Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Lūdzam palīdzību

Aivars Ivanovskis, Jeļena Kalnača
09.05.2017.
Komentāri (40)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

.

14.05.2017. 11:47

Cietsirdigi ir radit 5 bernus dzivojot zurku ala.

Atbildēt

Robis

14.05.2017. 11:37

»

Varbūt noderēs?

Pieņemot, ka šajā rakstā teiktais ir patiesība un visa patiesība, nākas konstatēt, ka...


Varbūt, ka sākumā Bāriņtiesa nosķīrusi bērnus un pēc tam - Sociālais dienests devis savu atteikumu. Katrā ziņā, no visa raksta rodas iespaids, ka bērniem - tā varētu būt labāk. Par ko žēloties vecākiem? Bērni aprūpēti un satikties nav aizliegts. No vairākuma komentāriem redzams mājiens vecākiem - meklēt proeblēmas risinājumu, nevis naudas trūkumā, bet sevī. Tas ir, mainīt attieksmi pret dzīvi un mainīt šo uztveri, ka jāņem, kamēr vien dod (mantojums, pabalsti, soc.dzīvoklis, utt.).

Atbildēt

Vecā slota

13.05.2017. 22:52

Uz vispārējā nabadzības fona pat visai situētus cilvēkus, valsts parazīti (likumdevēji un birokrātija) iedzen līdzīgās situācijās

Atbildēt

vv

13.05.2017. 12:17

»

26 gadi

Normālās valstīs bērni saņem normālus pabalstus


diemžel normalās valstis ir milzums slaistu un nekauņu, kas izmanto valsts devibu sautīgi. dzivot no bernu pabalstiem ir nepieļaujami, vecākiem ir jagāda par savu ražojumu

Atbildēt

?

11.05.2017. 14:56

Interesanti. Leemumu pienjeema 19.martaa, vai tad baarinjtiesa straadaa bez briivdienaam? 19.marts bija sveetdiena!

Atbildēt

citāti no raksta

10.05.2017. 05:28

»

Re kā NRA

http://nra.lv/skandalozi/209237-absurds-pasvaldiba-uz-ielas-izliek-maminu-ar-tris-berniem.htm


Īres līgums netiek pagarināts, jo sieviete dzīvoklī uzturoties ļoti maz un viņai esot iekrājies parāds par komunālajiem maksājumiem
Sieviete atzīstas, ka savā dzīvokli nedzīvo
sieviete mitinās pie bērnu tēva, kurš dzīvo blakus kāpņu telpā

Atbildēt

Troļļa komentārs?

10.05.2017. 00:26

»

reptilis

Rimševičam arī var...i Rinkevičam ,jo abi ar pareizām vērtībām


Šādi raksti vienīgi troļli. Rakstiet piemērus, nevis nomelnojiet personības. Nu bet "krievu kapeiku" pelnītājiem tas atļauts - viņi drīks pazemot latviešu pesonības un ņirgāties par latviešiem.

Atbildēt

Te ir īsta atbilde - genocīds

10.05.2017. 00:20

»

prokurors

Tie kam vara to uzdevusi tā dara. Tikai ceļot prasību par genocīdu pret tautu var kas nopietns sākties (varbūt kāda pārbaude, jo procesu nesāks bez pierādījumiem). Genocīdam krimināllikumā nav paredzēts noilgums. Jāraksta LR Ģenerālprokuroram, tas jādara publiski un vienlaikus informējot starptautiskas...


"Sociālā dienesta darbiniece mūs pierunāja ievietot bērnus krīzes centrā līdz laikam, kad būs elektrība, ūdens un kanalizācija "- tā ir Rīgas bāriņtiesas totāla bezatbildība. Bāriņtiesa ar teikto, ka "kad būs elektrība, ūdens un kanalizācija", tad varēs saņemt bērnus atpakaļ. Tas ir ne tikai zemiski, bet rupjš, ja neteikt, nekaunīgs bērnu tiesību aozskārums, bērnmu pazemojums. Trīkst vārdu. Ir dzirdēti citi piemēri, ka Rīgas bāriņtiesa neaiztāv bērnus, uzbrūk bērnu matei, aizstāv vīru, kura uzvedība acīmredzama ir nosodāma. Neminēšu piemēru.Nav izslēgts, ka bagāts vīrs labi samaksāja.
Kā var būt, ka neatkarīgā valstī vara Bāriņtiesas persomā, policija un prokuratūra, kurai neziņo bāriņtiesa par bernu dzīvības un veselības apdraudējumu, atslēdzot pamatpakalpojumus, atstājot bezpalīdzīgā situācija.

Arī ši ;piemērs ir GENOCĪDS pret tautu, pret bērniem, pret ģimeni, neiedzilinoties citos apstākļos - valsts ir atstājusi iznīcībai bērnus - genocīds.

Vai nav genocīds ļaujot kādai sabiedriskai organizācijai izmantot tiesas, terorizējot cilvēkus ar "parādu izspiešanu" no 2008.gada? Vai demacionalizācija un privatizācija nav ar genocīda pazīmēm, ar ko spīdzina cilvēkus. Arī manu ģimeni ar četriem maziem bērniem spīdzināja. pazemoja, apdraudēja dzīvības. Vērsāmies policijā un prokuratūrā, bet nekāda atbalsta, kā pret sienu - nav nozieguma sastāva, kaut denacionalizētās māja īpašniece, kaut visi maksājumi bija samaksāti laikā un pilnā apmērā - gribēja izdzīvot uz brokastu laiku. Saimniecei pašai bija divi bērni, latviete.

Mēs rakstījām visām valsts iestādēm, arī Eiropas savienības struktūrām - ka tas genocīds. Klusēja, atbildēj - tā ir nacionālaās valsts iekšējā lieta. Nu mēs laimīgā kārtā aizbēgām no Latvijas un dzīvojam laimīgi un pārticīgi. Visi bērni jau tikpat kā pabeiguši skolas, strādā
vai ārzemēs turpna mācīties.

Paldies ES iespējām, izglābāmies no genocīda, no izmiršanas.

Atbildēt

John Doe

09.05.2017. 22:25

Pro bono juridiskie kantori. Meginiet piezvanit, varbut panems jusu lietu. Pec vestules nevar saprast, vai tiesham jums nodarits pari, vai te ir pilniibaa jusu pashu vaina un nolaidiba.

http://www.sfl.lv/public/30263.html

Atbildēt

reptilis

09.05.2017. 22:08

»

Vienotības Saeimas frakcija

Pilnībā pievienojamies Jūsu viedoklim. Tikai labojums - Jūs laikam domājāt Edgaru Rinkeviču


Rimševičam arī var...i Rinkevičam ,jo abi ar pareizām vērtībām:))))

Atbildēt

interesanti

09.05.2017. 18:45

Mantojuma nokārtošanai izpratnes pietika, bet īpašuma piereģistrēšanai ar 10 gadiem bija par maz. Un nevajag par bērniem un naudas trūkumu- pirms desmit gadiem bija ne vairāk par vienu bērnu un nekas netraucēja strādāt, turklāt tie vēl bija "treknie gadi"!

Atbildēt

Vo

09.05.2017. 16:41

Pirms jūs te braši izrunājieties par to darba nemeklēšanu un nestrādāšanu, paņemiet rakstāmo un parēķiniet, cik naudas nepieciešams mēnesī iztikšanai piecu bērnu ģimenei!( Pārtika, komunālie maksājumi, īres maksa, apģērbs, apavi, mācību piederumi bērniem...) Kad tas būs izdarīts, tad nosauciet tās darba vietas, kur ģimenes galva strādājot, varētu tādu naudu saņemt mēnesī "uz rokas". (Ņemiet vērā, ka, ja mājā ir mazi bērni, tad sievai ar to strādāšanu nekas nesanāks.)
Bet, ja kāds te teiks, kad nevajadzēja tik daudz bērnus "ražot", tad atcerieties, uz ko tie par to demogrāfiju norūpētie " dižvadoņi" pavisam nesen mūs visus aicināja. Viņi teica "vairosimies Latvijai!" Kur tad nu tagad ir tie "dižvadoņi", kad reāli jāpalīdz konkrētai ģimenei, kura ir klausījusi viņu aicinājumam???!!!

Atbildēt

b. Nevilks

09.05.2017. 15:20

Kas traucēja darbu atrast? Nu tak tekstā skaidri teikts - dzīvoja Atpūtas ielā! Darba iela ir nedaudz tālāk, otrpus Zasulauka stacijai.

Atbildēt

eincone

09.05.2017. 14:42

Sekojiet Jurista ieteikumam un ievietojiet bāriņtiesas lēmumus šeit. Tad arī kļūs skaidrs kas ir kas un kā rīkoties. Bet, bezatbildīgajiem egoistiem, kuri nosoda vecākus par bērnu laišanu pasaulē ieteikums aizvērt savus glamūrīgos rijamcaurumus un čivauvas un bengālieša vietā uzražot kādus pāris bēbīšus.

Atbildēt

CENZĒTS

09.05.2017. 14:11

Ir sacīts: "Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku."

Atbildēt

Hjj

09.05.2017. 13:57

Lai uzturetu 5 bernus un sevi un sievu vajag vismaz3000 stukas menesi tas ir ja berni nodsrbojas ar letajiem sporta veidiem gan jau pa 500 eiriki vsr izdivot bet tad visu muzu saimbiekam buus ire jaatstrada un ja taja gimene nelieto altoholiskos dzerienus un ir tik tirs cik ar pliku udeni vsr izmazgat tad ta bsrintiesa un soc dienests ir jalikvide un jatiesaa sai vslsti mak atnemt vietejiem un atdot melnajiem

Atbildēt

jautājums

09.05.2017. 13:48

»

www

tu, kroplais bezbērnniek, turi ciet savu mīzalīgo žaunu un labāk apceri savu kapa vietu


Visi kapos būsim... Tikai šitos, kuru bērnus pasaulei ir jāuztur, gan jau par pašvaldības naudu būs arī jānorok, lai virs zemes nemētājās.
Tiem, kuri no citiem ubago un kļančī, gan vajadzētu būt pazemīgākiem...
Tikai tie, kuri sev un saviem bērniem ar darbu spēj iztiku nopelnīt, var atļauties būt lepni!

Atbildēt

www

09.05.2017. 13:26

»

jautājums

Lai nu iet žēlabnieki darbiņu pameklēt


tu, kroplais bezbērnniek, turi ciet savu mīzalīgo žaunu un labāk apceri savu kapa vietu.

tu esi sliktāks par pidaru, vai komunistu

Atbildēt

jautājums

09.05.2017. 13:02

»

domas ir dažādas

bet te tā viena lieta- kā? kādā veidā par mantojumu tālajā Latgalē (atvainojos, negribu izteikties nicīgi, vienkārši, nu kāda interese kādma rīdziniekam savā kantorī par to, kas ticis mantots pirms tālajiem desmit gadiem tālu tālos laukos)? Tas, protams, nav jau nekas slēpjams (bet aŗī ne par kādu bagātību...


Lai nu iet žēlabnieki darbiņu pameklēt!
ja jau ir veselība bērnus uztaisīt, tad pietiks arī strādāšanai. Kāpēc man ar saviem nodokļiem šitie slaisti ir jāuztur?
Un pēc teksta izklāsta- bērni no ģimenes ir izņemti pamatoti, jo vecāki nespēj viņus uzturēt.

Atbildēt

reptilis

09.05.2017. 13:00

Vispār - Latvijas nabagiem naudu tāpat nevar dot ...,bet augsti izglītotiem speciālistiem no musulmāņu valstīm ir jāpiešķir i pabalsti dzīvokļu īrei,i dzīvošanai,jo viņi ir mūsu nākotne...un bērnus arī no Latvijas nabagu ģimenēm jāizņem un jānodod audzināšanā musulmāņiem(lai apgūst pareizās vērtības)...vai arī vismaz Rimševičam ( jo tās arī esot pareizās vērtības).

Atbildēt

domas ir dažādas

09.05.2017. 12:49

bet te tā viena lieta- kā? kādā veidā par mantojumu tālajā Latgalē (atvainojos, negribu izteikties nicīgi, vienkārši, nu kāda interese kādma rīdziniekam savā kantorī par to, kas ticis mantots pirms tālajiem desmit gadiem tālu tālos laukos)? Tas, protams, nav jau nekas slēpjams (bet aŗī ne par kādu bagātību vai saimniecisko darbību neliecina un nevar būt arguments tādiem bāriņtiesu vai sociāliem kantoriem), vienkārši, tādi "tāli, seni, neaktīvi un neaktivizējami it-kā labumi" jau katram no mums var būt. Kāds sertifikāts kur vēl aizķēries, kāds "no vectēva mantots salūzis divritenis"... tas vviss it kā ir, bet tomēr nav. nu nevar ar to neviens neko nopelnīt, pārtikt. Un normāli, ka nekas tads nevar raisīt kantoru interesi. (Kamēr tas lauku gabals nav Zemesgrāmatā fiksēts, piemēram). Bet kaut kādā brīdī kaut kas (pats Aivars vai kāds cits) būs pieļāvis, ka tur, kur runai vajadzētu būt par bērniem, par ģimeni (trūcīga vai nē, labvēlīga vai ..., strādājoša vai... ), tiek ielikta inof (un tas ir bīstami, jo neatgriezeniski) par šo (ironiski pēdiņās" Ļooti milzīgo bagātību" (poteciālo). Un- viss. Visu atlikušo mūžu tagad dabūs atrakstīties- kur zeme, cik dabūjis, kādā status, kam znomājis , pārdevis, vai arī nē, un kapēc nē... Cik tas ir nejēdzīgi! No sādiem piemērime mācamies- jo Mazak kāds valstī par tevi ko zina, jo labāk.

Atbildēt

kljh

09.05.2017. 12:17

Vai abi vecāki invalīdi, ka neviens nespēj daudz maz normāu darbu atrast? Sēž tik un vaid, ka nekam nav naudas, parādos līdz ausīm un neviens nepalīdzot (lasi: neuztur). Pašsaprotami, ka no tādas ģimenes bērnus izņem.

Atbildēt

Jurists - Autoriem

09.05.2017. 09:36

Nevajag tukšus salmus kult! Aizkrāsojiet personu datus, adreses un ievietojiet bāriņtiesas lēmumus šeit (pēc apraksta, ir vismaz 2). Tad arī redzēsim, kurš ir balts un pūkains, kuram jāpalīdz, kuram nē!

Atbildēt

Varbūt noderēs?

09.05.2017. 09:34

Pieņemot, ka šajā rakstā teiktais ir patiesība un visa patiesība, nākas konstatēt, ka
1) Sociālais dienests ir rīkojies nelikumīgi atsakot palīdzību un trūcīgās ģimenes statusu, jo īpašuma tiesības uz zemi rodas tikai pēc tās reģistrēšanas Zemesgrāmatā. No Zemesgrāmatā nereģistrētas zemes nav iespājams gūt legālus ienākumus. Pat iznomāt šo zemesgabalu potenciālajam īpašniekam nav tiesību, ja tas nav reģistrēts Zemesgrāmatā. Sociālā dienesta pamatojums, ka mantinieks no šī zemes gabala VARĒTU GŪT IENĀKUMUS, ir visai kuriozs. Sociālajam dienstam būtu jāapzina tie ienākumi, kurus cilvēks reāli gūst, nevis tos, kurus viņš „.varētu gūt”. Tad jau Sociālais dienests jebkuram var atteikt palīdzību , izdomājot veidu, kādā šis cilvēks varētu gūt sev vajadzīgos līdzekļus. Loģiski būtu, ja Saciālais dienests atteiktu palīdzību un trūcīgās ģimenes atatusu tikai tad, kad šī raksta autors savu īpašumu būtu reģistrējis Zemesgrāmatā. Bēt mūsu valsts sociālajam dienestam jau loģika ir visai sveša lieta.
2) Bāriņtiesas rīcība ir nepiedodami formāla un cietsirdīga pret šo ģimeni. Bāriņtiesai šis gadījums ir jārisina kopā ar Sociālo dienstu, nevis atrauti no tā. Ja ģimene savu iespēju robežās rūpējas par saviem bērniem un ģimenē valda normālas bērnu-vecāku attiecības, bet sociālie apstākļi no ģimenes neatkarīgu apstākļu dēļ ( ģimenē nav alkoholisma un vardarbības) ir pārāk trūcīgi, lai bērni tur varētu normāli dzīvot, ir jāizdara spiediens uz Sociālo dienestu, lai palīdz atrisināt šo problēmu (Sociālais dienests priekš tam ir domāts!), nevis jāatņem ģimenei bērni. Tas, ka bāriņtiesas lēmums ģimenei ir „sarežģīts un nesaprotams” ir vairāk kā dīvaini. Vai tad bāriņtiesa uz sēdi ģimeni neuzaicināja??? Vai tad šajā sēdē netika izskatīti visi ar bērnu atņemšanu saistītie aspekti un argumenti, tai skaitā pašu bērnu viedoklis? Vai tad uz šo bāriņtiesas sēdi netika uzaicināts Sociālā dienesta pārstāvis, kurš sniedz paskaidrojumus un atskaiti par padarīto darbu ar’gīmeni no Sociālā dienesta puses? Visbeidzot, izskaidrot pašu uzrakstīto bāriņtiesas sēdes lēmumu ģimenei taču ir bāriņtiesas darbinieku pienākums! Bāriņtiesas lēmums šobrīd ir šai ģimenei pats svarīgākais dokuments. Tāpēc vajag ļoti uzmanīgi izlasīt lēmuma konstatējošo un lemjošo daļu. Arī bez kvalificēta jurista palīdzības jūs paši varat izvērtēt, cik pamatots ir viss tas, ko tur bāriņtiesa tajā konstatējošajā daļā ir sarakstījusi un vai ir iespējams tur sarakstīto apstrīdēt, kā arī pārdomāt tos argumentus un attaisnojumus, ko jūs tiesā varētu minēt lai pierādītu savu taisnību. Tālāk nolemjošajā daļā minētajiem likuma pantiem ar ko pamatots lēmums, noteikti atrodiet atreferējumu, to rūpīgi izlasiet un pārdomājiet, vai tiešām šis likuma pants atbilst jūsu gadījumam. Vispār silti iesaku rūpīgi izlasīt visu Bāriņtiesu likumu. ( Pieejams Googlē) Varbūt tur jūs pat atradīsiet kādu pantu, kas darbojas jūsu labā un kuru bāriņtiesa, saprotamu iemslu dēļ, nav ņēmusi vērā. Vēl ievērojiet, ka bāriņtiesai ir tiesības tikai uz laiku atņemt jums aprūpes tiesības pār bērniem, bet aizgādības tiesības par bērniem jums drīkst atņet tikai tiesa. ( Aizgādības tiesību atņemšana nozīmē, ka bērni vispār no jums ir juridiski brīvi un viņus var adoptēt citi vecāki.) Ne bāriņtiesa, ne Sociālais dienests nedrīkst likt šķēršļus jūsu centieniem atjaunot uz laiku pārtrauktās aprūpes tiesības. Tieši otrādi, viņu pienākums ir jums palīdzēt šīs tiesības atgūt.
Tikai pēc tam, kad būsiet visu to izdarījuši, jūs varēsiet paši spriest kādas izredzes jums ir mēģināt taisnību meklēt tiesā. Lai veicas!

Atbildēt

kukū

09.05.2017. 09:07

Mūsu valstī daudz vairāk uzmanības tiek pievērsta pederastu labsajūtai nevis ģimenēm ar bērniem, tas arī saprotams ,jo pederasti ir valdībā un ietekmē tās politiku!

Atbildēt

jautājums

09.05.2017. 09:01

ja bērni bija krīzes centrā, kas traucēja vecākiem darbu atrast? Nu Maximā, Rimi vienmēr darbiniekus vajag, kāpēc šie cilvēki pat nav apsvēruši iespēju strādāt? Ko viņi var iemācīt saviem bērniem?
Un vispār bērni izskatās šeit ir tikai ienākumu avots, uz kā rēķina dzīvot, un iemesls nestrādāt. Un vēl, lūdzu, asistentu viņiem nodrošiniet...
Lai sameklē darbu un pierāda, ka ir spējīgi vismaz paši sev maizi nopelnīt un tad arī bērnus viņiem var atdot.

Atbildēt

Vai Latvijai ir izvēle

09.05.2017. 08:54

Latvijā gadā no ģimenēm tiek izņemti ~ 2000 bērnu. Pseidoneatkarības gados vairākas pilsētas sanāk. Katrs tāds gadījums ir traģisks, ārpus cilvēka dzīves satvara. Civilizācijas noārdīšana kļuvusi par ikdienu. Fizisko slepkavību skaits ir mazāks, apmēram 100 gadā.

Atbildēt

Fēlis

09.05.2017. 08:32

Pēc trešā nedomāji trubas pārsiet, lai nekļūtu par slogu sabiedrībai. Parasti no tiem lielajiem metieniem nekas jēdzīgs dzīvē nesanāk.

Atbildēt

rokoko

09.05.2017. 08:27

Par Rīgas bāriņtiesas darbu komentāru nav - nožēlojams kantoris, bet....tie saucamie vecāki - neko nesaprot, neko nevar, viss ir sarežģīti, bet uzražot 5 bērnus, tur gan lietpratēji...tikpat nožēlojami.

Atbildēt

Zane

09.05.2017. 08:26

Šādu pat vēstuli aizsūtiet Bērnu tiesību aizsardzības centram Rīgā, Ventspils ielā 53 Ilonai Kronbergai un tiesībsargam Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010. Uzrakstiet konkrētos darbiniekus, konkrētos lēmumus - kad kur tie pieņemti. pievienojiet visas iespējamās kopijas. Par saviem bērniem ir jācīnās. Demžēl, bāriņtiesas Latvijā, lielāko tiesu, nepārstāv bērnu intereses. Viņi tikai maskējas zem šiem vārdiem un vienmēr pateiks ka jūs esat slikti un darat nepietiekami. Protams, ja vien tiešām zinat, ka jums nav ko pārmest attiecībā par jūsu bērniem - berni ir aprūpēti, paēduši un drošībā.

Atbildēt

kk

09.05.2017. 08:21

Nav viennozīmīga situācija.
Ne jau bāriņtiesa bez iemesla tos bēru izņēma. Ja jau rakstu pietiek.com var uzrastīt, tad jau varētu vajadzēt spēt izlasīt arī, piemēram, bāriņtiesas lēmumu, tāpat arī par to īpašumu un zemesgrāmatu, gan jau var noskaidrot, uzrakstīt, piezvanīt noskaidrot, bet redz neesot izpratnes...
Uz vispār - jāatrod darbs, nevis kaut kādas parādu atstrādāšanas .... tad arī būs kaut kādi ienākumi... te jau cilvēks nesaka, dodiet darbu, bet būtībā, ka mums nepalīdz...

Piecu bērnu radīšana ir liela atbildība!

Atbildēt

Marks

09.05.2017. 07:50

Kaut kā liekas, ka te divas puses. No vienas puses - pāris rada piecus bērnus, kurus nespēj uzturēt! No otras puses - bērnu namā nekas labs viņus arī nesagaida, īpaši, ja ņem vērā, kādi īleni pēdējā laikā lien ārā no maisa!
Ja bērnus uzņemtu audžu ģimenēs, kā tam jābūt, teiktu, ka šiem bērniem tiešām tas ir labāk.
Protams, tas, ka atņem pabalstus dēļ formāliem iemesliem, nav nekas jauns. It kā būtu jāskatās, lai to zemi pārdotu vēl pirms uzmērīšanas, lai pircējs visu apmaksā, bet nav teikts, ka šis mantinieks par šo zemi kaut santīmu dabūs, jo var gadīties, ka uzmērīšanas un citas izmaksas apēdīs visu zemes cenu. Toties pārdota zeme arī būs formāls iemesls pabalstus nemaksāt. Iespējams, no mantojuma vajadzēja vienkārši atteikties.

Atbildēt

26 gadi

09.05.2017. 07:46

Normālās valstīs bērni saņem normālus pabalstus.

Atbildēt

prokurors

09.05.2017. 06:55

Tie kam vara to uzdevusi tā dara. Tikai ceļot prasību par genocīdu pret tautu var kas nopietns sākties (varbūt kāda pārbaude, jo procesu nesāks bez pierādījumiem). Genocīdam krimināllikumā nav paredzēts noilgums. Jāraksta LR Ģenerālprokuroram, tas jādara publiski un vienlaikus informējot starptautiskas organizācijas. Ne no kā nav jābaidās.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām

FotoViņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!
Lasīt visu...

18

Ziņa no DELFI komercdirektora Igora Mardera: tagad pie mums jūs varat nopirkt vēl vairāk

FotoSimtiem tūkstošu cilvēku Latvijā ik dienu vēršas pie DELFI, lai iegūtu informāciju par pasauli, kas ir radikāli mainījusies un arvien turpina mainīties.
Lasīt visu...

15

Latvijas ceļu būves uzņēmumi ir vienots kartelis

FotoCeļu būves ekspertu vidū arvien ticamāka kļūst informācija, ka Latvijas uzņēmumu kartelis, kuru kūrē bijušais premjers, bet tagad ceļu būvnieku lobijs un bada dzeguze Andris Bērziņš, un kura dēļ mēs ik gadu pārmaksājam 15% par ceļu būvi, grasās darīt visu, lai apstādinātu Latvijas Valsts ceļu organizēto iepirkumu par valsts autoceļu asfaltēto segumu brauktuvju horizontālo apzīmējumu atjaunošanas darbu veikšanu 2020. – 2025.gadā. Kāpēc? Tāpēc, ka ir pretendents, kas nostartēja ar ļoti labām un Eiropas tirgum atbilstošām cenām, kas labi ēdušos sliņķus var pabīdīt nost no siles.
Lasīt visu...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi

FotoIespējams, ka”’ brīnums” notiek vismaz reizi katra cilvēka dzīvē, jautājums, vai spēj to piefiksēt. Ir novērots, ka subjekts, kas tikko izķepurojies no nopietnas ķezas, kur, loģiski spriežot, rezultātam vajadzēja būt citādam, aizdomājas un izvērtē savu dzīvi un vērtības. Bet tas parasti ilgst neilgi, un viss aiziet vecās sliedēs.
Lasīt visu...

3

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

FotoDažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir izplatījusies ļoti strauji, izraisot nopietnu sabiedrības veselības krīzi un satricinot Eiropas Savienības (ES) un pasaules valstu ekonomikas.
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teorijas – I daļa

FotoKā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās Romas oratoru runas bijušas pārpilnas ar sazvērestības teorijām. Vēlākos laikos, kad imperatoru, monarhu un baznīcas vara bija stipra, jebkādas izmaiņas bija iespējamas, vienīgi izmantojot sazvērestības pret šīm varām, un šādas sazvērestības – gan veiksmīgas, gan neveiksmīgas – nebija retums tāpat kā slepenas organizācijas. Tas savukārt leģitimizēja un piešķīra ticamību tam, ja pie varas esošie atklāja un nežēlīgi izrēķinājās ar sazvērniekiem, pat ja tie tādi nebija. 
Lasīt visu...

21

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

FotoDiskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas iespējas pastāv. Īpaši tad, ja vīruss ir izraisījis pandēmiju. Arī koronvīruss ir izraisījis pandēmiju. Tā tāpat kā jebkura cita pandēmija var atstāt pozitīvu ietekmi uz cilvēkiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

Pašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie...

Foto

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

Ārkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā,...

Foto

Dezertieri un tautas marodieri

Ekstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā...

Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...