Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek pārpublicē līdz šim visšokējošākos uzņēmuma Maxima vadības paziņojumus - tos intervijā ziņu aģentūrai BNS izteikusi Maxima mātes uzņēmuma Vilniaus Prekyba valdes priekšsēdētāja Jolanta Bivainīte. Cita starpā viņa paziņojusi - pārmetumiem par cilvēku neevakuēšanu neesot nekāda pamata, jo tad, kad ēka sabrukusi, Maxima apsargi esot palīdzējuši evakuēt cietušos.

- Struktūra mūsu uzņēmumā ir tāda, ka es kā Vilniaus Prekyba vadītāja esmu ļoti attālināta no uzņēmuma [Maxima Latvija], mūsu struktūra ir visai sarežģīta. Par tādām lietām kā [drošības] instrukcijas neko nezinu un nemaz nevarētu zināt. Saprotiet, tas ir kā jautāt viedokli garāmgājējiem uz ielas. Es esmu tādā pašā situācijā. Svarīgi ir tas, ko saka mūsu uzņēmums, jo viņiem ir visa informācija. Vai tiešām domājat, ka man ir jālasa šīs instrukcijas?

- Vai ir kādas lietas, ko darāt, lai uzlabotu situāciju visā grupā, ne tikai Maxima?

- Visi mūsu direktori ļoti labi saprot savu atbildību, nav iemesla dot papildu rīkojumus. Visi ir lielā šokā, jo mēs katru dienu strādājam tā, lai viss ritētu labi, pēc labākās sirdsapziņas. Katra mūsu uzņēmuma direktors strādā labi, un man nav iemesla izdot papildu instrukcijas.

- Neraugoties uz to, ka visi jūsu ļaudis savu darbu dara labi, šī traģēdija tomēr notika.

- Pagaidiet, kāds gan Maxima ar to sakars? Vai Maxima vainīga tajā, ka gāja bojā cilvēki?

- Gluži tā es neteicu, bet evakuācijas taču nebija.

- Kā jūs varat teikt, ka nebija evakuācijas. Tādā gadījumā uzņemieties arī atbildību par savu jautājumu.

- Bet protams.

- Jā, dariet tā. Jūs jau iepriekš zināt, ka tās nebija un kāpēc nebija? Ja jūs atrastos tādā situācijā, vai jūs zināt, kādu lēmumu jūs pieņemtu? To taču nav iespējams pat iedomāties, un cilvēkiem tādā situācijā nācās kaut ko izlemt. Kādas tur vēl instrukcijas? Padomājiet cilvēcīgi. Kā jūs varat teikt, ka nebija evakuācijas?

- Bet tās taču nebija!

- Kā nebija? Un kāpēc gan tai vajadzēja būt? Pēc nelaimes notika evakuācija, visi apsargi glāba cilvēkus. Es nevienam nenovēlētu atrasties tādā situācijā, kur jāpieņem tādi lēmumi. Nevienam. Jumts neiebruka tādēļ, ka mēs kaut ko nebūtu izdarījuši. Tos lēmumus, ko cilvēki pieņēma šajā situācijā, viņi izdarīja pēc labākās sirdsapziņas.

- Vēl pirms nelaimes skanēja trauksme.

- Es neesmu speciālists. Droši vien arī jums birojā ir signalizācija. Iedomājieties - atskan ugunsgrēka trauksme. Ko jūs darāt? Visi cilvēki sākumā skatās, vai kaut kur izcēlies ugunsgrēks. Ja cilvēki būtu gājuši bojā ugunsgrēka dēļ, tad es nezinu, ko jums šobrīd teiktu. Bet ne jau tādēļ cilvēki gāja bojā. Kāds tam visam sakars ar signalizāciju?

- Tomēr, ja evakuācija būtu notikusi, tad, iespējams, nebūtu gājuši bojā tik daudz cilvēku.

- Kā var pieņemt lēmumu par evakuāciju, ja ugunsgrēka nav? Signalizācija vienkārši sabojājusies!

- Vai pēc notikušā, jūsuprāt, ir kas jāmaina procedūrās un instrukcijās?

- Es nezinu, ko bija jādara labāk. Es nezinu, kādas instrukcijas mainītu to, ka cilvēki šādā situācijā pieņēma pareizāko lēmumu. Es nezinu. Jūs zināt? Pasakiet man, lūdzu, ko man tagad darīt?

- Es gan neesmu ne uzņēmuma vadītāja, ne eksperts.

- Nu, lūk, bet es esmu vadītāja, un, ja jau jūs uzdodat šādus jautājumus, tad jau jums noteikti ir kāds savs variants. Pastāstiet, lūdzu, man ļoti nepieciešams jūsu padoms. Es to jautāju katram: ko iespējams izdarīt labāk tādā stresa situācijā. Neviens nevar uz šo jautājumu atbildēt.

- Vai jūs šobrīd konsultējaties ar ekspertiem, lai lemtu, vai kaut kas jāmaina?

- Uz šo jautājumu jāatbild mūsu holdinga uzņēmumu vadītājiem. Šis jautājums jāuzdod [Maxima Latvija vadītājam] Gintaram Jasinskam. Es nedomāju viņa vietā. Es atbalstu visus viņu lēmumus, jo ticu, ka viņi dara visu nepieciešamo.

Mēs visu darām pēc labākās sirdsapziņas. Kad pāries šoks, es domāju, ka viņi [acīmredzot - cietušie] atzīs - Maxima vienīgā palīdzēja. Vai tad mums jāņem līdzi žurnālisti katru reizi, kad mēs pie viņiem braucam un jautājam, kā varam palīdzēt? Mēs esam uzņēmušies atbildību, kas pat pārsniedz mūsu iespējas.

- Bet pats princips - no sākuma pārbaudīt un tikai tad evakuēt, tas, jūsuprāt, ir pareizs?

- Esmu jautājusi speciālistiem Latvijā un Lietuvā, visi man ir teikuši - ja iedarbojusies trauksme, jāskatās, kas to izraisījis. Vai pareizi, ka kāds iet pārbaudīt, vai tā nav viltus trauksme? Manuprāt, tas ir pareizi. Nedomāju, ka būs citādāk. Vajadzētu bēgt prom, tiklīdz atskan signalizācija? Un kurš tad ies pārbaudīt? Gaidīsim, kamēr viss nodegs?

- Tagad mēs zinām, ka šis nekustamais īpašums bija saistīts ar jūsu grupas akcionāriem. Vai zināt, kādēļ viņi vēlējušies īpašumus nodalīt atsevišķā uzņēmumā?

- Mūsu organizācijā ir ļoti daudz uzņēmumu daudzās pasaules valstīs. Tie ir sadalīti atkarībā no biznesa specifikas un valsts, kur bizness atrodas. Tāda ir pasaules prakse. Mums ir daudz biznesu, ne tikai veikali. Kā atsevišķs bizness mums ir nekustamais īpašums. Mums ir lieli tirdzniecības centri. Daudzi un dažādi uzņēmumi, bet akcionāri - vieni un tie paši. Tādēļ arī šāda struktūra, kur atsevišķi nodalīti biznesi atkarībā no nodarbošanās veida un valsts.

- Un tomēr pēc traģēdijas Maxima vadība ne uzreiz atzina, ka ir saistīti ar šo nekustamo īpašumu.

- Nezinu, kā to izskaidrot tā, lai jūs saprastu. Mūsu struktūrā ir ap 300 uzņēmumu. Katra uzņēmuma vadītājs nevar pārzināt visu struktūru. Gintars nevarēja zināt to, kāda ir situācija konkrētajā brīdī. Varbūt akcionāri to jau ir pārdevuši? Viņš zināja vienu patiesību - Maxima, par kuru viņš ir atbildīgs, ir nomnieks, viņš teica patiesību. Viņš nevarēja teikt neko vairāk, jo viņš nezina visu 300 uzņēmumu nosaukumus un struktūru un ko citi atbildīgie cilvēki mūsu struktūrā dara ar šo nekustamo īpašumu.

- Būtiski, lai nekas tāds vairs neatkārtotos, tādēļ Latvijā tiek pārbaudīti Maxima un citu uzņēmumu nekustamie īpašumi. Vai tas tiek darīts arī Lietuvā?

- Jā, tas tiek darīts. Ļoti ātri viens no mūsu ministriem deva rīkojumu veikt pārbaudes. Tiek intensīvi pārbaudīti visi tirdzniecības centri.

- Nekādas problēmas netika konstatētas?

- Nezinu, kā konkurentiem, bet mūsu objektos netika atrasta neviena nepilnība.

29. novembra vakarā Maxima Latvija Bivainītes vārdā izplatīja šādu paziņojumu:

"Es ļoti nožēloju savus iepriekš paustos izteikumus par traģēdiju Rīgā. Tie ir bijuši neētiski, neprofesionāli un necienīgi pret visiem Latvijas iedzīvotājiem. Saprotamu iemeslu dēļ tas ir radījis šoka vilni Latvijā un vēl vairāk saasinājis atmosfēru šajā sēru laikā. Es vēlreiz no sirds atvainojos.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

6

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

FotoKopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan Rietumu (angļu, vācu, franču valodās) puses. Tas ir mega krahs, ko patlaban Rietumi piedzīvo ar savām ilūzijām un pārpratumiem par Krieviju.
Lasīt visu...

21

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

FotoPriekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:
Lasīt visu...

21

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

FotoLatvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan ar māju privatizāciju, gan ar visu mājokļu uzturēšanas sistēmu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....