Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

LATVIJAS VETERINĀRĀRSTU BIEDRĪBA

07.06.2016. 13:39

http://lvb.lv/lv/animal-owners/dzivnieku-veseliba

Aizpildiet šo anketu LVB mājas lapā, ja sunim ir/bija kādas no šīm pazīmēm vai to kopums
-- izmaiņas suņa balsī
-- izmainas ēšanas paradumos, piemēram: ēdot izstiepj kaklu, atkāpjas no bļodas utt., novērojamas atraugas, kuru laikā tiek atgrūsts šķidrums ar barību vai bez tās un baltas vai viegli iedzeltenas putas.
-- saglabājas apetīte, tomēr novājē
-- nomāktība, klepus vai pat smakšana Barības vada paplašināšanās un/vai balss izmaiņas ir ļoti nopietna slimība, kas var beigties ar dzīvnieka nāvi.
Ja anketā sniegtās atbildes ietvers pazīmes, kas liecina par megaesophagus/polineiropātiju, ar jums sazināsies speciālisti, lai varētu kopīgi vienoties par turpmāko rīcību.

Atbildēt

Paija -gatim

05.07.2015. 16:47

Paldies par atbildi...

Arī es biju to "muļķu" vidū, ziedojot Mairai operācijai... pierunāju ziedot arī savus tuviniekus... ja būtu lasījusi agrāk kāda vetārsta atzinumu - to nedarītu ...

Tas ir nomācoši, ka patversmēm nav savu vetārstu, jo par pašvaldības līdzfinansējumu to taču varētu atļauties....tas būtu tikai humāni pret dzīvnieku veltīgām ciešanām kā Mairas gadījumā,,,

Atbildēt

gatis

30.06.2015. 22:00

Labsvakars!

Vispirms raksts bija atbilde uz LVB lūgumu komentēt Tukuma Straumes vēstuli. Tā kā jezga bij aizsākusies Twitter, atļāvos atbildi publiskot. Pietiek.com to ir pārpublicējis, man par to nebij ne mazākās nojausmas. Kreņķa nav, vienīgi gribētos, lai pietiek.com tādā gadījumā nopublicē arī turpinājumu, ko var atrast 2 vai 3 dienas atpakaļ Letas lentā kā LVB relīzi, ja nemaldos 11:09...
Ou, sveiciens ventspilniekiem atpakaļ!!!
Tam, kurš raksta par kremēto suņu izbarošanu, nezinu, varbūt arī tā tas kaut kur notiek, bet nu vajag mazāk to, es dziļi glāzē ieskatījos!
Tagad par Mairu!
Uz pirmo jautājumu nemāku atbildēt, jo zirgs atradās patversmē, bet tur nav algota veterinārārsta, vismaz, cik es zinu. Nav arī skaidrs, vai 80gadīgais īpašnieks deva atļauju kājas amputācijai, nav arī zināms, kā tas viss būtu attīstījies, ja būtu, 36 gadījumi pasaulē nav iemesls, lai ko tādu mēģinātu Latvijā, iespējams, ka šķūnī.
2. Amputēt kādu no lockļiem un izmest pēc tam dzīvnieku uz ielas nav cilvēcīgi, ētiski. Ādam dzīvniekam vajadzīga cilvēka aprūpe, jo pilnvērtīgi sagādāt barību sv pats tāds nespēj.
3. Šis jautājums mani izbrīnija! Jā, man ir tiesības vienpersonīgi pieņemt lēmumu par kādas ķermeņa daļas amputāciju, saskaņojot šo manipulāciju ar dzīvnieka īpašnieku. Zoba ekstrakcija arī ir amputācija, ko darīsim, sauksim visus vetus kopā un spriedīsim, raut vai ne??? Protams, ka sarežģītākos gadījumos vienmēr pakonsultējamies viens ar otru, bet nu kājas amputācija tehniskā ziņā ir rutīnas darbs.
Par to sadismu, manās mājās gandrīz 14 gadu nodzīvoja suņuks ar 3 kājām, laimīgāka dzīvnieka es neesmu redzējis! Brīvība, kustīgums, dzīveprieks, pus Cesvaine zināja, no kurām mājām ir šis rudais lapsēns...

Zirgam kāju amputēt nav mērķtiecīga operācija. To ir jēga darīt izcilai kumeļmātei ar superīgu ģenētiku. Pārējais ir cilvēka egoisms, ko daudzi neprot atšķirt no līdzjūtības. Kājas ir zirga darbarīks, nebūs viegli 600 kg balstīt uz 3 punktiem un protēzes. Skrejējs pat ar protēzi viņš diezvai varētu būt, bet nu ok, neesmu kopenhāgens šajā jautājumā. Tas, ka visi Latvijas vetārsti atteicās kāju operēt, norāda tikai un vienīgi uz kolēģu adekvātu izpratni par dzīvnieku un tā vajadzībām, jā, arī par labu profesūras darbu!

Lai veicas!

Atbildēt

Nu, ja...

23.06.2015. 17:53

Neņemos precīzi aprakstīt kā tas tehniski notiek, bet ir zināms, ka lētajās suņbarībās izmanto kaulu miltus. Vistrakākais ir tas, ka tie nav kaut kādi lielopa vai cūku kaulu milti, bet gan kremēto suņu kaulu milti!!! Pats šis fakts ir tik šokējošs, ka veterinārārsti pat neuzdrošinās par to runāt!

Atbildēt

2 suņu īpašnieks

23.06.2015. 02:37

Paija, Jūsu nostāja nav īsti korekta.
Latvijā ir ļoti dažādi veterinārārsti un pati vet.medicīna suņu īpašniekiem ir, maigi izsakoties, dārga izklaide. Taču esmu pilnīgi pārliecināts, ka par vet. ārstu var strādāt tikai tāds cilvēks, kam dzīvnieki patīk, jo dzīvnieki jūt, viņiem nevar samelot. Tādēļ, ka Latvijā pastāvošās ekonomiskās situācijas dēļ vet.ārsti nedzīvo kā kādi dienvidsalu karaļi - ir diezgan stulbi un principiāli nekorekti cilvēkam, kam rūp suņu un cilvēku labklājība, kaut ko jautāt par zirgu Mairu, par kuru šeit vispār nav runa.(Vai tad šis cilvēks vispār ir jebkādā sakarā ar to nabaga ķēvīti?!)
Tas, ka ārsts ir vairāk domājis par saviem pacientiem un cilvēkiem, kas ļoti mīl šos dzīvniekus - pats par sevi IR GODA UN CIEŅAS VĒRTS!
Un, ka viņam pēc tam kārtējais divkājaino hiēnu (TS)bars uzbrūk, ir augstākā mērā NOSODĀMI!
Bet DOGO IR PATIESI BAISA BARĪBA. Senāk bijām pirkuši - suns labāk plikus griķus ēdīs, tikai
ne šo mēslu (cita nosaukuma tam nav)

Atbildēt

kam pieder pietiek.com?

20.06.2015. 23:02

Portāls bloķē un dzēš sev un lembergam netīkamus komentārus un komentētājus.
Vai tas nozīmē, ka šis portāls pieder komjaunatnes atraugai? Acīmredzot.
Pat, ja pamuļķīgs papagailis kādreiz tiek pie lielas naudas, viņš tik un tā ir tikai pamuļķis un papagailis. Savukārt tas, kurš šādam pamuļķim iztop un klanās, ir vai nu muļķis, vai lēti pērkama "šļūkha".
P.S. varat nebloķēt šo nr., nav nodoma atgriezties jūsu pērkamajā m.mājā.. hasta la vista!

Atbildēt

susa

19.06.2015. 07:08

Tā Tukuma straume varētu publicēt sava "super surogāta" sastāvu. Vienreiz paraugu mēģinājām sunim un kaķim pielikt pie deguna. Diemžēl nācās secināt, ka dzīvnieks brīžiem ir gudrāks par cilvēku - kamēr tas surogāts atradās barības trauciņos, dzīvnieki tai vietai pat netuvojās.

Atbildēt

Janks

17.06.2015. 15:37

zinu šo Cilvēku un zinu, ka viņš ir Veterinārs ar lielo burtu un ja ir ko teicis, tad visai pamatoti.

Sveiciens no Rodēziešiem un atbalstām Tevi

Atbildēt

krahhs

17.06.2015. 10:09

jaa cilvekiem izbaro ciisinjus no vistu kauliem un spalvaam,rodas jautaajums -kas ir sabalansetajaa sunju baribaa?Cilveeku slinkumam un skopumam,kaa arii stulbumam robezhas nav.Jaa neesi spejigs samaksaat par normaalu paartiku dzivniekam,pameegini pats est sunja bariibu bet vinjam atdot savejo

Atbildēt

Paija - god.autoram

16.06.2015. 16:34

Godājamais veterinārārst un raksta autor!
Beidzot šeit nejauši "ieklīdis " arī kāds veterinārārsts !

Lūdzu padalieties domās par savu attieksmi šādos jautājumos:
1) vai notriektais zirdziņš Maira (ķēve, info avoti delfi.lv "Mans draugs" un kepa.lv) ir labi pieskatīta no veterinārārstu puses un vai pieliktā pagaidu (!)protēze pie amputētās kājas nesagādās Mairiņai nenormālas elles mocības nākotnē un kā viņu varēs pieskatīt 80 gadīgais īpašnieks nākotnē?;

2) cik tas ir ētiski un vai tas dzīvniekiem nesagādā ciešanas, ka sunīšiem (nesen viens tāds bija ielikts portālā kepa.lv vai delfos.lv - īsti neatceros - meklējam saimnieku) veterinārārsts amputē vienu no četrām ķepām un tad nabaga dzīvnieks bez saimnieka klīst nelaimīgs pa pasauli, nevienam nevajadzīgs (jo Latvija vēl ir tālu no pārticīgās Eiropas, kad tur labestīgas ģimenes pieņem pat suņus ar divām kājām, jo pie atlikušajiem kāju stumbeņiem tiem piemontēti ratiņi-riteņi)?

3) vai tiešām dažādu dzīvnieku ķermeņa daļu amputācijas gadījumos veterinārārsti pieņem lēmumums vienpersoniski?
Vai tad Latvijā neeksistē kāds veterinārārstu konsīlijs, kuriem būtu vara izlemt par dzīvnieka tālāko likteni tā, lai dzīvnieka dzīve nebūtu nākotnē pašam dzīvniekam ellīgi un sadistiski mokoša?


Lūdzu, lūdzu pastāstiet, kā Jūs domājiet?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

FotoDažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir izplatījusies ļoti strauji, izraisot nopietnu sabiedrības veselības krīzi un satricinot Eiropas Savienības (ES) un pasaules valstu ekonomikas.
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teorijas – I daļa

FotoKā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās Romas oratoru runas bijušas pārpilnas ar sazvērestības teorijām. Vēlākos laikos, kad imperatoru, monarhu un baznīcas vara bija stipra, jebkādas izmaiņas bija iespējamas, vienīgi izmantojot sazvērestības pret šīm varām, un šādas sazvērestības – gan veiksmīgas, gan neveiksmīgas – nebija retums tāpat kā slepenas organizācijas. Tas savukārt leģitimizēja un piešķīra ticamību tam, ja pie varas esošie atklāja un nežēlīgi izrēķinājās ar sazvērniekiem, pat ja tie tādi nebija. 
Lasīt visu...

21

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

FotoDiskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas iespējas pastāv. Īpaši tad, ja vīruss ir izraisījis pandēmiju. Arī koronvīruss ir izraisījis pandēmiju. Tā tāpat kā jebkura cita pandēmija var atstāt pozitīvu ietekmi uz cilvēkiem.
Lasīt visu...

21

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

FotoPašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie notikumi un aktualitātes ir aizgājušas otrajā plāksnē. Tomēr nebūsim naivi, gan jau kādi klusi un mierīgi turpina shēmot, grābt un krāpt. Ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.
Lasīt visu...

21

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

FotoĀrkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā, kas apgādā mūs ar pārtiku. Izvēloties Latvijas produktus, mums ir iespēja nodrošināt savu ģimeni ar kvalitatīvu un pārbaudītu pārtiku un, izrādot patriotismu, atbalstīt vietējos lauksaimniekus.
Lasīt visu...

21

Dezertieri un tautas marodieri

FotoEkstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā tas ir arī epidēmijas/pandēmijas laikā. Tagad noteikti tiekamies ar atsevišķu indivīdu nesavtību, izpalīdzību, gatavību ziedoties citu labā u.tml. Altruisms noteikti ir sastopams.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...