Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

“Lietus” sezona

Viedais Manels
19.01.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Runā, ka tukša muca tālu skan. Pērn pa visu pasauli izskanēja skandāls ap “Lietu” jeb “Дождь” vai, kā pieņemts englanderu iztapoņām, “Rain”. Starptautiskā organizācija “Reportieri bez robežām” pat aplinkus vainoja baltiešu urrāpatriotus piespēlē Kremlim. Propagandas ziņā kremlini tiešām ieguva spēcīgu argumentu. Autoritārajā Krievijā opozīcijas kanāls darbojās 12 gadus, kamēr demokrātiskajā Latvijā noturējās četrarpus mēnešus.

Es “lietuvēniem” līdzi nejutu. Iepriekš šie ņirdza par Krievijas kanālu aizvēršanu Latvijā, bet, kad pienāca pašu kārta, smiekli kaut kā iesprūda rīklē. Protams, ja Latvija būtu neatkarīga un tiesiska valsts, – vismaz tāda, kā es to redzu, – tad likumu ietvaros varētu darboties jebkuri kanāli, lai tik dod pienesumu budžetam. Taču jāvadās no skarbās realitātes: jo vairāk liberāļu un pastalnieku pie teikšanas, jo valsts ir totalitārāka.

Prasto būtību par Latvijas varnešu un “Дождь” konfliktu neviens tā arī nav uzdrošinājies pateikt. Mans pieticīgais viedoklis ir tāds, ka tā bija tēvoča Sema sulaiņu sāncensībā. Gan vietējiem vagariem, gan “dožģevikiem” saimnieks atrodas “aiz peļķes”. Tāpēc Krievijas opozicionāri šeitan nedeva nekādu profītu vietējiem bonzām un, uzskatot sevi par līdzvērtīgiem, ja pat ne svarīgākiem, nevis klanījās, bet tikai viegli kniksēja, viņuprāt, “aborigēnu” barvežu priekšā. Tāpēc izrēķināšanās ar “Lietu” bija laika jautājums.

Iemesls uzpeldēja reāls. “Дождь” žurnālists ēterā neslēpa rūpes par krievu karavīriem ierakumos. Lai gan balamutem nekavējoties izrakstīja “vilka pasi”, kanālu vienalga aizklapēja. Pašmāju jeņķu pakalpiņi parādīja pārbēdzējiem no Krievzemes, kurš te ir noteicējs.

Šeit iederētos varas bļodlaiža Daiņa Īvāna jūsmīgā oda: “Es lepns par Rinkēviča kungu, kurš, manuprāt, ir cilvēks, kurš nevis piebalso vai lūdz, bet kurš arī diktē Eiropas politikas notikumus.”

Taču šogad “lietuvēni” pasūtīja Baltijas vietvalžus uz Puntuļa lustru un saņēma apraides licenci Nīderlandē, kas, visticamāk, dos iespēju “TV Rain” izplatīt savus raidījumus kabeļtelevīzijā visās ES valstīs, tostarp arī Latvijā. Tā kā jautājums, kura ir aizokeāna onkuļa “mīļotā sieva”, paliek atklāts.

Cik zinu, “dožģevikiem” joprojām nav dotas skaidras instrukcijas, kā uzrunāt Krievijas militārpersonas. Manuprāt, konkrētajā situācijā, lai “Lietus” žurnālisti atbilstu augstajiem Putina režīma nodevēju standartiem, viņi mobilizētajiem var dot tikai vienu padomu: labāk doties nevis uz fronti, bet cietumā. Lielākas iespējas izdzīvot un nekļūt par slepkavu.

Tiesa, ieslodzītiem paveras ceļš pa taisno uz “Vāgnera orķestri”. Bet zaldātiem ierakumos derēs vecais sauklis: durkli zemē, rokas augšā! Noklusējot par iespēju tikt nošautiem vai izdotiem “kuvaldas cienītājiem”. Citādi arī raidīšanu Vakareiropā var pievērt.

Novērtē šo rakstu:

78
50

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi