Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaut kur tajā radio tas saturs armēņu valodā laikam ir, bet, kur tieši, to nu jūs meklējiet paši, - būtībā šādu atbildi, saņēmusi Lato Lapsas informācijas pieprasījumu, pēc trīs nedēļas ilgām pārdomām ir sniegusi „Progresīvo” pārstāves Agneses Loginas vadītā Kultūras ministrija. Pietiek bez plašākiem komentāriem publicē gan informācijas pieprasījumu, gan uz to sagatavoto atbildi.

Informācijas pieprasījums Kultūras ministrijai

Uzstājoties valsts prezidenta rīkotajā sanāksmē Rīgas pilī 8. aprīlī, pašreizējā kultūras ministre Agnese Logina minēja to, ka līdz ar Nacionālās drošības komisijas nosacījumiem valodu jomā esot apdraudēts saturs armēņu valodā Latvijas „sabiedriskajos” medijos.

Es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, gatavojot mediju publikāciju par pašreizējās kultūras ministres nekompetenci, vēlos no Jūsu iestādes saņemt šādu informāciju un atbildes pēc būtības uz šādiem jautājumiem:

1)   vai Jūsu iestādes rīcībā, ņemot vērā tās kompetences un atbildības sfēru, ir ziņas par Latvijas „sabiedrisko” mediju saturu armēņu valodā?

2)   ja jā, kurā tieši Latvijas „sabiedriskajā” medijā un kāds tieši saturs ir armēņu valodā?

Par atbildi uz iesniegumu

Kultūras ministrija izskatīja Jūsu iesniegumu par saturu armēņu valodā Latvijas sabiedriskajos medijos. Raidījumi armēņu valodā ir pieejami programmā Latvijas Radio 4 lineārās apraides formātā, kā arī sabiedrisko mediju interneta vietnē https://lr4.lsm.lv/lv/lr4/.

Atbildot uz Jūsu jautājumu par to, kāds tieši saturs armēņu valodā ir Latvijas sabiedriskajos medijos, aicinām to klausīties programmas Latvijas Radio 4 lineārās apraides formātā, vai klausoties un lasot materiālus sabiedrisko mediju interneta vietnē https://lr4.lsm.lv/lv/lr4/.

Valsts sekretāra p.i. B.Zakevica

Novērtē šo rakstu:

55
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi