Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas politiskās dzīves bezprecedenta gadījumā, kad atklājušies fakti, kur valdošā partija “Jaunā Vienotība”, iespējams, ne tikai maksājusi aplokšņu algas partijas un premjera birojā, bet, iespējams, arī centusies ietekmēt vēlēšanu rezultātus, jāseko arī bezprecedenta rīcībai.

“Jaunā Vienotība”, neuzņemoties nekādu atbildību, vēl vairāk grauj demokrātijas pamatprincipus. Ir neiedomājami, ka, izmeklējot šādas apsūdzības, izmeklējošās iestādes turpinātu pārraudzīt politiskais spēks, par kuru pašu tiek veikta izmeklēšana.

Pēc Rietumu politikas standartiem, kurus nepārtraukti uzsver “Jaunās Vienotības” politiķi, nav iedomājams, ka politiskais spēks, par kuru ir šāda šaubu ēna, turpina vadīt valdību.

Tas, ka Evika Siliņa vēl nav atkāpusies, tikai apliecina, cik tālu no šiem standartiem ir premjere un, neraugoties uz to, ka “Jaunās Vienotības” vēlēšanu kampaņās vienmēr uzsvērta cīņa ar korupciju, reāla rīcība neseko.

“Jauno Vienotību” pārstāvošajai tieslietu ministrei Inesei Lībiņai - Egnerei bez jebkāda pamatojuma paziņojot, ka izskanējušie apgalvojumi ir aplami, tas tikai vairo sabiedrības neuzticēšanos valdībai. Šī brīža ģeopolitiskajā situācijā šāds sabiedrības noskaņojums ir sevišķi bīstams.

Par izskanējušajiem faktiem nekavējoties nepieciešama detalizēta izmeklēšana, pārbaudot minētos faktus, tai skaitā drošības un tiesībsargājošo iestāžu rīcību. Šādu izmeklēšanu de iure un de facto var veikt tikai Ģenerālprokuratūras īpaši pilnvarotie prokurori. Izmeklēšanai ir jābūt straujai, rezultātiem publiskiem, lai novērstu šaubas par vēlēšanu tiesiskumu.

Sabiedrībai jābūt pārliecinātai, ka neviens no politiķiem no “Jaunās Vienotības” nav pat tuvu šim izmeklēšanas procesam, īpaši politiķi, kuri no 2011. līdz 2020. gadam ieņēma partijas valdes amatus.

Novērtē šo rakstu:

149
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi