Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai ir kāds „perestroiku” piedzīvojušais, kurš nebūtu piedalījies kāda nelegālā vai puslegālā videoseansā, kur starp daudzām visdažādāko žanru kinofilmām VHS formātā nebūtu arī kāda, kuras pārvedums no tolaik maz kam saprotamās angļu valodas uz visiem saprotamo krievu nebūtu mistiskas personas ar segvārdu Goblins veikts. Jā, „perevod Goblina” izcēlās gan ar savdabīgu dikciju, gan arī ar ne pārāk cenzētu leksiku, vārdu sakot, publikai bija gana jautri.

Bet, kā smejies, gadi skrien kā stirnas, un mistiskais Goblins mūsu dienās ir zināms un plaši pazīstams kā blogeris Dmitrijs Pučkovs. Viņš viennozīmīgi ir veiksmīgi iekļāvies kapitālistiskajā sacensībā un, pēc visa spriežot, trūkumu necieš. Taču tas viņam netraucē būt arī komunistiski noskaņotam staļinistam un lielkrievu šovinistam vienā personā.

Šajā sakarībā mūsu Goblins ir izvērsis aktīvu blogera darbību tīmeklī, kur izplata dažādos formātos veiktus ierakstus par vēsturiskām un sabiedriski politiskām tēmām. Šajā nozarē viņš veido ilgstošus sarunu šovus ar visdažādākajiem vēstures un līdzīgu zinātņu speciālistiem. Protams, protams, lielākoties speciālisti arī ir noskaņoti (atbilstoši bloga uzturētāja uzstādījumam) vai nu boļševistiski, vai staļinistiski, vai lielkrievu šovinistiski, bet jāatzīst, ka speciālisti viņi ir tiešam labi un erudīti. Erudīcijas jomā ne vienam vien pašmāju zeltītdzintaram no viņiem būtu, ko pamācīties.

Bet kur tad somu karš? Nu, redz, mūsu Goblins daudzu savu blogošanas tēmu starpā ne pēdējo vietu ir atvēlējis arī arī PSRS - Somijas 1939./40. gada karam. Nu, varbūt tāpēc, ka pats dzīvo Pēterburgā, bet nav svarīgi. Katrā ziņā iesaku interesentiem šos materiālus internetā sameklēt un paklausīties. Izglītībai par sliktu, nenāks, kaut arī skats neapšaubāmi ir no ierakumu pretējās puses. Bet kur tad virsrakstā solītās pārdomas? Tikai mieru, tūlīt būs, vajag taču mazu iesildīšanos arī taču.

Tātad vienā no sarunām par šo karu cienījamais Goblins ar sarunu partneri beigu galā nonāca līdz upuru uzskaitei. Un, nosaucot somu kritušo kopskaitu (aptuveni 26 000), mūsu draugs Goblins (Pučkovs) tā pārmetoši rezumēja (domas atstāsts): „Nu re, kādi tie somu buržuji tomēr draņķi, tik daudz savu tautiešu, tā sacīt, aizsūtīja pie tēviem. Bet varēja taču vienkārši SARUNĀT.” Domāju, ka saprotat, ka ar sarunāšanu dārgais Goblins bija domājis visu to herņu ar teritorijas apmaiņu, armijas bāzēm somu teritorijā utt. Jā, bet mēs jau to lieliski zinām un visu to esam uz savas ādas izbaudījuši.

Un vai tad mūsdienās trūkst gudrinieku, kas no rīta līdz vakaram mūs aicina būt draudzīgākiem ar lielo kaimiņu, nekaitināt to, atzīt Krimnašas un Lugandonas. Un tad tik būs! Krievu bezgala laipnais lācis par to mūs aplies ar bezgala lētu soļarku un appūtīs ar vēl lētāku gāzi, ka vai elpu ievilkt nepaspēsim.

Redzait, vēl 1939. gadā mēs tikām bezgala slavēti par savu vēlmi un spēju „sarunāt”. Te ir citāts no 1939. gada 1. decembra „Pravdas” (oriģinālvalodā):” Ведь правительства Эстонии, Латвии и Литвы договорились с Советским Союзом о взаимном укреплении безопасности, и народы этих стран ни на йоту не потеряли своей независимости. Почему же правительство Финляндии не согласилось на более незначительные меры урегулирования взаимных отношений? Только потому, что оно является прислужником алчных финских банкиров и капиталистов экспортной промышленности, продавших за чечевичную похлебку самостоятельность нашей страны.”

SIC! Kaut kur pavisam nesen dzirdētas frāzes par „ārējo pārvaldību”, „Vašingtonas obkomu” u.tml., vai ne? (Vairāk - https://gordonua.com/specprojects/Finland.html )

Tiesa gan, tas ir teksts no bēdīgi slavenā „radiopārtvēruma”, kuru publicēja „Pravdā” it kā Somijas komunistiskās Kūsinena valdības vārdā. Bet visiem taču skaidrs, kuros gaiteņos tas ir patiesībā tapis. Un redzat, kā tiek uzlielītas visas trīs Baltijas valstis par savu „tālredzīgo” un draudzīgo politiku attiecībās ar PSRS. „Ведь правительства Эстонии, Латвии и Литвы договорились”, jā, jā mēs SARUNĀJĀM, nu tieši tā kā mūsdienu eksperts Goblins – Pučkovs būtu vēlējis rīkoties Somijai tajā tālajā 1939.gadā.

BET.

Atļaujiet jūs iepazīstināt ar zinātnisku izdevumu:

Научное издание

ВЫНУЖДЕННЫЙ АЛЬЯНС СОВЕТСКО-БАЛТИЙСКИЕ ОТНОШЕНИЯ И МЕЖДУНАРОДНЫЙ КРИЗИС, 1939–1940 гг.

Сборник документов

Составители, предисловие, комментарии:

Н.Н. Кабанов (ответств. сост.)

А.Р. Дюков,

В.В. Симиндей

Оформление обложки М. Левыкин

Компьютерная верстка А. Григорьев

Корректор Г. Васильева

Фонд содействия актуальным историческим

исследованиям «Историческая память»

Почтовый адрес: Москва, 119019, Москва, Гагаринский пер., д.35, офис 8

www.historyfoundation.ru

Ja kāds no cienījamajiem lasītājiem vēl nezina, kas ir cienījamie kungi Simindejs un Djukovs vai viņu kūrētais fonds „Vēsturiskā atmiņa”, iesaku iepazīties. Pat ļoti iesaku.  Bet, neskatoties uz visu to, avotu krājums ir sastādīts pilnībā profesionāli. Un, kā redzams no virsraksta, veltīts tieši tam laikam un notikumiem, kad tā lielā sarunāšana gāja vaļā.

Nu un šī krājuma noslēgumā, kā jau pienākas, ir arī personu saraksts. Tās ir personas, kas tādā vai citādā veidā minētas vai nu tieši dokumentos, vai skaidrojumos par tiem. Tātad tās ir personas, kas kaut kā ir bijušas iesaistītas dižajā „SARUNĀŠANAS” procesā. Kuras vēlējās kaut ko SARUNĀT un beigās arī SARUNĀJA ar lielo kaimiņu.

Kopā no Latvijas ir minētas 38 personas, kas bija dzīvas 1939. gadā.. No tām 15 (piecpadsmit) personas laikā kopš „sarunāšanas” līdz 2.pasaules kara beigām (parasti jau līdz 1942. gadam) tika vai nu nošautas pēc dažādu PSRS varas iestāžu nolēmumiem, vai gāja bojā PSRS ieslodzījuma vietās. 5 (piecas) personas tika arestētas un pavadīja dažādus laikus dažādās PSRS ieslodzījuma vietās vai izsūtījumā.

11 (vienpadsmit) personas ir 2. pasaules kara laikā emigrējušas no Latvijas uz brīvās pasaules valstīm. Ļoti ticami, ka pretējā gadījumā tās būtu jāpievieno kādai no divām iepriekš minētajām grupām. Tikai 7 (septiņas) no minētajām 38 personām palika Latvijā un netika represētas vai gāja bojā no citām okupācijas varām.

Tāda, lūk, tā SARUNĀŠANA.

Bet, sekojot laika garam, atvadīšos, sakot: visus secinājumus, cienījamie lasītāji, izdariet paši.

Novērtē šo rakstu:

154
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Stāsts par lielo Latvijas aptieku skaitu, aptieku un vairumtirgotāju uzcenojumiem lielākoties ir no pirksta izzīsts

FotoKatrs veselības ministrs nāk ar sev vairāk vai mazāk draudzīgu politiķu uzstādījumiem, kurus tad pirmajās darba dienā pamanās paust tautai, atbildot uz nesagatavotu žurnālistu nesagatavotiem jautājumiem. Ar laiku ministrs saprot spēles noteikumus, sāk solīt mazāk, bet prasīt vairāk.
Lasīt visu...

6

Jautājumi Pirmajam slēgtajam pensiju fondam

FotoSaņēmu Jūsu e-pastu ar aicinājumu veikt papildu iemaksas Pensiju fondā! Varbūt Jūs tomēr varat mani nomotivēt to izdarīt, atbildot uz maniem jautājumiem un varbūt sniedzot papildu informāciju!
Lasīt visu...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

Pirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu...

Foto

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

Sortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram...

Foto

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

Pagājušajā piektdienā,...

Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...