Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Nākotnes konjunktūra

Arturs Priedītis
23.06.2017.
Komentāri (23)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Žulis

26.06.2017. 09:38

Mani neviens neizmācīs! Biju trollis un būšu trollis. Noteikti turpināšu pievemt komentārus, jo esmu īsts latvietis. Tātad stulbs un nekaunīgs. Esmu arī īsts deģenerāts, jo mani vecāki ir latviešu deģenerāti - dzer, nestrādā, nemazgājās, māte ar tēvu visu laiku lamājās un kaujās, mani sauc par lopu, jo patiešām pēc lopa izskatos - plāna maza galviņa, izstīdzējis augums, līkas kājas, mazs daikts, izvalbītas acis. Skolā neesmu gājis, visu, ko zinu, esmu iemācījies no rakstiem portālā, kuru nepārtraukti apcūkoju ar saviem latvieša mēsliem.Es esmu visgudrākais latviešu trollis. Mani sauc ŽULIS, kad taisu lielo vēmienu. Mani neviens neizmācīs. Tikai ar mietu pa galvu, tad gan pieklustu kādu minūti. Esmu īsts latvietis vārdā ŽULIS un citos "nikos" izplūdis vemjot šajā portālā.

Atbildēt

Ha ha

25.06.2017. 10:45

Pie jaunajiem latviešiem apzīmējumi „trollis” un „trollings” neder. Pie jaunajiem latviešiem ir vajadzīgi citi apzīmējumi. Iespējams, iederās „tašķis” un „tašķīšanās”. Bet varbūt „vēmeklis” un „vemšana”. Var piedāvāt „smirdoņa” un „smirdēšana”, „pļūtītājs” un „pļūtīšana”. Skandināvu folklorā trollis ir pārdabiska mežu un kalnu būtne milža vai pundura izskatā. Mūsdienās troļļa tēls Skandināvijā tiek interpretēts romantiski simpātiskā veidā. Arī internetā „trollings” asociējās ar patīkamu čalošanu. Taču pie jaunajiem latviešiem „trollings” nav patīkama čalošana. Jaunais latvietis, pateicoties savai vispārējai neattīstībai, mežonībai, neinteliģencei, neizglītotībai, literāri radošajam trulumam, lingvistiskajai kroplībai, bezizmēra stulbumam un bezizmēra nekaunībai, naidam pret zināšanām un talantu, kā parasti citur izdomātu un citur ieviestu garīgo formātu savā sētā ir pārvērtis par mēslu čupu, savā darbībā atkal panākot kaut ko pretīgu, atbaidošu, smirdošu, bezjēdzīgu, nekulturālu. Jaunais latvietis „trollingu” ir transformējis atbilstoši savām cilvēciski nevērtīgajām smadzenēm un atbilstoši sava gara un dvēseles primitīvismam, vulgaritātei, amorāliskumam, kā arī atbilstoši pēcpadomju laika izglītības, audzināšanas, zinātnes, garīgās kultūras grandiozajai devalvācijai un degradācijai.

Atbildēt

Vectētiņš

25.06.2017. 10:00

»

Haris.

Mēs mukām no lāča,bet ieskrējām rīklēs hiēnām...Piekrītu Priedīša viedoklim


Tikai neaizmirsti nokonstatēt, ka sūdīgi ir abi gadījumi.
Priediņš to parasti "aizmirst".

Atbildēt

Haris.

24.06.2017. 21:26

Mēs mukām no lāča,bet ieskrējām rīklēs hiēnām...Piekrītu Priedīša viedoklim.

Atbildēt

derdz

24.06.2017. 21:08

1. Manā skatījumā Baltās rases tautām jābūt vienotām neskatoties uz vēstures notikumiem. Man joprojām jautājums kā radās tik dažādas tautas baltai rasei vai agrāk nebija viena valoda viena valsts, utml. visai baltās rases cilvēkiem. Bet no otras puses liela vērtība un kultūra ir arī ka esam tik dažādas tautas baltai rasei. Ja ticēt ko raksta zinātnieki, tad baltā rase izmirst un degradējas.
2. par krieviem .. hm, kāpēc jānomelno visi krievi ja daļa no krieviem bija slikti cilvēki, tas tāpat kā katrā tautā ir labi un slikti cilvēki. Varbūt sākumā būtu noskaidrot apstākļus ko paši krievi domā par tiem notikumiem kuri notikuši viņu zemē tūkstošiem gadu .. grāmatu ir daudz sarakstītu, utt., tajā skaitā ir vērts arī pastudēt citu valstu un to tautu notikumus ..
3. vai var ticēt tam, ka vairākās valstīs tūkstošgadu gaitās attīstības ceļi, utml., ir vienlīdzīgi līdz mūsdienām, kur šobaltdien kapitālisms sit augstu vilni un nevienlīdzība ar vien lielāka kļūst .. piemēram, ir cilvēku grupa uz pasaules, kura viena vienota, katrā valstī bīda atbilstoši viņu politikai atbilstošus cilvēkus ar konkrētu dabu. Ja lasiet daudz vēsturi, tad var manīt ka lielākā daļas valstīs vienkāršā cilvēku masa vienmēr bijusi cietēja gandrīz jebkurā laikā !!!

Atbildēt

Vectētiņš

24.06.2017. 20:21

Tad vēl, Priediņ!
No kurienes šeit tie bezmorāles tipi radās? Tak ne no Mēness nokrita, vai ne? Pareizi, viņi nāk no tās pašas Tevis slavētās LPSR! Tie ir gan viņi paši, gan viņu bērni, kas audzināti vecāku bezmorāles garā.

Ierauj labāk Jāņu aliņu!
Man jāiet mazdēlam vakara pasaku stāstīt.

Atbildēt

Vectētiņš

24.06.2017. 19:39

»

A.P.

Vietējā hominīdu populācija ir tik aprobežota, ka no tās lielākā daļa nemaz nesaprot, ko tāds pētījuma rezultāts izsaka par tautas identitātes fundamentālākajām iezīmēm.Turklāt aprobežota tik lielā mērā, ka nesaprot, ka nav cilvēciski cienīgi naudu vērtēt augstāk par morāli, kā arī klaji apkaunojoši...


Priediņ, taču pats raksti, ka "vairums iedzīvotāju Latvijā satraucas par naudu, nevis morāli ...".

Atvaino, Gara Spīdekli Dižais, bet - cik tad no tiem aptaujātajiem "iedzīvotājiem" bija valstī jau tuvu mazākumam esošie latvieši, kurus te apķēzi? Kur ir statistika, ka aptaujātie vismaz vairumā bija latvieši - ja jau pret tiem vērsies?

Priediņ, man nav nekādu ilūziju par pašreizējo šeit mājojošo cilvēkbērnu morāli - tā ir vidēja ... starp zemu un ļoti zemu. Taču nekas nemainīs manis paša pieredzēto, kad te sabraukušie okupanti bija vispār bez morāles.

Atbildēt

Vectētiņš

24.06.2017. 19:02

»

Arturs Nagliņš

Vairums iedzīvotāju Latvijā satraucas par naudu, nevis morāli, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.Aptaujas rezultāts apstiprina sen zināmu patiesību: neattīstītas tautas masām ar deģeneratīvu "inteliģenci" morāli tikumiskā sfēra ir ļoti margināla sfēra populācijas veģetēšanā...


Priediņ, lai būtu morāle, jābūt morāli nobriedušiem iedzīvotājiem. Tādu toreiz vairs te nebija (vietējie, kam bija mugurkauls, tika izkauti un izsūtīti, iebraukušie okupanti piederēja, kā pats saki, pie "neattīstītas tautas masām).

Morāli uzspiest ar vardarbīgām metodēm nav iespējams - lai kā to vilku baro, viņš tik un tā uz mežu skatās.

Atbildēt

Sorry

24.06.2017. 18:07

»

Vectētiņš

Nedzen, vecen, zosis...


Lai un ne tikai pret PSRS tika noñemta zelta piesaiste 70. gados US dolàram, pazeminot naftas cenu, ko eksportèja Krievija..

Atbildēt

Arturs Nagliņš

24.06.2017. 17:49

Vairums iedzīvotāju Latvijā satraucas par naudu, nevis morāli, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.Aptaujas rezultāts apstiprina sen zināmu patiesību: neattīstītas tautas masām ar deģeneratīvu "inteliģenci" morāli tikumiskā sfēra ir ļoti margināla sfēra populācijas veģetēšanā.

Atbildēt

Vectētiņš

24.06.2017. 17:40

»

Vecmāmiņa

Jā bija laiks, kad arī manam vectēvam atņēma zirgus, zemi utt...


Nedzen, vecen, zosis!
Tā relatīvā labklājība bija īsi pirms kolapsa - kad tika dzīvots pāri saviem līdzekļiem.

Tur vēl mēģināja kādus nebūt saimnieciskos aprēķinus ieviest, lai beidzot darītu acīmredzami darāmas lietas. Taču zagšana un sistēmas funkcionālā impotence nekur nepazuda.

Ar perestroiku vai bez - tai sistēmai bija viena taka. Tā, kas skuju.

Atbildēt

Vecmāmiņa

24.06.2017. 16:49

»

piektdiena, priedītes, piedirsts

Es pajautāju, cik salda dzīve bija latvju bauriem psrsā. No kūts izveda visas govis un atdeva kolchozam, atstājot bērnus bez piena. No arodiem izveda graudus un apsēja kolchoza laukus. 14gadu vecumā jaunai meitenei vajadzēja kļūt par slaucēju - dzīvot atsevišķi no ģimenes, slaukt 16 govis, barot, lauzt...


Jā bija laiks, kad arī manam vectēvam atņēma zirgus, zemi utt.
Taču tie PSRS laiki bija dažādi- viena dzīve bija 40tajos gados, cita 50tajos, cita 60tajos, cita 70tajos un cita 80tajos. Septiņdesmitajos gados bija izveidojušies kolhozi, kuros cilvēki dzīvoja pat ļoti pārticīgi.Pēc 1985.gada kļuva stipri sliktāk, jo viss sāka brukt.

Atbildēt

Sorry

24.06.2017. 13:46

»

Re kā

Lai piedāvātu plānu valsts, tautas, šķiras, sociālās grupas attīstībai, vajadzīga stratēģija, kura savukārt nav iespējama bez noteiktas ideoloģiskās programmas. Tātad vispirms ir nepieciešama ideoloģija, fiksējot idejiskos uzskatus, idejiskos mērķus un savas ideoloģijas sociālo vērtību vispār. Piemēram...


Pagrieziens uz kultûru, Dzîvojam kultûras kapitàlismà. Sosnovkijs kujs pàrdod savu sovjietisma piepirstos palagus. Cilvèki uzkeras uz izkàrtni, kas virsrakstà, un iesûc ar acîm tos mèslus savàs smadzenès, kur tie turpina rûgśanu. Pareizo izvèli nosaka lasîtàja izglîtîbas lîmenis un erudîcija, es nelasu vispàr tos sosnovkija krieviskà kuja tekstus. Cits, kurś sadomazo cer, ka śorei sosnovkijs mainîsies, viemèr maldàs.

Atbildēt

piektdiena, priedītes, piedirsts

24.06.2017. 12:22

»

A.R.

Pajautā mātei un tēvam, vecmātei un vectēvam, ja viņi tev nav dzērāji debili, ko var just no tava stulbā komentāra,ko viņi saka par dzīvi LPSR


Es pajautāju, cik salda dzīve bija latvju bauriem psrsā. No kūts izveda visas govis un atdeva kolchozam, atstājot bērnus bez piena. No arodiem izveda graudus un apsēja kolchoza laukus. 14gadu vecumā jaunai meitenei vajadzēja kļūt par slaucēju - dzīvot atsevišķi no ģimenes, slaukt 16 govis, barot, lauzt sienu no sasalušas siena gubas. Nedēļā - kukulis rupjmaizes. Un par litra piena paņemšanu varēja aizsūtīt uz sibīriju!
Vēl pajautāju - inženieris saņem 99 rubļus mēnesī un staigā salāpītās biksēs, jo tās ir vienīgās, īrē dzīvokli pie tantiņām, jo dzīvokļus jaunajās mājās dod tikai okupantu migrantu varzai.
Tu, priedīšveida bidla, par saldo dzīvi lpsrsā var stāstīt tādi huji kā hūte un bārda, un līdēji kā tu. Iedodiet kāds sosnovskim trulajā jebalā, lai aizver žaunas! Ko savā dzīvē šis staigājošais rācenis ir izdarījis? Ko uzcēlis? Ko izaudzējis un izveidojis? Neko! Tukšpirdis! Par kapeikām gatavs piepļūtīt visu pasauli ar saviem sovjetu murgiem!

Atbildēt

Eseju mērķis

24.06.2017. 11:20

Aprakstītais mehānisms, cēloņi - trāpīgi, precīzi, pamatoti. Bet, kas raksturīgi A.P. apcerējumiem, mērķis - par 180 grādiem pretējs. Latvijas neatkarību nevar skatīt kā nozieguma sekas, tā ir tautas griba. Kļūda parādās tajā apstāklī, ka netika pārtraukts, novērsts mantojuma radītais posts.

Atbildēt

Re kā

24.06.2017. 10:15

Lai piedāvātu plānu valsts, tautas, šķiras, sociālās grupas attīstībai, vajadzīga stratēģija, kura savukārt nav iespējama bez noteiktas ideoloģiskās programmas. Tātad vispirms ir nepieciešama ideoloģija, fiksējot idejiskos uzskatus, idejiskos mērķus un savas ideoloģijas sociālo vērtību vispār. Piemēram, sociālo taisnīgumu nenodrošina sociālā sistēma. Nodrošina gēni, audzināšana, izglītība, ideoloģija. Ne velti Aleksandrs Bloks teica, ka „boļševisms ir krievu dvēseles īpašība, bet nevis frakcija Valsts domē”. Milzīga nozīme ir izglītībai un tās vispārējai ievirzei – antropoloģiski garīgajiem uzdevumiem. XIX gs. augstākā izglītība bija koncentrēta ap „praktiskumu” un „pozitīvām zināšanām”. XX gs. savas tiesības pieteica fundamentālās zinātnes un humanitārās zinātnes, gadsimta beigās – sociālās zinātnes, kā arī notika „pagrieziens uz kultūru”, kad kulturoloģija tika pasludināta par kognitīvo bāzi Nr.1. XXI gs. pagaidām tiekamies galvenokārt tikai ar „diploma pirkšanu”. Patiesi izglītoti cilvēki kaitina. Tā tas bija arī agrāk, - spēcīgais vienmēr ir kaitinājis. Šodien tā ir masveida izpausme.

Atbildēt

A.R.

24.06.2017. 08:42

»

LV pilsonis

Daudz kam var piekrist, bet pateikt, ka mēs laimīgi dzīvotu eirāzijas savienībā kur valdītu tiesiskums !!! var tikai rūdīts komunists, idiots vai čekas denšciks. Izvēlieties pats, biedr A.P. kuru titulu sev iegravēt pierē


Pajautā mātei un tēvam, vecmātei un vectēvam, ja viņi tev nav dzērāji debili, ko var just no tava stulbā komentāra,ko viņi saka par dzīvi LPSR?

Atbildēt

Arnis

24.06.2017. 08:33

»

A.P.

Tas, ko nepieciešams dēvēt par attīrīšanos, nenotiks. Tas nav individuāls viedoklis. PSRS bijušās tautas turpinās dzīvot uz saviem kriminālajiem, amorālajiem, necienīgajiem, bezjēdzīgajiem, netaisnīgajiem „perestroikas” izveidotajiem dzīves pamatiem, kurus cementē noziegumu brīvība kā dzīves filosofija...


Tagad saprotu, kāpēc mūsu jaunieši tik kāri uz rietumu blēņām. Vainīga ir neattīstība. Tā tas ir.Jauniešiem nav nekādas dusmas par politiķu zagšanām, likumu bezjēdzību un netaisnību tiesās. Arī tas no neattīstības. Tagad saprotu, kad izlasīju šo.Jaunieši lamā krievus bez jēgas un vajadzības. Arī tas no neattīstības. Bet kā viņus attīstīt?

Atbildēt

Fēlis

24.06.2017. 08:25

Gribētos dzirdēt autora viedokli par ,,krievu pasaules"dogmām un savas valodas uzspiešanu citām tautām, ne tikai savas tautas noķēzīšanu.

Atbildēt

a.p.+

24.06.2017. 07:40

Latvju valodu labi apguvušiem retorikas sūdubrāļiem un verbatronikas mēsliem no viņu sacerējumiem tomēr izlien kāda lingvistiski nešķīsta āža kāja. Tā ir redzama visiem. Šajā gadījumā tā slēpjas jaunvārdā
ALKĀTĪBA.

Atbildēt

LV pilsonis

24.06.2017. 03:18

Daudz kam var piekrist, bet pateikt, ka mēs laimīgi dzīvotu eirāzijas savienībā kur valdītu tiesiskums !!! var tikai rūdīts komunists, idiots vai čekas denšciks. Izvēlieties pats, biedr A.P. kuru titulu sev iegravēt pierē.
P.S. varbūt pārpratu kas domāts zem vārda "mēs"

Atbildēt

A.K.

23.06.2017. 20:00

Paldies par rakstu! Autoram ir talants precīzi formulēt to, ko daudzi apjauš, redz un jūt.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...