Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saule, Pērkons, Daugava — un izcilais komponists Mārtiņš Brauns. Mēs visi nupat vēl bijām pakļauti cilvēkšķirošanai, cenzūrai, tirānijai, meliem, šantāžai. Un Mārtiņš Brauns bija viens no mums. Kad nesen viens Feisbuka draugs man atsūtīja uzaicinājumu Jelgavā apmeklēt slavenās Mārtiņa Brauna rokoperas “Mauglis” izrādi, es sapratu, ka man ir pienācis laiks pastāstīt, kas notika pirms gada.

Par Mārtiņu Braunu es rakstīju arī savā jaunākajā grāmatā “Piebūrums – 19”, un viena manu grāmatu lasītāja atsūtīja savu saraksti ar Mārtiņu Braunu. Viņas vārds ir Ruta Meldere, viņa ir ilggadīgs un tuvs Mārtiņa Brauna draugs, ar kuru komponists sazinājās arī neilgi pirms savas nāves.

No Rutas Melderes saņēmu arī atļauju arī publiskot viņu abu saraksti: “Lūdzu, izmanto, Māri! Jo vairāk patiesība nāks gaismā, jo drošāki, domājošāki kļūs cilvēki un uzdrīkstēsies iztaisnot muguras. Mārtiņš dzīvoja mūzikai, koncertēšana deva stimulu, jēgu dzīvei, bet to visu valdīkļi ierobežo, nīdē, ar šantāžu pakļaujot brīvus garus. Mārtiņš Brauns cienīja Vestarda Šimkus nostāju. ImKa (Imants Kalniņš) nepakļāvās spiedienam, pat pēdējā skaņdarba pirmizrādē netika ielaists, bet ir saglabājis veselību, cilvēcisko pašcieņu un savu pilsonisko stāju.

Un Mārtiņš bija pret uzpurņiem, cilvēkdalīšanu, negribēja vakcinēties. Viņam bija sirds problēmas, ar kurām viņš sadzīvoja, sevi uzturēja darba kārtībā. Bet tomēr — spiediens un propaganda darīja savu. Viņš salūza un 25. augustā saņēma Pfizer pirmo poti, otrs “Faizers” sekoja 10. septembrī, oktobrī Gaiļezera slimnīca un novembrī — sēru ziņa.”

70 gadu vecumā, savu spēku pilnbriedā, Mārtiņš Brauns pāragri nomira. Pirms tam viņš dzīvoja Baltezerā ar ģimeni.

“Mēs joprojām pret Kovid-19 potēm. Latvijā jau dikti uzbāžas. Man jubilejas koncerti nebūs. Nedalīšu cilvēkus “vakcinētos” un “nevakcinētos”. Mani koncerti būs uz uzpurņu ēras beigām (ja iespēšu)…” – tā Mārtiņš Brauns raksta 2.6.21. Rutai Melderei, savukārt 28.8.21.: “Uzskatu, ka vakcīna nav vakcīna, bet gan caurlaide uz manu jubilejas koncertu sēriju.”

Komponistam bija ieplānoti 70 gadu jubilejas koncerti, t.s. “valdīkļi” sasolīja, ka koncerti notiks, bet ar vienu nosacījumu, ar neģēlīgu šantāžu — ja komponists vakcinēsies pret Covid. Un Mārtiņš Brauns 27.8.21. raksta:

“Aizvakar ielaidu pirmo “feizeri”, 10 sept. otrs “feizeris”, tad raxtīšu notis, sāxies Maugļa mēģinājumi, nopietni gatavošos lielkoncertu sērijai Lāčplēša [un] Mārtiņdienām, ļoti ceru, ka valdība nepiečakarēs (viņš raksta skarbāku vārdu). Radiokoris plus brīnišķīgi instrumentāli mūziķi un otrā daļā grupa. Lai notiek.

Tā nu ir, ka čipots ir viss Radiokoris un visi man pazīstamie mūziķi, es biju palicis pēdējais tīrais.”

Savukārt 10. septembrī: “Moinīzers! Bez blaknēm! Tik laikam veltīgi, jo koncerti atcelti. Nu tad septembrī došos “digitālajā” pašizolācijā. Nekādas intervijas ne radio, ne TV, ne žurnālos, ne internetā. Liekais. Jauki, ka atraxtīji. Pārziemosim, cerams,” — tā komponists raksta savam draugam Rutai Melderei.

Mārtiņu Braunu, kurš saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni, dažādas balvas, iedvesmojis paaudzes ar savu iedvesmojošo, spēcīgo mūziku, pēkšņi šantažē Kariņa-Levita režīms un piespiež pret viņa paša gribu viņam pieņemt injekciju. Un šogad arvien vairāk nāk atklātībā arī Pfizer konfidenciālie dokumenti, ko viņiem ASV tiesa 2022. gada sākumā neļāva noslepenot uz 75 gadiem, kā viņi gribēja. Nu cilvēki var iepazīties ar daudzām oficiālām, agrāk “konfidenciālu” dokumentu lappusēm par kovidvakcīnu sevišķi smagām blaknēm, ieskaitot insultus un infarktus, par ko šī kompānija jau labi zināja, pirms laida injekcijas tirgū.

Mārtiņa Brauna vēstules es ievietoju arī videovēstījumā savā FB laikjoslā. Kad šo video jau bija noskatījušies 38 000 cilvēku un ļoti daudzi ar to dalījušies, tad — lai nepieļautu patiesības tālāku izplatīšanos, FB nolīgtās “rečekistenes” no Re:Baltika kantora piekarināja tam brīdinājuma birku “trūkst konteksta”.

Tas ļoti daudzos raisīja pamatotu sašutumu. “Nav konteksta, Rebaltikas dāmas? Cik kg konteksta vajag nāvei?”,  atsevišķā ierakstā komentēja Aija Devi. “Zināms, ka cienījamais komponists negribēja valkāt uzpurni un potēties ar nepārbaudītām, eksperimentālām devām. Negribēja un viss. Bet viņu beigās pierunāja, lai varētu notikt jubilejas koncerts. Un tas slikti beidzās. Tas arī tika pateikts Māra Ruka video,” raksta Aija Devi. Gan infarkti, gan insulti ir jau oficiāli atzītas kovidvakcīnu blaknes. Nekāda konteksta netrūkst, konteksts ir vistiešākais — pēdējo gadu notikumi, kurus piedzīvojām mēs visi.

FB lietotājs Normunds Vīrs raksta: “Nepilna gada laikā, no 2021. gada 13. augusta, manis paša vai manis pārpublicētus citu, manuprāt, pārdomu vērtus materiālus 24 reizes… !!! pārbaudījuši kaut kādi “neatkarīgie faktu pārbaudītāji” un, protams, ka tos izdzēsuši…!? Kas slēpjas aiz nosaukuma “neatkarīgie faktu pārbaudītāji”? Un ar kādām tiesībām viņi pārkāpj likumus par vārda brīvību un cenzūras aizliegumu demokrātijā…!? Jeb LV vairs neskaitās ES demokrātiskā valsts…?!”

“Neatkarīgie” pārbaudītāji? Tos apmaksā un uzrīda tikpat “neatkarīgi” viņu saimnieki.

Bet mēs jau zinām, ka rečekistu cenzūras leibelis tikai papildus apliecina, ka teiktais ir patiesība. Jo tieši patiesība viņus tik ļoti uztrauc.

Mārtiņa Brauna dzīve pāragri izdzisa pagājušā gada novembrī. Kurš atbildēs par Mārtiņa Brauna pāragro nāvi? Un par visām citām daudzām pāragrajām nāvēm Latvijā? Tie, kas pie mums izvērsa šo visu. Un tad, kad Kariņa-Levita režīms kritīs, viņi visi par to atbildēs. Ieskaitot faktu cenzētājus, kas cilvēkiem liedza un liedz piekļuvi vitāli svarīgai informācijai — pludinot vien melus, režīma propagandu un vēl paņirgājoties par pāragri mirušajiem.

Bet ne jau nu Re:Baltikas darbones mums liegs pieminēt pāragri mirušos un atgādināt par viņiem.

Novērtē šo rakstu:

388
51

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi