Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jauna gada sākums atgādina par mūsu sapņiem un mērķiem, kā arī par turpmāko virzību, lai tos sasniegtu. Sagaidot 2024. gadu, Latvijas lidsabiedrība airBaltic joprojām ir apņēmības pilna sasniegt augstu pakalpojumu kvalitāti, savienojot pasažierus ar daudzām valstīm, pilsētām, idejām un cilvēkiem. Pateicībā par Jūsu uzticību es vēlos veltīt mirkli, lai atskatītos uz 2023. gadu, kas bija piepildīts ar izaicinājumiem, sasniegumiem un vēl nebijušiem pavērsieniem. Vienlaikus ieskatīsimies nākamo 366 dienu plānos.

2023. gadā airBaltic demonstrēja iespaidīgu izaugsmi un ambīcijas. Mēs izpletām savus spārnus, piedāvājot tiešos lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos, kas ir visu laiku augstākais skaits, no mūsu bāzes pilsētām – Rīgas, Viļņas, Tallinas, Tamperes un tagad arī Grankanārijas. Pārvadāto pasažieru skaits nemitīgi pieauga, pārsniedzot četrus miljonus. Zīmīgi, ka tieši jūlijā pirmo reizi kopš 2019. gada vienā mēnesī mēs apkalpojām vairāk nekā 500 000 pasažieru.

Turklāt 2023. gads arī finansiālā ziņā bijis pavērsiena gads. Pēc vēl nepieredzēti veiksmīga pirmā pusgada mēs saglabājām spēcīgu, augstu pakalpojumu kvalitāti un uzņēmējdarbības rādītājus. Mūsu kopējie ieņēmumi sasniedza 510,6 miljonus eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt trešajā ceturksnī vien ieņēmumi sasniedza 219,3 miljonus eiro, kas ir par 28% vairāk nekā pērn, savukārt EBITDAR pirmajos deviņos mēnešos veidoja 129,5 miljonus eiro, kas ir par 74,1 miljonu eiro vairāk nekā 2022. gadā. Šādi atskaites punkti ir mērķtiecīga darba rezultāts, un mēs ceram, ka kopējos 2023. gada rezultātos spēsim sasniegt vēl augstākus mērķus.

Raugoties no flotes viedokļa, līdz ar Jauno gadu mēs atzīmējam arī Airbus A220-300 darbības septīto gadadienu. Šī lidmašīna neapšaubāmi ir pārveidojusi lidsabiedrību, nostiprinājusi mūsu zīmolu, tādējādi palīdzot iegūt starptautisku atzinību. Šo gaisa kuģu veiktspēja ir pārspējusi cerības, ļaujot mums sasniegt arvien tālākus galamērķus. Taču 2024. gadā gaidāmi vēl aizraujošāki jaunumi – airBaltic drīzumā varēs lepoties ar floti, ko veido 50 šī tipa lidmašīnas. Tas nozīmē, ka arvien vairāk pasažieru varēs baudīt lidojumus ar šobrīd visefektīvākajiem un videi draudzīgākajiem lidaparātiem, vienlaikus izbaudot arī augsta līmeņa komfortu.

Tomēr A220-300 veiksmes stāsts ar to nebeidzas. Novembrī mums bija lieliska iespēja vēlreiz apliecināt izcilo sadarbību ar Airbus. 2023. gada izskaņā tika paziņots par ļoti būtisku darījumu – tika noslēgts līgums par papildu 30 A220-300 lidmašīnu iegādi, paredzot tiesības iegādāties vēl 20 lidaparātus. Šis vērienīgais pasūtījums atbilst airBaltic mērķim – līdz 2030. gadam lidojumus veikt ar 100 šāda tipa lidmašīnām, vēl vairāk nostiprinot mūsu kā Airbus A220-300 operatora pozīcijas Eiropā un pasaulē.

Vēlos uzsvērt, ka nākotnē mums rūpīgi jāplāno arī augsti kvalificēta personāla izveide, jo tas ir viens no galvenajiem veiksmīgas lidsabiedrības nosacījumiem. Šeit mēs varam lepni paļauties uz airBaltic Pilotu akadēmiju. Šogad tā svinēja piekto gadadienu, un šobrīd tajā mācās 110 studenti. Gadu gaitā 95 studenti pēc absolvēšanas ir pievienojušies lidsabiedrībai kā otrie piloti, un, ļoti iespējams, kāds no viņiem šodien, rīt vai vēlāk nākotnē būs atbildīgs arī par Jūsu lidojumu.

Runājot vēl par darbiniekiem, oktobra beigās mūsu komanda pārsniedza 2 500 profesionāļu skaitu, kļūstot par visu laiku augstāko rādītāju kopš lidsabiedrības dibināšanas 1995. gadā. Gada laikā vien esam pieņēmuši darbā vairāk nekā 500 profesionāļus no dažādām valstīm, un tuvākajā nākotnē mūsu mērķis ir darbinieku skaitu turpināt palielināt.

Arī airBaltic Club ir sasniedzis nozīmīgu atskaites punktu – vienu miljonu biedru. Turklāt katru mēnesi lojalitātes programmai pievienojas aptuveni 30 000 jaunu dalībnieku, un mobilo lietotni ik mēnesi izmanto 150 000 cilvēku. Mēs nemitīgi meklējam jaunus veidus, kā palielināt airBaltic Club lojalitātes programmas pievilcību. Tāpēc novērtējam Jūsu uzticību, un, tā kā ir arvien vairāk jaunu ideju, ko jāīsteno, tām vajadzētu gan turpināt piesaistīt vairāk jaunu lietotāju, gan sniegt gandarījumu jau esošajiem.

Arī ilgtspēja joprojām bija un būs viens no airBaltic galvenajiem uzdevumiem. Piemēram, mēs šogad savā darbībā integrējām ilgtspējīgu aviācijas degvielu (SAF) – kā daļu no mūsu apņemšanās līdz 2050. gadam panākt oglekļa neitralitāti. Ilgtspēja pati par sevi ir airBaltic darbības pamatā, koncentrējoties ne tikai uz vidi, bet arī uz mūsu ekonomisko ietekmi, korporatīvo kultūru un atbildību. Turklāt šogad mēs pirmo reizi uzsākām iniciatīvu, kas ļauj pasažieriem aktīvi samazināt savu ekoloģisko pēdu, biļešu rezervācijas laikā brīvprātīgi pievienojot nelielu SAF daļu lidojumam. Kopš maija vairāk nekā 8 000 rezervāciju ir nodrošinājušas vairāk nekā 10 tonnas SAF, apliecinot mūsu pasažieru pieaugošās rūpes par vidi.

airBaltic kā vadošās Baltijas lidsabiedrības statuss ticis atzīts arī starptautiskā mērogā. Saņemot tādus apbalvojumus kā Routes Europe Lidsabiedrības balvu (Routes Europe Airline Award), Eiropā otrās jaunākās lidmašīnu flotes balvu (Europe’s Second Youngest Fleet Award), APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā (APEX Passenger Choice Award of best cabin service in Europe) un Skytrax labākās Austrumeiropas lidsabiedrības balvu (Skytrax Award for the best airline in Eastern Europe), lidsabiedrībai izrādīts liels gods.

Nobeigumā jāizceļ, ka 2024. gads prasīs visu lidsabiedrības uzmanību vienam no nozīmīgākajiem notikumiem tās pastāvēšanas laikā. airBaltic nesen uzsāka aktīvu virzību uz plānoto uzņēmuma akciju sākotnējo publisko piedāvājumu jeb IPO. Pirmie soļi šajā procesā jau ir sperti. Iespējamā kotēšanās biržā ir svarīgs pagrieziena punkts ceļā uz jaunu attīstības līmeni. Mēs esam apņēmības pilni sasniegt vēl lielāku izcilību un vēl vairāk nostiprināt airBaltic kā vadošo lidsabiedrību un zīmolu Baltijas valstīs.

Visas airBaltic komandas vārdā vēlos pateikties Jums par to, ka izvēlaties mūs kā savu iecienītāko lidsabiedrību. Mēs joprojām esam apņēmības pilni uzlabot Jūsu ceļošanas pieredzi, nodrošināt nevainojamu savienojamību un radīt paliekošas atmiņas.

Kopā ar airBaltic lidosim pretī jauniem piedzīvojumiem arī 2024. gadā!

Novērtē šo rakstu:

11
115

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi