Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

vecais nīgrais onkulis

17.07.2016. 19:14


Ja lūkojas tikai un vienīgi uz objektīviem rādītājiem, tad latviešu tautai vislabvēlīgākie rādītāji tika sasniegti uz 1914. gadu (tas ir līdz 1. pasaules kara iesākumam). Tieši tad uz pasaules bija visvairāk latviešu dzīvā spēka. Mēs dzīvojām teritorijā, kurā strauji attīstījās pasaules ekonomikā integrēta rūpniecība, pastāvēja ekselenta lauksaimniecība un vides kultūra. Nebija nokārtoti vairāki etnisko attiecību jautājumi, bet process visumā virzījās uz pareizo pusi. Diemžēl Pasaules kara sākšanās to visu sačakarēja. No šī kara sekām mēs neesam atguvušies vēl tagad.
Protams, jāatzīst, ka ja nesāktos Pasaules karš, visticamāk, ka neatkarīga Latvijas valsts nebūtu izveidojusies, toties dzīves līmenis būtu nesalīdzināmi augstāks, kā patlaban.

Atbildēt

ta ir

16.07.2016. 22:59

»

lauķis

...Internacionālists un globālists nevar pārstāvēt konkrētu tautību


sorositu un asv pakalpini nekad nedaino !

Atbildēt

ll

16.07.2016. 20:28

»

rr

Re, ka vairs necenzē


tu kļūdies - šajā w-bedrē cenzē regulāri, arvien masīvāk un arvien daudzākus cilvēkus.

Atbildēt

rr

16.07.2016. 18:57

»

CENZĒTS

Paldies cien. Autoram


Re, ka vairs necenzē!

Atbildēt

ww

16.07.2016. 18:56

Cik labi, ka Pietiek nekad nedzēš nejēdzīgus komentārus.

Atbildēt

to jestrais

16.07.2016. 10:45

Vai tās tiešām tavas domas, vai tu kko atgremo?

Atbildēt

Jestrais

15.07.2016. 14:12

»

Terra

"Esmu pārliecināts, ka Dainas pieder pie pašiem sakrālākajiem cilvēces radītajiem garīgajiem tekstiem...


Tas ir pareizi. Kad lasu dainas, vienmēr gribu vai nu raudāt vai čurāt. Ļoti dziļas saknes ir latviešu morālē tajās dainās. Tādas nav kosmosā nevienai tautai. Tikai latviešiem ir tādas sentimentālas un seklas ziņķes, kuras tagad izķērc bezbalsīgie lettu dziedātāji ar apgarotu cilvēku seju trūkumu.

Atbildēt

Fatalists

15.07.2016. 14:11

Fiziska pasaule ne kas nav ne saglabajams ne muzigs, arī mēs. Bet par paradigmu: kaut ka tā ir sanācis ka mūsu valstiņā liela dala valsts aparāta ir orientēta uz kontroli un sodīšanu. Un Dabas Bērniem būtu jāsaprot ,ka ja valsts rada "+" potenciālu , tad pat sākotnēji negribot rodas "-" arī. Piemēram Igaunijas VID kur rezultāts nav sods un mūsu:) Ka to izmainīt ? Hvz!

Atbildēt

Fatalists

15.07.2016. 13:42

Un ko darīt ? Var jau viens viedais otram miegt ar aci un abi justies lepni ka citi to neredz. Un? Tautas kolektīvās apzinas paradigmu šāda veida neizmainisi.

Atbildēt

Terra

15.07.2016. 12:52

"Esmu pārliecināts, ka Dainas pieder pie pašiem sakrālākajiem cilvēces radītajiem garīgajiem tekstiem."
Tā ir. Paldies Jums par rakstu!

"There is neither spirit nor matter in the world; the stuff of the universe is spirit-matter. No other substance but this could produce the human molecule. I know very well that this idea of spirit-matter is regarded as a hybrid monster, a verbal exorcism of a duality which remains unresolved in its terms. But I remain convinced that the objections made to it arise from the mere fact that few people can make up their minds to abandon an old point of view and take the risk of a new idea. … Biologists or philosophers cannot conceive a biosphere or noosphere because they are unwilling to abandon a certain narrow conception of individuality. Nevertheless, the step must be taken. For in fact, pure spirituality is as unconceivable as pure materiality. Just as, in a sense, there is no geometrical point, but as many structurally different points as there are methods of deriving them from different figures, so every spirit derives its reality and nature from a particular type of universal synthesis."

Pierre Teilhard de Chardin
May 1, 1881 - April 10, 1955

Atbildēt

Par Dainām

15.07.2016. 11:11

Mutvārdu tradīcijas fenomens -ir gan ķēde, gan ķēdes posmi. Katrs Dainu teicējs ir atradis sev būtisko un turpinājis kopt virsvērtību. Seno tekstu valoda ir līdzību un simbolu valoda. Akmens un uguns kursana -sadzīviskais līmenis -krams un uguns. Simboliskais - vēstījums par Kosmisko kārtību, Pasaules pamatelementiem, to mijiedarbību. Un atspulgs zemes dzīvē. Lai sokas!

Atbildēt

Vienīgā

15.07.2016. 10:40

Runājot par Latviju, gribas vārda -mazs vietā redzēt -vienīgā. Par diagnozi -atslēgas vārds ir privilēģijas. Sabiedrība vairs nespēj absorbēt un attīrīties, spiesta veidot jaunas kopienas. Bet priviliģēto mazbērni arī grib dzīvot skaisti, skatīt svesas gleznas pie sava dzīvokļa sienām, ieņemt amatus pēc nopelniem un turpina attīstīt dubultmorāli visos līmeņos. LV nav bezizmēra sūklis.

Atbildēt

Dabas bērns

15.07.2016. 10:17

»

Es

Sīkmanīga, nepamatoti bravūrīga, intrigu pilna. Vieni sevi uzskata par vagariem, citiem lemjot dzimtcilvēku vietu. Paskatieties, kā nācija uzvedas uz autoceļa. Nekāda prevencija neņem...


Par RAM, manuprāt, ir labs salīdzinājums!
Tā tas tiešām varētu būt.

Jautājums - kurā brīdī tas notika?
Iespējams, vispirms kristietības ienākšanas laikā. Iespējams, vēl senāk. Pavisam noteikti padomju varas pirmajos gados, kad tie, kas kaut ko varēja, tika izsūtīti, un tie, kas nenodeva, nokauti. Palika tikai tie, kas nodeva un tie, kas nevarēja. Respektīvi, tautas genofonds tika sakropļots.

Taču arī visas šīs nepatīkamās peripetijas izriet no tautas kolektīvās apziņas. Agrākā iejaukšanās citas tautas sabiedriskajos procesos (piemēram, sarkanie strēlnieki Krievijā) nevarēja palikt bez sekām. Tieši tāpat, kā nevarēja palikt bez sekām savulaik "palikšana savās vietās", nevis rīkošanās citādāk, ar to sevi nolemjot lēnas izvarošanas procesam.

Tomēr tam vairs nav būtiskas nozīmes. Nav svarīgi, "kā būtu, ja būtu", svarīgi ir tas, kas IR.

Atbildēt

Dabas bērns

15.07.2016. 09:59

»

Žulis

"...ja Tu pajautātu pie siles esošajiem "pārkrāsotajiem komunistiem", pie kādas tautības šamie pieder, varu derēt, ka atbildes sekotu visas kā viens - mēs esam latvieši...


Droši vien, ka viņi tā arī atbildētu, taču utis ir katrā cilvēkā. Neatkarīgi no tautības.

Atbildēt

Es

15.07.2016. 09:28

Sīkmanīga, nepamatoti bravūrīga, intrigu pilna. Vieni sevi uzskata par vagariem, citiem lemjot dzimtcilvēku vietu. Paskatieties, kā nācija uzvedas uz autoceļa. Nekāda prevencija neņem.

Es domāju, ka ir sabokāta viena nācijas RAM shēma. Ar padomju laiku, bet arī un noteikti ar mežonīgo kapitālismu un naudu.

Atbildēt

izmaiņa enerģijās

15.07.2016. 09:05

»

Elite

Miļš paldies par skaisto lasāmvielu! Izlasīju divas reizes. Tikai otrajā reizē vairs neraudāju par mūsu tautas sūro likteni


LIktenis šobrīd ir maināms. Joprojām uz zemes rezultātu nosaska nolūks+rīcība. Nav vairs nekā no vecā likteņa programmas, ir tikai priekš tiem, kas negribsevi mainīt. Var visu nākotni no jauna rakstīt. Vecā sistēma sevi ir atklājusi. To visi saredz. Tiem kas saprot ir jārīkojas. Un jātpazīst citi, kas saprot.

Atbildēt

Dainis K.

15.07.2016. 08:31

Silti, zinoši, gudri, dziļi, visaptveroši rakts par latviešu planetārajām kaitēm, kad krievi neļauj izvērsties un kļūt mēsliem par cilvēkiem. Paldies autoram par rakumu! Man ļoti patika autora četrrindes bez atskaņām brīvajā pantā sacerētas pie kopgalda visu nokārtojot dabiskās vajadzības gaisotnē.

Atbildēt

lauķis

15.07.2016. 08:28

...Internacionālists un globālists nevar pārstāvēt konkrētu tautību...
Tieši tā , šie radījumi paši ir bezsugas aitas un par tādām vēlas padarīt visus , jo pūli vadīt un pakļaut ir vienkāršāk.

Atbildēt

Paraksties - arī par tautu

15.07.2016. 07:45

http://ej.uz/paransi

Atbildēt

Žulis

15.07.2016. 07:37

»

Dabas bērns

Mūlis piedzimstot jau ir mūlis - tas jau ir strikti definēti un nevar būt citādāk...


"...ja Tu pajautātu pie siles esošajiem "pārkrāsotajiem komunistiem", pie kādas tautības šamie pieder, varu derēt, ka atbildes sekotu visas kā viens - mēs esam latvieši!"
Un vēl, ja tu viņiem attiecīgi pajautātu, viņi visi kā viens atbildētu, ka ir apzinīgi, godīgi, kristaltīri, nesavtīgi, augsti izglītoti, profesionāli....

Atbildēt

Vo

15.07.2016. 07:25

»

Mumitrubs

Gluži vienmēr tā nav. Es esmu kosmopolīts, bet tas nenozīmē, ka man ir vienaldzīgs latviešu tautas liktenis


Lūdzu, paskaidro, kā tu vari būt kosmopolīts, ja tev nav vienaldzīgs latviešu tautas liktenis?
Jeb varbūt tu, kā jau tas kārtīgam kosmopolītam piederas, uzlūko latviešu tautu, kā tādu cērpamu aitu baru un tāpēc tevi interesē, lai šis bars neiznīkst? Pasaules pilsonim taču visur ir mājas. Kur labi, tur šim dzimtene. Un, ja viena dzimtene kaut kādu iemeslu dēļ vairs nepatīk, iet meklēt nākamo. Piederība kādai tautai - tie ir tikai tādi "veci, muļķīgi aizspriedumi,pagātnes māņi kas traucē dzīvot". Īstā paradīze uz zemes iestāsies tad, kad tautas būs iznīcinātas un visa cilvēce apvienosies vienā lielā, laimīgā, brālīgā ģimenē. Vai es pareizi runāju, kosmopolīt?!

Atbildēt

muld

15.07.2016. 07:10

Tāda dievība kā māra nebija Baltiem,to dzeltenie latvieši no katoļu ticības ievazāja šaizemē......

Atbildēt

Dabas bērns

15.07.2016. 06:48

»

Žulis

Īsti precīzi neatceros, bet kaut kur lasīju, ka fraze "tas tu esi" senindiešu valodā skanot kā "tat tvam asi...


Mūlis piedzimstot jau ir mūlis - tas jau ir strikti definēti un nevar būt citādāk.

Savukārt par internacionālistu, globālistu (un jebkādu citu "-istu") nepiedzimst. Šo pārliecību indivīds iegūst dzīves laikā konkrētas tautas vidē. Arī to, kāpēc tā notiek, kāpēc rodas šādi "-isti", nosaka tautas kolektīvā apziņa (precīzāk - indivīda karmas mijiedarbība ar tautas kolektīvo apziņu). Berts Helingers ir radījis veselu zinātni par to, kā ģimenes, dzimtas, organizācijas, tautas enerģētika (kas ir tā pati kolektīvā apziņa) ietekmē indivīdus.

Protams, piederība (vai nepiederība) pie tās vai citas tautas var būt apzināts lēmums. Tas ir īpaši aktuāli tad, ja vecāki ir dažādu tautību. Tomēr arī šajā gadījumā attiecībā uz tēmu, - ja Tu pajautātu pie siles esošajiem "pārkrāsotajiem komunistiem", pie kādas tautības šamie pieder, varu derēt, ka atbildes sekotu visas kā viens - mēs esam latvieši!

Atbildēt

beigsim karināt makaronus

14.07.2016. 22:42

Nav nekādas kolektīvās apziņas. Nav, nav bijis un NEKAD NEBŪS. Apziņa ir tikai indivīdam. Kolektīvam apziņas nav.
Nav nekāda "mēs visi esam viens". Tas ir propagandas bulšits, ko mēģina iebarot parazitārā elite un tai kalpojošie pseidofilozofijas un psiholoģijas "guru".

Atbildēt

Žulīti,

14.07.2016. 22:32

»

reptilis

Tieši tā - mēs esam Lielas senatnes kultūras atlūza,kuru kristianizēja vienus no pēdējiem


bet to nevajadzēja darīt. Vajadzēja atstāt kā mežonības oficiālo paraugu. Tagad tikai neoficiālais paraugs ar idiotu Dabas bērnu galvgalā.

Atbildēt

reptilis

14.07.2016. 22:25

Tieši tā - mēs esam Lielas senatnes kultūras atlūza,kuru kristianizēja vienus no pēdējiem...

Atbildēt

Elite

14.07.2016. 22:01

Miļš paldies par skaisto lasāmvielu! Izlasīju divas reizes. Tikai otrajā reizē vairs neraudāju par mūsu tautas sūro likteni.

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

14.07.2016. 21:37

Dabā viss ir pakļauts cikliskumam. Kaut kas rodas, attīstās, sasniedz spēju maksimumu (uzplaukumu), tad noplok, līdz kādā brīdī izzūd pavisam...

Ладно, – сказал Затворник, – слушай дальше. Все семьдесят миров, которые есть во вселенной, называются Цепью Миров. Во всяком случае, их вполне можно так назвать. В каждом из миров есть жизнь, но она не существует там постоянно, а циклически возникает и исчезает. Решительный этап происходит в центре вселенной, через который по очереди проходят все миры. На языке богов он называется Цехом номер один. Наш мир как раз находится в его преддверии. Когда завершается решительный этап и обновленный мир выходит с другой стороны Цеха номер один, все начинается сначала. Возникает жизнь, проходит цикл и через положенный срок опять ввергается в Цех номер один.

Atbildēt

Mumitrubs

14.07.2016. 21:35

»

Žulis

Īsti precīzi neatceros, bet kaut kur lasīju, ka fraze "tas tu esi" senindiešu valodā skanot kā "tat tvam asi...


Gluži vienmēr tā nav. Es esmu kosmopolīts, bet tas nenozīmē, ka man ir vienaldzīgs latviešu tautas liktenis.

Atbildēt

TRakais Mikropisans

14.07.2016. 21:32

»

CENZĒTS

Paldies cien. Autoram


Es tas esmu - Cenzēts!

Atbildēt

Linards G.=Žulim

14.07.2016. 20:36

»

Žulis

Īsti precīzi neatceros, bet kaut kur lasīju, ka fraze "tas tu esi" senindiešu valodā skanot kā "tat tvam asi...


Tagad Žulis pievems pats savu smirdējumu! Lieliski! Latviski!

Atbildēt

CENZĒTS

14.07.2016. 20:25

Paldies cien. Autoram! ;)

Atbildēt

Žulis

14.07.2016. 20:21

Īsti precīzi neatceros, bet kaut kur lasīju, ka fraze "tas tu esi" senindiešu valodā skanot kā "tat tvam asi".
Nevaru piekrist, ka "situācija valsts pārvaldē atspoguļo tautas šī brīža kolektīvo apziņu". Tas tā ir tikai nacionālā valstī. Okupētā un kolonizētā valstī, kāda vēl joprojām ir Latvijā (jo deokupācijas un dekolonizācijas procedūra šeit nav notikusi)tas tā nav un nevar būt.
Nepiekrītu arī apgalvojumam, ka pārkrāsotajam komunistu režīmam, kas tagad vada valsti, ir tautība. Internacionālists un globālists nevar pārstāvēt konkrētu tautību. Viņš vienīgi var būt radies no kādas tautas vai tautām. Līdzīgi kā no zirga un ēzeļa krustojuma rodas mūļi. Mūlis nepārstāv ne zirgus, ne ēzeļus. Mūlis ir mūlis. Jā , zināmā mērā mūlim ir gan zirga, gan ēzeļa iezīmes. Tāpat arī internacionālistam zināmā mērā var būt kādas tautas vai tautām raksturīgas iezīmes, bet tas nedod iespēju viņu pieskaitīt kādai tautai. Galvenā iezīme, kas raksturo piederību kādai tautai ir ne tikai genetiskais mantojums, bet arī mīlestība pret savu tautu un Tēvzemi. Internacionālistiem un globālistiem nekā tāda nav.

Atbildēt

Q.

14.07.2016. 19:50

Dabas bērns ir Pamatiedzīvotāju ķēniņiene ?

Atbildēt

Ripa

14.07.2016. 19:36

Labs!
Pretstatā VID operetei, piemēram.
A tauta ta viena un tā pati, kas ir pats jautrākais:)))

Atbildēt

Idiot,

14.07.2016. 19:03

vai tad tas ir cikliskums: Dabā viss ir pakļauts cikliskumam. Kaut kas rodas, attīstās, sasniedz spēju maksimumu (uzplaukumu), tad noplok, līdz kādā brīdī izzūd pavisam. Kāds gan stulbenis var būt šis Žulis/Dabas bērns/Paija utt. vēmejtrollis šajā portālā.

Atbildēt

TRakais Mikropisans

14.07.2016. 18:52

Kāda gudrība - MAZAS PIEZĪMES! Izgulies!

Atbildēt

TRakais Mikropisans

14.07.2016. 18:47

Tev idiot, nav tautas! Tu stulbeni, iespējams, piederi kādai tautai!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

8

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

FotoKā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie Jums saistībā ar Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumprojekta pieņemšanas gaitā Saeimā izvērsto dezinformācijas kampaņu, kurā esat tikuši aicināti balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Rēzeknes novadā, nevis Madonas novadā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...