Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ha ha

15.08.2016. 15:35

Latviešu idiotismu kolekcijā jau 38 ieraksti. Raksta beigās ir saits norādīts.

Atbildēt

Klukste

14.08.2016. 08:46

»

Vizma Vizbulīte

Pie mums glābējs var būt tikai sieviete: Vaira Vīķe-Freiberga, Sandra Kalniete, Sarmīte Ēlerte, Māra Zālīte, Eižēnija Aldermane, Solvita Āboltiņa, Ingūna Rībēna, Maija Kūle, Inga Koļegova, Vita Strīķe, Ina Druviete un vēl dažas bābas. Noteikti arī Koķe, Rivža, Poriņa, Godmane...


Es pieskaitītu Ināru Mūrnieci, Silviju Radzobi, Janīnu Kursīti-Pakuli un Jāni Stradiņu, jo tas arī ir bābietis no stūra mājas.Noteikti nedrīkst aizmirst Jāni Streiču ar hūti un Ventspils glābēju Uldi Skoku.

Atbildēt

Vizma Vizbulīte

14.08.2016. 08:31

Pie mums glābējs var būt tikai sieviete: Vaira Vīķe-Freiberga, Sandra Kalniete, Sarmīte Ēlerte, Māra Zālīte, Eižēnija Aldermane, Solvita Āboltiņa, Ingūna Rībēna, Maija Kūle, Inga Koļegova, Vita Strīķe, Ina Druviete un vēl dažas bābas. Noteikti arī Koķe, Rivža, Poriņa, Godmane.

Atbildēt

Centis Ciska

14.08.2016. 08:16

Katrs latvietis ir mesija un mesija ir latvietis.

Atbildēt

soldiere of fortune

13.08.2016. 11:45

Jāpiekrīt autoram. Tautas vienaldzība par notiekošo lv ir biedējoša. Visi mazie zin kādas rebes taisa lielie, un klusē. RD juristi varētu tik daudz pastāstīt,par iepirkumu patiesā labuma ieguvējiem,kukuļi,otkati,savējo firmu uzvaras konkursos,utt., bet baidās.Tik ļoti šeit smird pēc maitas,bet visi klusē. Baidās,lieli un mazi.
Ar pilnu atbildību es saku, ka tikai masveida Tautas neapmierinātības izpausmes, liks baidīties valdošai kliķei. Ir jāsākas jaunai Tautas Atmodai. Es ļoti ceru ka tas notiks, bet ja mums viss pie dirsas, tad lai deg lv zilām liesmām!

Atbildēt

Jānis Zelt.

13.08.2016. 08:06

Kas tā par latviešu idiotismu kolekciju beigās norādīta? Es neatradu.

Atbildēt

Vita P.

13.08.2016. 08:04

»

Kaspars Vētra

Neparasts teorētiskais skaidrojums mūsu darbībai valstī


Bet kas to teoriju saprot un kuram tā ir vajadzīga pie mums, kur katrs domā tikai par sevi un galva ir priekš lakata un cepures?

Atbildēt

>>Linards G. - Žulim

12.08.2016. 19:41

Vai tik šitam Linardam rokas nav dzeltenas,tāpat pakaļā un priekšpusē nav dzelteni plankumi...
Tāpat reinkarnētie ulmaņi un dzintariņi,denisi un R.Zeltīts negaida mesiju,bet ir jau ar dzelteniem plankumiem.....

Atbildēt

D.

12.08.2016. 18:51

»

peregars

Kāda interese tiražēt vienu grafomānu


Nomierinies Žuli! Tu vienmēr paliksi latviešu lops un nav ko apskausts tāpēc citus. Tu esi aprobežots latvietis un samierinies ar to.

Atbildēt

Latjaunietis

12.08.2016. 18:38

Man tas nemaz neinteresē, kas te rakstīts. Bet vai tāpēc es esmu stulbs latvietis? Nedomāju, jo visi latvieši nav stulbeņi. Es nepiederu pie stulbeņiem. Stlbeņiem patīk, kas te rakstīts.

Atbildēt

peregars

12.08.2016. 17:15

Kāda interese tiražēt vienu grafomānu?

Atbildēt

peregars

12.08.2016. 15:37

Kā anekdotē-viss ir skaidrs; nesaprotami tikai, kāmdēļ pietiek.com regulāri publicē šos žurnālistu valodā dēvētos Priedīša nelasāmos "blāķus"??

Atbildēt

Vitauts

12.08.2016. 08:24

Mesija ir Grantiņš, kurš nokaus visus nelabos latvietīšus ar VDK karti kabatā un galvā. Viņš sāks ar sevi - helsinkieti.

Atbildēt

Žulītis

12.08.2016. 08:22

»

Deniss

No pasniedzēja bloga: "Latviešu intelektuālā nesavaldība...


Ja tas par mani, tad garām. Esmu neglābjams idiots.

Atbildēt

Kamikadze

12.08.2016. 08:15

Ko lietojam????? :)

Atbildēt

Reinis Šņukurs

12.08.2016. 07:47

A kas latvanijā varētu būt par SPĪDALU,lūdzu NOMINĒSIM.
Malacis Parādnieks,martā labi atšuva to ukru banderieti.

Atbildēt

Linards G.-Žulim

12.08.2016. 07:43

Lūdzu, Žuļa kungs, neguliet tik ilgi. Es zinu, ka esat izlaists no trako krekla. Tāpēc nāciet un pasakiet taisnību par šo teoriju. Jūs tikai, kā parasti, variet pateikt, kur ir taisnība un kur ir netaisnība saskaņā ar jūsu galvas vielu.

Atbildēt

Kaspars Vētra

12.08.2016. 07:41

Neparasts teorētiskais skaidrojums mūsu darbībai valstī.

Atbildēt

Eduards Lunis

12.08.2016. 07:11

--Jā , interesants, daudz ko uzjundošs raksts! Atceros, kā tēvs ar kaimiņieni brauca uz Maskavu pie Staļina ar cilvēku parakstītu sūdzību par netaisniģu īpašuma atņemšanu un vardarbīgu
dzīšanu kolhozā!
--Attiecībā par mesiju-Priedīša kungs pilnībā neizprot faktisko , drausmiģo , amorālo, kriminālo situāciju visās valstS paŗvaldes jomās! Šī sistēma pilni'bā izslēdz jebkādu PATIESU INFORMĀCIJU , PAR PATIESO STĀVOKLI VALSTĪ! PATIESO SITUĀCIJU VAR REDZĒT TIKAI LRTT UN DAĻĒJI PIETIEK VIEĒS!BET AR TO, IR STIPRI PAR MAZ, LAI PACELTU TAUTU UN GĀZTU PIE VARAS ESOŠOS NOZIEDZNIEKUS...

Atbildēt

nu bet

12.08.2016. 02:13

»

diagnoze

patoloģiska nacionālfašistiskā šizofrēnija


Ko gan var gribēt no proftehniskās skolas absolventa ?

Atbildēt

R.Zeltīts

11.08.2016. 22:21

Latviešiem ir sava mesija - tā ir Kārļa Ulmaņa reinkarnācija Raivis Dzintars. Viņš ievedīs kārtību un pacels Latviju uz zaļa zara.
Raivim Dzintaram ir Dr. grāds, viņš perfekti runā 4 svešvalodās un viņš ir labs saimnieks un izcils līderis aiz kura 18.novembra lāpu gājienā iet 45000 sekotāju ar saukli: "Mēs esam latvieši!".

Atbildēt

Deniss

11.08.2016. 22:09

No Stikla kalna: "Contextus
Tā latīņu valodā apzīmē ciešu saistību, savienošanos. Valodas lietošanas laikā konteksts ir gandrīz svarīgāks nekā valoda. Īpaši tad, ja verbalajā komunikācijā izmanto arī neverbālās komunikācijas līdzekļus. Vārds bez konteksta vispār nevar būt saprotams. Izrunātais vārds var būt saprotams tikai kontekstā ar kopējo runas saturu, intonāciju, runas autora personību, runas adresāta personību, valodas semantiskajām niansēm, domāšanas un leksikas lietošanas tradīcijām, laikmeta idejisko noskaņojumu, tendencēm. Mēs klausāmies un cenšamies saprast tikai to, ko gribam dzirdēt un kas mums ir pieņemams un tuvs. Mēs neieklausāmies un necenšamies saprast kādu runu nevis tāpēc, ka patiešām nesaprotam un negribam klausīties, bet gan tāpēc, ka teiktais mums ir svešs. Svešais ir bīstams. Mums automātiski nepatīk svešais. Mēs vēlamies no svešā atbrīvoties. Neklausīšanās un nevēlēšanās saprast ir svešā iznīcināšana. Lai to panāktu, svešajam vārdam tiek atņemts konteksts, apjoms, elpa, asinis. Svešais vārds tiek pārvērsts par meliem. Taču mēdz būt arī t.s. mūžīgie vārdi. Tos nav iespējams iznīcināt. Nevēlēšanās tos dzirdēt nevar tos nogalināt. Šie vārdi ir apvīti ar noslēpumainību gan savējiem, gan svešajiem. Tādi vārdi ir „mīlestība”, „brīvība”, „taisnīgums”, „gods”, „cieņa” u.c. Tiem nav vajadzīgs konteksts. Bet, ja nav vajadzīgs konteksts, tad tos nevar iznīcināt. Vārdam „demokrātija” ir vajadzīgs konteksts. Šo vārdu tāpēc var iznīcināt."

Atbildēt

Deniss

11.08.2016. 22:06

No pasniedzēja bloga: "Latviešu intelektuālā nesavaldība
Latviešu intelektuālā nesavaldība ir viens no latviešu rīcības veidiem, kas visplašāk ir izplatīts studentu, žurnālistu, radošo profesiju pseidointelektuāļu, interneta tekstu komentētāju aprindās. Šis latviešu rīcības veids noteikti piemīt latviešu „politiķiem”. Minēto parādību pēcpadomju laikā veicina no Rietumiem ievazātais „viedokļu plurālisms”. Padomju laikā parādība eksistēja, taču tai nebija publisks raksturs un to nevarēja uzskatīt par mentālu tendenci. Pēcpadomju laikā parādība piepilda publisko telpu. Parādība acīmredzami progresē latviešu populācijā. Perspektīvā noteikti varēs fiksēt šo parādību kā latviešu mentalitātes izpausmi. Kas ir latviešu intelektuālā nesavaldība? Pirmkārt, tā ir prāta niecības un brutālas nekaunības sintēze. Otrkārt, tā ir kroplas socializācijas rezultāts. Izglītība un audzināšana ir bijusi kropla, nespējot radīt vajadzīgo pietāti, sacīsim, pret kultūras autoritātēm gan kognitīvajā aspektā, gan personāliju aspektā. Kā praktiski realizējās latviešu intelektuālā nesavaldība? Ļoti vienkārši! Latvietis visu zina par visu labāk par visiem! Praktiski tas nozīmē, ka latvietis (students, žurnālists, „politiķis”, komentāru rakstītājs) neklausās, ko viņam kāds saka. Latvietis nevienu neklausās, jo viņš jau zina visu par visu labāk par visiem. Tas nekas, ka viņš dzird, izlasa, uzzina kaut ko pirmo reizi. Tas nekas, ka viņš nekad agrāk neko nebija lasījis, dzirdējis par attiecīgo tēmu. Tas latvietim neko nenozīmē. Latvietis vienalga tūlīt pārtrauks runātāju (pasniedzēju, skolotāju, kolēģi, teksta autoru) un brutāli apliecinās savu lielisko kompetenci, neaizmirstot likt saprast, ka viņš visu zina labāk. Dzīves gaitā ir novērots, ka šis latviešu dotais rīcības veids manāmi kaitina citu etnosu (krievu, ebreju, poļu) pārstāvjus (pasniedzējus, skolotājus, kolēģus). Viņi ne reti ir samērā tieši norādījuši par minētās rīcības mežonību, aprobežotību, tumsonību, amoralitāti. Pašus latviešus šis rīcības veids nekaitina un neuztrauc. Latviešus nesatrauc šīs parādības progresēšana. Viss liecina, ka prāta niecība un brutāla nekaunība var būt norma latviešu populācijā."

Atbildēt

pats sev mesija

11.08.2016. 21:49

Ja jau viss ir tā, kā 'propesors' raksta, tad jau viss ir lieliski. Cilvēks vai tauta, kuri zaudējuši visas ilūzijas, ir kas? Pareizi, paši savas laimes kalēji! Tad, kad mēs negaidām mesiju, glābēju, cara tētiņu, prezidentu, atmodu, 3.pasaules karu.. mēs beidzot esam kļuvuši pieauguši. Ja 'propesora' pieņēmums būtu pareizs (es domāju, ka nav), tad latviešu tauta būtu izcila un to gaidītu spoža nākotne.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...