Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Fredis

17.06.2016. 21:46

Bet vai Ambainim ir suns?

Atbildēt

LATVIJAS VETERINĀRĀRSTU BIEDRĪBA

07.06.2016. 10:21

http://lvb.lv/lv/animal-owners/dzivnieku-veseliba

Aizpildiet šo anketu LVB mājas lapā, ja sunim ir/bija kādas no šīm pazīmēm vai to kopums
-- izmaiņas suņa balsī
-- izmainas ēšanas paradumos, piemēram: ēdot izstiepj kaklu, atkāpjas no bļodas utt., novērojamas atraugas, kuru laikā tiek atgrūsts šķidrums ar barību vai bez tās un baltas vai viegli iedzeltenas putas.
-- saglabājas apetīte, tomēr novājē
-- nomāktība, klepus vai pat smakšana Barības vada paplašināšanās un/vai balss izmaiņas ir ļoti nopietna slimība, kas var beigties ar dzīvnieka nāvi.
Ja anketā sniegtās atbildes ietvers pazīmes, kas liecina par megaesophagus/polineiropātiju, ar jums sazināsies speciālisti, lai varētu kopīgi vienoties par turpmāko rīcību suņa dzīvības glābšanai.

Atbildēt

vera

05.06.2016. 22:36

»

Peer-review-eris

Viena tante teica, ka saņemtas negatīvas atsauksmes, tas tiešām izklausās nopietni no Bior direktora mutes


Šie jau nu ir Treiberga vārdi. Šams atradis kādu, kas bļauj pēc viņa pasūtījuma, bet atšķirībā no paša, spēj izteikties paplašinātos un gramatiski pareizos teikumos.

Atbildēt

Plutons

05.06.2016. 19:54

»

KasparsM

Šķiet, ka arī pētniekiem ir pofig. Grūti saprast, kāpēc netika uzrādīti izejas dati – neprofesionalitāte, nolaidība, par maz samaksāja vai apzināta krāpniecība. Bet ja tā ir taisnība, tad neatkarīgi no iemesliem tas liek vērtēt pētījuma apturēšanu pavisam citā gaismā


Tieši par personas kodiem arī bija kašķis! Nez kāpēc no sākuma aptaujas anketas ar visiem personas sev pieprasīja Podnieks, pēc tam ZM dūdas sev tās sāka pieprasīt, uz ko Ilze Matīse atbildēja, ka visu informāciju viņa ir nodevusi, bet personas datus viņa nedos, jo suņu īpašniekiem ir garantējusi konfidencialitāti. Uz to ZM dūdas uzmeta lūpu un bļaustās, ka viņiem netiek nekādi dati doti.

Atbildēt

Peer-review-eris

05.06.2016. 18:03

»

KasparsM

Šķiet, ka arī pētniekiem ir pofig. Grūti saprast, kāpēc netika uzrādīti izejas dati – neprofesionalitāte, nolaidība, par maz samaksāja vai apzināta krāpniecība. Bet ja tā ir taisnība, tad neatkarīgi no iemesliem tas liek vērtēt pētījuma apturēšanu pavisam citā gaismā


Bior pētījumu pieņēma kā pabeigtu un par darbu samaksāja. Tad laikam jau no tiem pētniekiem neko vairāk negribēja, vai ne? Bior direktors par kontrolgrupu arī parunāja gan, bet neko vairāk http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dzive/47004079_dogo-saga-ministrija-nepieskirs-finansejumu-suniem-bistamas-slimibas-turpmakajam-petijumam. Kā var būt 94% barību ēdušo slimo suņu kompānijai, kurai ir 12% tirgus? Te arī ir atbilde, kāpēc kontrolgrupa Zemkopības ministriju neinteresēja. Labi, ka pētnieki nav nobijušies un paši tagad vāc bez visādiem bioriem.

Atbildēt

KasparsM

05.06.2016. 13:21

»

FKK

Tas nozīmē to, ka valstij ir pohuj no kā mirst suaņi


Šķiet, ka arī pētniekiem ir pofig. Grūti saprast, kāpēc netika uzrādīti izejas dati – neprofesionalitāte, nolaidība, par maz samaksāja vai apzināta krāpniecība. Bet ja tā ir taisnība, tad neatkarīgi no iemesliem tas liek vērtēt pētījuma apturēšanu pavisam citā gaismā.

Atbildēt

KasparsM

05.06.2016. 12:59

»

FKK

Tas ir ZM apturētā pētījuma rezultāts. Un kas ir tas, kas viena "pētījuma novērtētāja" teikto paceļ augstākā kvalitātē nekā to teikto, kas ir pētījuši līķus. Aprīlī ir 20 ar rentgenu apstiprināti gadījumi, tā ka pirms saki "vienas tantes teiktais" izskalo vismaz muti, savādāk liekas ka zobu diegu neesi...


Un tas pierāda ko? Tikai to, ka ir 20 suņi, kas miruši ar šo kaiti, nevis kas bijis par iemeslu viņu slimībai.

ZM droši vien apturēja pētījumu, kad pētnieki atteicās iesniegt izskatīšanai aizpildītās anketas. Nez kas pētniekiem ir slēpjams?

Atbildēt

FKK

05.06.2016. 12:55

»

KasparsM

Kur ir teikts, ka ir 94% sakritība? Kaut kādi viena tante teica un izbrāķēti pētījumi neskaitās


Tas ir ZM apturētā pētījuma rezultāts. Un kas ir tas, kas viena "pētījuma novērtētāja" teikto paceļ augstākā kvalitātē nekā to teikto, kas ir pētījuši līķus. Aprīlī ir 20 ar rentgenu apstiprināti gadījumi, tā ka pirms saki "vienas tantes teiktais" izskalo vismaz muti, savādāk liekas ka zobu diegu neesi nedēļu mainījis.

Atbildēt

KasparsM

05.06.2016. 12:53

Iepriekšējā rakstā atradu šo.

>> Pēc Zemkopības ministrijas darbinieku teiktā, pat viņiem netiek sniegta šāda informācija (esot konfidenciāla).

Zinātāji varbūt var pakomentēt, bet ja tā ir patiesība, tad tādi pētnieki tiešām ir padzenami, jo pat cilvēku pētījumos sponsoriem ir tiesības auditēt izejas datus, tikai aizkrāsojot personas informāciju (vārdu, adresi, utt.)

Atbildēt

KasparsM

05.06.2016. 12:34

»

Es

"Es necenšos pārliecināt kādu pirkt Dogo. Man arī suņi ir diezgan vienaldzīgi...


Tas tiešām būtu muļķīgi iedomāties, ka es gribu un varu kādu pārliecināt. Es ceru, ka tu tā nedarīji?

Cilvēki izvēlas ticēt kam grib. Bet zinātne ir vajadzīga, lai notestētu un apgāztu mūsu ticības. Šoreiz zinātnieki ir nolaiduši lažu (jo nav rezultātu – publicēta pētījuma), tāpēc daudziem atliek tikai ticība. Es tomēr pagaidīšu līdz korekti veiktam pētījumam ar korektām recenzijām.

Atbildēt

Es

05.06.2016. 08:41

»

KasparsM

Tur ir teikts, ka ir saņemtas ļoti negatīvas atsauksmes. Kad es mēģināju uzzināt, kur var izlasīt pētījumu, man atbildēja, ka pētījums nav publicēts. Mēs varam vainot visus pēc kārtas, bet tas nekādi nemainīs faktu, ka presē sagrābstītā informācija nav uzticama un uz to nevar balstīt nekādus lēmumus...


"Es necenšos pārliecināt kādu pirkt Dogo. Man arī suņi ir diezgan vienaldzīgi."

Būtu muļķīgi iedomāties, ka tas ir tavās spējās, pārliecināt par to un pārliecināt te, un pārliecināt tavā manierē. Vēl vairāk, nu jau runa ir arī par citu Tukuma Straumes produkciju, jo ražotājs ir zaudējis uzticību.

Par vienaldzību pret suņiem runājot, jau pieminēju līdzību ar bērniem. Tavs ieraksts šo sajūtu vēl pastiprina.

Atbildēt

FKK

04.06.2016. 23:00

Ko var ņemties? Pat pēc kaut kā atrašanas barībā nabaga zinātniekiem nekas vēl nebeigsies - būs vēl jāpierāda, ka tas var izraisīt ME. Besī ārā duriki, kas pārmet zinātniekiem, kaut gan valsts ir tā kas apturēja pētījumu! Ieraudzīja, ka dati nav par labu partiju sponsoriem, pieaicināja peer-review ekspertu mari, kas 94% sakritību spēja norakstīt kā nepietiekamu, un tagad mierīgi var turpināt slimības cēloņu noskaidrošanu viev viņiem pašiem un KasparamM redzamā un saprotamā veidā.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 22:11

»

Plutons

Laikam neesi pamanījis, ka slimības izpēte vēl turpinās, tāpēc ir nedaudz par agru zinātniskajai publikācijai


Ja faktus gaida no manis nevis no pētniekiem, tad tas ir galīgi garām.

Var jau būt, ka viss vēl priekšā. Es personīgi lielas cerības uz to nelieku. Neskaidrība šajā jautājumā arī ir ok.

Atbildēt

Plutons

04.06.2016. 21:58

»

KasparsM

Rezultāti ir tādi, ka nav nekādu rezultātu! :D


Laikam neesi pamanījis, ka slimības izpēte vēl turpinās, tāpēc ir nedaudz par agru zinātniskajai publikācijai.
Lai vai kā, vari turpināt aizstāvēt Podnieku, bet sakarīgu argumentu tev nav! Viss, ko tu spēj - apvainot pētniekus, bet nekādus faktus likt galdā nespēj.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 21:49

»

Plutons

Vispār jau rezultāti ir! Nav atbildes uz galveno jautājumu, kas izraisa šo suņu saslimšanu, bet ir rinda ar vielām, kuras ir pārbaudītas un apstiprināts, ka tās Dogo barībā nav, bet, pats galvenais, ir daudz labāk izpētīta pati slimība, ko līdz šim tā ir maz pētīta...


Rezultāti ir tādi, ka nav nekādu rezultātu! :D

Kas tieši ir labāk izpētīts par slimību? Var ar šo pētījumu ir izdotas kādas zinātniskas publikācijas par to? Nav. Galīgi nekā nav, tikai tukšas runas.

Atbildēt

Plutons

04.06.2016. 21:41

»

KasparsM

Nauda ir iztērēta un rezultātu nav


Vispār jau rezultāti ir! Nav atbildes uz galveno jautājumu, kas izraisa šo suņu saslimšanu, bet ir rinda ar vielām, kuras ir pārbaudītas un apstiprināts, ka tās Dogo barībā nav, bet, pats galvenais, ir daudz labāk izpētīta pati slimība, ko līdz šim tā ir maz pētīta.
Toties PVD gan naudu izsaimnieko, jo maijā viņi paši sāka analīzes taisīt, atkārtoti pārbaudot jau Ilzes Matīses pārbaudītās vielas.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 21:32

»

Peer-review-eris

Kur notikusi izsaimniekošana


Nauda ir iztērēta un rezultātu nav.

Atbildēt

Peer-review-eris

04.06.2016. 21:18

»

Plutons

Ja tu domā par to Bērziņa rakstu, par šīm atsauksmēm jau pati Ilze Matīse norādīja, ka liela daļa no tā nav nekāds jaunums un sakrīt ar viņas pašas norādīto par trūkumiem PVD izpildījumā. Uz šo tajā diskusijā PVD vai BIOR pārstāvis neiebilda par šo viņas teikto. Neatceros gan pašlaik, kurš tieši tas...


Vai tad kontrolgrupa jūlijā jau nebūs savākta? Tad arī pievienos pētījumam, publicēs. Kur problēma, ka nav tās kontrolgrupas šobrīd. Ne jau A.Bērziņam to peer-review prasīs. Pirms publikācijas to dara neatkarīgi zinātnieki. Bet vispār interesanti, suņi saslimst un mirst, bet Bior riska analīzes vietā pilnu internetu pievaimanājis.

Atbildēt

Plutons

04.06.2016. 21:07

»

KasparsM

Ļoti labi, ka atzīstat trūkumus un to, ka dati nav uzticami. Ceru, ka neviens no minētajiem pētniekiem vairs netiks pielaists pie turpmākās naudas izsaimniekošanas


Nevis dati nav uzticami, bet pašā pētniecības procesā ir vairāki trūkumi, piemēram, netika izveidotas kontrolgrupas, par ko atbildīga bija ZM, nevis pētnieki!
Ja Bērziņš nepublisko datus dēļ peer-review, tad drīzāk, lai sargātu ierēdņus, nevis pētniekus. Pētniekiem pašiem nav problēmu iesaistīt Eiropas institūcijas, lai izvērtētu PVD bezdarbību un nebaidās, ka viņiem kas tiks pārmests.

Atbildēt

Plutons

04.06.2016. 20:14

»

KasparsM

Tur ir teikts, ka ir saņemtas ļoti negatīvas atsauksmes. Kad es mēģināju uzzināt, kur var izlasīt pētījumu, man atbildēja, ka pētījums nav publicēts. Mēs varam vainot visus pēc kārtas, bet tas nekādi nemainīs faktu, ka presē sagrābstītā informācija nav uzticama un uz to nevar balstīt nekādus lēmumus...


Ja tu domā par to Bērziņa rakstu, par šīm atsauksmēm jau pati Ilze Matīse norādīja, ka liela daļa no tā nav nekāds jaunums un sakrīt ar viņas pašas norādīto par trūkumiem PVD izpildījumā. Uz šo tajā diskusijā PVD vai BIOR pārstāvis neiebilda par šo viņas teikto. Neatceros gan pašlaik, kurš tieši tas raidījums bija.
Piemēram, nebija savākta kontrolgrupa. Kā norādīja Konopore, kontrolgrupu viņiem neļāva savākt ZM.
Bet pats Bērziņa raksts ir diezgan kritizējams, jo vairākus mēnešus nekas šai jomā nebija darīts un tad viņš izlīda ar šo rakstu, lai imitētu darbību.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 19:50

»

Peer-review-eris

Bior mājas lapā pilnīgi noteikti nav peer-review, bet kaut kāds savārstījums. Ir arī kaut kas kvalitatīvs kaut kur lasām, vai tas murgs ir viss, ko vari piedāvāt, lai pārliecinātu sabiedŗību pirkt Dogo


Tur ir teikts, ka ir saņemtas ļoti negatīvas atsauksmes. Kad es mēģināju uzzināt, kur var izlasīt pētījumu, man atbildēja, ka pētījums nav publicēts. Mēs varam vainot visus pēc kārtas, bet tas nekādi nemainīs faktu, ka presē sagrābstītā informācija nav uzticama un uz to nevar balstīt nekādus lēmumus.

Es necenšos pārliecināt kādu pirkt Dogo. Man arī suņi ir diezgan vienaldzīgi. Jautājums ir par principu – visiem ir interesanti noskaidrot, kas tad tur ir pie vainas? Šobrīd atzīt, ka mēs neko daudz nezinām, ir grūtāk nekā nostāties kāda pusē.

Atbildēt

Peer-review-eris

04.06.2016. 19:38

»

KasparsM

Bior mājaslapā viss ir pateiks. Kur var izlasīt publicēto pētījumu


Bior mājas lapā pilnīgi noteikti nav peer-review, bet kaut kāds savārstījums. Ir arī kaut kas kvalitatīvs kaut kur lasām, vai tas murgs ir viss, ko vari piedāvāt, lai pārliecinātu sabiedŗību pirkt Dogo? :-)))

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 19:24

»

Plutons

Tātad tu apgalvo, ka eksistē papīri, kas parāda, ka Dogo apvainots nepamatoti, bet neviens Dogo aizstāvis tos nav iedomājies izmantot


Es apgalvoju tikai, ka nekādu uzticamu zinātnisku rezultātu (papīru) nav. Ne tādu, kas apstiprina vainu, ne arī tādu, kas to atspēkotu. Nav pat uzskaites par patieso slimības incidenci.

Atbildēt

Saimnieks

04.06.2016. 18:29

»

Plutons

Tātad tu apgalvo, ka eksistē papīri, kas parāda, ka Dogo apvainots nepamatoti, bet neviens Dogo aizstāvis tos nav iedomājies izmantot


Nē,Plutons, KasparsM apgalvo, ka visi Latvijas suņu īpašnieki ir savu suņu slepkavas, kuri, lai nomelnotu Latvijas ražotāju, speciāli indēja savus suņus ar viņiem vien zināmu sliktas kvalitātes ārvalstu barību. Gadiem ilgi šo suņu saimnieki nebija slinki un skopi pirkt arī Dogo un turēt džunkā,lai tad, kad uzpirkto veterinārārstu tīkls dos signālu, iesniegtu PVD inspektoriem un BIOR tieši Dogo barības krājumus.

Atbildēt

Plutons

04.06.2016. 15:01

»

KasparsM

Es apšaubu, ka visi cietušie suņi ir ēduši Dogo. Pamats manām šaubām ir negatīvais peer review, kas arī bija par iemeslu, kāpēc veikto pētījumu izbrāķēja un oficiāli nepublicēja...


Tātad tu apgalvo, ka eksistē papīri, kas parāda, ka Dogo apvainots nepamatoti, bet neviens Dogo aizstāvis tos nav iedomājies izmantot?

Atbildēt

Peer-review-eris

04.06.2016. 14:29

»

KasparsM

Es apšaubu, ka visi cietušie suņi ir ēduši Dogo. Pamats manām šaubām ir negatīvais peer review, kas arī bija par iemeslu, kāpēc veikto pētījumu izbrāķēja un oficiāli nepublicēja...


Kur to peer-review var izlasīt? Savādāk sanāk,ka visu laiku raksti,ka tāds un šitāds pētījums mēsls, bet linku kā nedo tā nedod. Vai tik tu pats nebūsi tas pērkamais Aivars Bērziņš, kurš tos samaksātos līgumus pirms pētījuma biji jau parakstījis?

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 12:27

»

Es

Ja visi cietušie suņi ir ēduši toDogo, kā tev vispār ceļas roka rakstīt, ka nav pierādījumu par pārtiku? Tādi kā tu mierīgi ļautu nomirt arī bērniem, lai tikai noskaidrotu "zinātnisko patiesību" sev interesantā veidā. Nekā personiska, tikai zinātne un fakti. Ir tāds mentālais tips...


Es apšaubu, ka visi cietušie suņi ir ēduši Dogo. Pamats manām šaubām ir negatīvais peer review, kas arī bija par iemeslu, kāpēc veikto pētījumu izbrāķēja un oficiāli nepublicēja.

Viss taču ir tik vienkārši – ja šādi uzticami dati ir, tad vajag tos uzrādīt. Līdz šim neviens nav spējis argumentēt ar uzticamiem datiem.

Atbildēt

Es

04.06.2016. 12:20

»

KasparsM

1) Nav nekādu pierādījumu, ka vainīga ir pārtika. Ir tikai vājas aizdomas uz viena izbrāķēta pētījuma pamata. Ar to nav pietiekami. Mani interesē patiesībā, kā tur īsti ir, taču to var noskaidrot tikai zinātne, nevis emocionālas diskusijas internetā...


Runājot par tavu trešo punktu, man kritērijs nav izcelsmes valsts, bet iespējamā produkta kvalitāte, tas, kā tās došana izskatās uz dzīvnieka ādas un spalvas un paša dzīvnieka attieksme pret šādu pārtiku. Kā zināms, dzīvnieku oža ir nesalīdzinami stiprāka.

Kad likvidēja latu, kur tad bija tavas rūpes par likvidēšanu vai pārņemšanu? Kad "nacionālais uzņēmējs" Šķēle pārdeva uzņēmumus krievu biznesam, ko tu tad teici? Laikā, kad Vienotība un zadleristi burtiski izklājās "investoru" priekšā, ar spilgtāko kulmināciju Maksimas nodarbinātības politikā un Zolitūdes nelaimē, tu brīdināji, ka tās ir bīstamas politiskas spēlītes? Vai, izvēloties LM investoru tikai pēc politiskajām aktualitātēm, tu brīdināji kādu, ka tas nebūs pareizs kritērijs? Kā tu esi brīdinājis sabiedrību par iespējamajiem riskiem saistībā ar ASV korporāciju eksperimentiem ĢM pārtikas jomā?

Vēl ko pajautāt?

Atbildēt

Es

04.06.2016. 12:13

»

KasparsM

1) Nav nekādu pierādījumu, ka vainīga ir pārtika. Ir tikai vājas aizdomas uz viena izbrāķēta pētījuma pamata. Ar to nav pietiekami. Mani interesē patiesībā, kā tur īsti ir, taču to var noskaidrot tikai zinātne, nevis emocionālas diskusijas internetā...


Ja visi cietušie suņi ir ēduši toDogo, kā tev vispār ceļas roka rakstīt, ka nav pierādījumu par pārtiku? Tādi kā tu mierīgi ļautu nomirt arī bērniem, lai tikai noskaidrotu "zinātnisko patiesību" sev interesantā veidā. Nekā personiska, tikai zinātne un fakti. Ir tāds mentālais tips.

Ir vairāk nekā pamatotas aizdomas, jo ir ĻOTI stipra korelācija, turklāt arī Igaunijā. Redzot uzņēmuma komunikācijas izpausmes, nav šaubu, ka arī šis "suns zina, ko ir ēdis". Turklāt tas notiek par spīti visādu pīarščiku nolīgšanai. Nebūs tādam uzņēmumam labas nākotnes šajā nišā.

Šīs nebūs sofistikas nodarbības, tu esi sajaucis forumus.

Ir "jaunākas" šķirnes, kas ir jutīgākas pret barību, piemēram, tie paši šarpeji, bet Dogo gadījumā runa, cik saprotu, pamatā ir par "primitīvākiem" t.s. VAS līdzīgiem suņiem, kas ir ģenētiski un citādi izturīgāki, bet skarti tomēr ir visi.

Diezgan pagrūti gan saprast, kāpēc cilvēks pērk šķirnes suni un baro viņu ar lētu barību, kas ir dranķa kombikorms pēc definīcijas.

Latvijas veterinārijā (un medicīnā) ir pietiekami daudz gadījuma rakstura cilvēku, kas vienkārši kopā ar draudzeni kaut kur izlēma mācīties, tomēr neticu, ka nav iespējams veikt visu šādu speciālistu atbildīgu aptauju par dažādu ražotāju sausās barības novēroto ietekmi uz organismiem.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 10:53

»

Troll detected!

1)Ir ļoti smalki dirst pēc tam, kad liela daļa suņu jau kremēti, organismā ierosinātājus ir neiespējams atrast un pārtika no iepriekšējām barošanas reizēm nav saglabāta, jo tā jau sen ir izgājusi pilnu suņa gremošanas ciklu un kas to zin kur tie izkārnījumi. Vienīgais kas paliek ir veterinārārstu novērojumi...


1) Nav nekādu pierādījumu, ka vainīga ir pārtika. Ir tikai vājas aizdomas uz viena izbrāķēta pētījuma pamata. Ar to nav pietiekami. Mani interesē patiesībā, kā tur īsti ir, taču to var noskaidrot tikai zinātne, nevis emocionālas diskusijas internetā.

2) Paldies, ka apstiprini, ka ar Latvijas zinātni nekas dižs nav. Bet nav citas izejas kā uzlabot zinātni, nevis apšaubīt peer-review procesu tikai tāpēc ka speciālisti ir devuši sliktas atsauksmes.

3) Tātad tevi nesatrauktu, ja kāds nepatiesi apvainotu Latvijas uzņēmumu, lai likvidētu vai pārņemtu šo biznesu? Kur palika viens likums – viena taisnība visiem?

Šobrīd nav nekādu pierādījumu, ka vainīga ir Straumes barība (pētījumu izbrāķēja, pārtikas analīzes neko sliktu nav atradušas utt.). Un tavs pēdējais teikums ir neloģisks. "Ja vainīgs.." tad jau vairs nav jātiek skaidrībā, bet vienkārši jālemj par sodīšu. Skaidrībā ir jātiek tieši par, vai ir vai nav vainojams, un tas šobrīd nav izdarīts. Uzbrukumi bez pierādījumiem ir linča tiesa, un to nedara tiesiskā sabiedrībā.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 10:35

»

Plutons

Bērziņš parakstīja papīrus, ka viss ir kārtībā, visu pieņēma un apmaksāja, tātad, viņa ieskatā problēmas nav! Ja viņam pēc tam liekas, ka kaut kas ar pētījumiem ir ne tā, tad no viņa jāpieprasa atbildība...


Zinātne nestrādā pēc principa – parakstīja papīrus, tātad viss ir kārtībā. Peer review atskaites ir pie Bērziņa, un viņš tās publiski nerāda, lai sargātu šo pašu neizdarīgo pētnieku godu un konfidencialitāti, bet katrs no pētniekiem var privāti iepazīties. Ja kāds saka, ka nekādu faktu par to nav, tad viņš skaidri nevēlas šos faktus saņemt. Mērķis (atšķirībā no daudziem šajā diskusijā) jau nav kādu pazemot vai noniecināt, bet noskaidrot, vai baumas atbilst patiesībai un mācīties no kļūdām. Bet vispirms kādam šīs kļūdas ir jāatzīst, nevis jāvaino pilnīgi visi pēc kārtas, tikai ne sevi.

Atbildēt

Nē mīļīši

03.06.2016. 22:57

Nevajag te muldēt par to, ka pētnieki neparakstīja līgumu, jo nobijās no peer-review. Viņi saprata, ka notiks pseidopeer-review un tā vienīgie veicēji būs politiski pārbarotais BIOR direktors ar savu svītu.
Tam bija jau sagatavoti līgumi, kas paredzēja, ka visu, ko pētnieki atradīs, BIOR direktors ar savu melīgo runu nokops.
Kas ir kas, laiks un ekspertu peer-review rādīs.

Atbildēt

Troll detected!

03.06.2016. 17:57

»

KasparsM

1) Kur ir precīzi dati par šīs slimības incidenci populācijā? Pat ar visu Dogo sāgu polineiropātijas incidence šķiet ir ļoti zema (mazāk par 1%), tā ka pilnīgi iespējams, ka tā ir tāda bijusi vienmēr. Atšķirība ir tikai tajā, ka tagad mēs speciāli meklējam un cenšamies diagnosticēt, ko parasti nedarīja...


1)Ir ļoti smalki dirst pēc tam, kad liela daļa suņu jau kremēti, organismā ierosinātājus ir neiespējams atrast un pārtika no iepriekšējām barošanas reizēm nav saglabāta, jo tā jau sen ir izgājusi pilnu suņa gremošanas ciklu un kas to zin kur tie izkārnījumi. Vienīgais kas paliek ir veterinārārstu novērojumi un piezīmes par to ar kādu barību saimnieki ir barojuši.
Šī tā kā ir melnās kastes testēšana, jo pārējie cilvēki absolūti neko nezin kādas piedevas Straume ir bāzusi pārtikā un no šīs puses ir nepieciešama revidēšana, lai tiktu skaidrībā. Straume pagaidām absolūti neko nav darījusi lai izgaisinātu pārmetumus - lielās kompānijas rietumos izpētītu un uzveltu vainu uz piegādātājiem(arī no kompensāciju izmaksām nekur nespruktu, ja būtu vēlme saglabāt ražotni), kas piegādājuši nekvalitatīvu preci.
2) pētījums ir pētījums - brāķis diez vai tas ir, tikai tāpēc, ka Latvijā to nevar publicēt...
Latvija - zinātnes lielvalsts :D

3) Kas nu kuram satrauc: mani, piemēram satrauktu, ja Straumes īpašnieki nopirktu vasarnīcu(wtf?!) Bahamās un par visu paņirgs, kas ir bijusi norma.

Visapbrīnojamākais visā šajā stāstā ir tas, ka nav īsti skaidrs kas par mafiju šeit ir iesaistīta - cik ļoti Straume un ZM ir saistīti - cik ierēdņiem ir % daļas šajā PRIVĀTUZŅĒMUMĀ? Cik daudz valsts resursu tiek izmantoti lai aizsargātu PRIVĀTU uzņēmumu? Un kāda vispār daļa kam pieder tas uzņēmums - latvietim vai ārzemniekam? Ja latvietis nogalina cilvēku, tāpat jāiet cietumā - likums ir domāts visiem, neatkarīgi no tautības. Ja latvieša uzņēmuma vainas dēļ iet bojā mājdzīvnieki, tad vēl jo vairāk - ar to ir jātiek skaidrībā un ja vainīgs, tad lai neražo pārtiku, lai nepulgo latviešu vārdu ar savas indes ražošanu.

Atbildēt

Es

03.06.2016. 15:23

»

KasparsM

Ha, ha. Freidiski, bet reāli tu atzini, ka tā arī ir


Kas ir tie nepierādītie apvainojumi? Mokās miruši suņi?

Par to, ko var izsecināt mūsu laikmetā no tā, ka it kā anonīms rakstītājs pie rakstiem atkārto firmas amatpersonas jau kaut kur pausto, arī parunāsim? To acīgo lasītāji ir pamanījuši Facebook un Delfi.

Nevienā vietā firmai nav bijusi ātra, adekvāta un par savu reputāciju un biznesu domājoša reakcija, tikai postsovjetiskas zamaškas.

Atbildēt

Plutons

03.06.2016. 12:24

»

KasparsM

Ej pie Bērziņa un viņš tev visu parādīs


Bērziņš parakstīja papīrus, ka viss ir kārtībā, visu pieņēma un apmaksāja, tātad, viņa ieskatā problēmas nav! Ja viņam pēc tam liekas, ka kaut kas ar pētījumiem ir ne tā, tad no viņa jāpieprasa atbildība.
Tu minēji "darbu citi nozares speciālisti (peer-review) izbrāķēja." - tātad daudzskaitlī. Kuri vēl speciālisti tajā piedalījās un kur to var izlasīt? Šobrīd tu diskreditē pētniekus, bet nespēj uzrādīt nevienu faktu!

Atbildēt

KasparsM

03.06.2016. 11:36

»

Plutons

Kur tas ir izlasāms? Kuri tieši speciālisti


Ej pie Bērziņa un viņš tev visu parādīs.

Atbildēt

No malas

03.06.2016. 11:03

ir interesanti pavērot, kā dažs labs "Straumes" PR kantora trollis savu honorāru cenšas atstrādāt skricelējot šeit bezcerīgi stulbus komentārus :)

Atbildēt

Plutons

03.06.2016. 09:14

»

KasparsM

Izbrāķēja ar peer-review, kas ir citu nozares speciālistu veiktā izskatīšana


Kur tas ir izlasāms? Kuri tieši speciālisti?

Atbildēt

Plutons

03.06.2016. 07:56

»

KasparsM

Kā jau paredzēju, visi sliktajos rezultātos būs vainīgi, tikai ne paši pētnieki, kuru darbu citi nozares speciālisti (peer-review) izbrāķēja...


Kurš tieši izbrāķēja? Kur to var izlasīt? Vai tu domāji Bērziņu, kurš no sākuma darbu pieņem, bet pēc tam raksta, ka šis neesot labi un tas neesot labi?

Atbildēt

es

03.06.2016. 07:46

»

Hmm

Vai Jūs zināt, ka Straume ražo ne tikai suņu barību, bet arī cūku, utt


Pilnīgi noteikti,ka var būt. arī zirgu barība. Ja nav kvalitātes sertifikāta un ražotnes atbilstība ISO,kas gan tur var sanākt?

Atbildēt

vispār

03.06.2016. 04:56

Sunim, kas ēd „Dogo”, risks saslimt ir apmēram tik pat liels kā cilvēkam ēdot maizi- aptuveni 1%.

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 22:27

»

zive

Un kā Jūs tik labi zināt, ko pētnieki ir vai nav darījuši? Esat savām acīm redzējis pētījuma gala atskaiti? Tā taču Bērziņkungam iesniegta un bija gana laba līdz brīdim, kad vairs nevarēja noslēpt arvien pieaugošo problēmas apjomu (lasi - suņi turpina slimot un mirt no ME


Kā jau paredzēju, visi sliktajos rezultātos būs vainīgi, tikai ne paši pētnieki, kuru darbu citi nozares speciālisti (peer-review) izbrāķēja.

Bet ko gan es varu zināt? Pētījums par to, kas tika izdarīts un kādi rezultāti tika iegūti, ir publicēts? Nav! Viss skaidrs ar šādiem pētniekiem.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Turcija

FotoAgrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt pazemojošs. Bija zināms, ka, sievietei dzirdot, jāfiltrē lamuvārdi, jāizvēlas frāzes. Bija zināms, ka sieviete šī vārda pilnā nozīmē neuzturēsies kompānijā, kurā runā rupjības, kurā sarunājas tetovēti, neskūti un noplīsuši vīrieši.
Lasīt visu...

21

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

FotoŠībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir sasnieguši savā ziņā jau pašu augstāko pakāpi. Tas, ka Krievijas Konstitūcijas 14.pantā pēc būtības ierakstīts, ka reliģija ir nošķirta no valsts1, neko nenozīmē. Jo Krievijas priekštecei – PSRS arī bija visprogresīvākā konstitūcija, tikai deklaratīva.
Lasīt visu...

21

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

FotoMēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un ieteikumiem, kas izriet no zinātnes pētījumiem par COVID-19 izplatību, par to, kādi faktori to pastiprina vai ierobežo.
Lasīt visu...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...

21

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

FotoDaudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju, bet būtu kādi ierindas darbinieki vai pašnāvnieki.
Lasīt visu...

21

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

FotoEs labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai operāciju zālē bez maskas neietu. Man nav grūti uzlikt masku arī veikalā un vilcienā, bet neredzu jēgu, jo no vīrusa maska nesargā gandrīz nemaz.
Lasīt visu...

21

Par pulksteņa grozīšanu

FotoReizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons, kurš aizrāvās ar vaboļu un insektu kolekcionēšanu. Hudzonam ļoti gribējās, lai pēc darba viņam atliek vairāk dienasgaismas stundu savam hobijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...

Foto

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

Nesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas...

Foto

Maskēt kopējo atbildību

Aizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas...

Foto

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

Rudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad...

Foto

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

Koronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti...

Foto

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

Uz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis...

Foto

Signāls

Vai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes....

Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...