Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Kārlis Rācenis, LJĀA valdes priekšsēdētājs
29.10.2019.
Komentāri (48)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Nav gribēšanas atbrīvoties no liekēžiem

11.11.2019. 23:18

Igaunijā nav atsevišķas Veselības ministrijas ar vairākiem simtiem bagātīgi prēmētu ierēdņu!

Atbildēt

aina

03.11.2019. 15:51

Solīja 50% slimnīcas slēgt,tad jau nauda atradīsies.Trūcīgajiem tur nav ko darīt.Ja gribi ātrāk nomirt,dodies uz slimnīcu.Biju pie zobārsta,cik prasa,tik maksāju.Iegrūda dziļi adatu un ielaida lielu daudzumu narkozes.Jau nedēļu kakls un mute,dūriena vieta sapampusi.Ar ko tas beigsies,nezinu.
Daktere jau gadu desmitiem darbojas.

Atbildēt

gudriniek

01.11.2019. 11:47

»

ko tu, pamuļķi, neesi dzirdējis

Neesis dzirdējis par korporatīviem pasākumiem, ko darbiniekiem rīko uzņēmumu vadība


korporatīvie pasākumi privātā uzņēmumā ir kas pavisam cits.Tur var arī prezentācijas izdevumiem apakšbikses pirkt.Bet nodokļu nauda, ko maksā arī slaucēja no Ipiķiem, tādām herņām nav jātērē.

Atbildēt

Agnese

01.11.2019. 04:24

»

mg

Nevajag sākt ar kārtējo, bet Igaaaaaunijaaa. Patiesībā mēs ne tuvu neesam tādā situācijā kā Igaunija. Igaunijā ir pusmiljons iedzīvotāju mazāk un par 2 miljardiem lielāks budžets. Ja mēs gribētu kā Igaunijā mums ar mūsu iedzīvotāju skaitu vajadzētu par 5 miljradiem lielāku budžetu. Nauda patiešām medicīnai...


Pilnībā piekrītu. Arī tam, ka jāizvērtē slimnīcu līmeņi. Cēsīs patiešām nav traumatologa brīvdienās, ar lūzumu un sāpēm atstāj līdz pirmdienai un tāpat ved uz citur, neirologa nav vispār, dzemdniecības pakalpojuma nav.

Atbildēt

31.10.2019. 09:02

Pziņa bija Krievijā uz operāciju (jo Latvijā tādu neveic). Teica, jā, varbūt slimnīcā nav tas glaunākais remonts, bet darbs organizēts perfekti. Neko nav jāgaida. Katrs darbinieks zin ko un kas jādara katrā situācijā. Tas pats paziņa pirms tam bija Stradiņos. Tur tak vispār ir haoss. Sēdi gaidi nezin ko, un viss par maksu. Samaksā par dienas stacionāru, tad vēl par visiem izmeklējumiem.
Visās tajās slimnīcās vadība tak politiskie ielikteņi, okupācijas laikos maksimums ielas slaucītu

Atbildēt

med

31.10.2019. 08:29

»

fakts

Kaut kāds bezsakarīgs murgojums...


Igauņu bruto par slodzi 1357 . Tik jautājums ? Cik slodzes viņiem atļauj un kā viņi tās stundas rēķina . Man 2,75 slodzes . Naktīs ,brīvdienās nestrādāju .

Atbildēt

med

31.10.2019. 08:22

»

leopards

Man liekas ka ārstiem pitrūkst naudas vienīgi nopirkt lidmasīnu,jā medmāsām patiešām ir jāpalielina algas.Pirmkārt jāveic kontroli cik ekonomiski tiek izlietota veselībai piesķirtā nauda,noteikti daudz būs parkapumu


Man kā ārstam ir laba alga ,stiri lielāka par šeit minēto Igaunijas . Jā medmāsām vajadzētu vairāk , bet tām kuras reanimācija ,uzņemšana , nodaļas .

Atbildēt

nu

30.10.2019. 21:31

»

Lūk kur nauda

Prez.kanceleja-61 darba rūķis, Saema-524 darba ruķi ( viens kartona). Valdības izdevumi +11% !Vai tur ko ražo


par to influenceri īrijā likās, ka tās kāds joks, kārtējā "pīle", ja tas ir nopietni, tad tiešām gribas kliegt - NOPIETNI, cilvēki, tiešām NOPIETNI?Neko debīlāku cilvēks, kas pats pelna naudu, kā darba devējs vai darba ņēmējs privātbiznesā nebūs dzirdējis.Tagad, kad visi soc tīkli, visi mediji pilni ar stilu, modi, patērētājsabiedrības vajadzībām,var pasmelties katrs pats ko grib, NOPIETNI atvēlēs valsts naudu kaut kam tik debīlam?

Atbildēt

Pilsonis

30.10.2019. 13:22

Nē, nu bauru dumjībai nav robežu.
Cik dzirdēts LĀB ir naudīga organizācija. Viņi esot veikuši "padziļinātu budžeta analīzi". Tikai rakstā nav ne smakas no analīzes. Vienkārši salīdzināja dažādu valstu cipariņus.
Budžets jau ir politikas, valsts pārvaldes sekas. Lai kautko analizētu, jāanalizē īstenotā politka, valsts pārvalde gadu griezumā. Kādi mērķi bija, kādi rezultāti sasniegti.
Tikai tad, gribi negribi, nāktos nonākt pie secinājumiem, ka viņu čomi, visādi "politiķi" no kangaru bandām ir kangari, noziedzinieki. Nāktos nosaukt tos baisos noziegumus
Piemēram kā kangari nogremdēja ABLV, kura deva milzīgu pienesumu Latvijas tautsaimniecībai. Iepirktie lūžņi simtiem miljonu vērtībā armijai. Sankcijas Krievijai, kuru rezultātā mūsu tautsaimniecībai nodarīti milzu postījumi. Vai arī mega-nezidevīgie nosacījumi iestājoties ES, salīdzinot kautvai ar Poliju, kas iestājās vienā dienā ar mums.
Pie varas nodevēji/kangari, zagļi, meļi, blēži, pilnīgi pridurki (kā viņus nosauca Lembergs), bet šie vēl kautko gaidīs, nevis jau sāktu atlaišanas procedēru, un pašiem iet politika.
Viņu mērķis ir jūs optimizēt, slēgt slimnīcas. 20 gadu laikā nav pielecis? neredzat tendenci, saikni starp veiktajām darbībām un iegūto rezultātu? Bauri, un bauri nekad neko nepanāks. Jums nemaz resursu nepietiks.
Atnāks kāds valstvīrs pie varas, ārzemju kaklakungi pazeminās kredītreitingu, un par parādu % nāksies dienā maksāt nevis 1miljons+, bet 3miljonus

Atbildēt

leopards

30.10.2019. 09:05

Man liekas ka ārstiem pitrūkst naudas vienīgi nopirkt lidmasīnu,jā medmāsām patiešām ir jāpalielina algas.Pirmkārt jāveic kontroli cik ekonomiski tiek izlietota veselībai piesķirtā nauda,noteikti daudz būs parkapumu......

Atbildēt

mg

30.10.2019. 08:59

Nevajag sākt ar kārtējo, bet Igaaaaaunijaaa. Patiesībā mēs ne tuvu neesam tādā situācijā kā Igaunija. Igaunijā ir pusmiljons iedzīvotāju mazāk un par 2 miljardiem lielāks budžets. Ja mēs gribētu kā Igaunijā mums ar mūsu iedzīvotāju skaitu vajadzētu par 5 miljradiem lielāku budžetu. Nauda patiešām medicīnai ir, bet jāmeklē pašā medicīnas sistēmā, kur ir karteļi, kur nezināmos virzienos pazūd tā pati maksas pacientu iemaksātā nauda, kur klīniskajiem pētījumiem izmanto valsts medicīnas infrastruktūru, bet ar firmu samaksāto naudu vis nepadalās ar valsts sistēmu, kur ir negodīgi iepirkumi ar milzīgiem sadārdzinājumiem, uzpūstas administrācijas un galu galā nekam nevajadzīgas, nejēdzīgas slimnīcas. Piemēram, priekš kam vajadzīha Cēsu slimnīca, ja uzņemšanā nav ne traumatologa, ne neirologa. Tāda slimnīcas uzņemšana vispār nav vajadzīga, tā ir ambulance, nevis slimnīca. Mierīgi var likvidēt un palielināt Valmieras jaudu, Cēsis var palikt, piemēram, paliatīvajai aprūpei.

Atbildēt

es

30.10.2019. 07:53

»

vajag likt visu privatizēt

un beidzot naudu pelnīt, ne dalīt pēc partiju vēlmes


nemz neietu uz privātu klīniku, pat, ja pietiktu naudas. Viņi tur man atrastu kādu smagu kaiti un tad dakterētu, dakterētu,... Kamēr vien pietiktu naudas.
Bet zobu salikšanai sen jau nesanāk.

Atbildēt

vajag likt visu privatizēt

30.10.2019. 07:16

un beidzot naudu pelnīt, ne dalīt pēc partiju vēlmes

Atbildēt

kungs

30.10.2019. 06:31

»

ak kungs

Vai mēs 80.-tajos gados varējām iedomāties, ka var nodzīvoties tik tālu, ka daļai iedzīvotāju vispār nesniegt med. palīdzību, tai skaitā bērnu mātēm


80-gados tev pat sapņos nerādījās tas, par kā tūlītēju un bezmaksas nepieejamību tu tagad brēc!

Atbildēt

turklāt

30.10.2019. 01:41

»

ak kungs

Vai mēs 80.-tajos gados varējām iedomāties, ka var nodzīvoties tik tālu, ka daļai iedzīvotāju vispār nesniegt med. palīdzību, tai skaitā bērnu mātēm


Nauda iznāk gan visādām nevalstiskām organizācijām, gan partijām, gan atpūtai, kultūrai, reliģijai - tas varētu būt kā bezalgas brīvprātīga nodarbe, kā senos laikos, vispirms padara kārtīgu darbu un pēc tam svin svētkus un izklaidējas.

Atbildēt

Anderss Beverens

30.10.2019. 01:15

»

fakts

Igaunijā arī pārējās algas ir par tiem pašiem 40% lielākas un arī budžets par 40% lielāks nekā Latvijā. Tad kur ir tā virsrakstā norādītā vieta


Piekrītu, ka budžetā nozīmīga apjoma papildus resursu veselības aprūpei nav. Un vienlaikus piekrītu, ka zemā atalgojuma dēļ mobilākie un ambiciozākie medicīnas darbinieki meklē (un - atrod) darbavietas citās zemēs. Neupurējoties mūsu valsts budžeta nespējai un mūsu veselības politiķu nevēlmei mainīt sistēmu.
Tāpēc jau pirmīt rakstīju, ka problēma ir sistēmā. Kas nestrādā. Un ir pretrunas pilna - galveno veselības aprūpes pakalpojumu paketi (būtībā- izņemot tikai stomatoloģiju un dekoratīvo ķirurģiju) dominējoši ietekmē valsts ar saviem sniegtajiem (valsts un pašvaldību īpašumā esošās slimnīcas) un/vai finansētajiem (ģimenes ārsti, diagnostika, arī laboratorijas un vairāki citi) pakalpojumiem. Un šī sistēma ir kropla - tā it kā vēlas padarīt pakalpojumus pieejamākus - tāpēc nosaka zemus izcenojumus par manipulācijām, bet vienlaikus neļauj pakalpojumu sniedzējiem pilnā apjomā finansēt to izmaksas - tajā skaitā ārstu un cita medicīnas personāla atalgojumu. Sanāk, ka sistēma orientēta uz salīdzinoši (bieži - neadekvātu) zemāku cenu noteikšanu, neļaujot tirgū strādāt normālai konkurencei starp pakalpojumu sniedzējiem. Patiesībā demokrātiskā valstī ar tirgus ekonomiku valsts centralizēti nedrīkstētu noteikt komercstuktūrās (un pat vairums slimnīcu ir komersantu statusā esošas vienības, nerunājot par visu ģimenes ārstu prakšu kopumu un citiem medicīnas pakalpojumu sniedzējiem) strādājošo darbinieku atalgojumu likmes. Mēs taču to nedarām ar arhitektiem, šoferiem, tiltu būvniekiem, rūpnīcu strādniekiem, IT speciālistiem utt. Nekur nedarām. Izņemot medicīnas nozari. Kur iedomājamies par iespējamu valstiski diskutēt, cik kuram ārstam un citiem ne valsts budžeta iestādēs strādājošiem medicīnas pakalpojumus sniedzošiem darbiniekiem maksāsim.
Pilnīgs absurds. Ko nesaprotam jau vismaz 15 gadus. Bet patiesībā - jau vairāk. Varbūt pat nekad neesam sapratuši.

Atbildēt

influeciere macis stilu Irija(par nodokl maksataju naudu)

30.10.2019. 00:36

»

Budžets 2020.g.

Pieaugums 2020.gadā sal. ar 2019.g. plānu...


amerikanu valdiba Latvija turpina atbrivot piefrontes joslu no civilistiem !

Atbildēt

pingviniem aizliedz skaidro naudu

30.10.2019. 00:32

»

Lūk kur nauda

Prez.kanceleja-61 darba rūķis, Saema-524 darba ruķi ( viens kartona). Valdības izdevumi +11% !Vai tur ko ražo


bet sitie padlas zog bezskaidro naudu bezjega !

Atbildēt

Anderss Beverens

29.10.2019. 23:07

»

fakts

Kaut kāds bezsakarīgs murgojums...


Tā noteikti nav ārstu vaina. Un noteikti ne godājamā dr.Rāceņa vaina. ka ir kāda kļūda ekonomiskajā interpretācijā. Viņš vienkārši izmanto kādus sev pieejamus datus, kas varbūt nav gluži salīdzināmi un varbūt neapraksta problēmu vispusīgi. Tomēr autors skaidri pasaka vienu ziņu (kuru dzīvē arī var skaidri ievērot) - citās ES valstīs ārsti nopelna krietni vairāk nekā Latvijā. Tajā pašā rindkopā par 3 un 4% ir ziņa, ka Igaunijā ārstu nopelnījums ir par labiem 40% augstāks nekā Latvijā (jā, Slovakijā ir tikpat zems kā Latvijā, bet tas nemaina būtību - atalgojuma līmenis ir neadekvāti zems, salīdzinājumā ar nepieciešamajiem ieguldījumiem cilvēka tapšanā par kvalificētu ārstu).
Un tāpēc ir ļoti liela iespēja, ka ārsti (īpaši tie, kam jāiekārto sava dzīve) centīsies atrast darbu tur, un nevis Latvijā. Un, nemainot veselības aprūpes sistēmu, mēs riskējam palikt bez labu ārstu pieejamības.
Jo ārsti ir patiešām pieprasīti darbinieki Eiropas darba tirgū. Tāpat kā lidaparātu piloti, kuģu kapteiņi un citi līdzīgi augstas kvalifikācijas ļaudis, kuru darba tirgus robežas tālu pārsniedz jelkuras atsevišķas Eiropas valsts robežas.
Problēma ir patiesa. Un ārsti korekti par to pastāsta. Bet risinājums tomēr ir krietni ārpus vienkārša budžeta apropriāciju veselības aprūpes nozarei palielinājuma. Jāmaina sistēma. Sen jāmaina. Bet to mainīt mūsu ministri nav gatavi jau vismaz 20 gadus. Neviens no ministriem. Un rezultātā pārvaldām šo nozari kā Putins Krievijas ekonomiku - tirgus ekonomikas apstākļos ar sociālisma metodēm.

Atbildēt

fakts

29.10.2019. 22:26

Kaut kāds bezsakarīgs murgojums!

"Igaunijā mediķu atalgojums ir par 4% augstāks nekā vidējais atalgojums valstī. Savukārt Latvijā (..) tas ir par 3% zemāks nekā vidēji ekonomikā."

Tātad visa brēkšana par 7% no algas, jeb aptuveni 40 centiem stundā?!

".. veselības nozarei tiek atvēlēts (..) Latvijā - 1,17 miljardi eiro. Attiecīgi Slovākijā tie ir 1,23 miljardi eiro no valsts budžeta un vēl aptuveni 2 miljardi eiro no pašvaldību budžeta. Salīdzinot ar Latviju, (..) Slovākija - 2179 eiro gadā. Attiecīgi Latvijā tie ir nieka 610 eiro"

Vai tad ārstiem matemātiku nemāca? Ja Slovākijas 3,23 miljardus izdala ar 5 miljoniem iedzīvotāju, tad sanāk nevis 2179 eiro, bet tie paši 600+ eiro, kas Latvijā! Turklāt jau nākamajā rindkopā izrādās, ka mediķu atalgojums Latvijā un Slovākijā atšķiras par tikai 5%!!

Atbildēt

Kika

29.10.2019. 22:09

Redzeju dr.Răceni 1:1. Patīkams un gudrs cilveks. Lai veicas!

Atbildēt

Anderss Beverens

29.10.2019. 21:28

"Attiecīgi Latvijā tie ir nieka 610 eiro. Jāatzīmē, ka veselības budžeta īpatsvars kopējā budžetā Latvijā un Igaunijā ir salīdzināms (attiecīgi - 12,8% un 13,9%). Savukārt tā procentuālais īpatsvars IKP Latvijā ir zemāks - 3,8%; bet Igaunijā augstāks - 5,8%."
Šis citāts gana skaidri parāda, ka Latvijā ir faktiski atšķirīga no Igaunijas nodokļu politika (ja ar to saprotam ne tikai likmes un objektus, bet arī iekasēšanas režīmu), kas sniedz gandrīz 2 reizes mazāku publisko resursu pieejamību dažādām politikām, arī medicīnai.
Patiesībā mediķiem, no savu individuālo interešu viedokļa raugoties, vajadzētu satraukties par to, ka valsts ar savu valsts apmaksāto un caur NVD īstenoto pasūtījumu un, no normāla biznesa viedokļa vērtējot, pilnīgi kropli pārvaldītajām savām slimnīcām (kas gandrīz visas ir komersantu - kapitālsabiedrību statusā) faktiski "spiež uz leju" medicīnisko pakalpojumu cenas, kas sen jau vairs neatbilst racionālām izmaksām (ko publiski apliecina kaut vai ikgadējie valsts pārvaldīto slimnīcu zaudējumi, bet arī privātajā medicīnas sektorā aina nav daudz labāka). Un tieši šie izcenojumi neatļauj ārstiem un pārējam medicīnas personālam paaugstināt atalgojumu. Paaugstinot šos izcenojumus līdz "nosacīti normālam" līmenim, vienkārši izrādītos, ka no valsts budžeta apmaksātais medicīnisko pakalpojumu fiziskais apjoms (medicīniskās manipulācijas un medikamenti) būtiski samazinātos, un izveidotos vai nu faktiski bezgalīgi garas rindas pēc šiem pakalpojumiem, vai būtiski palielinātos valsts nesubsidēto pakalpojumu apjoms, vai vienkārši palielinātos mirstība.
Un patiesībā lietas nostātos savās vietās - par pārāk mazo finansējumu tad satrauktos nevis medicīnā strādājošie (kuru tomēr ir samērā mazs salīdzinot ar visiem pārējiem ļaudīm – Latvijā tie ir tikai 6 % no kopējā nodarbināto skaita. Cita starpā – Igaunijā tie ir tikai 2,5%), bet Latvijas iedzīvotāji, kuriem vairs nebūtu pieejami medicīniska rakstura pakalpojumi vispār vai tie būtu pārāk dārgi.
Citādi tas viss ir pilnīgi ačgārni – tas vienkārši izskatās pēc izspiešanas, ko īsteno vienas nozares strādājošie (kurus pārstāv dažādas organizācijas) attiecībā pret visām citām nozarēm, nevis pēc rūpēm par Latvijas iedzīvotāju veselību un dzīves kvalitāti.
Vienlaikus šie paši skaitļi parāda, ka patiešām veselības un sociālās aprūpes nozarē Latvijā patiešām kaut kas nav kārtībā. Igaunijā šajā nozarē strādāja 2009. gadā strādāja tikai 7,9 tūkstoši gada vidējie (pilnas slodzes) darbinieki, kas bija 2,2 % no kopējā valstī strādājošo skaita. 8 gadu laikā līdz 2017. gadam viņu skaits palielinājās līdz 10,05 tūkstošiem, tomēr gandrīz tieši tādā pašā tempā pieauga kopējais nodarbināto skaits un šīs nozares īpatsvars nodarbinātībā palielinājās tikai par 0,2 procentpunktiem – līdz 2,4 %.
Latvijā šajā pašā laikā bija 50,3 tūkstoši (5,5 %) nodarbinātie 2009. gadā, un līdz 2017. gadam viņu skaits palielinājās līdz 55,3 tūkstošiem (6,2 %) – jeb par 0,7 procentpunktiem. Tas ir vairāk nekā 2 reizes vairāk kā kaimiņu Igaunijā. Un relatīvais pieauguma temps ir vēl straujāks, kas redzamās atšķirības sistēmas efektivitātē vēl tikai palielina.....

Atbildēt

Daiļais

29.10.2019. 21:23

»

Lūk kur nauda

Prez.kanceleja-61 darba rūķis, Saema-524 darba ruķi ( viens kartona). Valdības izdevumi +11% !Vai tur ko ražo


Valsts kanceleju piemirsāt. Izsludina visādas aptaujas, kāda vella pēc. Valstī viss iet uz grunti, bet šamējie optimizējās un restrukturējās, ieceļot neprofiņus amatos.

Atbildēt

Jons

29.10.2019. 21:20

Vecie okupantu kalpi-komunisti un komsorgi veselības,labklājības sistēmu ir padarījuši par sātīgu,nekontrolējamu sili,kurai netiek pielaista nekāda kontrole atsaucoties uz personas datu aizsardzību.Sistēmai tiek atvēlēti milzīgi līdzēkļi,kuru sadale ir gandrīz vai valsts noslēpuma kārtā.Pašā sistēmā pārāk bieži nākās sastapties ar atklāti noziedzīgu,cinisku attieksmi,sevišķi pret cilvēkiem ar plānāku māku un zemu sociālu statusu-pensionāriem,darba invalīdiem,jo sevišķi tiem,kuri sadarbību ar okupantiem uzskata par noziegumu.Pašā sistēmā ir izveidota supernevienlīdzīga necaurskatama līdzēkļu sadale.Arī streiks pēc izbijušo komunistu un komsorgu gribas ir nolikts vēsturiski neviennozīmīgā datumā.

Atbildēt

Lūk kur nauda

29.10.2019. 21:15

Prez.kanceleja-61 darba rūķis, Saema-524 darba ruķi ( viens kartona). Valdības izdevumi +11% !Vai tur ko ražo?

Atbildēt

tādi esam

29.10.2019. 20:29

Naudas medicīnas nozarei varēja būt vairāk, ja veselības ministre Viņķele un JKP neizgāztu iepriekšējās saeimas un valdības iesākto reformu. Kaimiņvalstīs krīzi šajā jomā palīdzēja atrisināt kārtība, kad sociālā nodokļa nemaksātājiem par medicīnas pakalpojumiem bija jāmaksā papildus. Protams, summas te sākumā bija paredzētas nožēlojami mazas, bet aplokšņu algu saņēmējiem nav jāsaņem tāda pati medicīniskā palīdzība kā nodokļu maksātājiem.
Arī paši ārsti, īpaši ģimenes ārsti, palīdzēja šo bijušās ministres Circenes izstrādāto reformu izgāzt.

Atbildēt

ZZ$ aptieku ministrs

29.10.2019. 20:28

Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Dace Ķikute būs pēdējā, kuras vārdiem noticēšu.

Atbildēt

Hmzz

29.10.2019. 20:24

Par medmāsām,sanitāriem piekrītu - tie tiešām uz saviem pleciem visu iznes.Bet ar ārstiem nav tik viennozīmīgi.Kā tas nākas , ka čum un mūdž privātprakses ir reģistrētas uz par nodokļu maksātāju pirktās medicīniskās aparatūras bāzes? Kā tas nākas , ka par sevis maksāto sociālo nodokli tu netiec nekur (vai tiec , kad sen jau ir par vēlu). Toties vēršoties privātpraksē , par naudu tu vari tikt izmeklēts tulīt un uzreiz... Vai nebūtu loģiski, ja palielinot finansējumu ( kas noteikti ir jādara) šīs barotavas tiktu pievērtas?

Atbildēt

TTT

29.10.2019. 20:02

Tur pat cirvim saprotams, ka daudzām nozarēm pieauguma kā tāda nevajadzēja būt, jo ir ieviesti IT risinājumi, cirvju skaits samazinājies par trešdaļu utt.

Atbildēt

Karote

29.10.2019. 19:54

Tulīt, loģiski, sāks sarīdīt visas bēdulejas savā starpā, lai tie nograuž alkatīgos mediķus. Kaut gan reāli vajadzētu šo amorālo sistēmu izdzenāt līdz zāle neaug, un sākt visu no jauna. Pieņemu, ka salīdzinot igauņu un mūsu budžetus ātri vien atrastos, kur tā jūra aizplūst. Aizdoma, ka virziens slēpjas, piem. UK no 100 pilsoņiem valsts maizē dzīvo 6,5, kamēr leknajā LR 16,5. Un visai tai parazitējošo varzai vajag gan ofisus, gan komandējumus, apdrošināšānas, un vēl diez ko.

Atbildēt

Nepiekrītu Derdz

29.10.2019. 19:52

Patriotiem vispirms ir jābūt partiju izvirzītajiem labākajiem kandidātiem! Ne jau naudas dēļ,jācer,viņi piekrita savai izvirzīšanai! Tagad īstais laiks ir pierādīt savu patriotismu,atsakoties no nākamgad ieplānotā algas pielikuma,par labu mediķiem un skolotājiem!

Atbildēt

Neliela korekcija>Zoss

29.10.2019. 19:41

Dārgo automašīnu,personīgo lidmašīnu,helikopteru un luksusa jahtu nodokli! Un aplikt ar nodokli,atšķirībā no platības,personīgos peldbaseinus,kā tas tiek darīts,piemēram, Grieķijā!

Atbildēt

jautaajums

29.10.2019. 19:37

Nu cik ilgi var kāpt uz viena un tā paša grābekļa,cik ilgi vēl cilvēki balsos par biedriem partijniekiem?

Atbildēt

derdz

29.10.2019. 19:36

Bet vai patiešām visiem ārstiem un rezidentiem, gan pārējiem nepieciešams paaugstināt algas! Saprotu, ka vienkārši apelēt zemākām algām, lai attaisnotu vēl lielāku algu. Ja algas salīdzināt ar Vācijas, u.c., tad saprotu, bet varbūt ņemt vērā no kuras vietas viņi sāka kas prasīja gadus un paaudzes, a mēs uzreiz da vai pa Eiropiski. Strādāt vajag un būt mazliet patriotiskiem pie tādas algas kādas ir, bet zemāk atalgotiem gan vajag pacelt algas. Gan valsts saimniecībām saimnieciskiem!!!

Atbildēt

Bezzāģis

29.10.2019. 19:31

Vispār ja sāktu pētīt un vētīt kur tad īsti medicīnai paredzētā nauda aizplūst, tad daudziem ministrijas un slimnīcu darboņiem būtu jāsāk žāvēt sausiņi vai jāizpērk lētās biļetes uz Spāniju un Austriju. Ministrijas sadalē kas pie siles sēž? Slimnīcās kas pie siles sēž?
Poliknīniku sistēma ir sagrauta. Slimnīcu sistēmu arī grauj.
Ko vēl var izdarīt, lai ātrāk Lettoni pazustu iedzīvotāji?

Atbildēt

c'est exact

29.10.2019. 19:18

naudas tiešām netrūkst, tikai tā aizplūst nekur nereģistrētā "kanalizācijā" un manifestējas tepat pie mums Latvijā kā lepnie autiņi, greznās villas un stāvīgās savrupmājas ar baseiniem, jahtas, golfa laukumi, kā arī pasaules apceļojumi ar karalienes apartamentiem no valsts budžeta ....

Atbildēt

Seksists Guntis

29.10.2019. 19:07

kurš plānpakausis izzīda nopirksta vai citurienes šādu virsraksteli? kaut kāda dumja slampele?

Atbildēt

zoss

29.10.2019. 18:32

Vajag palielināt automašīnu nodokli x 10

Atbildēt

To ir jāsaprot

29.10.2019. 18:28

»

Budžets 2020.g.

Pieaugums 2020.gadā sal. ar 2019.g. plānu...


Joprojām priecājos, ka pārcēlos un Latvijā vairs nedzīvoju.

Atbildēt

Budžets 2020.g.

29.10.2019. 18:22

Pieaugums 2020.gadā sal. ar 2019.g. plānu:
Valdības dienesti : +11%
Atpūta, kultūra, reliģija : +10%
Ekonomiskā darbība : +9.2%
Sociālā aizsardzība : +7%
Aizsardzība: +5%
Vides aizsardzība : +4.6%
Teritoriju un mājokļu apsekošana : +3.8%
Veselība : +3%
Izglītība : +2.5%
Sabiedriska kārtībā un drošība : +0.9%

Viss, kas jums jāzina par Kariņā valdības prioritātēm.
Dati FinMin.

Atbildēt

manupraat

29.10.2019. 17:56

Ja valdiibai nav politiskaas gribas darboties savas tautas labaa, tad taada valdiiba ir jaapatriec ar suudainu kooku! Bet to jau vajadzeeja izdariit vismaz 20 gadus atpaka'l.
Ja taa buus tikai medi'ku protesta demonstraacija, tad rezultaats buus nulle. Kopaa ar medi'kiem ir jaavienojas protestam vismaz kaadiem desmit tuuksto'siem vi'nu pacientu. Un ne jau lai tur dziesmi'nas dziedaatu, bet gan lai pieprasiitu paartraukt genociidu pret tautu un valdiibas atkaap'sanos.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

FotoSaskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".
Lasīt visu...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...

12

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

FotoSaeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir pretēji Satversmes 15.pantam! Tur rakstīts - Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā. Kur notiks sēde? Maskavā, Vašingtonā, Ipiķos, Briselē? Kur? Kādi ir ārkārtīgie apstākļi?
Lasīt visu...

13

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

FotoNe tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku vides trokšņa dēļ ir nonākuši slimnīcās un 15 900 ir priekšlaicīgi miruši...” rakstīts Eiropas komisijas 2017.gada 30.marta ziņojumā 
Lasīt visu...

12

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

FotoMums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu laiki" - ap 700 gadu, kas Kurzemē atstāja kā mantojumu pat vācu baronu latviešu valodas izrunas dialektu, tad "zviedru laiki, vēl - "poļu laiki", ilgu laiku valdīja "krievu laiki", tad bija Latvijas laiki, Kārļa Ulmaņa laiki.
Lasīt visu...

20

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

FotoTiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19 izplatības noteiktos ierobežojošos pasākumus. Vienlaikus lemšanā par svinīgā pasākuma organizēšanu būtu jāuzklausa arī pašu absolventu viedoklis.
Lasīt visu...

6

Kad TAS beigsies?

FotoĀrkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem apstākļiem iestājoties, ārkārtas stāvoklis tiks atcelts. Bet tas nenotiek – izskatās, ka valdība vai nu nespēj šādus kritērijus nodefinēt, vai arī uzskata, ka parastajiem mirstīgajiem šāda informācija nav nepieciešama.
Lasīt visu...

18

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

FotoProgresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata. Lai Latvijas politika kļūtu caurspīdīga un godīga, šādai politiskai praksei nav vietas mūsdienu Latvijas politikā.
Lasīt visu...

18

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

FotoIzskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un arī pats nenēsā sejas maksu publiskās vietās, cik var redzēt TV.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...