Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Faktiski visi tie, kas Jūs atceras no ārsta laikiem, ir vienisprātis – Jūs neesat ne bezjēgā dumjš un aprobežots, ne briesmīgi slikts un negodīgs, ne bezizmērā alkatīgs cilvēks. Jā, drusku lempis, kas turklāt galīgi neorientējas cilvēkos, - bet tāds lādzīgs lempis. To tak pa gabalu var redzēt.

Ja tiešām tā ir un ja tiem cilvēkiem, kas Jūs pazīst no veciem laikiem, ir taisnība, es skatos visā tajā, ko Jūs darāt – un ļaujat ar sevi darīt – pēdējā gada laikā, un tiešām, patiešām, no visas sirds nesaprotu – kāda velna pēc? Kas Jums, atvainojiet, ar galvu?

Nepārprotiet – Jūs man neesat nekāds simpātiskais tēls, un neko īpaši līdzi es Jums nejūtu. Viena vienkārša galvenā iemesla dēļ, - nejaušība Jums uz vairākiem gadiem bija ielikusi rokās varu, ar ko Jūs pietiekami daudz varējāt izdarīt valsts un tās cilvēku labā.

Jūs šo laiku un šo varu vienkārši izpļeckājāt – jo laikus nesapratāt, ka neesat piemērots ne šim amatam, ne šai varai. Bet varbūt arī sapratāt, taču Jums ļoti, ļoti sagribējās – tik ļoti, ka bez ierunām norijāt visus zoodārza un pārējos pazemojumus. Un tur nu neko.

Bet, lai kā būtu, Jūs tomēr esat bijis šīs te valsts prezidents – valsts galva, vai ziniet. Un, lai ko es par šo valsti kuro brīdi domātu, tā ir mana valsts, un citas nav un nebūs – un Jūs esat no tās neatlipināma sastāvdaļa, neko darīt.

Tad vēl Jums visas Jūsu valstiskās (vai kā nu to saukt) darbības laikā – apliecinot, ka kaktā iedzīts trusis tomēr var parādīt, ka lielie zobi nav tikai spinātu graušanai domāti – vienreiz uz vienām piecām minūtēm pietika drosmes un apņēmības (par prātu nerunāsim), kas ir par piecām minūtēm vairāk kā deviņdesmit procentiem mūsu politiķu.

Un vēl man Jūsu laiku pa laikam uz kādu brītiņu vienkārši ir bijis cilvēciski žēl – gan slimības dēļ, gan jo īpaši noraugoties, kā Jūs – tādu neveiklu, laikam jau lādzīgu, tā arī līdz galam neaptēstu – izmanto nožēlojamu pelēcību, alkatīgu, negodīgu un derdzīgu pretekļu, blēžu un intrigantu bars. Tāpēc arī šī vēstule, kurā es Jums gribētu šo to pajautāt.

Vispirms – pāris vienkāršāki jautājumi. Lūdzu, paskaidrojiet kaut pats sev – kam Jums tas valsts apmaksātais superlepnais Audi? Tik ļoti gribas līdzināties Aivaram Lembergam? Ja tas ar visiem saviem miljoniem nevar atturēties no vēlēšanās pakaļu atsēdināt automašīnā, par kuru maksā kāds cits, - tad Jums arī vajag? Tāds Jums tas domu gājiens? Jeb kā?

Tad par to Jūsu nelaimīgo dzīvokli. Droši vien caurmēra praktiskais latvietis saprastu Jūsu ņemšanos ar dzīvokli tādu vai dzīvokli šitādu, ja šis tik svarīgais objekts pēc Jūsu, atvainojiet, nāves paliktu Jūsu ģimenei, - nu, tad skaidra lieta, kāda runa. Bet tak nepaliks – un Jūs to ļoti labi zināt.

Jūs, atvainojiet, nomirsiet (kā mēs visi vienubrīd), un dzīvokli paņems atpakaļ valsts. Tad kāda velna pēc Jūs pašlaik tik sajūsmināti gūģojat par lielisko skatu pa logu un brīnišķajiem augstajiem griestiem? Tiešām Jums – slavenam ārstam, valstsvīram, galu galā vienkārši cilvēkam, kuram taču ir liels dzīvoklis centrā, – ir tik svarīgi šādi, atkal atvainojiet, sūdi?

Ā, bet varbūt Jūs nemaz to īsti negribat, Jums nemaz to nemaz īsti nevajag, vienkārši kārtējie dergļi dara visu iespējamo, lai, izmantojot Jūsu lādzīgo lempīgumu un nespēju pateikt skaidru „nē”, solīti pa solītim padarītu Jūs par nožēlojamu izsmieklu un Skrūdža Makdaka karikatūru?

Jā, tas ir pat ļoti iespējams, bet Jūs taču kādu laiku esat pavadījis ja ne līdz ausīm, tad vismaz līdz zodam tajā mēslu bedrē, kas ir Latvijas politika. Kāpēc Jūs no šī laika neesat mācījies pilnīgi un absolūti neko? Ārstēt kaulus Jūs taču savulaik mācījāties – tad kāpēc domājat, ka tagad nekas nav jāmācās?

No malas raugoties – jā, protams, kurš gan vēl (izņemot, protams, Jūs) neredz, kā, piemēram, viens miljonu prihvatizators un Eiropas naudas apguvējs ar savu savākto intrigantu un bļodlaižu pulciņu glītās porcijās izšļāc informāciju par Jūsu un abu pārējo eksprezidentu materiālā nodrošinājuma jautājumiem, lai Jūs visi trīs uz viņa – kam patiešām pietiek par saprihvatizēto un sablēdīto – fona mazpamazām izskatītos aizvien derdzīgāk un derdzīgāk?

Jums ar Jūsu bijušajām informatīvajām iespējām jau nu tā kā vajadzēja būt lietas kursā, ka šādas vienmēr ir bijušas šī cilvēka iemīļotās darbības metodes gan padomju laikos, kad viņš veidoja savu karjeru, gan mūsdienu kapitālistiskajā bankā – ar trešo un ceturto cilvēku palīdzību kārpīties uz augšu un visas nekrietnības izdarīt ar svešām rokām, pašam izskatoties baltam un pūkainam.

Un tāpat Jums ar Jūsu politisko pieredzi jau nu tā kā vajadzēja zināt, ka ne jau viņš viens te tāds. Lai kāds Jūs būtu neaptēsts lempis, Jūs nevarat nezināt, ar kādu prieku un baudu šī valsts – precīzāk, tās alkatīgās, negodīgās pelēcības, kas lielākoties ir pie varas – ņirgājas par visiem tiem, kuriem tagad no šīs valsts kaut ko vajag. Vienalga, vai būtu runa par dažiem eksprezidentiem vai deviņu šīs valsts rīkotos svētkos bojāgājušu bērnu vecākiem, - ja gribi kaut mazāko naudiņu, gadiem ilgi saņem komplektā arī pazemojumu un ņirgāšanās porciju.

Ciema muļķītis to visu, protams, varētu nesaprast un nezināt, bet kā to nesaprotat Jūs, Zatlera kungs? Kā Jūs vienīgais visā valstī spējat neredzēt, kā to, kas vēl ir atlicis no Jums paša un Jūsu labās slavas, jau mēnešiem ilgi gabalos rausta šīs Sondores, pārējās Kukules un viss cits Jūsu savāktais „partijas kodols”? Un kā Jūs neredzat, ka ar savu kārtējo „dīvāniņu” Jūs atkal un atkal visvairāk iepriecināt āboltiņveidīgās maitu lijas?

Necik sen saistībā ar savu slimību Jūs publiski runājāt visnotaļ drosmīgas un cienījamas lietas, - un tagad atkal visi šie pusmiljona dzīvokļi, iekārtojumi un remonti, par kuriem Jūs it kā neko nezinot un negribot zināt, bet skats pa logu un augstie griesti tomēr, ai, kā patīkot. Kas tas ir, Zatlera kungs?

Un vēl – kā Jūs nesaprotat, ka Jums galu galā ir kaut kāda atbildība to cilvēku priekšā, kuri Jums pagājušogad uz mirkli tiešām noticēja, un arī to cilvēku – nu, jā, droši vien simtreiz mazāk, bet daži jau vēl ir atlikuši – priekšā, kuri Jums nez kāpēc tic vēl pašlaik? Ar savu stulbo, nejēdzīgo alkatību – vai vēl nejēdzīgāko nespēju pateikt „nē” – Jūs tiešām vēlaties panākt, lai no Jums novērstos arī pēdējie? 3,7 metru griesti un ādas sēdeklis ir tā vērts?

Tiešām Jums drosmes (vienalga, kādu motīvu vadītas) atlaist Saeimu pietika, bet drosmes pateikt – Bērziņkungs un visi pārējie kungi un dāmas, tak iebāziet sev pēcpusē vai aizrijieties ar visiem šiem Audi un Albertielas dzīvokļiem, man viņi patiesībā nemaz nav vajadzīgi un Lilitai arī nevajag – ne? Jeb Jūs, vēlreiz atvainojiet, tiešām domājat, ka Latvijas valsts labākajās afrikāņu tradīcijās – no kurām tā jau tik daudzas sekmīgi pārņēmusi - Jūs tajā Audi arī apglabās?

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

21

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

FotoInteresanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA? Vai JKP Eglītis ar Feldmanu? Varbūt visi kopā?
Lasīt visu...

21

Leksiskās debilitātes praktiķi

FotoLatvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa. Tā izveido speciālu žūriju. Tai uztic akceptēt aizvadītā gada leksiski neveiksmīgākos risinājumus.
Lasīt visu...

21

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

FotoŠī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29 aprīļa paziņojumu medijiem ar virsrakstu “FKTK no amata atstādina Atbilstības kontroles departamenta direktori  un izsaka nožēlu par goda un cieņas aizskārumu, kā arī iespējamo reputācijas kaitējumu, ko rīkojums ir radījis Maijai Treijai”.
Lasīt visu...

21

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

FotoParādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no cilvēkiem, kas pabeiguši privātpersonas maksātnespējas procesu, piedzīt atlīdzību par piedziņas darbu. Neskaidru iemeslu dēļ daži tiesneši jaunatrasto paņēmienu atbalsta, atzīstot, ka tiesu izpildītāju darbs ir tikpat neaizskarams kā uzturlīdzekļi un sodi, radot bezprecedenta tendenci, kas pārkāpj iedzīvotāju tiesības.
Lasīt visu...

15

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

FotoPirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā sistēma sevi ir izsmēlusi, tā ir bankrotējusi. Taču, lai piedalītos politiskajā procesā šobrīd, man būs nepieciešama partija. Tādēļ paziņoju, ka plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju.
Lasīt visu...

6

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

FotoDivu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas ziņojums par ambulatorās veselības aprūpes efektivitāti, nav izdevies ieviest nevienu no ieteikumiem, lai ģimenes ārstu loma veselības aprūpē daudz vairāk atbilstu pacienta interesēm un uzlabotos šo ārstu pieejamība.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...