Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Mēs dzīvojam mafiozā valstī

Jānis Ādamsons, Saeimas deputāts
19.04.2021.
Komentāri (101)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Amatus mūsu valdībā ieņem neprofesionāļi, kuriem nav izpratnes par to, kā pieņemt lēmumus krīzes situācijā. Toties viņi ļoti labi saprot, kā iekārtot "savējos". Svaigākais piemērs tam – Vakcinācijas biroja izveidošana.

Mēs dzīvojam valstī, kur valsts prezidents pārkāpj Satversmi, piekrītot no malas ieteiktajam ministru prezidenta amata kandidātam, nevis pašam nosakot iespējamos kandidātus, kurus pēc izvērtēšanas kā prezidents, personīgi uzņemoties atbildību, aicina uz šo amatu. 

Pie mums, Latvijā, premjers arī neievēro Satversmi,  veidojot valdību. Viņš kā lelle, kuru rausta, piekrīt visiem tiem iespējamajiem ministru amatu kandidātiem, ko viņam nosaka politiskās partijas, neizvērtējot – labs vai slikts ir šis kandidāts. Ieteica - nu tad apstiprināsim.

Īsāk sakot – mēs dzīvojam mafiozā valstī, kur mafiozās struktūras ir pakļāvušas visus mūsu izpildvaras cilvēkus. Viņi ir tie, kas pieņem lēmumus, bet tie, kas spriņģo un dejo valdībā, – tie ir īslaicīgie izpildītāji. Šo mafiozo struktūru pārstāvjiem nav nekādas politiskās piederības. Viņi kā vadīja iepriekšējās valdības un pašvaldības, tā arī turpina vadīt un diktēt savus noteikumus, un izsaimniekot mūsu valsts naudu.

Manā atmiņā šī ir trešā spilgtākā krīze un pati bīstamākā. Pati pirmā bija 1994.-95. gadā – finanšu, budžeta un ekonomikas krīze. Var teikt arī - kriminogēnā krīze, kad Latvijā darbojās 72 organizētie noziedzīgie grupējumi. Tas bija laiks, kad cilvēki vakaros un naktīs baidījās iziet uz ielām, jo šajā laikā galvenie karaļi ielās bija bandīti.

Pateicoties Iekšlietu ministrijas struktūru efektīvajai darbībai, gada laikā bija iznīcināts rekets un faktiski arī 72 organizētās noziedzības grupējumi. Organizētā noziedzība uz kādu laiku noklusa un ielīda savās alās, taču savus nodomus neatmeta. Tā turpināja attīstīties citā virzienā – ieiet valsts pārvaldē un valdībā.

Šī “biznesa projekta” realizācijai organizētās noziedzības vadība sāka sponsorēt politiskās partijas. Un apogejs tika sasniegts pēc 8. Saeimas vēlēšanām. Es personīgi rakstīju valsts prezidentam iesniegumu, kurā norādīju, kādas partijas un cik ir saņēmušas no organizētās noziedzības pasaules grupējumiem ziedojumus 8. Saeimas vēlēšanās.

Diemžēl toreiz tikai vienā avīzītē parādījās viena skopa rindkopiņa, ka tas tā ir noticis, ka tiešām tā nauda ir saņemta. Tālāk nekas vairāk nesekoja.

Tai laikā ar lielu bravūrību  vēlēšanās uzvarēja “Jaunais Laiks” un par premjeru kļuva E.Repšes kungs. Pirmais un galvenais, kas tika izdarīts viņa vadības laikā – tika padzīti profesionāļi no Iekšlietu ministrijas un tiesību aizsardzības sistēmas struktūrām. Sevišķi vērība tika pievērsta tiem, kuri savā laikā iniciēja un ierosināja krimināllietas pret toreizējo Latvijas bankas prezidentu – E.Repšes kungu un Latvijas bankas viceprezidentu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Pēc tam visādiem spēkiem un visādiem veidiem tika degradēta tiesību aizsardzības sistēma, kad policisti, ugunsdzēsēji, robežsargi nevarēja saņemt sociālos pabalstus, atvaļinājumus un tā tālāk.

Domāju, ka ne viens vien litrs grādīgo tika izlietots, kad tika pieņemts lēmums par Policijas akadēmijas likvidāciju. Tas bija pats kronis. Tas bija tas, ko gaidīja organizētā noziedzība, kas jau sāka pārvērsties par valstisko organizēto noziedzību – par jaunu organizētās noziedzības paveidu.

“Pelēkajām apkaklītēm” ir absolūti vienalga, kas ir pie varas, galvenais, ka viņi ir pie tās “siles” un viņi ir tie, kas reāli pieņem šos lēmumus. Un tad mēs varam atskatīties gan uz OIK afēru, kurai pamatus ielika Artūrs Krišjānis Kariņš. Tad mēs varam atskatīties uz Parex bankas afēru, kur miljardu nodokļu maksātāju naudas bija ieguldītas, bet pati banka pēc tam tiek pārdota par 70 miljoniem. Šīs afēras rezultātā tā nauda, kura aizgāja atsevišķās kabatās, bija vismaz 350 miljoni. Pirms tam gan atsevišķi politiķi un frakciju vadītāji aizbrauca uz Gruziju ekskursijā, lai acīmredzot, par visām šīm te lietām vienotos. Tad mēs varam atcerēties Aizkraukles bankas likvidāciju, kad bija iecere to likvidēt, nevis palaist pašlikvidācijā. Tur jau iepriekš bija sadalīti apmēram 400 miljoni.

Mēs varam turpināt šo te uzskaiti no “A” līdz “Z” vēl un vēl. Mēs varam runāt par ātrās palīdzības automašīnu iepirkšanu, jo tas ir noziedzīgs pēc savas būtības – kad kravas mikroautobusus paņēma un pārtaisīja par ātro palīdzību. Un tagad slimniekiem ir jācieš un jākratās šajās te mašīnās. Mēs varam runāt par e-veselības sistēmu – par sistēmu, kuras izveidošanā bija ieguldīti 11 miljoni, bet e-veselība tā arī nespēja uzsākt savu darbību. Tas nekas, ka pēc tam bija vairākkārt pieprasīti vēl un vēl finanšu līdzekļi šīs sistēmas tā saucamajai “pilnveidošanai”.

Runāt mēs varam ilgi un plaši, taču galvenais mūsu tagadējai varai ir – lai netiktu pieņemti jēdzīgi lēmumi un lai pie varas nenonāk normāli cilvēki, kas šo te visu bezjēdzību varētu arī izbeigt. Pie tā tiek piestrādāts un darīts viss, lai tas nenotiktu.

Mēs nevaram runāt par neatkarīgiem masu medijiem. Viņi pārsvarā jau ir izskoloti, un viņi izgājuši tādu skolu, ka viņi zina, par ko var rakstīt, par ko ne, kas ir jāatbalsta un kas nav jāatbalsta. Mēs varam runāt par labas pārvaldības principiem, bet paskatīsimies spogulī – un ko mēs ieraugām? Saeimas deputāti var veidot frakciju no aizdomās turamajiem un tiesājamiem. Mēs esam pieļāvuši, ka tiek pieņemts Satversmes tiesas spriedums, kas atļauj apsūdzētiem deputātiem pildīt savus darba pienākumus un acīmredzot izmantot savu dienesta stāvokli, lai ietekmētu pret viņiem ierosinātos tiesas procesus.

Un kas tad apkalpo šīs te mafiozās struktūras? Pārsvarā apkalpo tie, kuri ar kvēlām acīm gāja uz Saeimas vēlēšanām un skaļi bļāva – mēs cīnīsimies ar korupciju, mēs cīnīsimies ar noziedzību. Rezultāti ir vairāk nekā nožēlojami.

Mēs varētu dzīvot plaukstošā un zaļā valstī tikai tad, ja tie, kas ir pie varas, padomātu, kāpēc viņi atrodas tādos amatos, nevis domātu tikai par vienu – kā piebāzt savas kabatas.

Ja runā par Vakcinācijas biroju. To var izņemt no likuma ārā, bet ar to tas nekur nepazudīs. Mēs varam daudz bļaustīties, bet nekas jau nemainīsies. Tāpēc, ka tie, kas ir tikuši pie pasūtījumiem – pie visiem šiem šaubīgajiem darījumiem gan ar masku iepirkumiem, gan saistībā ar vakcināciju, viņi visi paliek savās siltajās vietās.

Mēs nesen pieņēmām skaļu paziņojumu saistībā ar A.Navaļnija kungu. Bet varbūt deputātiem vajadzēja ieskatīties mazliet vēsturē, kad Krievijā tiesāja kādu gubernatoru, pie kura piestrādāja A.Navaļnija kungs. Un šim gubernatoram bija nez kādas vienošanās ar kādu no mūsu bankām par naudas atmazgāšanu, kura varētu iet caur Latvijas valsti. Šajā bankā toreiz piestrādāja toreizējā ministru prezidenta dēls. Šajā bankā kā zicpriekšsēdētāji bija ievēlēti neviens cits kā bijušais NATO ģenerālsekretārs un Vācijas specdienestu vadītājs. Un līdz ar to - vai tas viss ir normāli?

Es neceru, ka no šīs te valdības mēs varam sagaidīt kaut kādu saprātīgu rīcību. Paskatieties apkārt! Visi tie blēži, kas bija iepriekšējās valdības apkārtnē, nekur nav pazuduši. Viņi ir tie, kas diktē šos te noteikumus un to, kā spēlēt politiķiem. Taču pašiem politiķiem pietrūkst prāta, lai saprastu, ka ar viņiem manipulē. Viņi ir priecīgi, ka ir ieņēmuši vienu vai otru beņķi, un tad lielās kā tādi papagaiļi, cik skaisti viņi izskatās. Tikai ar to dziedāšanu gan viņiem ir problēmas.

Novērtē šo rakstu:

236
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli

FotoTātad esošā koalīcija nobalsojusi par piespiedu vakcināciju skolotājiem, mediķiem un sociālās aprūpes darbiniekiem. Nu, ko - maskas krīt, vārdi par brīvprātīgo vakcināciju bijuši klaji meli. Kādu izvēli tagad izdarīs Saeima, kurai šis vai nu jānorij, vai janoprotestē, redzēsim.
Lasīt visu...

20

Šogad mēs dvieļu un pannu iegādi centīsimies neaizliegt

FotoEkonomikas ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus Veselības ministrijas izstrādātajam konceptam drošu pakalpojumu sniegšanai, kurus jau ir iesniegusi izskatīšanai Operatīvās vadības grupā (OVG). Ekonomikas ministrijas pozīcija paredz ļaut katram pakalpojumu sniedzējam brīvprātīgi izvēlēties darbības režīmu (“zaļais”, “dzeltenais” vai “sarkanais”), kā arī pārejas periodā, kamēr nav sasniegts augstāks vakcinācijas līmenis, nešķirot pakalpojumu saņēmējus vakcinētajos/nevakcinētajos.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule presei un sabiedrībai: par ko balsot vēlēšanās

FotoŠodien ziņās teica, ka nevakcinētajiem pašiem būtu jāapmaksā ārstēšanās izmaksas… Nu kādēļ tad viņi nepasaka līdz galam, ka nodokļus turpmāk maksās tikai vakcinētie!?
Lasīt visu...

21

Režīms dara visu, ko grib, jo domā, ka būs mūžīgs

FotoBūs nopietni sodi! Kariņš paziņoja Rīta Panorāmā, ka no otrās oktobra nedēļas stāsies Covid-19 ierobežojumi. Katrs, kurš tos pārkāps, tiks bargi sodīts!
Lasīt visu...

21

Haoss vakcinēšanās centrā Tukumā

FotoŠodien biju aizvedis uz vakcinēšanos pret Covid19 savu sievu Lielā ielā 1, Tukumā. Sieva bija iepriekš piereğistrējusies manavakcina.lv uz noteiktu laiku - plkst.12:00.
Lasīt visu...

21

Zāles pret Covid-19 aiz septiņiem zieģeļiem

FotoVairākās valstīs, piemēram, Austrijā, Igaunijā, Krievijā, Kubā, Ķīnā, Madagaskarā u.c. jau ir prezentētas drapes pret kroņa vīrusu. Domāju, ka farmaceitiskie milži speciāli bremzē zāļu efektīvu izstrādi un palaišanu masveida ražošanā. Jo tad, pirmkārt, nevarēs “uzvārīties” uz nospiedošā vairākuma veselo vakcinācijas rēķina, bet, otrkārt, patiešām ar Covid-19 saslimušo skaits izrādīsies pārāk niecīgs, lai medikamentu ražošana atmaksātos.
Lasīt visu...

20

Levita levitācijas par dezinformāciju un medijpratību no ANO tribīnes

FotoLielu prieku un lepnumu varam sirdī just, ka mūsu Latvijas Republikas valsts prezidents Egils Levits ir teicis runu no augstās Apvienoto Nāciju tribīnes. Tas labi! Lai slava valsts prezidentam! Taču kaut kas tā īsti tomēr ar šo runu nav kārtībā. Kam ir domāts šis vēstījums, ko prezidents gribēja teikt?
Lasīt visu...

12

Latvijas atbilde uz dezinformācijas izplatīšanas mēģinājumiem ir darbs pie augstākas sabiedrības noturības

FotoSavas uzrunas sākumā vēlos apsveikt Maldīvijas ārlietu ministru Abdulu Šahida kungu ar iecelšanu ANO Ģenerālās asamblejas 76. sesijas priekšsēdētāja amatā. Varu jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies sesijas norisē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai “būvnieku karteli” nomainīs “ierēdņu kartelis”?

Konkurences padome skaļi pateica to, par ko citi paklusēja, – ka būvniecībā “karalis ir kails”. Protams, objektu pasūtītāji un viņu...

Foto

Pēc iespējas ierobežojiet nevakcinēto personu socializēšanos, citādi mūsu biznesam gals klāt!

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA), kas apvieno vairāk nekā 200 sektora vadošos uzņēmumus, augsti...

Foto

Šlesera uzdevums ir spēlēt vāju un haotisku opozīciju, izskatīties impotenti

Lai kā es vēlētos iesmiet par Šlesera “ultimāta” iesniegšanas pasākumu, ir arī daži nopietni secinājumi....

Foto

Savāds laiks

No aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot....

Foto

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

Neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta...

Foto

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

Mēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta...

Foto

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

Ja esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu,...

Foto

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

Svētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils...

Foto

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

Covid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi...

Foto

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

Katru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt...

Foto

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

Domas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces...

Foto

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130...

Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...