Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Loronzo

13.06.2017. 17:10

Vajadzēja likumu papildināt ar "aizliegts fotografēt nekompetentas valsts instances".

Atbildēt

Transporta rūķis

12.06.2017. 10:39

Salīdzinoši ar vairākām ES valstīm mums ir lielāks ceļa zīmju skaits. Tagad vēl būs šiltīšu ražotājiem/uzstādītajiem kumosiņš. Izskatās pēc lobija ;)

Atbildēt

R. Huds no Nothingemas

11.06.2017. 16:17

»

info

Leonards Inkins...


Vàjś iesniegums. Stulbums tekstà par valsts lîdzekłu izśkèrdèśanu. Jums nav pienàkuma tam sekot, kà tie tiek izlietoti. Tiesa pareizi atzina, ka eksperta slèdziens nav par eksperta kompetenci. Pieklibo logika visu laiku. Lîdz ar to, aizstàvîba ir klibojusi. Piekrîtu, ka esat safabricèjuma upuris, bet pats esat vainîgs, tiesneśi labpràt ar prokuroriem Inkinu notiesàtu, jo izskatàs, ka Inkins pats meklè upura lomu. Jau publicèjot citàtu, bija skaidrs, ka atbildîbu uzliks medijam, ne autoram. Apsûdzîbas safabricèjums, pavirśi skatoties, bija procesu paildzinàt, apzinàti žîdiski pareizi apsûdzîbu svaidot no medija uz autoru, zinot, ka autors neizdomàja pats śo kaktismu. Te atklàjas žîdebreju jurisprudences procesuàlie smalkumi - atrodiet cilvèku, kas pats ielec ugunskurà, likumu sodîśanai piemeklèsim. Ja skatàs no citas puses, śî var bût pat žîdebreju provokàcija, labi paredzot rezultàtu, ka lietu izbeigs nozieguma sastàva trûkuma èł, jo padomju kaktisma autors nav ne medijs, ne persona, kas tà tekstu pàrpublicè. Gribu jums sacît - draudzèjieties ar logiku un gramatiku, jo dots noràdîjums, tulkot pat tàdu logiku, ko ievieś nepareizi saliktas pieturas zîmes juridiskos dokumentos.

Atbildēt

R. Huds

11.06.2017. 16:01

»

MI

Tiesību normas attiecināmas uz visiem, bez izņēmumiem, nepārtraukti. Nelaimīgie tūristi, nelaimīgā apsardze, policija. Cik nu tagad valodas jāzin, lai izskaidrotu, piemērotu tiesību normu. Katru dienu šausmīgs darbs. Tūrisma kompānijas ņemsies, lai viņu klienti nenonāktu nepatīkamās situācijās, netiktu...


Sàk veidoties totalitàra valsts. Varas atèduśies baidàs to zaudèt, jo var nàkties pàrcelties no amatu krèsliem uz cietumu mûriem. Liepàjas cietums, ar ko baida tautu Liepàjà un tiek bûvèts, gaida pirmos notiesàtos prokurorus, tiesneśus, Saeimas deputàtus, ministrus un bij. VP.

Atbildēt

Nezinītis

09.06.2017. 04:58

»

hohoho

Es iešu un fotografēšu - man būs fotoaparāts, bet iekšā nebūs atmiņas kartes. Viņi teiks, ka fotografēju, bet es teikšu, ka tikai skatos caur objektīvu


Trāpīgi teikts par to tukšo aparātu ! Vispār totāla darbības imitācija.Kādam par to maksā.

Atbildēt

Onka

09.06.2017. 02:00

»

PUSSY

PUSSY PUSĀN LUPATIŅĀ


ektd, PUSSY PUSĀN LUPATIŅĀ.

Atbildēt

PUSSY

09.06.2017. 01:55

PUSSY PUSĀN LUPATIŅĀ

Tava kritika par cenzūru ir sadzīviska.
Tev jāpierāda, ka tevi cenzē,
jo portāls varbūt saņem no tevis tekstu
un publicējas pats un cenzē pats sevi, NE TEVI!???

Atbildēt

Kalna ielas samurajs

09.06.2017. 01:48

Ar fotokamerai līdzīgu priekšmetu veica darbības kas līdzinās fotografēšanai. Bet kā cīnīsies ar tiem, kuriem zoom 400x ?

Atbildēt

info

09.06.2017. 00:40

Leonards Inkins
Pikets!
Piketa laikā iesniedzu ģenerālprokuroram iesniegumu uz astoņām lapaspusēm. Šeit īsumā par to, kas rakstīts manā iesniegumā.

Iesniegums
(saīsināts)

Par kriminālprocesa uzsākšanu

Drošības policija nelikumīgi, uzticēja savu darbu veikt sabiedriskajai organizācijai par ko valsts samaksāja naudu par darbu, kas jāveic izmeklētājam un prokuroram, jo tas ietilpst viņu darba pienākumos un šo darbu nedrīkst deleģēt citiem. Tādejādi tika nelikumīgi iztērēti valsts līdzekļi.
Pēc Drošības Policijas lēmuma tika veikta pierādījumu viltošana. Prokurore trijās tiesas instancēs uzstāja, lai šo nelikumīgo «ekspertīzi» tiesas vērtē. Tiesas šo viltus pierādījumu nevērtēja, jo «ekspertei» ir diploms par mantojuma tiesībām un šādas ekspertīzes neparedz Latvijas Republikas likumi.
Kasācijas tiesas lēmumā atzīts, ka apelācijas tiesa ir pareizi izvērtējusi «ekspertes» «atzinumu» un nav tam piešķīrusi «Eksperta atzinuma» statusu.
Izmeklētājs «eksperti» lietā pieaicinājis viltus pierādījumu sagatavošanai, kas bija par pamatu apzināti nepatiesi apsūdzēt mani par nozieguma izdarīšanu, kuru es nebiju izdarījis un prokurore apsūdzību uzturēja nelikumīgi, lai panāktu netaisnu notiesājošu spriedumu.
2013. gada 17. septembra lēmumā par manis atzīšanu par aizdomās turamo izmeklētājs to pamato ar «eksperta» atzinumu, ka manis publicētais teksta fragments no «Padomju Savienības žīdu katķisma» ir vērsts pret ebreju tautai piederīgajiem, līdz ar ko izraisa nacionālo naidu, nepaskaidrojot kuri eksperti ir vērtējuši un atzinuši, ka «Padomju Savienības žīdu katķisms» ir vērsts pret ebreju tautai piederīgajiem, līdz ar ko izraisa nacionālo naidu.
Ja tas tā būtu, tad viņam un prokurorei bija jāliek novērst teksta fragmenta, kas viņu un neminētu ekspertu prāt «..ir vērsts pret ebreju tautai piederīgajiem», līdz ar ko izraisa nacionālo naidu.
Ir nesaprotama arī Drošības policijas rīcība saistībā ar pret mani ierosināto krimināllietu. It kā saskatot krimināli sodāmu darbību, veicot ekspertīzes Drošības policija neko nedarīja, lai pārtrauktu vai novērstu manu publikāciju, par kuru esmu apsūdzēts.
Es pats izdzēsu šo interneta publikāciju un komentārus.
Neesmu saņēmis nevienu norādījumu, vai mudinājumu ne no Drošības policijas, ne prokuratūras dzēst publikāciju.
Kāpēc man un arī «draugiem.lv» netika ieteikts vai pieprasīts dzēst manis publicēto Izraēlas vēstnieces vēstuli, citātu no «Padomju Savienības žīdu katķisma» un komentārus, ja jau tie pēc Drošības policijas domām musina cilvēkus?
Secinu – reāla apdraudējuma un bīstamības acīmredzot tajos nav.

Neskatoties uz izmeklētāja, prokurores un ekspertes noziedzīgo rīcību, patiesība uzvarēja.
Tiesa, taisot attaisnojošu spriedumu manā lietā, faktiski atzina, ka «atzinums», uz kura balstās apsūdzība, ir nelikumīgs. Tiesa atzina, ka manā rīcībā nav nozieguma sastāva.
Kaut arī esmu pilnīgi un galīgi attaisnots, tomēr šī apzināti nepatiesā apsūdzība ir nodarījusi lielu ļaunumu kā man tā manai ģimenei.
Uzskatu, ka ir pieņemams lēmums par kriminālprocesa uzsākšanu atbilstoši Krimināllikuma 289. un 290. pantā paredzētām noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, ko arī lūdzu.
Lūdzu noskaidrot kam par šo «ekspertīzi» ir maksāts un cik? Lūdzu valstij radītos zaudējumus par šīs «ekspertīzes» apmaksu piedzīt no vainīgajām personām.

Atbildēt

gunča

08.06.2017. 16:44

Pilnīgi loģisks lēmums. Ienaidnieks taču nezina , ka Rīgā pār Daugavu ir vairāki tilti. Tagad kāds tos nobildēs un ienaidniekam aizsūtīs, mūsu drošība būs apdraudēta. Bez tam , MK ēka ir valsts centrs, bet ienaidnieks to nezina. Tagad kāds nobildēs, aizsūtīs ienaidniekam, valsts būs apdraudēta, Kučinska valdība būs spiesta pārvietoties slepeni, pārģērbušies par , iespējams, bomžiem, lai varētu turpiināt rūpēties par savu drošību.

Atbildēt

Skaidrs -

08.06.2017. 12:50

Rīgā salīdušie pērtiķveidīgie-laucinieki slēpj savas uzturēšanās vietas.

Atbildēt

info

08.06.2017. 11:52

Līga Muzikante dalījās ar Leonards Inkins ieraksts.
6. jūnijs plkst. 12:39 ·
Mani mīļie feisbuka draugi! Tiekamies pie Ģenerālprokuratūras 7.jūnijā plkst, 11.00!

Nākošais Pikets būs pie Saeimas, jo visos gadījumos specdienestus ir komendējusi divkose Solvita Āboltiņa.
_____
Aivaru Gardu, Leonardu Inkinu, Daini Rutenbergu, Līgu Muzikanti... un vēl citus latviešus - it kā neatkarību atguvušās Latvijas prokuratūra mūs mēģināja notiesāt par latviešu tautas tiesību aizstāvēšanu. Absurdi, bet fakts! Par laimi, tiesneši bija godprātīgi - pēc vairākām prokuratūras pārsūdzībām mūs attaisnoja! Taču pagāja gadi, lai attaisnojošais spriedums stātos spēkā.
Cik ilgi Latvijas prokuratūra trenkās latviešu patriotus un bendēs nervus viņiem, viņu bērniem un tuviniekiem?
Neesi vienaldzīgs - atnāc un trešdien ar savu klātbūtni apliecini protestu pret LPSR mantojumu prokuratūrā!


1639 skatījumi
Leonards Inkins
4. jūnijs plkst. 9:52 ·
Pikets!

Biedrība «Latvietis» informē
2017. gada 7. jūnijā plkst. 11.00
Kalpaka bulvārī 6, Rīgā pikets –

Pret LPSR mantojumu prokuratūrā!
Nost ar čekas tradīcijām!

Atbildēt

caca

08.06.2017. 10:46

Kārtējais absurdais lēmums. Tāds iespaids, ka normāli domājošu cilvēku LV vairs nav palicis.

Atbildēt

dvb

08.06.2017. 08:49

Jautājums pēc būtības ... ko šie izcilnieki darīs ar jau nesen sabildēto, piemēram, to pašu Google?

Atbildēt

jautajums

08.06.2017. 08:36

Vai kritiskās infrastruktūras objektu saraksts arī nav valsts noslēpuma objekts?

Atbildēt

hm

08.06.2017. 07:56

Viss pareizi! Tagadiņās tikai no kādas partmafijas atvasināt šofera dēlu - Kim Čen Inu!

Atbildēt

Ivars

08.06.2017. 02:52

Super labs raksts (par Google jau safilmēto) !!

Atbildēt

MI

08.06.2017. 01:28

Tiesību normas attiecināmas uz visiem, bez izņēmumiem, nepārtraukti. Nelaimīgie tūristi, nelaimīgā apsardze, policija. Cik nu tagad valodas jāzin, lai izskaidrotu, piemērotu tiesību normu. Katru dienu šausmīgs darbs. Tūrisma kompānijas ņemsies, lai viņu klienti nenonāktu nepatīkamās situācijās, netiktu aizturēti. Plašsazinas līdzekļi bez fotogrāfijām, video. Interneta resursi iztīrīti. Privātie steidz atbrīvoties no aizliegtajiem foto, utt. Bet varbūt normu domāts izmantot pēc subjektīvas vajadzības. Šito aizturam, šitos nē. Kā gribam tā darām. Praktiski neizpildāma norma.
Sliktajam zinot to, atliek tik nomainīt objektīvu, vai izmantot citu risinājumu.
Vēlme jau saprotama, bet vai risinājums ir Eiropai atbilstošs? Izbrīna kā to var dabūt cauri.

Atbildēt

???

07.06.2017. 23:36

Nu googlem būs pirmā lieta par bildēšanu.

Atbildēt

bomba

07.06.2017. 23:09

»

paši teroristi?

nez vai man tā vienīgajam domājas, ka drošības policijas pēdējā laika aktivitātes tiek virzītas uz demokrātiskas valsts pamatu graušanu


Es to DP kantori pat ar visu gribēšanu nevaru nopietni uztvert. Viņiem gadiem ilgi ir filiāle Ventspilī, kas atrodas ... 100 m attālumā no Ventspils domes, Jūras iela 34. Ar ko viņi vispār nodarbojas, ja lillā baklažānu nevar paņemt ciet?

Atbildēt

IMHO

07.06.2017. 22:46

vēsture rāda, ka drosības kantori, ir pirmie, kuri pārmetas pretinieka pusē savas varas apziņas nodrošināšanai, mežvietam, uc gribētos laikam kā ziemeļkorejā, tikai piemirstot, ka pašus vadonis var pie sienas pielikt.
Ministri, kas balsoja par šo te, ir lielākie kremļa pakalpiņi, kuri pie tam manuprāt, ar galvu īsti nedraudzējas, tāpat, kā šo noteikumu autori.
es neesmu un netaisos fotorgrafēt tos sviesus, bet noteikumu autori ir reāli mudaki, kuriem varētu novēlēt padzīvot ziemeļkorejā vai krievijā kā parastiem ierindas elektorāta pārstāvjiem

Atbildēt

paši teroristi?

07.06.2017. 21:39

nez vai man tā vienīgajam domājas, ka drošības policijas pēdējā laika aktivitātes tiek virzītas uz demokrātiskas valsts pamatu graušanu.

Atbildēt

vot

07.06.2017. 21:36

IDIOTISMS!, vai krievijas aģentu izplatīto autoritārisma ideju iedzīvināšana.

Atbildēt

opā

07.06.2017. 18:51

100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.

Šāds aizliegums ierobežo vārda brīvību. Protams, šo tiesību var ierobežot, bet ir jāizpilda pamatkritēriji: 1) uz likuma pamata; 2) leģitīms mērķis; 3) ierobežojums ir piemērots leģitīmā mērķa sasniegšanai un iespējami saudzīgs. Pirmkārt, MK noteikumi nav likums, ir apšaubāms, ka MK deleģētās tiesības noteikt drošības pasākumu īstenošanas kārtību nozīmē deleģējumu ieviest plašus pamattiesību ierobežojumus. Otrkārt, šāds aizliegums plaši ierobežo pamattiesības, bet ka no tā ir kāda jēga neviens nav pierādījis. Tātad šāds aizliegums ir nepieļaujams, jo tas pārkāpj Satversmi.

Atbildēt

ech...

07.06.2017. 18:01

Vēlreiz atkārtoju, ka lēmums nav stulbs.
Lēmuma mērķis ir teroristu radīšana. Ja teroristu nav, tad tie ir jārada, lai pēc tam varētu ar tiem veiksmīgi cīnīties.

Atbildēt

U.U.

07.06.2017. 17:49

Idiotisma triumfu var kritizēt līdz bezgalībai, taču to apturēt principā nav iespējams. Tāda ir "balto" cilvēku garīgās evolūcijas trajektorija - no saprāta uz bezprātu, no loģikas uz idiotiju. Trajektoriju nosaka tādi spēki, par kuriem spējam izteikties vienīgi kosmiskās konspiroloģijas veidā.

Atbildēt

hohoho

07.06.2017. 17:49

Es iešu un fotografēšu - man būs fotoaparāts, bet iekšā nebūs atmiņas kartes. Viņi teiks, ka fotografēju, bet es teikšu, ka tikai skatos caur objektīvu.
Iekšlietu ministrs Rihalds Kozlovskis ir sagājis sviestā kopš šo zem tupeles vairs netur Ilze Pētersone-Godmane.

Atbildēt

Sergejs Buivids

07.06.2017. 17:44

Kāds teiks, nevajag pārspīlēt un novest līdz absurdam - tik traki jau tas viss nemaz nebūšot domāts. Drošības policija, komentējot jauno regulējumu, apmēram tā arī runā - pamatā norma jau esot vien preventīva, praksē "absolūtā vairumā gadījumu" šķēršļi fotografēšanai netikšot likti. Bet te jāatceras, ka dažādu burta kalpu arī apsardzes sfērā netrūkst, un jebkurš kaut cik nopietns fotogrāfs pateiks, ka tie nereti pat vēl ar neesošām likumu normām pasteidzas būt ļoti "preventīvi" un mēģina aizliegt to, kas patiesībā ir atļauts. Tagad ir radīta juridiski neskaidra norma, kuru katrs varēs mēģināt interpretēt, kā pašam izdevīgāk, un galvenais iemesls tam ir vēl viens tajā iebūvētais absurds.
------------------------------
Tieši tā.
13.09.2016. video no LR Ģenerālprokuratūras: https://youtu.be/257N_aBXVb0

Atbildēt

Sergejs Buivids

07.06.2017. 16:56

Es vakardiena uzrakstīju tādu zemāk redzamo sūdzību ministru kabinetam. Jā, viņa var būt nav pati skaistāka un gramatiski pareizāka, bet es, ka varas avots noradīju, ka es pret šo normu un lūdzu viņu atcelt. Es uzskatu, ka tieši ar šiem sūdzībām vai iesniegumiem vai citā dokumenta vieda vēršanas pie mūsu instrumentiem mēs varam panākt savu varu. Piemēram, tagad grozīts likums, ka tagad vadītajam jānodod vadītāja apliecības policijas darbinieka rokas. Saeima vai Tieslietu ministrija nevar paradīt kādus statistiskas datus un pieradīt, ka sabiedrībā bija par to vēlme, ka mums tagad pēkšņi nezināmo iemeslu dēļ janodot dokumentus rokas.

Sūdzība

[1] No interneta adrese: http://www.iem.gov.lv/lat/aktualitates/informacija_medijiem/?doc=39395 uzzināju, ka 6.jūnijā Ministru kabinets pieņēma Ministru kabineta noteikumi ,,Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 1. jūnija noteikumos Nr. 496 ,,Kritiskās infrastruktūras, tajā skaitā Eiropas kritiskās infrastruktūras, apzināšanas un drošības pasākumu plānošanas un īstenošanas kārtība””. Ar minēto grozījumiem paredzēts, ka bez saskaņošanas ar attiecīgā kritiskās infrastruktūras objekta īpašnieku vai tiesisko valdītāju aizliegts veikt tā filmēšanu, fotografēšanu vai jebkāda cita veida dokumentēšanu, ja pie attiecīgā kritiskās infrastruktūras objekta novietota informatīva norāde ,,BEZ SASKAŅOŠANAS FOTOGRAFĒT, FILMĒT AIZLIEGTS”.

[2] Es, – varas avots pilnīgi pret minētiem grozījumiem un prasu viņus atcelt.

[3] Pie mums sabiedrībā, kuram vienīgiem pieder vara valstī (sk. LR Satversme 2.p.), nekad nebija sadzirdēts tādas vēlmes par nepieciešamības, grozījumos minētas gadījumos, ierobežot tiesības kurus mēs sabiedrībā garantējam katrs katram (sk. LR Satversme 100.p., 105.p.).

[4] Minētajam grozījumiem ir varas (kuras pieder vienīgi sabiedrībai) sagrābšanas pazīmes.

[5] Minēti grozījumi ir bīstami vairāku iemeslu dēļ, vieni no tam ir korupcijas gadījumi vairošanas, kā arī prokuroru un policijas patvaļu paplašināšanas. Minēti grozījumi veidos arī varas pārstāvju nepamatotas vairošanas.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

21

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

FotoReāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām. Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo “zarazu”.
Lasīt visu...

21

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

FotoŠogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām”, un 5 gadi, kopš Labklājības ministrija īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētu projektu deinstucionalizācijas (DI) jomā. Un kāpēc par šo nozīmīgo tēmu runāju tieši tagad, jo 10. oktobrī visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules Garīgās veselības diena.
Lasīt visu...

12

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

FotoTātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt, kurus ne. Bet cik daudz ir to pasaules valstu, kuras būtu tik ļoti okupantu pārpildītas kā Latvija? Lūk, tas ir jautājums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...

Foto

Kam kalpo Latvijas žurnālistikas vaļi?

Es gaidīju pirmdienu. Man no prāta neiziet skaitlis 200. Līdzīgi kā Berlīnē “30 tūkstoši” un Roberta Kenedija Jr. publicētie foto, kurus...

Foto

Cerams, šī vēstule par iespējamiem nodarījumiem autoriem nonāks pie adresāta: atklāta vēstule Latvijas Republikas kultūras ministram

Rakstu Jums kā vienkāršam cilvēkam, negribu vērsties pie amatpersonas uzslāņojumiem....

Foto

Viendzimumu attiecību regulējums – postmodernās un vecās Eiropas sadursme

Ceturtdien LTV raidījumā "Šodienas jautājums" tika apspriesta klasisko un viendzimuma partnerattiecību problemātika. Politiķu un žurnālistes diskusijā parādījās...

Foto

Prātojums par uzvaru cīņā pret noziedzību un netīrību

Regresīvos vecos laikos bija tāds populārs jociņš par kādas vārdā nesauktas kopienas pārstāvi, kurš mēģinājis atradināt savu ķēvi...

Foto

Vakcinēšanās - glābiņš vai spriedums?

Šī gada 1.oktobrī stājies spēkā 29.septembrī pieņemts lēmums, kurš attiecas uz lielu sabiedrības daļu, bet perspektīvā - uz mums visiem. Lēmums...

Foto

Par maratonu un Covid19

Godātie Veselības ministrijas, SPKC, Rīgas domes, Rīgas satiksmes, AirBaltic un lidostas Rīga darbinieki! Mediķiem un transporta darbiniekiem šis ir bijis īsts baigais gads. Visu cieņu “frontlainiešiem” un...

Foto

Citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu

Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem vietējā satura ražošanai 2021.gadā Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs. Citu...

Foto

Atklātā vēstule par Zemgales vienīgā atkritumu apsaimniekošanas poligona “Brakšķi” saglabāšanu tautsaimniecības interesēs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Makrona nepārliecinošā spēle ar Krieviju: ieradies nomierināt Baltiju, viņš to it nemaz neizdarīja

“Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem” — šis britu sakāmvārds nāca...

Foto

Atkritumu poligoni kā nacionālās drošības jautājums, jeb Kāpēc likvidēt Zemgales vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu ir riskanti

Ir publiskots VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Tiesiskums ieviests, tagad mūs interesē lielveikali

Lai veicinātu plašāku Latvijas izcelsmes produkcijas īpatsvaru mazumtirdzniecības lielveikalu ķēdēs, Jauno konservatīvo Saeimas deputāti šodien tikās ar "Maxima Latvija" pārstāvjiem....

Foto

Vai tiešām iemeslu pietrūkst, lai izietu ielās?

Ir daļa cilvēku, kuri joprojām nesaprot, kas ir iemesls, lai 10.oktobrī izietu ielās. Nesaprot, jo ir pierasts neko nedarīt...

Foto

Saucēja balss tuksnesī

Žurnālista Bojāra raidījumā “Aizliegtais paņemiens” par Jencīša draudzi “Kristus pasaule” parādīja, cik viegli cilvēki ir psiholoģiski manipulējami, pakļaujami. Un šī nav vienīgā sekta,...

Foto

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par...

Foto

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

Es pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju...

Foto

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

Koronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu...

Foto

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par...

Foto

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

Vēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video,...

Foto

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

Vērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no...

Foto

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju...

Foto

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot...

Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...