Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar kurām mēs esam saskārušies vairākām latviešu paaudzēm (un ne tikai) tik labi pazīstamā un iemīļotā uzņēmuma "Dzintars" maksātnespējas procesā. Un šeit diemžēl neiztikt bez valsts iejaukšanās.

2019.gada 12.novembrī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pieņēma lēmumu par AS "Dzintars" maksātnespējas procesa uzsākšanu, par maksātnespējas administratoru nozīmējot Jāni Ozoliņu.

Maksātnespējas process turpinās joprojām, tomēr visas darbības, ko līdz šim ir īstenojis maksātnespējas administrators, ar lielu ticamību ļauj spriest par to, ka kreditori, tai skaitā valsts Valsts ieņēmuma dienesta personā, kļūs vai, pareizāk sakot, jau ir kļuvuši par cietušajiem konkrētajā procesā, ko nevar teikt par pašu maksātnespējas administratoru.

Viens no galvenajiem nenodrošinātajiem kreditoriem Iļja Gerčikovs, kurš lielāko daļu no savas profesionālās dzīves ir veltījis AS "Dzintars" un ir vairāk nekā 200 patentu autors, vēl pirms maksātnespējas procesa uzsākšanas izteica bažas, ka gadījumā, ja neizdosies stabilizēt uzņēmuma darbību, tad maksātnespējas procesā AS "Dzintars" preču zīmes var nonākt negodprātīgās rokās vai tiesības izmantot preču zīmes var tikt neatgriezeniski zaudētas. Tas var draudēt ar patērētāju maldināšanu, ja jaunais AS "Dzintars" īpašnieks izmantos esošās preču zīmes savu produktu ražošanā.

Diemžēl visas Gerčikova kunga bažas ir apstiprinājušās. Intelektuālā īpašuma tiesības uz būtisku preču zīmju apjomu tika zaudētas maksātnespējas administratora Jāņa Ozoliņa rīcības dēļ, savukārt galvenā preču zīme "Dzintars" tika pārdota vai, pareizāk sakot, atdota kā bonuss MAS "Dzintars" aktīvu pircējam par pazeminātu cenu.

Lūk, konkrēti fakti: tiesas procesa materiālos strīdā par MAS "Dzintars" preču zīmju īpašumtiesībām visu AS "Dzintars" preču zīmju, licenču un patentu aplēstā vērtība saskaņā ar revidēto uzņēmuma 2017.gada darbības pārskatu bija 1 305 939,00 eiro. Neskatoties uz to, visas MAS "Dzintars" preču zīmes tika pārdotas par 100 000 eiro. Šeit rodas pamatots jautājums, kā un kāpēc 87 preču zīmes, patenti un licences varēja tikt pārdotas par 100 000 eiro. Jāatzīmē, ka pats maksātnespējas administrators iesniedza tiesai MAS "Dzintars" intelektuālā īpašuma novērtējumu, kas būtiski pārsniedza minētos 100 000 eiro.

Būtiski atzīmēt, ka galvenās preču zīmes - grafiskās preču zīmes "Dzintars" - novērtējums vispār netika veikts. Gluži tāpat kā netika organizēta grafiskās preču zīmes izsole. Vispārpieņemtā pasaules prakse nosaka, ka preču zīmes vērtība ir nosakāma atbilstoši tās piepildījumam - daudzus gadu desmitus uzņēmums ar saviem kvalitatīvajiem produktiem sekmēja patērētāju uzticamību preču zīmei, tādējādi palielinot preču zīmes vērtību un reputāciju.

Neskaitāmi iesniegumi Maksātnespējas kontroles dienestā diemžēl pierādīja dienesta neefektivitāti, ņemot vērā, ka visi kreditoru iesniegumi tika izskatīti formāli, pēc būtības pāradresējot sūdzības pašam maksātnespējas administratoram, kura atbildes arī kalpoja par pamatu Maksātnespējas kontroles dienesta formālajām atbildēm. Šajā gadījumā diemžēl ir jāsecina, ka Maksātnespējas kontroles dienests darbojas tikai un vienīgi maksātnespējas administratora interesēs.

Diemžēl šī maksātnespējas procesa ievaros arī nodrošinātie kreditori, tai skaitā Valsts ieņēmuma dienests, rīkojās negodprātīgi un, neskatoties uz pārējo kreditoru atkārtotiem lūgumiem un Latvijas Republikas likumā noteikto 5% robežu, atbalstīja maksātnespējas administratora papildu izdevumus ārējo "palīgu" (juridiskie pakalpojumi, investoru meklēšanas pakalpojumi u.c.) piesaistei 503 303,12 eiro apmērā.

Būdami kreditori, mēs lūdzam Valsts ieņēmumu dienestu un Maksātnespējas kontroles dienestu neatbalstīt šādas izmaksas. Maksātnespējas administratora rīcībā bija kompetentās valsts iestādes un to kapacitāte, tāpēc maksātnespējas administratoram nebija nekāda pamatojuma piesaistīt papildu ārpakalpojumus pusmiljona eiro vērtībā. Šis izskatās pēc apzinātas finanšu līdzekļu "izņemšanas" par labu maksātnespējas administratoram. Tomēr, neskatoties uz atkārtotiem iesniegumiem, mūsu aicinājumi nepieļaut šādu nepamatotu finanšu līdzekļu izlietojumu nebija sadzirdēti.

Esam spiesti konstatēt, ka maksātnespējas process Latvijā ir neefektīvs un nestrādā ne valsts, ne kreditoru interesēs.

Novērtē šo rakstu:

130
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi