Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ekspolitiķis Vladimirs Makarovs, kurš jūlija beigās atstāja Rīgas brīvostas pārvaldes Stratēģiskās plānošanas un projektu vadības departamenta direktora amatu, no ienesīgā darba Rīgas brīvostā aizgājis pēc paša vēlēšanās, pamatojoties uz Darba likuma pantu, kas atlūgumu pamato ar darbinieka uzskatu nesakritību ar darba devēju, liecina Pietiek rīcībā nonākušais ierobežotas pieejamības dokuments, kas sniegts premjeram un vairākiem ar ostu darbību saistītiem ministriem. Turklāt patiesais iemesls, kāpēc Makarovs darbu ostā pametis, visticamākais, saistīts ar vērienīgo Krievu salas projektu, kura īstenošanas gaitā atklājušās nepilnības, kas gan apdraud šī projekta realizēšanu, gan met ēnu uz Rīgas brīvostas pārvaldi un tās pārvaldnieku Leonīdu Loginovu.

No Pietiek rīcībā nonākušā dokumenta izriet, ka Makarovs no Rīgas brīvostas Stratēģiskās plānošanas un projektu vadības departamenta direktora atkāpies pēc paša vēlēšanās, savu 2012.gada 6.jūlijā iesniegto atlūgumu pamatojot ar Darba likuma 100.panta 5.daļu. Tas ir - „pamatojoties un tikumības un taisnprātības apsvērumiem, kas darbiniekam neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības”.

Faktiski, kā izriet no dokumenta, Makarova atlūgums, visticamākais, saistīts ar Krievu salas projekta īstenošanu, kurā esot atklājušas Rīgas brīvostas un tās pārvaldnieka Loginova vadībā pieļautas varbūtējas nelikumības, kas apdraud Krievu salas projekta īstenošanu.

Krievu salas projektam, kas paredz Rīgas brīvostas kravu termināļu pārcelšanu uz līdz šim neizmantotu teritoriju Krievu salas ziemeļu daļā, atvēlēts 195,38 miljonu eiro liels Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums, kas varētu tikt zaudēts, ja projekta sagatavošanas gaitā atklātos, ka Loginova vadītā Rīgas brīvosta pieļāvusi nelikumības un darbojusies atsevišķu komercsabiedrību interesēs.

Makarovs savulaik kā partijas TB/LNNK pārstāvis pildīja gan labklājības, gan ekonomikas, gan vides un reģionālās attīstības ministra amatus. 2005.gada rudenī Makarovs iestājās Tautas partijā un neilgi pēc tam arī ieguva amatu Rīgas brīvostā.

Jūlija beigās sarunā ar Pietiek Makarovs apstiprināja, ka 30.jūlijā izbeigs darba attiecības ar Rīgas brīvostu un atstās projektu vadības departamenta direktora amatu. Taču iemeslus, kāpēc atstājis amatu Rīgas brīvostā un ko darīs turpmāk, Makarovs neatklāja, vien nosakot: „Esmu gatavs arī turpmāk strādāt, bet pēc tik ilgiem gadiem brīvostā gribas kaut ko pamainīt.”

Krievu salas projekta galvenais mērķis ir novērst Rīgas brīvostas darbības izraisīto vides degradāciju, jo lielākā daļa ostas darbības notiek Andrejostā un Eksporta ostā, kas atrodas Rīgas vēsturiskā centra tiešā tuvumā Daugavas ziemeļu krastā. Krievu salas projekta ietvaros daļu Rīgas centram pietuvināto termināļu plānots pārcelt uz līdz šim neizmantotu teritoriju Krievu salas ziemeļu daļā. Iecerēts, ka osta darbību Krievu salā sāks 2014.gadā.

Ar Iepirkumu uzraudzības biroja lēmumu par Krievu salas būvniecības konkursa uzvarētāju atzīta vietējo būvnieku apvienību BMGS-S, kurā galveno vijoli spēlē Skonto būves līdzīpašnieks, ar politisko ietekmi cieši saistītais miljonārs Guntis Rāvis. Kopumā gan batālijas ap un par Krievu salas projekta īstenošana tiek saistītas ar Ventspils un Rīgas brīvostu un Krievijas „uzņēmēju” cīņu par ietekmi Austrumu –Rietumu tranzīta koridora ķēdē. Tāpat Krievu salas projekta īstenošanas aizkulises tiek saistītas ar tā ekspremjera Andra Šķēles, eksministra Aināra Šlesera un Ventspils mēra Aivara Lemberga interesēm.

Tikmēr noprotams, ka, lai ievērotu atsevišķu ietekmīgu politiķu jau iepriekš sarunātu neformālu vienošanos, pašlaik tiek „spiests” uz apvienības Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) biedra, par zaļzemnieku „pelēko kardinālu” dēvētā Viestura Silenieka iecelšanu ceturtdien, 16.augustā ar Rīgas brīvostas valdes lēmumu no jauna izveidotajā ostas vides departamenta direktora amatā. Formāli un oficiāli lēmums par Silenieka iecelšanu jaunizveidotā brīvostas vides departamenta direktora amatā jāpieņem Loginovam.

Noprotams, ka galvenie Silenieka jaunā amata „kārtotāji” bijuši Rīgas vicemērs Andris Ameriks un par ZZS „krusttēvu” dēvētais Lembergs. Abu „darījumam”, iespējams, pievienojušies atsevišķi partijas Vienotība līderi, kas to darījuši, lai nodrošinātu Finanšu ministrijas pārstāvja Rīgas brīvostas valdē, ar Vienotību cieši saistītā Ērika Škapara (V) iecelšanu par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieku.

Tiesa, nojaušams, ka, lai arī „spiediens” par Silenieka iecelšanu jaunizveidotā ostas vides departamenta direktora amatā esot liels, viņš šo amatu tomēr varētu neiegūt.

Pietiek jau jūlija beigās rakstīja, ka augustā Rīgas brīvotas valde lems par jauna - brīvostas vides departamenta izveidošanu, kurā direktora amatu pēc neformālas vienošanās varētu ieņemt Silenieks. Viņa iekārtošana Rīgas brīvostā tika saistīta ar pašvaldību vēlēšanām, un viņa pārstāvētās Zaļās partijas vēlmi tajās startēt, izmantojot sabiedrībā aktualizēto tēmu par Rīgas brīvostā strādājošo uzņēmumu radītajām vides, tai skaitā „smaku” problēmām.

Silenieks sarunā ar Pietiek toreiz atzina, ka jautājumu par jauna - brīvostas vides departamenta izveidi esot aktualizējis jau laikā, kad bija ostas valdes loceklis. Par nepieciešamību aktualizēt vides jautājumus viņš esot runājis gan ar Loginovu, gan Rīgas vicemēru Ameriku. Jūlija beigās Silenieks nesniedza konkrētu atbildi uz jautājumu, vai var apstiprināt, ka augustā kļūs par Rīgas brīvostas jaunveidojamā vides departamenta direktoru, sakot: „To nu gan nevar zināt.” Vienlaikus viņš uzsvēra - ja tāds departaments tiktu veidots, tā būtu apsveicama ideja.

Silenieks, kā Pietiek jau rakstījis, ir pretrunīgi vērtēta persona. Viņš saistīts ar ciešu Lemberga ietekmi. Pērn vasarā Silenieka vārds izskanēja saistībā ar tā saukto „oligarhu lietu.”

Līdz šā gada februārim Silenieks bija Rīgas brīvostas valdes loceklis. Rīgas brīvostā Silenieks darbojās kā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvis, viņu šajā amatā iecēla laikā, kad VARAM vadīja ZZS līdzpriekšsēdētājs, Zaļās partijas līderis Raimonds Vējonis. No dāsni atalgotā amata Rīgas brīvostā Silenieks tika atbrīvots ar valdības lēmumu. Būtiskākais iemesls Silenieka atbrīvošanai bija medijos nonākusi informācija, ka viņš atbalstījis darījumu par ostai piederošas zemes iznomāšanas ārzonas kompānijai, aiz kuras, iespējams, slēpās pats Loginovs.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

21

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

FotoInteresanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA? Vai JKP Eglītis ar Feldmanu? Varbūt visi kopā?
Lasīt visu...

21

Leksiskās debilitātes praktiķi

FotoLatvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa. Tā izveido speciālu žūriju. Tai uztic akceptēt aizvadītā gada leksiski neveiksmīgākos risinājumus.
Lasīt visu...

21

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

FotoŠī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29 aprīļa paziņojumu medijiem ar virsrakstu “FKTK no amata atstādina Atbilstības kontroles departamenta direktori  un izsaka nožēlu par goda un cieņas aizskārumu, kā arī iespējamo reputācijas kaitējumu, ko rīkojums ir radījis Maijai Treijai”.
Lasīt visu...

21

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

FotoParādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no cilvēkiem, kas pabeiguši privātpersonas maksātnespējas procesu, piedzīt atlīdzību par piedziņas darbu. Neskaidru iemeslu dēļ daži tiesneši jaunatrasto paņēmienu atbalsta, atzīstot, ka tiesu izpildītāju darbs ir tikpat neaizskarams kā uzturlīdzekļi un sodi, radot bezprecedenta tendenci, kas pārkāpj iedzīvotāju tiesības.
Lasīt visu...

15

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

FotoPirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā sistēma sevi ir izsmēlusi, tā ir bankrotējusi. Taču, lai piedalītos politiskajā procesā šobrīd, man būs nepieciešama partija. Tādēļ paziņoju, ka plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju.
Lasīt visu...

6

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

FotoDivu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas ziņojums par ambulatorās veselības aprūpes efektivitāti, nav izdevies ieviest nevienu no ieteikumiem, lai ģimenes ārstu loma veselības aprūpē daudz vairāk atbilstu pacienta interesēm un uzlabotos šo ārstu pieejamība.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...