Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ezis

27.05.2022. 09:16

Raksta autoram ir ļoti aptuvens priekšstats par saimniekošanu, ieirkšanos, tēriņiem un taupīgumu. Ja ātri vārāmās pārslas ir par dārgu, mierīgi var nopirkt 3kg paku parasto auzu pŗaslu (nedomāju, ka gribās tās ēst pilnīgi katru dienu) un pavārīt par 5 min ilgāk, pievienojot pašu vārītu ievārījumu. Ievārījumam manā bērnībā mana mamma, kura mūs audzināja viena, visu ziemu katru mēnesi pirka pa vienam liekam kilogramam cukura, lai vasarā nebūtu vienlaikus jāpērk daudz. Izejvielas ievārījumum var nopirkt par ļoti budžetīgu cenu vai salasīt mežā, nevajag tikai slinkot. Visos laikos, ja gribi visu tikai pirkt, bet nevari pacelt organismu un padomāt, naudas ēšanai aizies vairāk, nekā saprašanas. Es nesaku, ka nevajag atbalstīt grūtībās nonākušus cilvēkus, bet par savu iztikšanu katrs ir atbildīgs vispirms pats, un tikai pēc tam apkārtējie, kuru nodokļus iesaka izdalīt tiem, kuriem garšō sadārdzinājusies ātri vārāmā putra. P.S. dārzeņus, garšaugus, mājputnus, gaļas lopiņus audzējam paši, smagi strādājot mājās pēc pamata darba katru dienu. Un pamatā iztiekam bez kino apmeklējumiem, jo nav laika un spēka. Kovids pielika punktu arī teātra apmeklējumiem, diemžēl.

Atbildēt

Krievu morda, kas prot latviski

25.05.2022. 12:28

Sveiki inteliģenti! Mums pie dirs as, kad ir slikts laiks un parasts strādnieks smēķē uz balkona. Tas ir Absurdums, ka tautu drāt ē par Krievijas kontrabandas “spirķik, vodka, sigereti” atbalstu Centrāltirgū, tas nesasaucas ar “Rinkeviča papirosu sūkāšanas mākslu”. Ārlietu ministrija izdevusi rīkojumu iekšējai palietošanai. Ar to ieteikts nevi jo bo vats a un nediskriminēt lezbietes un pida ra sus. Nāksies smēķēt uz balkona, kur nav aizliegts buržujiem mīst uz galvas un jeba tsa . Šī ir ziņa, ko beidzot esat pelnījuši un ņevijjo biiva iķes! Ņeh uja i sebe!

Atbildēt

Labrīt no Rītiņ visiem!

25.05.2022. 12:27

Radio 2 mirušo dziesmu izpildītāju dziesmu topa.

Laika vērotāju idiotu birojs.

Atbildēt

Pirāru partija

25.05.2022. 11:11

Vemjotība veiksmes stāsts jāmaina, tās līderis knariņš OIK ieviesējs un durstītājs jāsoda.
Visi kā auni ies balsot par tiem pašiem vēžiem citos maisiņos?
Kur malika iepirktās vakcīnas uz 200. miļjoniem?
Tā kā vakcīna AstraZeneka ir taisīta uz mērkaķu baku bāzes ļoti iespējams jau rudenī sadurtiem cilvēkiem blaknes. Kas par to atbildēs?
Pēdējie saslimošie VISI ir sadurtie!
ES sabrukšana sāksies pēc Krievijas - Ukrainas kara beigām.
Visiem skaidrs ka ar Kleptokrātiem Vāciešiem, Fraņčiem un Itāļiem mums nav pa ceļam.
Pēc gadiem pieciem šīs valstis būs pašas depresīvākās Eiropā. Daba palīdzēs.
Bet pagaidām, drīzumā, daba sāks pāraudzināt vecās iekārtas adeptus.
Donavas baiseinā plūdi, pārraus dambi.
Vācijā, Šolca, merķeles ielikteņa laikā, lieli plūdi. Daudz lielāki nekā bija pie merķeles.
Šolcu vasarā tauta nonesīs!
P.S. Gaidam melno piekdienu ! Vasarā fondu biržu krahs. Kriptovalūtas krahs. Laiks pārformatizēt svensonu stukaču bankas! Neturiet visu naudu uz kartēm!
Vecās pasaules diktatoru likvidācijas. Tarakāns lukašestku, puķins, erdogans, vinipūhs Si, tie ir spilgtākie totalitārisma pārstāvji, kuru nākošā gadā vairs nebūs.

Atbildēt

Piepe

25.05.2022. 09:36

Tā saucamie politiķi nav izdarījuši to, ko varēja un vajadzēja izdarīt. Savukārt liela publikas daļa ar sajūsmu atbalstīs esošo šķībo varas sistēmu, dodoties uz vēlēšanām. Un tā turpināsim muļļāties.

Atbildēt

autoram

25.05.2022. 09:34

Zariņ,cenas aug visā Eiropā. Pateicoties gadiem ilgi jūsu atbalstitajam draugam- fašistiskai Krievijai.
Vai pašam nav apriebusies mūžigā valdības gānīšana. ...

Atbildēt

Jomajo

25.05.2022. 09:19

Cenas aug visur, ne tikai Latvijā. Dīvaini ir vainot mūsu politikāņus. Viņi ir vainīgi ka ienākumi mazi, ne pie tā ka cenas ceļas. Un vientuļām māmiņām ieteiktu negulēt ar visādiem bomāriem, tad nebūs vientuļās.

Atbildēt

par žurkām

25.05.2022. 09:04

Knariņš ir žurkai līdzīgs radījums

Atbildēt

25.05.2022. 09:02

Labrītiņ no Rītiņ visiem! Arī vecs 9. maija jubilejas ziņojums. Ja negribat atzīt patiesību un dzirdat vārdu hu js, piz da vai mauka, uzreiz ujobivai ķe, vai aizpisisties! Tauta zajeb anov ski nopriecājoties par Levita ziņām no Ukrainas! Bet nepriecājas par valdības lēmumiem, kā vēsta LĒTAS un SKĀDES aptaujas. Neskatoties uz to, ka klīniskie jēkabielas Ziemas pils deputāti ahuje ļi, aiz loga Jē- kapu ielā rindā uz diviem zārkiem huntai protestos pret zemām algām mediķiem ieraugāt ohujen nuju pūli. Bet, ja no rīta spogulī ieraugāt ķīnieti, pisiet ies prom uz fabriku, bet, ja pidar asu , tad uz Ārlietu ministriju vai Iekšlietu. Ziņas par citiem sūdiem un pišan os būs vēl un naha ļavu. Belamorkanal TV.

Atbildēt

vispirms TIESĀ

25.05.2022. 08:42

»

Jukums

Jums pievienojos par PVN: Tikai manas domas, ka nav jēgas mazināt nodokļus, bet lielāka jēga ir maznodrošinātiem maksāt lielākus valsts un pašvaldību sociālos pabalstus...Tas būtu labāk mērķēts


caurskatīt kāpēc un vai vispār ir, maznodrošināts!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TUR KOPā AR SARKANIEM SOCIĀLAJIEM IR VESELS šarikovu KRIMINĀLMIDZENIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pasaktiet, kas vairāk slimo, kas invalīdi, kas 'maznodrošināti', kas bērnu pamesti...čangaļi un krievi.........defektīvi dzimst vai kā??????????????

Atbildēt

atkal stulbā komunista raksts

25.05.2022. 08:37

mums un valdībai pofig parazītu bērni, mums katrsm savi, ja valdībai jābaro kāda bērni, tad tadus bērnus uz bērnu namu, nevis uz bērna pabalstu vēl barojas māte alkalška un tēvs vai svešs vecis ma.ucinieks idiots........................................

Atbildēt

Jukums

25.05.2022. 07:51

»

fakts

Klasisks demagoģijas un nekompetences piemērs Ivara Zariņa izpildījumā, lai attaisnotu jebkuru savu nejēdzību. Proti, tik tiešām, ja PVN samazinātu visām precēm un pakalpojumiem, tad vairāk iegūtu turīgie, jo viņi tērē vairāk. Taču, samazinot PVN pirmās nepieciešamības precēm, vislielāko atslogu justu...


Jums pievienojos par PVN: Tikai manas domas, ka nav jēgas mazināt nodokļus, bet lielāka jēga ir maznodrošinātiem maksāt lielākus valsts un pašvaldību sociālos pabalstus...Tas būtu labāk mērķēts..

Atbildēt

redz biedrs !

25.05.2022. 07:49

»

vēlēšanas tuvojas

Atceramies šos negausīgos lopus un viņu huntu


kā te jau pareizi rakstīja: Tu esi pats viens no tiem kas te sakarīgu rakstu vietā nodarbojas ar vēlēšanu aģitāciju...Redz: Netā dirst-nav malku cirst...

Atbildēt

vēlēšanas tuvojas

24.05.2022. 20:41

»

tiek darīts viss, lai

Levit/Kariņ kliķes maki pildītos! Kur šiem lopiem līdz māmiņām un bērniņiem


Atceramies šos negausīgos lopus un viņu huntu!

Atbildēt

Sapnī redzēt speķi

24.05.2022. 19:55

Elite zin boskaņojumu, visdrīzāk 1.oktobrī pie urnām tiks tikai tie, kam būs mērkaķslimības sertifikāts, tā kā mērkaķu sakostie ir lojāli elitei, tad nekas nemainīsies on visticamāk paliks tikai sliktāk un sliktāk, kaut liekas, vairs nav kur, itkā jau bedres dibens, bet dzīs gruntī iekšā.

Atbildēt

fakts

24.05.2022. 19:27

Klasisks demagoģijas un nekompetences piemērs Ivara Zariņa izpildījumā, lai attaisnotu jebkuru savu nejēdzību. Proti, tik tiešām, ja PVN samazinātu visām precēm un pakalpojumiem, tad vairāk iegūtu turīgie, jo viņi tērē vairāk. Taču, samazinot PVN pirmās nepieciešamības precēm, vislielāko atslogu justu tieši mazāk nodrošinātie, jo tās veido lielāko daļu izdevumu šajā grupā.

Lielāku atslogu justu maznodrošinātie, bet absolūtos skaitļos vairāk tik un tā iegūtu turīgie, jo 15% no 200 eiro ir mazāk nekā 15% 1000 eiro!

Atbildēt

Alexa

24.05.2022. 19:21

Pa šiem 3 gadiem mēs reāli redzam, kā tiek visa Latvijas valsts kase izlaupīta pēc pilnas programmas, bet mēs te neko un nekā nevaram izdarīt, ka tas ir iespējams!!!!!

Atbildēt

Ivaram Lapiņam

24.05.2022. 19:04

»

Ivars Lapiņš

Pārtikai ir jūtams pieaugums, bet nu nevajag pārspīlēt ar 2-3 reizēm. Ir jāskatās, kāda tieši ražotāja pārtikas produktus pirkt. Piemēram...


Cāļus skaita rudenī.Tas ir tikai sākums.Beigās būs ar zirnekļu tīklu aizaudzis dibens.

Atbildēt

jaajaa

24.05.2022. 18:52

...un ko par to domā frizieri no autora iepriekšējā rakstiņa ?...:)

Atbildēt

Ivars Lapiņš

24.05.2022. 18:36

Pārtikai ir jūtams pieaugums, bet nu nevajag pārspīlēt ar 2-3 reizēm. Ir jāskatās, kāda tieši ražotāja pārtikas produktus pirkt. Piemēram,

500 grami ātri vārāmās rīsu pārslas Valdo - 1.69 EUR - https://www.barbora.lv/produkti/atri-varamas-risu-parslas-valdo-500-g (pagājušājā gadā ar 50 centu akcijas atlaidi bija 1.16 EUR)

Ir arī 500 grami par 3.81 EUR - https://www.barbora.lv/produkti/risu-parslas-herkuless-500-g

Rauga pankūku miltu maisījums (starp citu arī Herkuless) tagad tiešām maksā 2,73 EUR - https://www.barbora.lv/produkti/milt-mais-herkuless-rauga-pankukas-408-g , bet māmiņa, kurai ir maz naudas pati uztaisīs rauga pankūku mīklu, kas izmaksās daudz lētāk, nevis nopirks jau gatavu maisījumu, kur par ērtību ir liels uzcenojums.

Atbildēt

Gena

24.05.2022. 16:56

Tad jau pats Zariņš sen jau būtu bijis jānomaina...

Atbildēt

jibiorio

24.05.2022. 16:29

Nu,Zariņ... Visu lailu maldījos, ka esi gudrāks. Kāpēc jaizceļ vientuļās mātes, kas ar vientuļajiem tēviem?

Atbildēt

svētās garais

24.05.2022. 16:19

»

Un

no kurienes viņai bērniņš, ja viņa ir vientuļniece? No Svētā gara, vai


no svētā spermatozoīda

Atbildēt

tiek darīts viss, lai

24.05.2022. 16:16

Levit/Kariņ kliķes maki pildītos! Kur šiem lopiem līdz māmiņām un bērniņiem!

Atbildēt

ha-ha

24.05.2022. 15:43

Cilvēks ir mazturīgs, ar fiksētiem ienākumiem,bez iespējām piepelnīties invaliditates,vecuma un hronisko slimību dēļ,arī vientuļš.Atbalstā nekādā.Ar šādu cenu pieaugumu un pirkstspējas zudumu cilvēks automatiski no mazturīgā ir kļuvis par nabadzīgu,bet valstī nabadzības un mazturībaš kritēriji nemainās un arī atbalsti izpaužās galvenokārt valsts ieredņiem ar algu pieaugumiem pat nabadzības kritēriju apmēros.Secinājumi-urravošanas pastiprināšanās par skaisto,labklajīgo dzīvi ES,kas cilvēkiem,kurus valsts politika dzen nāvejošā trūkumā,izklausās pēc kanibālu dzīru līksmēm par ēdamā kalna augšanu.Diemžēl,šādi kanibāli atklājās arī komentāros.

Atbildēt

Un

24.05.2022. 15:13

»

bet nopietni -

kā var māmiņa būt vientuļa, ja viņai ir bērniņš


no kurienes viņai bērniņš, ja viņa ir vientuļniece? No Svētā gara, vai?

Atbildēt

domāju

24.05.2022. 15:09

Līdz oktobrim vēl nenosprāgt badā vajag. Citādi nebūs, kas ies balsot par tām, daudzajām vienotībām,ar pederastijas piesmirdienu, jeb bez, ar vecajām ģimeniskajām vērtībām. Bet, tikai pie siles, muldēs visu ko tauta grib, lai saglabātos pie deputāta siles! Drīzāk jābalso par krievu partiju, lai būtu pārmaiņas uz sociālo atbildību bez politiskās vienotību bez atbildības!

Atbildēt

bet nopietni -

24.05.2022. 14:57

kā var māmiņa būt vientuļa, ja viņai ir bērniņš?

Atbildēt

Cionisma iedeoloģija ir Latvijas cinanšu korporācijas valsts ideoloģija

24.05.2022. 14:03

No Izraēlas Zālamana projekta žīdu nacistu, cionistu, - kabalistu rokasgrāmatas 6. Saeimai, kuras Saeimas prezidija pr-ja bija I. Kreituse, politoloģijas profesore, bijusī čekiste, kura apkalpo 4. maija komunistu un ebreju cionistu valsts finanšu korporāciju, bet izliekas par “ļoti norūpējušos mammu”, “Gudro stratēģija un taktika”.


“Tautai akli jāuzticas drukātam vārdam un ar viņu saistītām maldu mācībām. Gandrīz visa prese atrodas mūsu varā un tā nodrošinās enerģisku atbalstu. Tautai jātic, ka varturi valstij kaitē ar augstāku mērķi un nolūku, ka tie aizstāv strādnieku šķiru un pasaules saimnieciskos principus”.


“Ja Eiropas valstis sacelsies pret savu iznīcināšanu, tad “gudro” vārdā atbildēs amerikāņu, ķīniešu vai japāņu “lielgabali”. Briesmu gadījumā “gudrie” draudēs uzspridzināt veselas galvaspilsētas ar visām iestādēm.”


“Es zinu noslēpumu, kā caurmēra latvietim likt noticēt visam, ko es vēlos. Parādiet kaut ko televīzijā, un tas kļūst par realitāti. Ja pasaule ārpus televīzijas ir pretrunā ar TV tēliem, cilvēki sāk mēģināt šo pasauli pārveidot tā, lai tā tiem līdzinātos.”

“Cik pareizs taču mūsu Veco Gudro teiciens, ka liels mērķis tikai tad var tikt sasniegts, ja līdzekļu ziņā cilvēks nav izvēlīgs un neskaita upurus, kas jānes.”

“Pretestībai neveiksies. Pirmkārt, no mums baidīsies. Otrkārt, mēs ar intrigām (ar tiesām, līgumiem, likumiem, kredītu noteikumiem utt.) visu sajauksim. Treškārt, tautas radošie spēki nespēs apvienoties ar tautas aklajiem spēkiem, jo starp tiem būs uzcelts mūris savstarpēja te-ro-ra formā.”

“Upurus no lētticīgo lopiskās sēklas mēs nekad neesam skaitījuši, bija mums jāupurē arī daudzi no savējiem, bet katrs upuris no mūsu puses ir tūkstoš lētticīgo vērts.” “


“Spēkam (augstiem amatiem) jāizkaro uzvara tiesiskos jautājumos, lai vestu uz liekulību (pie kukuļošanas, krāpšanas, nodevības). Tauta jāpieradina pie nelikumības.
Mēs sev nodrošināsim milzīgas monopoltiesības kā varenu bagātības avotu, kā arī izdevīgus amatus, no kā (kā valsts maksas un banku kredīti) būs atkarīgas citas- pat lielas bagātības.”


“No sākuma atbildīgas vietas valstī uzticēsim tādām personām, kuru pagātne un raksturs par viņām galvo. Mūsu palīgspēkos ir žurnālisti, juristi, pārvaldes ierēdņi, valstsvīri un personas, kas mūsu speciālajās skolās būs baudījuši speciālu izglītību un kuriem tiks atklāti visi sabiedriskās dzīves noslēpumi”.


“Jāceļ rūgšanu, ķildas un ienaids tautā. Svarīgi ir tautu skaldīt ar kaislībām un svešām domām, un ar iznīcinošu kritiku atradināt no patstāvīgas domāšanas. Liksim izteikt pretrunīgus uzskatus, kamēr no sarežģījumiem tauta neatrod vairs izeju. Tauta jāgrūž no vienas vilšanās otrā. Apdāvinātos radošos tautas garus ir jāvada uz tukšu runu cīņām (Saeimā, TV diskusijās), kur mēs rīkosim izrādes ar lielu daiļrunību, līdz ļaudis no skaistām runām būs noguruši.”


“Naudai ir spēks, kurš ir tikai “gudro” rīcībā. Mēs sev nodrošināsim milzīgas monopoltiesības kā varenu bagātības avotu, kā arī izdevīgus amatus, no kā (valsts maksas un kredīti) būs atkarīgas citas - pat lielas bagātības.
Nekustamo īpašumu īpašnieki ir mums kaitīgi, viņiem nolaupīsim zemes īpašumus, paaugstinot nodokļus.”


“Viens apdāvināts radošs tautas gars gan spētu mums kaitēt vairāk nekā miljons ļaužu, kas ir savstarpēji sašķelti. Tādi tautas gara spēki ir jātraucē jau pašā sākumā. Viņu domas ir jānoved līdz galējībai, lai labāk varētu sēt nesaskaņas”.


“Tautas prāts jāapmiglo ar alkoholu un izvirtību. Iznīcināsim Dievturību un to aizstāsim ar daudzskaitlīgiem aprēķiniem un miesas vajadzībām. Ir jāsaprot, ka bez Dieva cilvēks ir tikai dzīvnieks, kas pakļaujas stiprākam un ka novājināta tauta viegli padodas savai iznīcībai.”

“Iznīcināsim ģimenes un audzināšanas nozīmi, jo tikai tā mēs spēsim kavēt apdāvinātu personu rašanos. Līdzīgi likvidēsim lauku skolas, jo neviens nespēj īsti pārbaudīt, kas tur tiek mācīts. Mēs jaunatni samaitāsim ar maldu mācībām un melkulību.”

“Tur, kur valda korupcija un izlaidība, tēvijas mīlestība un Dievticība tiek noslāpēta ar kosmopolītisko pārliecību.”


“Tiem, kas tapuši bagāti, jāuzliek strādniekiem nežēlīgs kalpības jūgs. Darba algas paaugstināsim, bet tajā pašā laikā arī cenas uz visiem pirmās nepieciešamības priekšmetiem un pakalpojumiem augs - kā attaisnojumu mēs izmantosim zemkopības un lopkopības it kā bēdīgo stāvokli”.

“Mūsu vara balstās uz ilgstoši nepietiekamu uzturu un cilvēku vājībām. Bads sagādā naudai visdrošāko spēku! “

Atbildēt

Jūsu Vienotība

24.05.2022. 13:59

Mīļā tauta! Mēs jūs drātējām un drātēsim vēl ilgi!

Atbildēt

Žulis

24.05.2022. 13:49

Pirms vēlēšanām visi var domāt no rīta līdz vakaram, tāpat neko neizdomās, jo nav jau izvēles. Pareizāk sakot, ir tikai divas izvēles - iet un piedalīties šajā balagānā, vai neiet un nepiedalīties. Ja esi aizgājis, tad pilnīgi vienalga kuras partijas listi tajā urnā iemetīsi. Visi tie partiju čomi ir "pār vienu kārti metami".

Atbildēt

Timpa

24.05.2022. 13:20

Ja ivari zariņi mazāk irstu un vairāk maksātu alimentus tad vientuļajām māmiņām būtu pat desa uz maizes.

Atbildēt

Kriksis

24.05.2022. 13:12

Kādas vientuļās māmiņas un mazturīgie iedzīvotāji? Galvenais uzdevums valstī pašlaik ir atbrīvoties no Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā.

Atbildēt

kuram vēl nav skaidrs, ka

24.05.2022. 13:04

Levit/knariņ hunta veuc īstu genocīdu pret savu tautu!

Atbildēt

Zilace

24.05.2022. 12:54

And? Ko autors grib pateikt? ka ziedos savu deputāta 1 algu kādai vientuļai māmiņai? Jo, bez citu kritizēšanas, neko konstruktīvu neizlasīju. Tas tāpat kā ar Ždanokas" plosīšanos" ar visādiem protestiem... vai viņai vēl nepietiek ar tiem, kuriem jau būs jāatbild tiesā? Pašu jau viņu sargā deputāta imunitāte.... nepatīk šitie haosa destruktīvie elementi, kuri mēģina pacelt savus reitingus uz citu nelaimes rēķina.

Atbildēt

Odesā krīt bumbas

24.05.2022. 11:48

Tāpēc doties vēlēt ir neestētiski. Jūsu Vienotība.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Ministra Pleša paziņojumi par pieminekļu demontāžu ir priekšvēlēšanu izrādīšanās

FotoDaugavpils mērs Andrejs Elksniņš vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam uzsver, ka likuma prasības par pašvaldības teritorijā esošo pieminekļu, kas iekļauti Ministru kabineta izstrādātajā sarakstā, demontēšana ir jāveic līdz 15.novembrim.
Lasīt visu...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...