Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

140 miljonu latu atmazgāšanā aizdomās turētā Arta Hartmaņa biznesa partnere Iveta Bora, kas oficiāli kļuvusi par viena Hartmaņa uzņēmuma līdzīpašnieci, ir vadoša SAB pretizlūkošanas darbinieka Aigara Bora sieva. Par SAB darbinieku, Boras vīru jau pirms gada interesējies KNAB, - Hartmaņa biznesa partneres vīrs, iespējams, bijis saistīts arī ar „piesegpasu” nelikumīgu sagādāšanu, un droši avoti ziņo, ka Bors, iespējams, laikus brīdinājis Hartmani par gaidāmajām „problēmām”.

Biznesa partnere - SAB vadoša darbinieka sieva

Par iespējamo četrus gadus ilgušo naudas atmazgāšanu, kurā apgrozīti ap 140 miljoni latu, aizdomās turētā Liepājas uzņēmēja Arta Hartmaņa biznesa partnere Iveta Bora ir vadoša Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pretizlūkošanas darbinieka Aigara Bora sieva.

SAB vadošā darbinieka sievu un Hartmani saista iespējamajā naudas atmazgāšanā iesaistītā Liepājas ostas firma Baltic Bunkering Company, kura pirms dažiem gadiem iegādājās jaunu Aston Martin DB9 un kurā Hartmanim, kā liecina Lursoft informācija, līdz pat šā gada aprīlim piederēja 42,5% kapitāldaļu.

Kopš šā gada 21.aprīļa 80% Baltic Bunkering Company īpašniece ir Panamā reģistrētā Shipeco INC. Savukārt SAB darbinieka Aigara Bora, kurš pēc neoficiālas informācijas ieņem SAB pretizlūkošanas šefa amatu, sievai Ivetai nu pieder 20% BBC daļu.

BBC kapitāls ir 200 000 latu, bet apgrozījums pērn bijis 578 929 lati, peļņa - 43 300 latu.

Vai SAB darbinieks piesedzis?

Neoficiāli tieši ar Bora ietekmi SAB tiek skaidroti iemesli, kāpēc Hartmanis laikus atbrīvojies no faktiski visiem uz viņa vārda reģistrētajiem īpašumiem un it kā arī pametis valsti, pirms Valsts ieņēmumu dienests (VID) medijiem ziņoja par vērienīgu naudas atmazgāšanas shēmu, kurā iesaistīta persona A. – pēc publiski izskanējušas informācijas, Artis Hartmanis.

Vairāki informēti avoti Pietiek norādījuši, ka Bors jau ilgstoši bijis pazīstams ar sievas Ivetas biznesa partneri Hartmani un, iespējams, zinājis par Hartmaņa izstrādāto naudas atmazgāšanas shēmu.

Turklāt pēc drošu avotu ziņotā Bors aptuveni pirms gada nonācis KNAB interešu sfērā. Uz laiku, kad KNAB veicis izmeklēšanu, Bors pat ticis atstādināts no amata. Tomēr vēlāk amatā SAB viņš esot atjaunots, jo KNAB interese par Boru mazinājusies.

Bors, neoficiāli saistīts arī ar iespējamām nelikumīgām darbībām ar tā saukto „piesegpašu” izdošanu – tādas SAB noformē saviem aģentiem un darbiniekiem.

Netiek arī izslēgts, ka sievas biznesa partneri Hartmani SAB pretizlūkošanas nodaļā strādājošais Bors attiecībā uz VID izmeklētājiem „piesedzis” kā aģentu. Esot iespējams, ka Hartmanis no Latvijas „aizlaidies” ar SAB „piesegpasi.” Tiesa, pēc citas versijas, Hartmanis joprojām uzturas Latvijā.

Vai „mazgāja” bijušo Jukos struktūru naudu?

Par Latvijā līdz šim vērienīgu naudas atmazgāšanu aizdomās turētais Hartmanis, pēc vairāku avotu Pietiek atzītā, naudu ilgstoši caur vairākām Liepājas naftas produktu tranzīta firmām un ārzonu kompānijām, iespējams, esot atmazgājis ar bijušo Krievijas naftas gigantu Jukos saistītu struktūru interesēs.

Oficiāli nekādus komentārus VID par šo naudas atmazgāšanas shēmu gan nesniedz.

Jukos bija viena no lielākajām Krievijas naftas un naftas produktu kompānijām, Latviju naftas produktu tranzītam Jukos izmanto jau kopš 90.gadu sākuma.

SAB oficiāli neatbild par Boru, taču "iekrīt"

Oficiāli Pietiek neizdevās noskaidrot, vai Aigars Bors strādā SAB un kādu amatu viņš ieņems. SAB preses pārstāve Baiba Rāta-Saliņa, atbildot uz jautājumu par Boru, Pietiek atbildēja: „Informēju, ka SAB ir divas publiskas amatpersonas – SAB direktors un SAB preses sekretāre. SAB nekomentē biroja personālsastāvu, jo atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.887 Valsts noslēpuma objektu saraksts valsts drošības iestāžu štati un personālsastāvs ir slepeni.”

Tomēr, zvanot uz SAB mājas lapā internetā norādīto kontakttālruni un uzdoties par vienkāršu iedzīvotāju Ilzi Šteinbuku, kas vēlas Aigaram Boram ziņot par kādu aizdomīgu lietu, izdevās pārliecināties, ka Bors SAB aizvien strādā.

Saruna ar Boru gan neizdevās, jo sieviete, kas atbildēja uz SAB kontakttālruni, informēja, ka Bora kungs neesot uz vietas. Lai sazinātos, viņa ieteica lietot e-pastu.

Neoficiāli jau ilgstoši izskan, ka SAB struktūras un amatpersonas saistītas ar iespējamiem naudas atmazgāšanas un kontrabandas piesegšanas darījumiem.

Pietiek jau informēja, ka Hartmanis, kas neoficiāli nosaukts kā iespējamais Latvijas naudas atmazgāšanas rekordistu, šogad dažu mēnešu laikā atbrīvojies no faktiski visiem viņam oficiāli piederošajiem īpašumiem, tos pārrakstot uz ārzonas uzņēmumu vai, domājams, viņa tēva vārda.

Kā rāda Lursoft datu bāze, no visām viņam piederošo kompāniju kapitāldaļām 1971. gadā dzimušais Hartmanis atbrīvojies no šā gada aprīļa līdz jūlijam. Šīs darbības vedina spriest, ka Hartmanis apzināti gatavojies „problēmām” un jau laikus glābis savus īpašumus.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesa atzīst – Valsts kultūrkapitāla fonda lēmums ir prettiesisks

FotoMūzikas un mākslas attīstības fonds “Balsis” ir guvis tiesas atzinumu par Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) lēmuma prettiesiskumu. Valsts finansējumu kultūras projektiem VKKF savos izsludinātajos konkursos sadala atbilstoši katras nozares ekspertu komisijas slēdzienam – VKKF padome pieņem lēmumu, balstoties uz šiem ekspertu ieteikumiem. Un tiesa lēmusi, ka konkrētais padomes lēmums par finansējuma nepiešķiršanu mūzikas un mākslas attīstības fondam “Balsis” ir prettiesisks.
Lasīt visu...

3

Ārlietu ministres Baibas Bražes pirmais gads Evikas Siliņas valdības komandā: lūdzu, nesmejieties pārāk skaļi!

FotoSaeima Baibu Braži ārlietu ministres amatā apstiprināja 2024. gada 19. aprīlī. Visu ministres darba vizīšu un tikšanos fokusā ir bijis atbalsts Ukrainai, Latvijas drošība un ekonomiskā izaugsme, un Latvijas cilvēki, viņu drošība un labklājība.
Lasīt visu...

18

Cerams, Latvijai ir kaut cik pašcieņas

FotoDaži mēļo, ka krievija esot piedāvājusi Trampam šādu gājienu: atbloķēt iesaldēto krievu naudu un par to iepirkt krievijai ASV lidmašīnas. Pagaidām civilās.
Lasīt visu...

3

Nu ko es varu darīt, ja nodokļu maksātāju nauda tik labi tērējas...

FotoPubliskajā telpā ik pa laikam uzvirmo kārtējie apgalvojumi par to, cik daudz kas Latvijas veselības aprūpes sistēmā nenotiek, cik daudz tiek kavēts, cik dārgi viss izmaksā. Taču daudz mazāk tiek runāts par to, kas patiesi tiek darīts, kas ir paveikts, kāpēc izmaksas ir tādas, kādas tās ir, kādi faktori to ietekmē un cik būtiska ir lēmumu pieņemšana slimnīcas un sabiedrības labā.
Lasīt visu...

12

Santa Ločmele – “patvēruma vietu” eksperte? Vai vienkārši nākamā glāze pirms vēlēšanām?

FotoKad Ogres deputāte, kura ir pazīstama vairāk ar vājību uz stiprajiem dzērieniem nekā ar konkrētiem darbiem, pēkšņi sāk uztraukties par droniem, pagrabiem un plūdiem, cilvēkiem ir pilnīgas tiesības uzdot vienu vienkāršu jautājumu: kur Tu biji visu šo laiku?
Lasīt visu...

21

Cik patiesībā maksā birokrātija?

FotoBirokrātijas mazināšana ir viena no valdības prioritātēm, kas tika definētas šī gada sākumā, izveidota arī birokrātijas mazināšanas rīcības grupa. Kamēr gari un plaši diskutējam par nepieciešamību samazināt birokrātiju, ik dienas tā izmaksā noteiktu summu no mūsu, nodokļu maksātāju, līdzekļiem. Turklāt birokrātija patērē ne tikai mūsu naudu, bet arī laiku, taču laiks, kā zināms, arī ir nauda. Diemžēl no birokrātijas šobrīd nav pasargāta neviena nozare, tostarp, arī izglītība.
Lasīt visu...

21

Nevainīguma prezumpcija un apsūdzības publicitāte

FotoIr kāds parasts žurnālistu – politiķu dialogs, kurš visbiežāk atkārtojas medijos pirms parlamenta vai pašvaldību vēlēšanām. Uz žurnālistu jautājumu par kāda apsūdzībā iesaistītā kandidāta iespējamo likuma pārkāpumu saņemts gandrīz automātisks partijas biedra vai sabiedrotā enerģisks atbildes atteikums, šoreiz kā vairogu priekšā liekot nevis parasto "nav komentāru", bet daudz iespaidīgāku nevainīguma prezumpcijas argumentu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi