Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc tam, kad Vides pārraudzības valsts birojs pagājušā gada 26. februārī pieņēma lēmumu „Par Valsts vides dienesta Kurzemes reģionālās vides pārvaldes 2020. gada 4. novembra tehnisko noteikumu Nr. KU20TN0001 apstrīdēšanu”, ar to vismaz uz laiku apturot meža nozares uzņēmēja Andra Ramoliņa (attēlā) ģimenes visatļautību saistībā ar iecerēto apbūvi kāpu zonā, miljonāra dzīvesbiedre Anna Ramoliņa vērsās ar pieteikumu administratīvajā tiesā, cenšoties panākt Vides pārraudzības valsts biroja lēmuma atcelšanu. Pietiek turpina šīs Latvijas mūsdienu apstākļus labi raksturojošās prāvas materiālu publicēšanu, - šodien noslēdzam publicēt Lato Lapsas tiesā iesniegtos paskaidrojumus šajā administratīvajā lietā, kuri apgāž miljonāru ģimenes argumentus, ar kuriem tiek pamatota vēlme būvēties tieši kāpu zonā.

(VI) Būvniecība Nekustamā īpašuma “Teikas” laucēs

Lietas dalībnieki savstarpēji nav risinājuši jautājumu, vai pieteicējas būvniecības ieceres paredz vai neparedz būvniecību Nekustamā īpašuma “Teikas” laucēs. Tomēr šis jautājums lietā ir ne mazāk būtisks kā jautājums par to, vai pieteicējas būvniecības ieceres paredz vai neparedz Nekustamā īpašuma “Teikas” atmežošanu. Ievērojot Aizsargjoslu likuma 36. panta ceturtās daļas 2. punktu sekas, būvniecībai Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslas meža laucēs ir tādas pašas kā būvniecībai, kas paredz Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslas meža atmežošanu; respektīvi šāda būvniecība ir atļauta tikai, ja ir saņemts ikreizējs Ministru kabineta rīkojums.

Vienu no savām būvniecības iecerēm (tā, kurā ir izbūvējama vienstāva dzīvojamā māja) pieteicēja ir paredzējusi realizēt Nekustamā īpašuma “Teikas” ziemeļaustrumu teritorijas daļā, vietā, kurā it kā atrodas Pamati. Kā esmu norādījis iepriekš šajos paskaidrojumos, šī vieta ir uzskatāma par lauci. Līdz ar to secināms, ka viena no pieteicējas būvniecības iecerēm paredz būvniecību Nekustamā īpašuma “Teikas” laucē

Vadoties no iepriekš izklāstītajiem apsvērumiem, jākonstatē, ka konkrētajā lietā vismaz attiecībā uz pieteicējas būvniecības ieceri, kurā ir izbūvējama vienstāva dzīvojamā māja, ir piemērojams arī Aizsargjoslu likuma 36. panta ceturtās daļas 2. punktā paredzētais īpašuma lietošanas tiesību aprobežojums sakarā ar to, ka pieteicējas konkrētā būvniecības iecere paredz būvniecību Nekustamā īpašuma “Teikas” laucēs.

(VII) Secinājums par būvniecības iespējamību Nekustamajā īpašumā “Teikas”

Šajos paskaidrojumos esmu plaši analizējis, vai pieteicējas iecerētā būvniecība ir vietās, kur ir bijusi iepriekšējā apbūve, vai pieteicējas iecerētā būvniecība paredz atmežošanu un vai pieteicējas iecerēto būvniecību ir paredzēts veikt laucēs. Uz pirmo jautājumu esmu secinājis, ka pieteicējas iecerētā būvniecība nav vietās, kur ir bijusi iepriekšējā apbūve. Uz otro jautājumu esmu secinājis, ka pieteicējas iecerētā būvniecība paredz atmežošanu, bet uz trešo – ka vismaz vienu pieteicējas iecerēto būvniecību ir paredzēts veikt laucē.

Pirmais no minētajiem secinājumiem nozīmē, ka pieteicēja sev piederošajā Nekustamajā īpašumā “Teikas” nevar īstenot iecerēto būvniecību, pamatojoties uz Aizsargjoslu likuma 36. panta otro daļu un 36. panta otrās daļas 4. punktu, jo uz pieteicējas iecerēto būvniecību nav piemērojams attiecīgais izņēmums no vispārīgā aizlieguma veikt būvniecību Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslā.

Otrais un trešais no minētajiem secinājumiem nozīmē, ka pieteicēja sev piederošajā Nekustamajā īpašumā “Teikas” nevar īstenot iecerēto būvniecību, pamatojoties uz Aizsargjoslu likuma 36. panta ceturtās daļas 4. punktu, jo tā paredz atmežošanu, bet attiecībā uz vienu pieteicējas būvniecības ieceri – arī būvniecību laucē, kam nav saņemts ikreizējs Ministru kabineta rīkojums.

Rezumējot visus apsvērumus un secinājumus, jākonstatē, ka pieteicēja, pastāvot apstākļiem, kādi objektīvi ir konstatējami, sev piederošajā Nekustamajā īpašumā “Teikas” nevar īstenot iecerēto būvniecību. Līdz ar to arī pieteicējas pārsūdzētie kompetento iestāžu lēmumi ir tiesiski, bet pieteicējas pieteikumi ir nepamatoti.

Novērtē šo rakstu:

4
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi