Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Mafija

Leonards Inkins
18.02.2021.
Komentāri (29)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atskrien raiba žagatiņa, / Div' pelēki vanadziņi. / Vai, māmiņ, nepazini / Viltiniekus staigājam: / Viltus pieši kājiņā, / Viltus zaļi zobentiņi.

Astoņdesmito gadu nogalē, kad veidoju «Temīdu» un kad organizēju pirmos manā dzīvē apzinātos pasākumus pret padomju iekārtu, man daudz palīdzēja tie, kurus vēlāk dēvēja par mafiju. Bez viņu palīdzības tajos apstākļos nebūtu ne tikai sasniedzis iecerēto, bet nespētu darīt neko šai virzienā un jomā. Neiztirzāšu un nepārstāstīšu tā laika notikumus, par to gana detalizēti ir manā grāmatā «Neizmantoto iespēju laiks».

Vairums no mums radušās iespējas neizmantoja, bet bija tādi, kuri pamanījās izmantot un gūt labumu. Abi, kuri to veiksmīgi izmantoja, bija noziedznieki.

Vieni bija tie, kuri bija radījuši un uzturējuši noziedzīgu sistēmu. Savukārt otrie bija šīs sistēmas augļi.

Pirmā bija komunistiskā partija, kura astoņdesmito vidū sāka ļaunuma impērijas pārbūvi, piešķirot tai dažādos reģionos dažādus kodētus nosaukumus. Latvijā to nodēvēja par atmodu. Viņi veiksmīgi izmantoja radušās iespējas, jo paši tās radīja, paši virzīja, koordinēja un paši uzraudzīja.

Ar otriem bija citādāk.

Kad minētie notikumi notika, es atrados vienā no pastiprinātā režīma padomju ieslodzījuma vietām. Kontingents bija nopietns, un es ar man piespriestajiem sešiem brīvības atņemšanas gadiem biju tāds izņēmums, ka sākumā pat uz mani rādīja ar pirkstu – re, tam tikai seši gadi piespriesti. Nez, ko ta šis nodarījis... Publika bija nopietna – liela daļa bija notiesāti par slepkavībām, bija banku laupītāji un citādi ievērību pelnījušie. Alimentu nemaksātāju un logu dauzītāju tur nebija.

Režīms

Padomju gados ieslodzījuma vietas atšķīrās ar režīmiem. Arī par to vairāk ir minētajā grāmatā. Vienkāršojot – iesācējiem bija kopējais režīms, tiem, kuri noziedzās atkārtoti, bija paredzētas stingrā režīma ieslodzījuma vietas. Stingrajā režīmā varēja nokļūt, izsitot divus logus. Par pirmo izcieti sodu kopējā un par atkārtotu loga sišanu jau nokļuvi stingrajā režīmā.

Stingrajā režīmā vairumā gadījumu bija mazāki piespriestie termiņi, kaut nodarījumi līdzīgi. Kāpēc? Tāpēc, ka otro reizi nokļuvušie bija zaudējuši ilūzijas un naivums bija palicis pagātnē. Viņi zināja, ka nedrīkst paļauties uz advokātu, ka tam nedrīkst ticēt un ka atzīties nekad nav par vēlu, un nav jāsteidz to darīt.

Tiem, kuri noziedzās pirmo reizi, bija paredzēta soda izciešana kopējā režīmā, bet tiem, kuru nodarījumu vara uzskatīja par īpaši bīstamu, bija paredzēts pastiprinātais režīms. Latvijas PSR tāda režīma soda izciešana bija tikai vienā brīvības atņemšanas iestādē, un, ja pēc divām trešdaļām izciestā soda likums paredzēja (par labu uzvedību) režīma mīkstinājumu, tad vienīgā vieta, kur un kā režīmu varēja mīkstināt, bija došanās uz Krieviju mežu darbos.

Uzdrīkstēšanās

Man, atrodoties ieslodzījumā, nebija iespējas laukumā sapulcēt ieslodzītos, tos uzrunāt, aģitēt un pārliecināt. Laikam ejot, es jau kļuvu tik nekaunīgs, ka piesēdos pie galda, un ieslodzītie stāvēja rindā, kad reģistrēju pilsoņus un pilsoņu kandidātus. Reģistrēju, izsniedzu Pilsoņu komiteju sagatavotus dokumentus. Tolaik pieteicās pat bijušais Baltijas Kara apgabala pretgaisa aizsardzības priekšnieks. Šodien vairs ģenerāļa uzvārdu neatminos, bet arī viņš bija nokļuvis šai labošanas darbu iestādē. Publika bija raiba, bija pa kādam padomju desantnieku majoram un pat pulkvedim. Vienu no šiem dažreiz satieku Rīgas ielās, bet nekad viņus neredzu 9. maija dzīrēs.

Kad biju kādu akciju vai prasību izplānojis, tad runāju ar ieslodzījuma vietas neformālo vadību. Teicu: es vēlos panākt to un to, lai tas notiktu, man ir nepieciešams, lai rīt uz darbu ieslodzītie neiet. To, ka zonā streiks, jau biju publicējis vietējā LTF laikrakstā. Informāciju un savas pirmās publikācijas laikrakstiem un pat TV nogādāju, izmantojot nelegālus sakarus.

Kad parādījās publikācija, vara kasīja pakaušus, jo nekāda streika taču nav, bet te pēkšņi tas, kā vēl vakar nebija, kļuva par realitāti, jo zonas autoritāte teica savu vārdu un no rīta visi palika gultās...

Kad administrācija uzdeva jautājumus, kāpēc, visi norādīja uz mani. Ejiet pie viņa, jautājiet viņam, viņš paskaidros. Un es skaidroju: redziet, mūs apsargā un sargu torņos bruņoti mūs vēro no Vidusāzijas atvesti šauracaini padomju kareivji. Padomju vara ir paredzējusi, ka, ja notiek jukas, šie apsargi no sargātājiem pārvēršas par slepkavām, jo tad viņu uzdevums ir mūs apšaut. Un viņi to darīs, jo ir šurp vesti tūkstošiem kilometru. Pieprasu, lai šajā dienestā tiktu iesaukti un mūs apsargātu tikai Latvijas iedzīvotāji. Sākās ļembasts, zvanīšanās, konsultēšanās, draudēšana un pat draudu īstenošana.

Partijas zelts

Bet laiki nebija droši, arī zonas administrācija nezināja savu likteni, varbūt tiešām atjaunosies fašistiskais režīms un viņus apspiedīs, nebūs nekādas revolucionārās situācijas, un Krievija nenāks palīgā. Ne katrs kompartijas ierindnieks un funkcionārs bija informēts par čekas dzīlēs tapušā padomju impērijas pārbūves plāna detaļām.

Viņi nezināja, ka vienīgais, ar ko tobrīd nodarbojas čeka, bija partijas zelta izvešana uz kapitālistiskajām valstīm un tā legalizēšana tur. Čekai vairs īsti nebija laika ar tādiem kā es nodarboties. Bija svarīgākas lietas darāmas. Bija komjaunatnes nauda jāiegulda jaunveidotās bankās, bija jāpiešķir iespēja konkrētiem cilvēkiem tirgot volfrāma rūdu, citiem atkal bija jāpalīdz dibināt politiskas partijas.

Kāpēc tik garš ievads, lai izdarītu īsus secinājumus? Tāpēc, ka es viņiem uzdevu jautājumu: kāpēc jūs man palīdzat? Jūs taču tas, par ko cīnos, neinteresē. Atbilde tad mani pārsteidza, bet šodien es saprotu. Tā bija no viņu puses saprātīga rīcība.

Man atbildēja: tāpēc, ka mums ir vajadzīga demokrātija, vārda brīvība, tiesu vara un nevainības prezumpcija. Mums pietiks naudas, prasmju un iespēju to izmantot savā labā. Tad mēs par pastrādātajiem noziegumiem reti sēdēsim cietumā. Mēs izmantosim nevainīguma prezumpciju, maksāsim labiem advokātiem, un tie mūs sargās, finansēsim politiķus, un tie pieņems mums izdevīgus likumus, mēs izmantosim vārda brīvību un caur sabiedrisko domu ietekmēsim tiesu varu. Mums tā būs labāk. (Atminaties kādu parakstu vākšanas kampaņu un to, kurš šo garo sarakstu iesniedza?)

Aikido

Es sapratu. Kad Otrā pasaules kara beigās no vācu okupantiem atbrīvoja mafijas dzimteni, tad izrādījās, ka mafija ir jāieved no ASV, jo Duče to ir izravējis. Dučes laikā, ja kaut ko padzirdēja par mafiju, tad apdzīvotas vietas virzienā devās kolonna ar kravas mašīnām, un mafijas vairs tur nebija.

Vēsture atkārtojas, un runa nav par farsu. Cīņas mākslā to laikam sauc par aikido principu. Izmanto pretinieka enerģiju, darbības un nolūkus savā labā un pavērs to pret viņu pašu.

1939. gadā sākās Latvijas okupācija. Okupācijas vara izveidoja okupācijas pašpārvaldi, to nosaucot par LPSR Augstāko padomi, arī Ministru padome tika dibināta, un pat sava Ārlietu ministrija mums bija, kaut patiesībā nebija nekādu padomju un nekādu ministriju. Ministrijas un padomes atradās Maskavā.

Okupācijas vara iepludināja Latvijā miljonu kolonistu un nometināja uz pastāvīgu dzīvi okupācijas armijas militārpersonas. Tad izsludināja atmodu, sakot: pavilksim svītru, dzīvosim draudzīgi, nav ko pagātnē vainīgos meklēt. Skatīsimies nākotnē, pāri visam ir cilvēciskās vērtības. Un kolonisti un okupanti pārtapa par pastāvīgiem iedzīvotājiem. Ja jau pastāvīgs iedzīvotājs, tad jārēķinās ar viņa vajadzībām, gribēšanām un viedokli. Lai veiksmīgāk apspiesto tautu sašķeltu un tās alkas mazinātu, atjaunoja Civillikumu, atjaunoja īpašumtiesības, bet to, kā piemēros likumus un kā drīkstēs izmantot atgūtos īpašumus, regulēja jaunā vara.

Tad, kad kādi, izmantojot mūsu demokrātiju, vārda brīvību un citu, pieprasa krievu valodai valsts valodas statusu, problēma nav valodā, problēma ir tajā, ka mēs to esam pieļāvuši, ka tie, kuri vēl nesen šurp ieradās kā kolonisti, šodien jau pieprasa...

Taktika

Piekāpties viņu iniciatīvai, izsludināt referendumu un tajā piedalīties nozīmē, ka mēs, katrs, kurš referendumā piedalījās ar savu parakstu, apliecinājām, ka viņiem ir tādas pašas tiesības kā man, ka viņi drīkst to, ko es darīt neuzdrošinos. Tas ir, drīkst virzīt tādu likumu pieņemšanu, kuri iznīcina valsts pastāvēšanas jēgu. Turpmākais jau ir tikai taktikas, stratēģijas, labvēlīgu laika apstākļu, sakritības un apķērības rezultāts.

Viņi pamanās vārda brīvības, sabiedrības konsolidēšanas, demokrātijas, cilvēktiesību vārdā sludināt un uzspiest savas «patiesības». Pat valsts plašsaziņas līdzekļus tie izmanto šiem nolūkiem, un valsts viņiem par to vēl maksā algas un apmaksā viņu sabiedrības konsolidācijas projektus. Viņi piedalās pat speciāli šim nolūkam izveidotā padomē pie valsts vadītājiem.

ASV ilgus gadus aicina pie sevis pasaules apķērīgākos, gudrākos un centīgākos prātus, lai radītu internetu, Silikona ieleju, „Microsoftu” un citu. Bet ļaunuma impērijas tiesību un pienākumu mantiniece piekopj citu taktiku. Runa ir par to, ko rakstīju raksta sākumā. Un viņiem izdodas. Jūs organizējiet, apmaksājiet plašsaziņas līdzekļus, tehniskas iespējas un risinājumus, bet mēs par derīgo izrakteņu naudu nopirksim tajos vietu, ja izdosies, palielināsim savu ietekmi, uzpērkot redakciju vadību, un izmantosim šo resursu savu mērķu sasniegšanai un tādejādi veiksmīgi darbosimies pret jums.

Nezinu, vai visās, bet domāju, ka lielā skaitā viesnīcu ne tikai Eiropā, ieslēdzot TV, var smelties zināšanas «Raša tudei» un līdzīgos kanālos. Tas nav tik nevainīgi, kā var likties, un šādas metodes ir gana efektīvas. Amerikāņi izdomāja un ieviesa internetu, «Jūtūbi», bet ļaunuma impērija arī to pamanās izmantot, lai sludinātu savas melīgās patiesības. Dara to prasmīgi un veiksmīgi.

Ko ar šo gribu teikt? Vai tikai norādīt, aizrādīt un nosodīt? Nē, mūs izmanto, mūs pazemo un apkaro ar mūsu pašu rokām un mūsu piekrišanu un pat līdzdalību.

Autoritātes

Daudzi no raksta sākumā minētajiem noziedzīgās pasaules darboņiem jau ir varmācīgi miruši, bet dažs vēl dzīvs un dzīvo neslikti. Gadās satikt uz ielas, veikalos un citur. Viņi zina, ko daru, ar ko nodarbojos un kādi ir mani uzskati. Nekad, pat ne ar mājienu viņi nav manu izvēli nosodījuši. Nekad!

Kāds no minētajiem man uzsvēra, - mums nav svarīgi, kāda ir valsts iekārta, vai valsts ir nacionāla vai kosmopolītiska. Tas mums netraucē, mums ir svarīgi, lai ir demokrātija, cilvēktiesības, vārda brīvība, tolerance, lai tiek cienītas mazākuma tiesības. Ja tas ir, tad mēs jūtamies kā zivs ūdenī.

Vēl kāds man uzsvēra: man ir vienalga, kas Satversmē rakstīts par to, kādai ir jābūt ģimenei. Es veidošu tādu ģimeni, kādu uzskatu par pareizu, man pieņemamu, nevis tādu, kāda tā ir kādā dokumentā aprakstīta. Man ir tādas «mazākumtiesības».

Tikko Ukrainas prezidents saņēmās un slēdza trīs «vārda brīvības, viedokļu dažādības» iespējas, tas ir, trīs TV kanālus, kuri mērķtiecīgi, profesionāli piesedzoties ar minēto, darbojās pret Ukrainu, jo viss sākas cilvēku galvās. Tam nevajag tankus. Tankus izmanto, ja galvas ir gana ietiepīgas un pretojas, bet, ja ir atsaucīgas...

Cik ilgi un cik efektīvi viņi izmantos pret mums mūsu pašu radītus intrumentus, ir atkarīgs tikai no mums. Cik ļausim, tik izmantos. Šai sacensībā viņi vienmēr uzvarēs, jo tas, kurš negrasās ievērot spēles noteikumus, tas, kurš tos neievēro, vienmēr uzvar, bet, vai mēs viņiem ļausim uzvarēt, jau ir mūsu izvēle un mūsu atbildība. Viņiem palīdz un viņu darbūbu gan veicina, gan stiprina milzīgs, labi finansēts spēks, taču mums palīdz tikai pašu spējas un varēšana. Šai nevienlīdzīgajā cīņā, ja nemainīsim taktiku, mums nav izredžu uzvarēt.

Novērtē šo rakstu:

39
18

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mums ir izvēle

FotoTV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...” To teica vīrietis, iespējams - vīrs un tēvs, iespējams – pedagogs... nezinu... bet jauniešu centra vadītājs. Vēl viena aita iekšā aplokā, un vārtiņi ciet.
Lasīt visu...

6

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

FotoCOVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi.
Lasīt visu...

12

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

FotoKādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju. Bet... pēc trim novadītiem dievkalpojumiem hierarhijā augstāk stāvošie Dieva kalpi steigšus mani no draudzes gana pienākumiem atstādināja.
Lasīt visu...

12

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

FotoŠonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā rajonā. Es labi pazinu Romu Bezzubovu. Viņš bija labs draugs, stiprs, dzīvespriecīgs, ar lielisku humora izjūtu. Milzīgs zaudējums, kas atstās tukšu vietu ģimenē, draugiem un viņa astoņus gadus vecajai meitiņai.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

FotoFutbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu valstī, – Mārtiņš Bunkus (kura slepkavības metode ārkārtīgi atgādina R. Bezzubova slepkavību), Pāvels Rebenoks (lai gan oficiālā versija ir slepkavība laupīšanas laikā), senāk arī Daugavpils vicemērs Grigorijs Ņemcovs u.c.
Lasīt visu...

15

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

FotoŠis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk. Sākot jau no “paldies Gobzemam, ka tika piekauts kurjers”. Jūs jau sevi un savu vājumu izgaismojat, vienlaikus arī manu spēku. Jūs neesat pamanījuši, mani nelabvēļi, ka nekas no Jūsu paustā neķer mani? Tā ir muļķība to nepamanīt. Un, jo tālāk Jūs ejat, jo lielāks apsmiekls par Jums pašiem. Iziesim pa punktiem.
Lasīt visu...

21

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

FotoLatvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija "Imunitāte pret Covid-19". Raidījums radīja plašu rezonansi sabiedrībā, Veselības ministrija un tās pakļautībā esošās iestādes pieprasīja atsaukt raidījumā izskanējušo informāciju, norādot, ka tā "ir ne tikai maldinoša, bet arī zinātniski nepamatota un vienlaikus sabiedrības veselību apdraudoša".
Lasīt visu...

6

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

Foto4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....

Foto

Starp Īzaku Ņūtonu un Klausu Švābu

Pasaules priekšniecības tekstus der palasīt. Vairāk gan tos no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem. Otrā rokā turot Ņūtonu, Maltusu, Veļikovski, Eliadi un...

Foto

Nerunāšu par to, ir vīruss vai nav: svarīgākais ir, kas notiek ap to

Pasaulē notiek interesantas lietas. Šķiet, ka to, kas vēl joprojām svēti tic tam,...

Foto

Kremļa atbalstītā „Krievijas Impērijas kustība”– teroristiska organizācija Kanādā

Kanādas valdība ir nopublicējusi atjaunināto teroristisko organizāciju sarakstu, kurā ir iekļauti 13 grupējumi, to skaitā tāda „Krievijas Impērijas...

Foto

Starpnacionālās attiecības nacionālā valstī

Jebkura nacionālā kultūra ir vērtīga pasaules kultūras daļa, pelnījusi saglabāšanu un tālāku attīstību. Jebkuras nacionālās kultūras pamats ir valoda. Valodas ir visspēcīgākais...

Foto

Suminājums līdzcilvēkiem

Sirsnīgs tencinājums visiem, visiem par daudziem, ļoti daudziem atbalsta sveicieniem vēstulēs, sociālos tīklos, maniem mīļajiem vārdos, domās. Tiešām jauki un uzmundrinoši!...

Foto

Esmu saņēmis jau septiņus uzaicinājumus no meitenēm

Būt publiskai personai ir ļoti smags darbs. Tas ir jo smagāks, ja esi ne tikai publiska persona, bet socioloģiski...

Foto

Es neaicinu atteikties no vakcinēšanas. Es aicinu saglabāt iespēju katram izvēlēties

Sākšu ar brīdinājumu: tēma - sensitīva. Teksts garš, subjektīvs un ar atsaucēm uz sazvērestības teorijām....

Foto

Aleksandrs Kiršteins melo. Partijas vai padomju varas uzdevumā?

Kārlis Seržants publicējis teiku par "nenovērtēto politiķi Māri Grīnblatu" ("Kas Jauns", 23.marts). Uzmanību piesaistīja Aleksandra Kiršteina teiktais: "Atceroties...

Foto

Šoreiz mēs mierā neliksimies, jo beidzot ir radusies iespēja vainot kādu citu

Veselības ministrija, Imunizācijas Valsts padome, Zāļu valsts aģentūra un Slimību profilakses un kontroles centrs...

Foto

Saistībā ar izplatītajiem meliem pieprasu publisku atvainošanos no raidījuma “Nekā Personīga” veidotājiem

Es, mūziķis, mākslinieks un pasākumu vadītājs Kaspars Pudniks, vērsīšos tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu par...

Foto

Mūsu bērnu un mazbērnu nauda atkal izkūp skursteņos

Drusku atļaušos šo nokomentēt no profesionālās puses. Šī ir ļoti vērienīga kampaņa ar ļoti lielu budžetu. To es...

Foto

Uzvarētāji ir VDK un KP, un kolaborantu pūlis

Kad dzirdu uzsaukumu "publiski jānosoda visa veida kolaboranti", mani mazliet tā kā uz smiekliem velk! Nē, nu viss...

Foto

Raudzīties uz Augšāmcelto ar apustuļu acīm

Mk 16:1-7  “Kad sabata diena bija pagājusi, Marija Magdalēna un Marija, Jēkaba māte, un Salome nopirka smaržīgas zāles, lai ietu...

Foto

Iniciatīva „Latvija Eirovīzijā – par sabiedrības līdzdalību Latvijas tēla veidošanā”

Savu viedokli par Samantas Tīnas un Latvijas Televīzijas klaji nepieņemamo un augstprātīgo attieksmi pret Latvijas sabiedrību,...

Foto

Ārlietu ministrs Rinkēvičs un „fake” ziņas

Šī gada 4. martā LETA, ”Press.lv, “bb.lv” kāds censonis Latvijas ārlietu ministram uzdod jautājumu: kāda atšķirība starp diviem opozicionāriem -...

Foto

Jautājums ir par mūsu izvēli

Šorīt manas pārdomas raisīja viens ieraksts Facebook, kurā sieviete ļoti "garšīgi" un izjusti dalījās savās pārdomās par ierobežojumiem, kuri visiem it kā...

Foto

Divi gadījumi

Pēdējās nedēļās Latvijas sabiedrisko domu satricinājušas vismaz divas situācijas, kas lielai daļai liekas uzskatāmi netaisnīgas....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass. Epilogs

Šis ir epilogs rakstam, kurā kritizēju valdības liegumu Latvijā iegādāties apavus un apģērbu ar pielaikošanu. Aizliegums ir spēkā jau no...

Foto

Kad veselības ministrs beidzot paziņos visus “tos” vainīgos daudzu cilvēku nāvēs?

Esam saņēmuši daudz kritisku viedokļu un sašutumu, kā mēs tā drīkstējām, kā mēs tā kā kaut...

Foto

Ziņģe par rindām

Ai, bailes, bailes, ai, nāves bailes spoži stāv uz vakts, sirds saraujas pikucī, un zobi braši klab, jo mēs atkal nīkstam rindās. ...

Foto

Īss ieskats kapitālisma, liberālisma, sociālisma un komunisma attīstībā

Kapitālisms tāpat kā viss pasaulē ir pakļauts evolūcijai. Sakari, tehnika, ražošana, politika. Ja evolūcija tiek mākslīgi bremzēta, uzkrājas kritiskā...

Foto

Kā lai nepiekrīt Krištopana kungam, kas savulaik noteica diagnozi mūsu varnešiem

Katru dienu jaunas pērles - šodien Pavļuts prasa papildu finansējumu Vakcinācijas biroja reorganizācijai, kam vispār...

Foto

Mūsu stukači un kolaboranti

2016. gadā Latvijas Radio 1 izskanēja labs raidījums par Latvijas rakstnieku sadarbību ar VDK (Valsts drošības komiteju). Dzejnieks Guntars Godiņš uz dialogu bija ataicinājis literatūrzinātnieci Evu Eglāju-Kristsoni,...

Foto

Ar Zatlera partiju un “Saskaņu” man nekas labs nesanāca, tāpēc, protams, jādibina jauna partija

Kādēļ jāveido jauna politiskā partija? Šāds jautājums kādam var šķist mulsinošs, jo it...

Foto

Slava, ko nenomazgāt

Nejauši pievērsu uzmanību kņadai ap Samantas Tīnas dziesmas The Moon is Rising videoklipu un pašas dziedātājas (klaviatūra pacieš visu) deleģēšanu uz Eirovīziju. Ar pārtīšanu video noskatījos....

Foto

Vakcinācijas bumerangi

Ja reiz valdībai ir nodoms vakcinēt vairākumu cilvēku, pie kam nediskriminējot arī to vairumu, kas dažādu iemeslu dēļ nevēlas vakcinēties, tajā skaitā es, tad...

Foto

Izņēmuma kārtā mēs nolaidīsimies tik zemu, ka kaut ko jums paskaidrosim par "ManaBalss" lēmumu pieņemšanu

Pirms dažām dienām ManaBalss platformā esam saņēmuši iniciatīvas iesniegumu ar prasību...

Foto

Skaidra lieta, ka arī es ne pie kā neesmu vainīga, un mana viedokļa apšaubīšana ir absurda un nomelnojoša

Nav izprotama atsevišķu politiķu un atsevišķu mediju vēlme...

Foto

Loģiski, pilnais spriedums būs pēc vēlēšanām

Sveiciens no nebrīves! Likums nosaka, ka pilnais spriedums krimināllietā tiesai jāpieņem līdz šā gada 19. martam. Tas nav noticis. Loģiski....

Foto

Linda Ozola: ko tad nu mēs, mēs jau neko...

Pārbaudīt iesniegumus, kas saistīti ar pašvaldības institūciju darbības tiesiskumu un finanšu līdzekļu caurspīdīgu apmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem,...

Foto

Kāpēc man savā dzimtenē jāievēro globālo izdzimteņu izdomāti cilvēka tiesību ierobežojumi

Tikko atkal bija kārtējais skandāls Maximā, jo man neesot "pareizā" maska! Un tagad, lasiet uzmanīgi, apsargi,...

Foto

Provinces pensionāra atbalsta vēstule b.Pavļutam

Interneta duļķainie viļņi atnesuši jaunu cilvēku sašutumu par vakcinācijas avīzi nezciktursimttūkstošu tirāžā, kas nāca pa virsu vakcinācijas biroja algu fondiņam 0,6...

Foto

Tiesiskuma konveijers

Tiesiskā valstī visiem un ikvienam ir tiesības uz taisnīgu tiesu saprātīgos termiņos. Tiesiskā valstī izmeklēšana un pratināšana nedrīkst līdzināties spīdzinăšanai. Vai prokurori pie mums...

Foto

Lūdzam atsaukt Latvijas dalību 2021.gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā

Es vēlos norādīt un uzsvērt, ka Latvijas tauta NAV deleģējusi šogad nevienu pārstāvi ar konkrētu dziesmu un...

Foto

Andra Šķēles informācija plašsaziņas līdzekļiem

2021.gada 19.martā man ir uzrādīta apsūdzība kriminālprocesā, kas pazīstams kā ""Lattelekom" digitālās televīzijas lieta". Uzskatu apsūdzību par nepamatotu....

Foto

Meroni miljoni, Kariņa darījums un Vonsoviča „draugs” virsprokurors – kad, Stukāna kungs?

Es biju nolēmis vēl kādu laiku klusēt. Taču Ventspils stāsts, kur grasās tiesāt baseinā...

Foto

Mums ir daudz svarīgas slepenas informācijas par ēnu ekonomiku Latgalē, bet mēs to neatklāsim

Finanšu izlūkošanas dienests 2021. gada 9. martā ir saņēmis vēstuli, ar kuru...

Foto

Laime

Katrs cilvēks, sasniedzot apzinīgo vecumu, tiecas pēc laimes. Lai spētu laimīgi dzīvot, viņš izmēģina un meklē dažādas metodes....

Foto

Andri Šķēle, pietiks

Andri Šķēle, pietiek izsaimniekot valsti, neesi gana naudu sagrābies?! Nepietiks?! Tieši tādu kangaru kā tu dēļ Latvija lēni tuvojas bankrotam, izmirst un tiek...

Foto

Kudors turpina priecēt lasītājus ar prastu propagandu

Amerikas valdības finansētais bijušais sektants Andis Kudors turpina priecēt lasītājus ar to, ko viņš sauc par politisko analīzi. Iesaku ielūkoties...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam: par prettiesiska likuma “Dzīvojamo telpu īres likums” neizsludināšanu

Biedrība “Ausma” uzskata, ka denacionalizēto namu īrnieku īres līgumi, kas bija noslēgti līdz dzīvojamo...

Foto

Kā mēs esam nonākuši līdz mirklim, kad visi ir vienlīdzīgi, bet citi vienlīdzīgāki par citiem?

No 16. marta stājās spēkā jaunie ierobežojumi, kas nosaka man un...

Foto

Jau gadu “uzņēmējdarbības nāves lokomotīve” ir traukusies pretēji situācijai citās valstīs

364 dienas ir pagājušas kopš valdības lēmuma sasiet rokas procentuāli lielākajai daļai mūsu valsts uzņēmēju:...

Foto

Ja tu esi “pret mums, pret mūsu uzskatiem un jauno kārtību”, mēs tevi tik un tā izslēgsim

Kamēr Nācijas tēvs pārdomā (vai nepārdomā), kāda nākamā alegorija...

Foto

Samanta Tīna un Latvijas Televīzija iespļauj dvēselē Latvijas sabiedrībai

Pirms dalos ar savu sāpi, vēlos pateikt, ka nenoliedzu dziedātājas Samantas Tīnas milzīgās darba spējas izvēlētajā profesijā...

Foto

Aicinājums veselības ministram godīgi un ātri atbildēt uz jautājumiem

Augsti godātais Pavļuta kungs! Ņemot vērā to, ka savās atbildēs uz deputātu jautājumiem Jūs mēdzat būt visai...

Foto

Izgāzušos Vakcinācijas biroju mēs tagad mēģināsim paslēpt Nacionālajā veselības dienestā

Veselības ministrija (VM) uzlabos vakcinācijas procesa pārvaldību, tostarp reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju....

Foto

Haoss vakcinēšanā – kā tas izskatās praksē

Šodien, 12.martā saņēmu termiņu uz pirmdienu vakcīnas "AstraZeneca" potēšanai. Mulsinošs tikai fons, kā joprojām notiek šī pasākuma organizēšana....

Foto

Gaisma

Šis nav feļetons, kuru izlasot ir jāsmaida, šī ir «atklāsme», par kuru ir vērts ierēkt pat nelasot, bet, ja izlasīsi, tad spēj tik turēt vēderu,...

Foto

Trīs iemesli, kādēļ vakcinēties pret COVID19 ir bīstami

Cilvēki, kuri vakcinējas pret COVID19, pietiekami nopietni riskē ar savu veselību, jo ir vismaz trīs būtiski iemesli, kuri...

Foto

Par TV sižetu saistībā ar Valsts policijas "katastrofālo" darbinieku trūkumu

Neatkarīgā policistu arodbiedrība noskatījās ironisko TV sižetu par katastrofālo Valsts policijas (VP) darbinieku iztrūkumu un Jūsu...

Foto

VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei: atklāta vēstule ar aicinājumu sniegt detalizētāku informāciju par publiski paustiem apgalvojumiem

Šī gada 1.marta TV3 ziņu sižetā par akcīzes nodokļa likmes pieaugumu...

Foto

Cik ilgi šis perēklis vēl valdīs Ventspils domē?

Vakar izlasīju, ka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki ir sasaukuši ārkārtas domes sēdi un nu tika stāstīts -...

Foto

Progresīvā cilvēka monologs par mīlestību

Īstenībā visa pasaule ir pilna mīlestības. Mēs visi mīlam labi paēst. Gandrīzi visi no mums mīl naudu. Tie, kuri tikuši pie...

Foto

Lai šie pāris tūkstoši cilvēku ar savu "pareizo domāšanu" kontrolē viens otru, bet neļausim viņiem kāpt mums uz galvas

Šodien mani uz tikšanos pilī uzaicināja LR...

Foto

Es pārstāvu partiju ar vislielāko dibinātāju skaitu kopš Tautas frontes laikiem, tāpēc man ļoti gribētos savākt 10 000 domubiedru

Levita kungs, šī vara sevi ir izsmēlusi....

Foto

Vārda brīvība

Ko grib vārda brīvības aizstāvji? Viņi vēlētos, lai viņu – konservatīvais vai liberālais – viedoklis netiktu apliets ar apsaukāšanas un vārdiski emocionālas vardarbības samazgām....