Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lasu šādu ziņu; “Patlaban Izglītības un zinātnes ministrija apkopojusi informāciju par 69 lēmumiem par reorganizācijai vai likvidācijai pakļautām izglītības iestādēm. 55 no tām reorganizēs līdz septembrim, septiņas – līdz 2025.gada septembrim, vēl sešas – līdz 2026.gada septembrim.”

Dažām no šīm skolām paveiksies, turpinot darbu kā citu skolu struktūrvienībām, bet vesela virkne skolu un bērnudārzu tiks slēgti pavisam.

Šādus plānus es nevaru nosaukt citādāk kā vien par valsts interešu sabotāžu. Jo vairāk tādēļ, ka daudzas no skolām ir mūsu lauku un pierobežas apvidos.

Tā vien liekas, ka valdošais, JV vienotais grupējums ir nolēmis iztīrīt Latviju no latviešiem.

Skola ir ne tikai izglītības iestāde, bet arī sociāls veidojums. Vieta, kur bērns ieaug sabiedrībā, bieži arī vienīgā vieta, kur izrauties no nelabvēlīgas ģimenes vides. Skola ir dzīvības noturētāja lauku apvidos. Vārda tiešā nozīmē.

Un skolas ir arī drošības jautājums. Ne tikai tādēļ, ka veic zināmu valstiskās audzināšanas funkciju, bet arī tādēļ, ka nodrošina iespēju ģimenēm dzīvot arī valsts pierobežā. Un, ja ne citādi, tad kā drošībai svarīgs jautājums tas būtu jāvērtē arī valdošajiem.

Kad “daži” simti tūkstošu tiek iztērēti pētījumiem par “Bolt” kurjeru labsajūtu vai gurķu sagriešanas receptēm, kad privātiem lidojumiem “naudas ir tik daudz kā nekad”, kad tiek sponsorētas tukšmuldētāju biedrības, miljoni tērēti prokremlisku LSM atzaru uzturēšanai, teikt, ka skolu uzturēšanai nav līdzekļu, ir nožēlojami meli! Runa ir par vērtībām un prioritātēm! Acīmredzami, ka pie varas esošajiem Latvijas nākotne nav vērtību sarakstā.

Sava valsts – brīvība un neatkarība nekad nav par brīvu. Latvijas valsts varēja rasties, pateicoties izglītotiem latviešiem, un, tikai pateicoties izglītotiem latviešiem, tā spēs turpināties.

Mums ir jāatbrīvojas no šī Latviju apsēdušā, mums naidīgā un valstiskumu graujošā varas grupējuma! Jo ātrāk, jo labāk!

Novērtē šo rakstu:

219
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi