Par to liecina gan pašreizējais bardaks ar bēgļiem,gan tas,ka autors rietumus sauc par nespējīgiem.Un kurš tad tos lēmumus tur spējīgs pieņemt,Grigule,Ždanoka,Kariņš,Kalniete?Viņiem pat kolhozu vadīt nevarētu uzticēt,kur nu vēl visu eirokolhozu.Baidos,ka citu valstu pārstāvju līmenis ar nav labāks.Tā kā neredzu iespēju,kā Briselē var rasties nozīmīgi lēmumi.

Atbildēt

bs

15.09.2015. 20:13

Vai,vai tizlie,nespējīgie rietumi..Nu ko tad visi muslimi,nēğeri un pat krievi lien uz tiem nespējīgajiem rietumiem ne uz spējīgākām?
vietām

Atbildēt

vārgulis

15.09.2015. 19:43

»

Eduards Lunis

---Jēkabson! Mums jau nav jāmācās no Izraēlas-moms jau te viss notiek pēc Žīdu likumiem un tikumiem! To ir apstiprinājis profesores Saprovskas pētījums!Un vienīgā rase, kura IR PATEICĪGA LATVIJAS VARTURIEM IR-ŽĪDI!TĀ VIŅI PAŠI IR TO PUBLISKI PAUDUŠI...


Tikai vārguļu tautas un tādas amatieru kliķes apsētas valstis meklē attaisnojumu savai alkatībai, stulbumam un bezdarbībai izmantojot mūžīgo glābējsalmiņu žīdus.
Nožēlojams komentārs.
Latviju nav nozaguši žīdi, bet pārdevuši pseidopatrioti - latvieši, kas lieliski zināja ko un kā darīt, lai gūtu labumu tikai sev.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

15.09.2015. 19:30

»

Neiedziļinoties detaļās

O! Neatkarība! Viss skaidrs


Ja sveši kaklakungi kontrolē tavu finanšu sistēmu ta jau ir atkarība +simtiem citu epizožu. Nevaru saprast viņi ir ar tādu intelektuālu mazspēju vai azpināti tautai piekakā smadzenes

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

15.09.2015. 19:28

O! Neatkarība! Viss skaidrs

Atbildēt

Eduards Lunis

15.09.2015. 19:11

---Jēkabson! Mums jau nav jāmācās no Izraēlas-moms jau te viss notiek pēc Žīdu likumiem un tikumiem! To ir apstiprinājis profesores Saprovskas pētījums!Un vienīgā rase, kura IR PATEICĪGA LATVIJAS VARTURIEM IR-ŽĪDI!TĀ VIŅI PAŠI IR TO PUBLISKI PAUDUŠI!
Vēl jums šajā rakstā vajadzēja izteikt pateicību žīdiem par latvijas nozagšanu , par Tautas novešanu parādu verdzībā,par postu, kuru var salīdzina't ar diviem kariem...!
Bijāt nekam nederīgs iekšlietu ministrs -arī tāds pats esat te...

Atbildēt

reptilis

15.09.2015. 19:00

Ja,kādam interesē,noklausieties EXO Moskvi ierakstu ar Novaja gazeta galveno redaktoru Remčukovu. Viņš iesaka izlasīt Lourensa Harisona grāmatu - Ebreji,konfūcieši un protestanti.Kultūras kapitāls un multikulturālisma beigas.

Atbildēt

derdz

15.09.2015. 19:00

he, lai slava Rietumu līderiem, kuri tik svēti tāpat kā Krievijas līderi..visi jūs vienā maisā bāžami dēļ kuriem notiek konflikti..tiem cilvēkiem kam vara un nauda spiez pratu un sirdi! Skat autor, varbūt laiks celt gaismā un pieminēt īsto latviešu vēsturi ne tikai sākot ar 1901 gadiem, bet arī patinot uz atpakaļu..varbūt tagad būtu nevis LAtvija bet valsts sauktos Zemgale, vai Kurši, Latgale, utt ..un runātu tā mēlē un rakstībā ... :)

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...