Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

zive

02.06.2016. 22:46

»

KasparsM

Kur ir aizliegts vai teikts, ka ir ētiski nepieņemami uzņēmumam ziedot partijām? Par kādu mēģinājumu noklusināt problēmu te vispār var runāt...


Mazais gudriniek, vai zini, cik lielu daļu no pētnieku iztērētās naudas saņēma BIOR? T.i., valsts pati sev samaksāja par pakalpojumu komerccenu. Ne jau pētnieki par analīzēm naudu saņēma, bet BIOR.
Vispār visu to šķībo komunikāciju par finansēm Valsts kontrole varētu paskatīt... LRA frakcijas sēdē ministrs pavisam citus cīparus sauca, laikam nebija labi nobrīfēts, kā budžets sašmakarēts, lai labi un pareizi izskatās. Nolaidība.

Atbildēt

zive

02.06.2016. 22:42

»

KasparsM

Kā lai es to zinu, ko Straume ir darījusi? Mani tas pat neinteresē. Bet tavi aizspriedumi pret Straumi un rūpes par biznesu gan lien pa visām vīlēm ārā. Tā vietā, lai skaidri atbildētu, kāpēc pētnieki ir neprofesionāli, kāpēc peer-review bija tik negatīvs, kāpēc nav atbildes ne uz vienu jautājumu par...


Un kā Jūs tik labi zināt, ko pētnieki ir vai nav darījuši? Esat savām acīm redzējis pētījuma gala atskaiti? Tā taču Bērziņkungam iesniegta un bija gana laba līdz brīdim, kad vairs nevarēja noslēpt arvien pieaugošo problēmas apjomu (lasi - suņi turpina slimot un mirt no ME).

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 17:45

»

Plutons

Dīvaina loģika - no kura laika PVD pasūta dārgus pētījumus, jo "viena tante teica...


Muļķības. Nekāda precīza statistika vai analīze nevar nokrist no gaisa bez pētījumiem un precīzas metodoloģijas. Sākumā ir aizdomas, pieņēmumi un tālākais jau ir pētnieku ziņā tos apstiprināt vai apgāzt. Pētniekiem iedeva naudu, bet viņi nolaida lažu, un tagad vēl mēģina vainot pašus naudas devējus, ražotājus un visus pēc kārtas, tikai ne sevi.

Atbildēt

Plutons

02.06.2016. 17:17

»

KasparsM

Kur ir aizliegts vai teikts, ka ir ētiski nepieņemami uzņēmumam ziedot partijām? Par kādu mēģinājumu noklusināt problēmu te vispār var runāt...


Dīvaina loģika - no kura laika PVD pasūta dārgus pētījumus, jo "viena tante teica"?
Ja apšaubi PVD rīcības pamatotību, tad pieprasi no viņiem informāciju, kāpēc viņi izšķieda nodokļu maksātāju naudu, pasūtot pētījumus, jo "viena tante teica". Tieši viņu rīcībā ir statistika vai analīze, uz kuru pamatojoties pētījumi tika pasūtīti.

Atbildēt

George

02.06.2016. 17:17

»

Plutons

Ja jau ar Dogo viss ir kārtībā, kāpēc tad PVD cilvēki intervijās izvairās apgalvot, ka šī barība ir droša lietošanā...


šim nu klāt nāk izcili neprasmīgais krīzes menedžments no ražotājpusē, kas ticamākais maisus ir redzējuši tikai no ārpuses un tikai bildēs. katrā gadījumā,ja tie Piāristi savus dogus būtu barojuši ar Dogo, tad gan jau vai nu klients nebūtu klients vai krīzvadība būtu ar saprātu nevis pēc 3. klases burtnīcas

Atbildēt

Lapsam

02.06.2016. 16:45

»

Plutons

Labi, pieņemsim, ka kāds konkurents grib novākt vietējo ražotāju, kas tad ir jādara...


Tie kuri atsaucās uz statistiku!!!! lūdzu parādiet kur atrodama informācija par DOGO un suņu ēdieniem!!!!!!!

Links no statisktikas pārvaldes......
http://www.csb.gov.lv/dati/statistikas-datubazes-28270.html

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 16:45

»

Plutons

Mani "aizspriedumi" pret Straumi ir tieši tāpēc, ka no viņu un viņu finansiāli atbalstītās partijas puses bija man nepieņemami mēģinājumi problēmu noklusināt! Man nav pieņemams, ka politiķi un ierēdņi spļauj man acīs šādā veidā...


Kur ir aizliegts vai teikts, ka ir ētiski nepieņemami uzņēmumam ziedot partijām? Par kādu mēģinājumu noklusināt problēmu te vispār var runāt?

>> Manā rīcībā statistikas par saslimšanām nav

Ar to arī vajag sākt. Līdz ar to šis viss ir viena tante teica līmenī. Pētījumi var tikt uzsākti, lai noskaidrotu, vai baumām ir patiesība, nevis pētījuma uzsākšanas faktu izmantot lai spekulētu par kāda vainu. Tas jau ir smags ētikas pārkāpums.

Un šobrīd pētnieki ir tikai iztērējuši naudu, bet nav devuši nekādus rezultātus, un šķiet, ka tieši pašu pētnieku nolaidības dēļ. Tādiem vēl tikai naudu dot, phe!

Atbildēt

Plutons

02.06.2016. 16:26

»

KasparsM

Kā lai es to zinu, ko Straume ir darījusi? Mani tas pat neinteresē. Bet tavi aizspriedumi pret Straumi un rūpes par biznesu gan lien pa visām vīlēm ārā. Tā vietā, lai skaidri atbildētu, kāpēc pētnieki ir neprofesionāli, kāpēc peer-review bija tik negatīvs, kāpēc nav atbildes ne uz vienu jautājumu par...


Mani "aizspriedumi" pret Straumi ir tieši tāpēc, ka no viņu un viņu finansiāli atbalstītās partijas puses bija man nepieņemami mēģinājumi problēmu noklusināt! Man nav pieņemams, ka politiķi un ierēdņi spļauj man acīs šādā veidā.
Manā rīcībā statistikas par saslimšanām nav, bet to, ka neizskaidrots saslimšanas gadījumu pieaugums bija, arī PVD nenoliedz - galu galā, tieši tāpēc viņi uzsāka šo pētījumu. Kas tai saslimšanai par iemeslu - līdzšinējie pētījumi to nav noskaidrojuši.

Atbildēt

Hmm

02.06.2016. 16:22

Vai Jūs zināt, ka Straume ražo ne tikai suņu barību, bet arī cūku, utt.
Kāda iespēja, ka Jūsu pārtikā nonāk gaļa, kas barota ar tām pašām izejvielām, kas Dogo ražošanā? Vai viss šo izejvielu sadalīšanās process ir beidzies pirms Jūs iekodieties savā karbonādē?

Atbildēt

Andrievs

02.06.2016. 16:22

KasparM un Pluton, Jūs te protams varat turpināt skaldīt matus, bet man (kā kucēna īpašniekam ar 7 menešu stāžu) jau šobrīd ir divas pārliecības:

1. Dogo ražotāji pilnīgi droši zina, kādu draņķi viņi pievienoja AGRĀK savai barībai, un sen to vairs nepievieno;
2. Dogo nepirkšu!

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 16:12

»

Plutons

Neko es neatzinu - neuzdod vēlamo par esošo...


Kā lai es to zinu, ko Straume ir darījusi? Mani tas pat neinteresē. Bet tavi aizspriedumi pret Straumi un rūpes par biznesu gan lien pa visām vīlēm ārā. Tā vietā, lai skaidri atbildētu, kāpēc pētnieki ir neprofesionāli, kāpēc peer-review bija tik negatīvs, kāpēc nav atbildes ne uz vienu jautājumu par patieso slimības incidenci, kāpēc pētnieki neveica kontrolgrupas izveidi, lai gan nauda par to bija samaksāta utt., es dzirdu tikai – Straume pati vainīga. Tava atbilde ir tikai – upuris pats vainīgs, ka neprot aizstāvēties pret melīgiem apvainojumiem. Bet kāds tam sakars ar maniem jautājumiem?

Vēlreiz – kad būs publicētas uzticamas atskaites, kas pierāda saslimšanas pieaugumu? Tas tā tīri no zinātnes viedokļa.

Atbildēt

Plutons

02.06.2016. 16:00

»

KasparsM

Ha, ha. Freidiski, bet reāli tu atzini, ka tā arī ir


Neko es neatzinu - neuzdod vēlamo par esošo!
Pasaki, ko Straume un Podnieks ir darījuši, lai no sevis novērstu aizdomas? (Varam pat pieņemt, ka viņi nav vainīgi).
Ziedoja partijām? - nestrādā!
Bļāva, ka robežsargi viņus apvaino? - robežsargiem analīžu rezultāti ir, tie parāda, ka barība neatbilda standartiem!
Mēģināja pabāzt līgumu ar pilnīgu konfidencialitāti un jau gatavu preses relīzi? - nenostrādāja!
Salīdzinājumam var paskatīties uz Maksimu, kas pēc katastrofas no ādas līda ārā, sakārtojot savus procesus un komunicējot ar sabiedrību!
Ko dara Podnieks? Bļauj, ka viņu apmelo, kā arī uzbrūk visiem!
Kamēr nebūs publicētas atskaites, kas precīzi pasaka, kas ir vainojams suņu saslimšanās, neatgriezt viņam sev labo slavu - tas tā, tīri no biznesa viedokļa.

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 15:43

»

Plutons

Vienīgo konspirācijas teoriju, kuru redzu, ir tā, ka kādam ir vēlme nomelnot vienu ražotāju...


Ha, ha. Freidiski, bet reāli tu atzini, ka tā arī ir.

Tāpēc jau pētnieki no ASV brauc uz Latviju, jo Latvijā var netraucēti izvērsties un mētāties ar nepierādītiem apvainojumiem. Tiesā neviens neiesūdzēs, un korupciju neizmeklēs.

Atbildēt

Plutons

02.06.2016. 15:36

»

KasparsM

Oh, jaunums, tātad tu arī tici konspirācijas teorijām...


Vienīgo konspirācijas teoriju, kuru redzu, ir tā, ka kādam ir vēlme nomelnot vienu ražotāju!
Redzi, rietumos pa laikam arī kāds ražotājs tiek apvainots, bet tad viņi cīnās par savu labo vārdu. Ja vajag, tad iesūdz kādu tiesā, ja vajag, veic pētījumus, komunicē ar sabiedrību, bet rīkojas.
Pie mums saglabājusies Padomju domāšana - partija pateica, ka par to runāt nedrīkst un "Punkts!" - problēmas vairs nav. Ja Podnieks domā, ka ar to pietiek, tad lai neraud, ka viņa produkcijas pārdošanai ir pienācis "Punkts!".

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 15:19

»

Plutons

Ja jau ar Dogo viss ir kārtībā, kāpēc tad PVD cilvēki intervijās izvairās apgalvot, ka šī barība ir droša lietošanā...


Oh, jaunums, tātad tu arī tici konspirācijas teorijām?

Personīgi, es neredzu nekādus uzticamus datus, kas liecinātu, ka saslimstība ar ME ir pieaugusi. Bez šī apstiprinājuma, jebkuras prasības pierādīt saslimstības iemeslus ir jāuzskata par nepamatotām. Tā ka tiem, kas kaut ko grib no Straumes, būtu vispirms pašiem tas jāpierāda. Ja viņi to nevar izdarīt, tad viņiem ir jāaizver mute. Punkts!

Atbildēt

Plutons

02.06.2016. 15:11

»

KasparsM

Tu gribi teikt, ka tas ir pilnīgi normāli, ka balstoties uz pilnīgi nepierādītiem, peer-review noraidītiem datiem presē ir uzsākta plaša kampaņa pret Dogo? Un uz jebkuriem iebildumiem, ka tas nav īsti korekti, tiek atbildēts “necenties aizbāzt muti...


Ja jau ar Dogo viss ir kārtībā, kāpēc tad PVD cilvēki intervijās izvairās apgalvot, ka šī barība ir droša lietošanā?
Savā ziņā es saprotu Dūklava nostāju - valsts vairāk slimības pētīšanai finanses nevar veltīt, tas, ka ir aizdomas par Dogo, ir ražotāja problēma. Tad pie tā arī vajadzētu palikt - ir aizdomas par Dogo vainu tajā, bet nav pierādījumu, tāpēc Dogo lietošana ir uz pašu suņu saimnieku atbildību, līdz ražotājs pierādīs savas produkcijas kvalitāti. Diemžēl, arī tas netiek skaļi pateikts, bet ir centieni jebkādu diskusiju noslāpēt.
Kā jau teicu, pašai Straumei sen vajadzēja noņemt aizdomas no sevis, bet viņi to nedara - viņi mēģina visus apklusināt. Bet, vienīgais veids, kā noņemt aizdomas no Dogo - atrast un publicēt pierādījumus patiesajai suņu saslimšanai ar šo slimību.

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 14:56

»

Plutons

Podnieks naudu deva ar konfidencialitātes nosacījumiem un jau gatavu preses relīzi. Tautas valodā to sauc par mutes aizbāšanu. To pašu mutes aizbāšanu mēģināja bīdīt Treibergs, sakot, ka slimības iemesli jāmeklē visur citur, tikai ne Dogo...


Tu gribi teikt, ka tas ir pilnīgi normāli, ka balstoties uz pilnīgi nepierādītiem, peer-review noraidītiem datiem presē ir uzsākta plaša kampaņa pret Dogo? Un uz jebkuriem iebildumiem, ka tas nav īsti korekti, tiek atbildēts “necenties aizbāzt muti”?

Redzi, speciālisti vēl nav pat pārliecināti, ka tas patiešām ir slimības uzliesmojums un ka tā nav tikai suņu mīļu masu psihoze. Bet dažiem jau ir pilnīgi skaidrs, ka pie “mans galīgi vecais suns nomira” ir vainīgs Dogo.

Atbildēt

Plutons

02.06.2016. 14:41

»

KasparsM

Ha, Podnieks gribēja dot naudu ar nosacījumu, ka tiek veikts peer-review, bet pētnieki no tā atteicās, jo acīmredzot apzinās, ka pētījums nebūs korekts. Tas vēlreiz parāda pētnieku korumpētību, bet spēja to visu pagriezt otrādi jau ir tikai prasmīgāks PR...


Podnieks naudu deva ar konfidencialitātes nosacījumiem un jau gatavu preses relīzi. Tautas valodā to sauc par mutes aizbāšanu. To pašu mutes aizbāšanu mēģināja bīdīt Treibergs, sakot, ka slimības iemesli jāmeklē visur citur, tikai ne Dogo.
Lai vai kā, Straumes-ministrijas komanda pētījumu vispār apturēja uz pusgadu un kaut kas atjaunots tika tikai tad, kad tauta saziedoja neatkarīgajam pētījumam. Situācija ir diezgan nepieņemama, tāpēc ir tikai normāli, ka no tā cieš vislielākais mutes aizbāzējs - Tukuma Straume, kuras produkciju neviens nepērk. Un nav tur ko piesegties ar "kampaņu pret vietējo ražotāju", ka tieši vietējais ražotājs ir tas, kurš "liek" visiem uz galvas un pats izdara visu, lai viņu nemīlētu.

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 14:30

»

Plutons

Nu beidz - 30k viņa tāpat nopelnītu ASV, tā nav nauda, kuras dēļ taisīt tādu afēru...


Ha, Podnieks gribēja dot naudu ar nosacījumu, ka tiek veikts peer-review, bet pētnieki no tā atteicās, jo acīmredzot apzinās, ka pētījums nebūs korekts. Tas vēlreiz parāda pētnieku korumpētību, bet spēja to visu pagriezt otrādi jau ir tikai prasmīgāks PR.

Es personīgi nedotu vairs naudu šiem pētniekiem, jo viņu darbs ir brāķis. Kāpēc ticēt, ka turpmākais sniegums būs labāks? Bet nu tauta ir lētticīga, vēl gatavi piemaksāt bonusus par sevis muļķošanu.

Atbildēt

Plutons

02.06.2016. 14:20

»

KasparsM

1) Kur ir precīzi dati par šīs slimības incidenci populācijā? Pat ar visu Dogo sāgu polineiropātijas incidence šķiet ir ļoti zema (mazāk par 1%), tā ka pilnīgi iespējams, ka tā ir tāda bijusi vienmēr. Atšķirība ir tikai tajā, ka tagad mēs speciāli meklējam un cenšamies diagnosticēt, ko parasti nedarīja...


Nu beidz - 30k viņa tāpat nopelnītu ASV, tā nav nauda, kuras dēļ taisīt tādu afēru.
Labāk pasaki, kāpēc ražotājs gadu nemēģina tikt pie skaidrības, no kā suņi mirst, bet labprāt maksā par to, lai visu noklusinātu? Viņa teksti, ka pētnieki no viņa naudas atteicās, ir nekorekti. Jau Robežsardzes gadījumā Podnieka teksti bija nekorekti un melīgi, jo VRS visu pierādīja ar papīriem, bet Podnieks tikai bļaustījās, ka apmelo vietējo ražotāju.
Lai arī kāda kampaņa netiktu izvērsta, tai būtu maz rezultāta pie korektas ražotāja darbības. Ar viņa peļņu viņi jau pirms gada varēja palūgt vetārstiem dažus mirušos suņus un aizsūtīt izpētei uz kādu rietumu laboratoriju. Tas izmaksātu mazāk, nekā zaudējumi, kuri rodas tagad, kad pārdošanas kritumi radikāli kritušies.

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 14:03

»

Plutons

Labi, pieņemsim, ka kāds konkurents grib novākt vietējo ražotāju, kas tad ir jādara...


1) Kur ir precīzi dati par šīs slimības incidenci populācijā? Pat ar visu Dogo sāgu polineiropātijas incidence šķiet ir ļoti zema (mazāk par 1%), tā ka pilnīgi iespējams, ka tā ir tāda bijusi vienmēr. Atšķirība ir tikai tajā, ka tagad mēs speciāli meklējam un cenšamies diagnosticēt, ko parasti nedarīja, jo diagnostika ir dārga (sākumā rentgens, tad sekcija, speciālista darbs utt.)

2) Kā šī pētniece, cik saprotu ir no ASV, ar tik lielu pieredzi ir uztaisīju brāķa pētījumu, kuru pat publicēt nav iespējams? Varbūt atbilde, ko neviens neiedomājas, ir ka tā nav nejauša kļūda. Viņa to ir izdarījusi tīšām, jo uzdevums nav iegūt skaidrus pierādījumus, bet tikai radīt aizdomas par Dogo kaitīgumu un pārējo jau pūlis pats izdarīs. Un viņai no tā risks ir minimāls, jo nekas jau nav publicēts un pierādīts. Savukārt ASV kontā, kur neviens no Latvijas nekad netiks klāt, kāds starptautisks uzņēmums X caur Panamas filiāli ir ieskaitījis apaļu summu it kā par konsultāciju sniegšanu suņu veselības uzlabošanai.

3) Šobrīd LV uzņēmumu aktīvi diskreditē paši latvieši. Un vēl pat ziedo naudu pētniecei, kura beigās par to nopirks vasarnīcu Bahamās un par visu paņirgs.

Atbildēt

Plutons

02.06.2016. 13:36

»

KasparsM

Pētījumu nepublicēja, jo peer-review bija ļoti negatīvs attiecībā uz datu ieguvi un ticamību. Tāpēc visi dati ir jāuztver ar lielu devu sāls, nu tādā līmenī – viena tante teica...


Labi, pieņemsim, ka kāds konkurents grib novākt vietējo ražotāju, kas tad ir jādara?
1) jāpanāk, lai tiktu reģistrēts liels slimo suņu skaits. Tātad, vai nu tiešām suņiem jāsāk slimot ar ME, un konkrēti tiem, kas ēd Dogo, vai arī masveidā jāvilto dati. Lai viltotu datus, jāuzpērk diezgan daudz vetārsti, vai arī jāsamaksā pietiekami daudzu suņu saimniekiem, lai viņi teiktu, ka ēda Dogo.
Lai no daudz iesaistītajiem cilvēkiem neviens neizmuldētos - diezgan nereāls pasākums.
2) Jābūt nopirktiem vadošajiem pētniekiem. Tad kādā sakarā nolīgt labu zinātnieku, kā Ilzi Matīsi, kurai ārzemēs ir pāri pa 20 zinātniskām publikācijām, kura reāli riskē ar savu vārdu? Tad tur jābūt ļoti lielai naudai, jo, atšķirībā no ierēdnīšiem, kurus problēmu gadījumā aizrotēs, Ilzei vairs labu darbu ārzemēs nedabūt.
3) Jādiskreditē pats ražotājs. Labi, varētu vēl nopirkt ierēdņus, lai viņi izcili slikti "aizstāv" ražotāju, bet kādā sakarā arī pats ražotāju pārstāvis Podnieks sevi diskreditē - te ziedojot partijām, lai visu apklusina, te piedāvā finansēt pētījumus ar sliktiem nosacījumiem?
T.i. teorētiski var izvērst šādu konkurenta nomelnošanas akciju, bet šoreiz stratēģija kaut kāda dīvaina sanāk. Turklāt, ja ražotājs jau pirms gada aktīvi iesaistītos suņu saslimšanas gadījumu izpētē, tad visa kampaņa sen jau būtu izgāzusies.
Ja skatās pretējo - ražotājs sācis barībai pievienot kaut kādas lētas izejvielas, kuras pēc diviem gadiem nes "augļus" un tagad mēģina visu noklusināt - tad gan visi notikumi tīri labi ir izskaidrojami.

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 13:01

»

Lapsam

Beidzot tiks publicēts kāds arguments, vismaz oficiāla statistika... Jo neticu kad statistiskas pārvalde veic uzskaiti ko ēd katrs Latvijas mājdzīvnieks.....visi šie raksti ir kā Krievijas raidījumi - ekspertante kaut ko teica un tad visi sāk savu domu lidojumu


Pētījumu nepublicēja, jo peer-review bija ļoti negatīvs attiecībā uz datu ieguvi un ticamību. Tāpēc visi dati ir jāuztver ar lielu devu sāls, nu tādā līmenī – viena tante teica.

Es personīgi pat pieļauju, ka tā tiešām ir apzināta konkurentu cīņa ar Dogo. Daudzi teiks, ka nevajag ticēt konspirācijas teorijām. Bet atcerēsimies Veikfīlda Lancet publicēto pētījumu par MMR vakcīnu saistību ar autismu. Pēcāk Veikfīldam atņēma ārsta licenci, bet ne jau par neprecīzo pētījumu. Katrs var kļūdīties. Bet tieši par to, ka viņš nenorādīja savu interešu konfliktu, ka viņš bija saņēmis naudu no konkurējošā vakcīnas ražotāja, kurš gribēja tirgū bīdīt alternatīvu MMR vakcīnu bez tiomersāla.

Atbildēt

Lapsam

02.06.2016. 12:46

Beidzot tiks publicēts kāds arguments, vismaz oficiāla statistika... Jo neticu kad statistiskas pārvalde veic uzskaiti ko ēd katrs Latvijas mājdzīvnieks.....visi šie raksti ir kā Krievijas raidījumi - ekspertante kaut ko teica un tad visi sāk savu domu lidojumu......

Atbildēt

ods

02.06.2016. 10:52

Dogo nepērku.Savus suņus riska kontrolgrupā neiesaistīšu.

Atbildēt

Dacīte

02.06.2016. 09:04

Nu bet arī no 12% izskatās ,ka ZM,PVD un jau īpaši nevalstiskias organozācijai LOSP ,atlec labs %. Un kur nu vēl jumta organozācijai ZZS kā legāli ziedojumi. Visvairāk pārsteidz nekaunība un cinisms kā dēļ naudas varstāstīt par Dogo kā brīnumbarību bez izpētes, bez objektīvām analīzēm, bez pētījumiem - bļaut pa pērkamu TV24 ka viss ok un visi ir muļķi?
Kas ar citu Tukuma straumes produkciju? Varbūt vērts arī to pārbaudīt?

Atbildēt

sasa

02.06.2016. 07:52

Es jau sen teicu ka ne nevar būt viņiem nekādu 40% Tur pat nekadus aprēķinus nevajag Arī starp 12%-20% viņiem diez vai ir tad jau parējiem tūkstošiem ražotāju un tirgotāju nekas nepaliktu .

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

21

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

FotoReāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem simptomiem vai komplikācijām. Manā paziņu lokā viena persona ir mirusi, viena atrodas karantīnā. Tā nav nekāda izklaide izslimot šo “zarazu”.
Lasīt visu...

21

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

FotoŠogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām”, un 5 gadi, kopš Labklājības ministrija īsteno Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētu projektu deinstucionalizācijas (DI) jomā. Un kāpēc par šo nozīmīgo tēmu runāju tieši tagad, jo 10. oktobrī visā pasaulē tika atzīmēta Pasaules Garīgās veselības diena.
Lasīt visu...

12

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

FotoTātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt, kurus ne. Bet cik daudz ir to pasaules valstu, kuras būtu tik ļoti okupantu pārpildītas kā Latvija? Lūk, tas ir jautājums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...

Foto

Kam kalpo Latvijas žurnālistikas vaļi?

Es gaidīju pirmdienu. Man no prāta neiziet skaitlis 200. Līdzīgi kā Berlīnē “30 tūkstoši” un Roberta Kenedija Jr. publicētie foto, kurus...

Foto

Cerams, šī vēstule par iespējamiem nodarījumiem autoriem nonāks pie adresāta: atklāta vēstule Latvijas Republikas kultūras ministram

Rakstu Jums kā vienkāršam cilvēkam, negribu vērsties pie amatpersonas uzslāņojumiem....

Foto

Viendzimumu attiecību regulējums – postmodernās un vecās Eiropas sadursme

Ceturtdien LTV raidījumā "Šodienas jautājums" tika apspriesta klasisko un viendzimuma partnerattiecību problemātika. Politiķu un žurnālistes diskusijā parādījās...

Foto

Prātojums par uzvaru cīņā pret noziedzību un netīrību

Regresīvos vecos laikos bija tāds populārs jociņš par kādas vārdā nesauktas kopienas pārstāvi, kurš mēģinājis atradināt savu ķēvi...

Foto

Vakcinēšanās - glābiņš vai spriedums?

Šī gada 1.oktobrī stājies spēkā 29.septembrī pieņemts lēmums, kurš attiecas uz lielu sabiedrības daļu, bet perspektīvā - uz mums visiem. Lēmums...

Foto

Par maratonu un Covid19

Godātie Veselības ministrijas, SPKC, Rīgas domes, Rīgas satiksmes, AirBaltic un lidostas Rīga darbinieki! Mediķiem un transporta darbiniekiem šis ir bijis īsts baigais gads. Visu cieņu “frontlainiešiem” un...

Foto

Citu valstu mediji pārņem Latvijas informatīvo telpu

Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem vietējā satura ražošanai 2021.gadā Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs. Citu...

Foto

Atklātā vēstule par Zemgales vienīgā atkritumu apsaimniekošanas poligona “Brakšķi” saglabāšanu tautsaimniecības interesēs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Makrona nepārliecinošā spēle ar Krieviju: ieradies nomierināt Baltiju, viņš to it nemaz neizdarīja

“Ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem” — šis britu sakāmvārds nāca...

Foto

Atkritumu poligoni kā nacionālās drošības jautājums, jeb Kāpēc likvidēt Zemgales vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu ir riskanti

Ir publiskots VARAM sagatavotais informatīvais ziņojums “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Foto

Tiesiskums ieviests, tagad mūs interesē lielveikali

Lai veicinātu plašāku Latvijas izcelsmes produkcijas īpatsvaru mazumtirdzniecības lielveikalu ķēdēs, Jauno konservatīvo Saeimas deputāti šodien tikās ar "Maxima Latvija" pārstāvjiem....

Foto

Vai tiešām iemeslu pietrūkst, lai izietu ielās?

Ir daļa cilvēku, kuri joprojām nesaprot, kas ir iemesls, lai 10.oktobrī izietu ielās. Nesaprot, jo ir pierasts neko nedarīt...

Foto

Saucēja balss tuksnesī

Žurnālista Bojāra raidījumā “Aizliegtais paņemiens” par Jencīša draudzi “Kristus pasaule” parādīja, cik viegli cilvēki ir psiholoģiski manipulējami, pakļaujami. Un šī nav vienīgā sekta,...

Foto

Farss ar baltkrievu IT kompāniju „uzņemšanu”

"Kapitālā remonta" sakarā pirmais mani tā pamatīgi sasmīdināja premjers KK. Viņš bija "norijis" LIAA jaunā vadoņa naivi izmesto "ēsmu" par...

Foto

Ja jums gadījumā bija kādas šaubas, Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana ir bijusi veiksmīga

Es pievienojos šodienas konferences vienai no galvenajām tēzēm, ka banku kā finanšu institūciju...

Foto

Putina vakcīna ir instruments sabiedrības iegrožošanai

Koronavīrusa (Covid-19, C-19 – sauciet, kā gribas) pandēmija pasaulē cilvēkus ir padarījusi ļoti uzmanīgus, pat nedaudz bailīgus. Ikdienas dzīve, kādu...

Foto

Reira autoratlīdzību ierosinājumi faktiski ir kaitniecība pret grāmatniecības nozari, valodu un kultūru

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija Finanšu ministrijas piedāvātos ierosinājumus izmaiņām autoratlīdzību aplikšanai ar nodokļiem uzskata par...

Foto

Lai visai pasaulei varētu parādīt „noderīgāku realitāti”

Vēl viens notikums ar Holivudas blokbasteram līdzīgu sižetu nesen izvērsās vienā no Minskas ielām. Daudzi no mums redzēja video,...

Foto

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

Vērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no...

Foto

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

Šodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju...

Foto

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

Saistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot...

Foto

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

Augsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu...

Foto

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

Matemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni....

Foto

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

Latvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder...

Foto

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

Manā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai...

Foto

Sankcijas. Retorika un realitāte

Šī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz...

Foto

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto...

Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...