Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Fredis

17.06.2016. 21:46

Bet vai Ambainim ir suns?

Atbildēt

LATVIJAS VETERINĀRĀRSTU BIEDRĪBA

07.06.2016. 10:21

http://lvb.lv/lv/animal-owners/dzivnieku-veseliba

Aizpildiet šo anketu LVB mājas lapā, ja sunim ir/bija kādas no šīm pazīmēm vai to kopums
-- izmaiņas suņa balsī
-- izmainas ēšanas paradumos, piemēram: ēdot izstiepj kaklu, atkāpjas no bļodas utt., novērojamas atraugas, kuru laikā tiek atgrūsts šķidrums ar barību vai bez tās un baltas vai viegli iedzeltenas putas.
-- saglabājas apetīte, tomēr novājē
-- nomāktība, klepus vai pat smakšana Barības vada paplašināšanās un/vai balss izmaiņas ir ļoti nopietna slimība, kas var beigties ar dzīvnieka nāvi.
Ja anketā sniegtās atbildes ietvers pazīmes, kas liecina par megaesophagus/polineiropātiju, ar jums sazināsies speciālisti, lai varētu kopīgi vienoties par turpmāko rīcību suņa dzīvības glābšanai.

Atbildēt

vera

05.06.2016. 22:36

»

Peer-review-eris

Viena tante teica, ka saņemtas negatīvas atsauksmes, tas tiešām izklausās nopietni no Bior direktora mutes


Šie jau nu ir Treiberga vārdi. Šams atradis kādu, kas bļauj pēc viņa pasūtījuma, bet atšķirībā no paša, spēj izteikties paplašinātos un gramatiski pareizos teikumos.

Atbildēt

Plutons

05.06.2016. 19:54

»

KasparsM

Šķiet, ka arī pētniekiem ir pofig. Grūti saprast, kāpēc netika uzrādīti izejas dati – neprofesionalitāte, nolaidība, par maz samaksāja vai apzināta krāpniecība. Bet ja tā ir taisnība, tad neatkarīgi no iemesliem tas liek vērtēt pētījuma apturēšanu pavisam citā gaismā


Tieši par personas kodiem arī bija kašķis! Nez kāpēc no sākuma aptaujas anketas ar visiem personas sev pieprasīja Podnieks, pēc tam ZM dūdas sev tās sāka pieprasīt, uz ko Ilze Matīse atbildēja, ka visu informāciju viņa ir nodevusi, bet personas datus viņa nedos, jo suņu īpašniekiem ir garantējusi konfidencialitāti. Uz to ZM dūdas uzmeta lūpu un bļaustās, ka viņiem netiek nekādi dati doti.

Atbildēt

Peer-review-eris

05.06.2016. 18:03

»

KasparsM

Šķiet, ka arī pētniekiem ir pofig. Grūti saprast, kāpēc netika uzrādīti izejas dati – neprofesionalitāte, nolaidība, par maz samaksāja vai apzināta krāpniecība. Bet ja tā ir taisnība, tad neatkarīgi no iemesliem tas liek vērtēt pētījuma apturēšanu pavisam citā gaismā


Bior pētījumu pieņēma kā pabeigtu un par darbu samaksāja. Tad laikam jau no tiem pētniekiem neko vairāk negribēja, vai ne? Bior direktors par kontrolgrupu arī parunāja gan, bet neko vairāk http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dzive/47004079_dogo-saga-ministrija-nepieskirs-finansejumu-suniem-bistamas-slimibas-turpmakajam-petijumam. Kā var būt 94% barību ēdušo slimo suņu kompānijai, kurai ir 12% tirgus? Te arī ir atbilde, kāpēc kontrolgrupa Zemkopības ministriju neinteresēja. Labi, ka pētnieki nav nobijušies un paši tagad vāc bez visādiem bioriem.

Atbildēt

KasparsM

05.06.2016. 13:21

»

FKK

Tas nozīmē to, ka valstij ir pohuj no kā mirst suaņi


Šķiet, ka arī pētniekiem ir pofig. Grūti saprast, kāpēc netika uzrādīti izejas dati – neprofesionalitāte, nolaidība, par maz samaksāja vai apzināta krāpniecība. Bet ja tā ir taisnība, tad neatkarīgi no iemesliem tas liek vērtēt pētījuma apturēšanu pavisam citā gaismā.

Atbildēt

KasparsM

05.06.2016. 12:59

»

FKK

Tas ir ZM apturētā pētījuma rezultāts. Un kas ir tas, kas viena "pētījuma novērtētāja" teikto paceļ augstākā kvalitātē nekā to teikto, kas ir pētījuši līķus. Aprīlī ir 20 ar rentgenu apstiprināti gadījumi, tā ka pirms saki "vienas tantes teiktais" izskalo vismaz muti, savādāk liekas ka zobu diegu neesi...


Un tas pierāda ko? Tikai to, ka ir 20 suņi, kas miruši ar šo kaiti, nevis kas bijis par iemeslu viņu slimībai.

ZM droši vien apturēja pētījumu, kad pētnieki atteicās iesniegt izskatīšanai aizpildītās anketas. Nez kas pētniekiem ir slēpjams?

Atbildēt

FKK

05.06.2016. 12:55

»

KasparsM

Kur ir teikts, ka ir 94% sakritība? Kaut kādi viena tante teica un izbrāķēti pētījumi neskaitās


Tas ir ZM apturētā pētījuma rezultāts. Un kas ir tas, kas viena "pētījuma novērtētāja" teikto paceļ augstākā kvalitātē nekā to teikto, kas ir pētījuši līķus. Aprīlī ir 20 ar rentgenu apstiprināti gadījumi, tā ka pirms saki "vienas tantes teiktais" izskalo vismaz muti, savādāk liekas ka zobu diegu neesi nedēļu mainījis.

Atbildēt

KasparsM

05.06.2016. 12:53

Iepriekšējā rakstā atradu šo.

>> Pēc Zemkopības ministrijas darbinieku teiktā, pat viņiem netiek sniegta šāda informācija (esot konfidenciāla).

Zinātāji varbūt var pakomentēt, bet ja tā ir patiesība, tad tādi pētnieki tiešām ir padzenami, jo pat cilvēku pētījumos sponsoriem ir tiesības auditēt izejas datus, tikai aizkrāsojot personas informāciju (vārdu, adresi, utt.)

Atbildēt

KasparsM

05.06.2016. 12:34

»

Es

"Es necenšos pārliecināt kādu pirkt Dogo. Man arī suņi ir diezgan vienaldzīgi...


Tas tiešām būtu muļķīgi iedomāties, ka es gribu un varu kādu pārliecināt. Es ceru, ka tu tā nedarīji?

Cilvēki izvēlas ticēt kam grib. Bet zinātne ir vajadzīga, lai notestētu un apgāztu mūsu ticības. Šoreiz zinātnieki ir nolaiduši lažu (jo nav rezultātu – publicēta pētījuma), tāpēc daudziem atliek tikai ticība. Es tomēr pagaidīšu līdz korekti veiktam pētījumam ar korektām recenzijām.

Atbildēt

Es

05.06.2016. 08:41

»

KasparsM

Tur ir teikts, ka ir saņemtas ļoti negatīvas atsauksmes. Kad es mēģināju uzzināt, kur var izlasīt pētījumu, man atbildēja, ka pētījums nav publicēts. Mēs varam vainot visus pēc kārtas, bet tas nekādi nemainīs faktu, ka presē sagrābstītā informācija nav uzticama un uz to nevar balstīt nekādus lēmumus...


"Es necenšos pārliecināt kādu pirkt Dogo. Man arī suņi ir diezgan vienaldzīgi."

Būtu muļķīgi iedomāties, ka tas ir tavās spējās, pārliecināt par to un pārliecināt te, un pārliecināt tavā manierē. Vēl vairāk, nu jau runa ir arī par citu Tukuma Straumes produkciju, jo ražotājs ir zaudējis uzticību.

Par vienaldzību pret suņiem runājot, jau pieminēju līdzību ar bērniem. Tavs ieraksts šo sajūtu vēl pastiprina.

Atbildēt

FKK

04.06.2016. 23:00

Ko var ņemties? Pat pēc kaut kā atrašanas barībā nabaga zinātniekiem nekas vēl nebeigsies - būs vēl jāpierāda, ka tas var izraisīt ME. Besī ārā duriki, kas pārmet zinātniekiem, kaut gan valsts ir tā kas apturēja pētījumu! Ieraudzīja, ka dati nav par labu partiju sponsoriem, pieaicināja peer-review ekspertu mari, kas 94% sakritību spēja norakstīt kā nepietiekamu, un tagad mierīgi var turpināt slimības cēloņu noskaidrošanu viev viņiem pašiem un KasparamM redzamā un saprotamā veidā.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 22:11

»

Plutons

Laikam neesi pamanījis, ka slimības izpēte vēl turpinās, tāpēc ir nedaudz par agru zinātniskajai publikācijai


Ja faktus gaida no manis nevis no pētniekiem, tad tas ir galīgi garām.

Var jau būt, ka viss vēl priekšā. Es personīgi lielas cerības uz to nelieku. Neskaidrība šajā jautājumā arī ir ok.

Atbildēt

Plutons

04.06.2016. 21:58

»

KasparsM

Rezultāti ir tādi, ka nav nekādu rezultātu! :D


Laikam neesi pamanījis, ka slimības izpēte vēl turpinās, tāpēc ir nedaudz par agru zinātniskajai publikācijai.
Lai vai kā, vari turpināt aizstāvēt Podnieku, bet sakarīgu argumentu tev nav! Viss, ko tu spēj - apvainot pētniekus, bet nekādus faktus likt galdā nespēj.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 21:49

»

Plutons

Vispār jau rezultāti ir! Nav atbildes uz galveno jautājumu, kas izraisa šo suņu saslimšanu, bet ir rinda ar vielām, kuras ir pārbaudītas un apstiprināts, ka tās Dogo barībā nav, bet, pats galvenais, ir daudz labāk izpētīta pati slimība, ko līdz šim tā ir maz pētīta...


Rezultāti ir tādi, ka nav nekādu rezultātu! :D

Kas tieši ir labāk izpētīts par slimību? Var ar šo pētījumu ir izdotas kādas zinātniskas publikācijas par to? Nav. Galīgi nekā nav, tikai tukšas runas.

Atbildēt

Plutons

04.06.2016. 21:41

»

KasparsM

Nauda ir iztērēta un rezultātu nav


Vispār jau rezultāti ir! Nav atbildes uz galveno jautājumu, kas izraisa šo suņu saslimšanu, bet ir rinda ar vielām, kuras ir pārbaudītas un apstiprināts, ka tās Dogo barībā nav, bet, pats galvenais, ir daudz labāk izpētīta pati slimība, ko līdz šim tā ir maz pētīta.
Toties PVD gan naudu izsaimnieko, jo maijā viņi paši sāka analīzes taisīt, atkārtoti pārbaudot jau Ilzes Matīses pārbaudītās vielas.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 21:32

»

Peer-review-eris

Kur notikusi izsaimniekošana


Nauda ir iztērēta un rezultātu nav.

Atbildēt

Peer-review-eris

04.06.2016. 21:18

»

Plutons

Ja tu domā par to Bērziņa rakstu, par šīm atsauksmēm jau pati Ilze Matīse norādīja, ka liela daļa no tā nav nekāds jaunums un sakrīt ar viņas pašas norādīto par trūkumiem PVD izpildījumā. Uz šo tajā diskusijā PVD vai BIOR pārstāvis neiebilda par šo viņas teikto. Neatceros gan pašlaik, kurš tieši tas...


Vai tad kontrolgrupa jūlijā jau nebūs savākta? Tad arī pievienos pētījumam, publicēs. Kur problēma, ka nav tās kontrolgrupas šobrīd. Ne jau A.Bērziņam to peer-review prasīs. Pirms publikācijas to dara neatkarīgi zinātnieki. Bet vispār interesanti, suņi saslimst un mirst, bet Bior riska analīzes vietā pilnu internetu pievaimanājis.

Atbildēt

Plutons

04.06.2016. 21:07

»

KasparsM

Ļoti labi, ka atzīstat trūkumus un to, ka dati nav uzticami. Ceru, ka neviens no minētajiem pētniekiem vairs netiks pielaists pie turpmākās naudas izsaimniekošanas


Nevis dati nav uzticami, bet pašā pētniecības procesā ir vairāki trūkumi, piemēram, netika izveidotas kontrolgrupas, par ko atbildīga bija ZM, nevis pētnieki!
Ja Bērziņš nepublisko datus dēļ peer-review, tad drīzāk, lai sargātu ierēdņus, nevis pētniekus. Pētniekiem pašiem nav problēmu iesaistīt Eiropas institūcijas, lai izvērtētu PVD bezdarbību un nebaidās, ka viņiem kas tiks pārmests.

Atbildēt

Plutons

04.06.2016. 20:14

»

KasparsM

Tur ir teikts, ka ir saņemtas ļoti negatīvas atsauksmes. Kad es mēģināju uzzināt, kur var izlasīt pētījumu, man atbildēja, ka pētījums nav publicēts. Mēs varam vainot visus pēc kārtas, bet tas nekādi nemainīs faktu, ka presē sagrābstītā informācija nav uzticama un uz to nevar balstīt nekādus lēmumus...


Ja tu domā par to Bērziņa rakstu, par šīm atsauksmēm jau pati Ilze Matīse norādīja, ka liela daļa no tā nav nekāds jaunums un sakrīt ar viņas pašas norādīto par trūkumiem PVD izpildījumā. Uz šo tajā diskusijā PVD vai BIOR pārstāvis neiebilda par šo viņas teikto. Neatceros gan pašlaik, kurš tieši tas raidījums bija.
Piemēram, nebija savākta kontrolgrupa. Kā norādīja Konopore, kontrolgrupu viņiem neļāva savākt ZM.
Bet pats Bērziņa raksts ir diezgan kritizējams, jo vairākus mēnešus nekas šai jomā nebija darīts un tad viņš izlīda ar šo rakstu, lai imitētu darbību.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 19:50

»

Peer-review-eris

Bior mājas lapā pilnīgi noteikti nav peer-review, bet kaut kāds savārstījums. Ir arī kaut kas kvalitatīvs kaut kur lasām, vai tas murgs ir viss, ko vari piedāvāt, lai pārliecinātu sabiedŗību pirkt Dogo


Tur ir teikts, ka ir saņemtas ļoti negatīvas atsauksmes. Kad es mēģināju uzzināt, kur var izlasīt pētījumu, man atbildēja, ka pētījums nav publicēts. Mēs varam vainot visus pēc kārtas, bet tas nekādi nemainīs faktu, ka presē sagrābstītā informācija nav uzticama un uz to nevar balstīt nekādus lēmumus.

Es necenšos pārliecināt kādu pirkt Dogo. Man arī suņi ir diezgan vienaldzīgi. Jautājums ir par principu – visiem ir interesanti noskaidrot, kas tad tur ir pie vainas? Šobrīd atzīt, ka mēs neko daudz nezinām, ir grūtāk nekā nostāties kāda pusē.

Atbildēt

Peer-review-eris

04.06.2016. 19:38

»

KasparsM

Bior mājaslapā viss ir pateiks. Kur var izlasīt publicēto pētījumu


Bior mājas lapā pilnīgi noteikti nav peer-review, bet kaut kāds savārstījums. Ir arī kaut kas kvalitatīvs kaut kur lasām, vai tas murgs ir viss, ko vari piedāvāt, lai pārliecinātu sabiedŗību pirkt Dogo? :-)))

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 19:24

»

Plutons

Tātad tu apgalvo, ka eksistē papīri, kas parāda, ka Dogo apvainots nepamatoti, bet neviens Dogo aizstāvis tos nav iedomājies izmantot


Es apgalvoju tikai, ka nekādu uzticamu zinātnisku rezultātu (papīru) nav. Ne tādu, kas apstiprina vainu, ne arī tādu, kas to atspēkotu. Nav pat uzskaites par patieso slimības incidenci.

Atbildēt

Saimnieks

04.06.2016. 18:29

»

Plutons

Tātad tu apgalvo, ka eksistē papīri, kas parāda, ka Dogo apvainots nepamatoti, bet neviens Dogo aizstāvis tos nav iedomājies izmantot


Nē,Plutons, KasparsM apgalvo, ka visi Latvijas suņu īpašnieki ir savu suņu slepkavas, kuri, lai nomelnotu Latvijas ražotāju, speciāli indēja savus suņus ar viņiem vien zināmu sliktas kvalitātes ārvalstu barību. Gadiem ilgi šo suņu saimnieki nebija slinki un skopi pirkt arī Dogo un turēt džunkā,lai tad, kad uzpirkto veterinārārstu tīkls dos signālu, iesniegtu PVD inspektoriem un BIOR tieši Dogo barības krājumus.

Atbildēt

Plutons

04.06.2016. 15:01

»

KasparsM

Es apšaubu, ka visi cietušie suņi ir ēduši Dogo. Pamats manām šaubām ir negatīvais peer review, kas arī bija par iemeslu, kāpēc veikto pētījumu izbrāķēja un oficiāli nepublicēja...


Tātad tu apgalvo, ka eksistē papīri, kas parāda, ka Dogo apvainots nepamatoti, bet neviens Dogo aizstāvis tos nav iedomājies izmantot?

Atbildēt

Peer-review-eris

04.06.2016. 14:29

»

KasparsM

Es apšaubu, ka visi cietušie suņi ir ēduši Dogo. Pamats manām šaubām ir negatīvais peer review, kas arī bija par iemeslu, kāpēc veikto pētījumu izbrāķēja un oficiāli nepublicēja...


Kur to peer-review var izlasīt? Savādāk sanāk,ka visu laiku raksti,ka tāds un šitāds pētījums mēsls, bet linku kā nedo tā nedod. Vai tik tu pats nebūsi tas pērkamais Aivars Bērziņš, kurš tos samaksātos līgumus pirms pētījuma biji jau parakstījis?

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 12:27

»

Es

Ja visi cietušie suņi ir ēduši toDogo, kā tev vispār ceļas roka rakstīt, ka nav pierādījumu par pārtiku? Tādi kā tu mierīgi ļautu nomirt arī bērniem, lai tikai noskaidrotu "zinātnisko patiesību" sev interesantā veidā. Nekā personiska, tikai zinātne un fakti. Ir tāds mentālais tips...


Es apšaubu, ka visi cietušie suņi ir ēduši Dogo. Pamats manām šaubām ir negatīvais peer review, kas arī bija par iemeslu, kāpēc veikto pētījumu izbrāķēja un oficiāli nepublicēja.

Viss taču ir tik vienkārši – ja šādi uzticami dati ir, tad vajag tos uzrādīt. Līdz šim neviens nav spējis argumentēt ar uzticamiem datiem.

Atbildēt

Es

04.06.2016. 12:20

»

KasparsM

1) Nav nekādu pierādījumu, ka vainīga ir pārtika. Ir tikai vājas aizdomas uz viena izbrāķēta pētījuma pamata. Ar to nav pietiekami. Mani interesē patiesībā, kā tur īsti ir, taču to var noskaidrot tikai zinātne, nevis emocionālas diskusijas internetā...


Runājot par tavu trešo punktu, man kritērijs nav izcelsmes valsts, bet iespējamā produkta kvalitāte, tas, kā tās došana izskatās uz dzīvnieka ādas un spalvas un paša dzīvnieka attieksme pret šādu pārtiku. Kā zināms, dzīvnieku oža ir nesalīdzinami stiprāka.

Kad likvidēja latu, kur tad bija tavas rūpes par likvidēšanu vai pārņemšanu? Kad "nacionālais uzņēmējs" Šķēle pārdeva uzņēmumus krievu biznesam, ko tu tad teici? Laikā, kad Vienotība un zadleristi burtiski izklājās "investoru" priekšā, ar spilgtāko kulmināciju Maksimas nodarbinātības politikā un Zolitūdes nelaimē, tu brīdināji, ka tās ir bīstamas politiskas spēlītes? Vai, izvēloties LM investoru tikai pēc politiskajām aktualitātēm, tu brīdināji kādu, ka tas nebūs pareizs kritērijs? Kā tu esi brīdinājis sabiedrību par iespējamajiem riskiem saistībā ar ASV korporāciju eksperimentiem ĢM pārtikas jomā?

Vēl ko pajautāt?

Atbildēt

Es

04.06.2016. 12:13

»

KasparsM

1) Nav nekādu pierādījumu, ka vainīga ir pārtika. Ir tikai vājas aizdomas uz viena izbrāķēta pētījuma pamata. Ar to nav pietiekami. Mani interesē patiesībā, kā tur īsti ir, taču to var noskaidrot tikai zinātne, nevis emocionālas diskusijas internetā...


Ja visi cietušie suņi ir ēduši toDogo, kā tev vispār ceļas roka rakstīt, ka nav pierādījumu par pārtiku? Tādi kā tu mierīgi ļautu nomirt arī bērniem, lai tikai noskaidrotu "zinātnisko patiesību" sev interesantā veidā. Nekā personiska, tikai zinātne un fakti. Ir tāds mentālais tips.

Ir vairāk nekā pamatotas aizdomas, jo ir ĻOTI stipra korelācija, turklāt arī Igaunijā. Redzot uzņēmuma komunikācijas izpausmes, nav šaubu, ka arī šis "suns zina, ko ir ēdis". Turklāt tas notiek par spīti visādu pīarščiku nolīgšanai. Nebūs tādam uzņēmumam labas nākotnes šajā nišā.

Šīs nebūs sofistikas nodarbības, tu esi sajaucis forumus.

Ir "jaunākas" šķirnes, kas ir jutīgākas pret barību, piemēram, tie paši šarpeji, bet Dogo gadījumā runa, cik saprotu, pamatā ir par "primitīvākiem" t.s. VAS līdzīgiem suņiem, kas ir ģenētiski un citādi izturīgāki, bet skarti tomēr ir visi.

Diezgan pagrūti gan saprast, kāpēc cilvēks pērk šķirnes suni un baro viņu ar lētu barību, kas ir dranķa kombikorms pēc definīcijas.

Latvijas veterinārijā (un medicīnā) ir pietiekami daudz gadījuma rakstura cilvēku, kas vienkārši kopā ar draudzeni kaut kur izlēma mācīties, tomēr neticu, ka nav iespējams veikt visu šādu speciālistu atbildīgu aptauju par dažādu ražotāju sausās barības novēroto ietekmi uz organismiem.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 10:53

»

Troll detected!

1)Ir ļoti smalki dirst pēc tam, kad liela daļa suņu jau kremēti, organismā ierosinātājus ir neiespējams atrast un pārtika no iepriekšējām barošanas reizēm nav saglabāta, jo tā jau sen ir izgājusi pilnu suņa gremošanas ciklu un kas to zin kur tie izkārnījumi. Vienīgais kas paliek ir veterinārārstu novērojumi...


1) Nav nekādu pierādījumu, ka vainīga ir pārtika. Ir tikai vājas aizdomas uz viena izbrāķēta pētījuma pamata. Ar to nav pietiekami. Mani interesē patiesībā, kā tur īsti ir, taču to var noskaidrot tikai zinātne, nevis emocionālas diskusijas internetā.

2) Paldies, ka apstiprini, ka ar Latvijas zinātni nekas dižs nav. Bet nav citas izejas kā uzlabot zinātni, nevis apšaubīt peer-review procesu tikai tāpēc ka speciālisti ir devuši sliktas atsauksmes.

3) Tātad tevi nesatrauktu, ja kāds nepatiesi apvainotu Latvijas uzņēmumu, lai likvidētu vai pārņemtu šo biznesu? Kur palika viens likums – viena taisnība visiem?

Šobrīd nav nekādu pierādījumu, ka vainīga ir Straumes barība (pētījumu izbrāķēja, pārtikas analīzes neko sliktu nav atradušas utt.). Un tavs pēdējais teikums ir neloģisks. "Ja vainīgs.." tad jau vairs nav jātiek skaidrībā, bet vienkārši jālemj par sodīšu. Skaidrībā ir jātiek tieši par, vai ir vai nav vainojams, un tas šobrīd nav izdarīts. Uzbrukumi bez pierādījumiem ir linča tiesa, un to nedara tiesiskā sabiedrībā.

Atbildēt

KasparsM

04.06.2016. 10:35

»

Plutons

Bērziņš parakstīja papīrus, ka viss ir kārtībā, visu pieņēma un apmaksāja, tātad, viņa ieskatā problēmas nav! Ja viņam pēc tam liekas, ka kaut kas ar pētījumiem ir ne tā, tad no viņa jāpieprasa atbildība...


Zinātne nestrādā pēc principa – parakstīja papīrus, tātad viss ir kārtībā. Peer review atskaites ir pie Bērziņa, un viņš tās publiski nerāda, lai sargātu šo pašu neizdarīgo pētnieku godu un konfidencialitāti, bet katrs no pētniekiem var privāti iepazīties. Ja kāds saka, ka nekādu faktu par to nav, tad viņš skaidri nevēlas šos faktus saņemt. Mērķis (atšķirībā no daudziem šajā diskusijā) jau nav kādu pazemot vai noniecināt, bet noskaidrot, vai baumas atbilst patiesībai un mācīties no kļūdām. Bet vispirms kādam šīs kļūdas ir jāatzīst, nevis jāvaino pilnīgi visi pēc kārtas, tikai ne sevi.

Atbildēt

Nē mīļīši

03.06.2016. 22:57

Nevajag te muldēt par to, ka pētnieki neparakstīja līgumu, jo nobijās no peer-review. Viņi saprata, ka notiks pseidopeer-review un tā vienīgie veicēji būs politiski pārbarotais BIOR direktors ar savu svītu.
Tam bija jau sagatavoti līgumi, kas paredzēja, ka visu, ko pētnieki atradīs, BIOR direktors ar savu melīgo runu nokops.
Kas ir kas, laiks un ekspertu peer-review rādīs.

Atbildēt

Troll detected!

03.06.2016. 17:57

»

KasparsM

1) Kur ir precīzi dati par šīs slimības incidenci populācijā? Pat ar visu Dogo sāgu polineiropātijas incidence šķiet ir ļoti zema (mazāk par 1%), tā ka pilnīgi iespējams, ka tā ir tāda bijusi vienmēr. Atšķirība ir tikai tajā, ka tagad mēs speciāli meklējam un cenšamies diagnosticēt, ko parasti nedarīja...


1)Ir ļoti smalki dirst pēc tam, kad liela daļa suņu jau kremēti, organismā ierosinātājus ir neiespējams atrast un pārtika no iepriekšējām barošanas reizēm nav saglabāta, jo tā jau sen ir izgājusi pilnu suņa gremošanas ciklu un kas to zin kur tie izkārnījumi. Vienīgais kas paliek ir veterinārārstu novērojumi un piezīmes par to ar kādu barību saimnieki ir barojuši.
Šī tā kā ir melnās kastes testēšana, jo pārējie cilvēki absolūti neko nezin kādas piedevas Straume ir bāzusi pārtikā un no šīs puses ir nepieciešama revidēšana, lai tiktu skaidrībā. Straume pagaidām absolūti neko nav darījusi lai izgaisinātu pārmetumus - lielās kompānijas rietumos izpētītu un uzveltu vainu uz piegādātājiem(arī no kompensāciju izmaksām nekur nespruktu, ja būtu vēlme saglabāt ražotni), kas piegādājuši nekvalitatīvu preci.
2) pētījums ir pētījums - brāķis diez vai tas ir, tikai tāpēc, ka Latvijā to nevar publicēt...
Latvija - zinātnes lielvalsts :D

3) Kas nu kuram satrauc: mani, piemēram satrauktu, ja Straumes īpašnieki nopirktu vasarnīcu(wtf?!) Bahamās un par visu paņirgs, kas ir bijusi norma.

Visapbrīnojamākais visā šajā stāstā ir tas, ka nav īsti skaidrs kas par mafiju šeit ir iesaistīta - cik ļoti Straume un ZM ir saistīti - cik ierēdņiem ir % daļas šajā PRIVĀTUZŅĒMUMĀ? Cik daudz valsts resursu tiek izmantoti lai aizsargātu PRIVĀTU uzņēmumu? Un kāda vispār daļa kam pieder tas uzņēmums - latvietim vai ārzemniekam? Ja latvietis nogalina cilvēku, tāpat jāiet cietumā - likums ir domāts visiem, neatkarīgi no tautības. Ja latvieša uzņēmuma vainas dēļ iet bojā mājdzīvnieki, tad vēl jo vairāk - ar to ir jātiek skaidrībā un ja vainīgs, tad lai neražo pārtiku, lai nepulgo latviešu vārdu ar savas indes ražošanu.

Atbildēt

Es

03.06.2016. 15:23

»

KasparsM

Ha, ha. Freidiski, bet reāli tu atzini, ka tā arī ir


Kas ir tie nepierādītie apvainojumi? Mokās miruši suņi?

Par to, ko var izsecināt mūsu laikmetā no tā, ka it kā anonīms rakstītājs pie rakstiem atkārto firmas amatpersonas jau kaut kur pausto, arī parunāsim? To acīgo lasītāji ir pamanījuši Facebook un Delfi.

Nevienā vietā firmai nav bijusi ātra, adekvāta un par savu reputāciju un biznesu domājoša reakcija, tikai postsovjetiskas zamaškas.

Atbildēt

Plutons

03.06.2016. 12:24

»

KasparsM

Ej pie Bērziņa un viņš tev visu parādīs


Bērziņš parakstīja papīrus, ka viss ir kārtībā, visu pieņēma un apmaksāja, tātad, viņa ieskatā problēmas nav! Ja viņam pēc tam liekas, ka kaut kas ar pētījumiem ir ne tā, tad no viņa jāpieprasa atbildība.
Tu minēji "darbu citi nozares speciālisti (peer-review) izbrāķēja." - tātad daudzskaitlī. Kuri vēl speciālisti tajā piedalījās un kur to var izlasīt? Šobrīd tu diskreditē pētniekus, bet nespēj uzrādīt nevienu faktu!

Atbildēt

KasparsM

03.06.2016. 11:36

»

Plutons

Kur tas ir izlasāms? Kuri tieši speciālisti


Ej pie Bērziņa un viņš tev visu parādīs.

Atbildēt

No malas

03.06.2016. 11:03

ir interesanti pavērot, kā dažs labs "Straumes" PR kantora trollis savu honorāru cenšas atstrādāt skricelējot šeit bezcerīgi stulbus komentārus :)

Atbildēt

Plutons

03.06.2016. 09:14

»

KasparsM

Izbrāķēja ar peer-review, kas ir citu nozares speciālistu veiktā izskatīšana


Kur tas ir izlasāms? Kuri tieši speciālisti?

Atbildēt

Plutons

03.06.2016. 07:56

»

KasparsM

Kā jau paredzēju, visi sliktajos rezultātos būs vainīgi, tikai ne paši pētnieki, kuru darbu citi nozares speciālisti (peer-review) izbrāķēja...


Kurš tieši izbrāķēja? Kur to var izlasīt? Vai tu domāji Bērziņu, kurš no sākuma darbu pieņem, bet pēc tam raksta, ka šis neesot labi un tas neesot labi?

Atbildēt

es

03.06.2016. 07:46

»

Hmm

Vai Jūs zināt, ka Straume ražo ne tikai suņu barību, bet arī cūku, utt


Pilnīgi noteikti,ka var būt. arī zirgu barība. Ja nav kvalitātes sertifikāta un ražotnes atbilstība ISO,kas gan tur var sanākt?

Atbildēt

vispār

03.06.2016. 04:56

Sunim, kas ēd „Dogo”, risks saslimt ir apmēram tik pat liels kā cilvēkam ēdot maizi- aptuveni 1%.

Atbildēt

KasparsM

02.06.2016. 22:27

»

zive

Un kā Jūs tik labi zināt, ko pētnieki ir vai nav darījuši? Esat savām acīm redzējis pētījuma gala atskaiti? Tā taču Bērziņkungam iesniegta un bija gana laba līdz brīdim, kad vairs nevarēja noslēpt arvien pieaugošo problēmas apjomu (lasi - suņi turpina slimot un mirt no ME


Kā jau paredzēju, visi sliktajos rezultātos būs vainīgi, tikai ne paši pētnieki, kuru darbu citi nozares speciālisti (peer-review) izbrāķēja.

Bet ko gan es varu zināt? Pētījums par to, kas tika izdarīts un kādi rezultāti tika iegūti, ir publicēts? Nav! Viss skaidrs ar šādiem pētniekiem.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...