Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

"Koalīcija, lūdzu, ievēliet mani," teica Egils Levits, kam jāzina, ka prezidenta ievēlēšana ir noteikta Satversmē un prezidenta vēlēšanu likumā. Latvijas valsts prezidentu ievēl 100 Saeimas deputāti tieši aritmētiski un nevis politiski. Neievēl koalīcija, partija vai valdība…

Pats Levits pirms četriem gadiem skaidri izteicās būt ievēlēts ar vairākumu un arī opozīcijas deputātu balsīm! Gribu norādīt, ka pašreizējā situācijā neviens no kandidātiem nespēj būt ievēlēts bez opozīcijas balsīm. Interesanti būtu precizēt, kuri ir Levita sarakstā prokremliskie?

Šobrīd redzam sekas tam, ka prezidents netika ievēlēts caur kārtīgu demokrātisku debašu, izvērtēšanas procesu, bet gan koalīcijas politisko tirdziņu. Tauta to ir novērtējusi ar zemāko reitingu vēsturē. Varbūt būtu vērts pieturēties nevis pie politikas, bet gan pie Satversmes?

Lai apgalvotu, ka „Apvienotais saraksts” nepārstāv Rietumu vērtības, ir jābūt jau īpašam izmisumam. Viens no galvenajiem katalizatoriem „Apvienotā saraksta” tapšanā bija tieši Krievijas iebrukums Ukrainā un vēlme nosargāt Rietumu kursu, kas ir skaidri parakstīts valdības memorandā, deklarācijā un mūsu darbos.

Ja kādam nav skaidras mūsu valsts prezidenta kandidāta vērtības, tās var viegli noskaidrot, kaut tikai vienu reizi izsniedzot caurlaidi Ministru kabinetā. Pēc būtības Krišjānis Kariņš, paužot nostāju par „Apvienotā saraksta” valsts prezidenta kandidāta “neskaidrajām vērtībām”, apšauba arī tās koalīcijas partnera vērtības, jo Uldis Pīlēns ir viens no dibinātājiem, kas sniedzis lielu ieguldījumu „Apvienotā saraksta” vērtību un politiskās programmas izstrādē.

„Apvienotais saraksts” bija tas, kas ar Edvardu Smiltēnu ieviesa Satversmes izmaiņas, panākot atklātu prezidenta vēlēšanu balsošanu. Pieminēšu, ka Vaira Vīķe-Freiberga tika iebalsota PAR ar 88 balsīm no 100. Levits piedāvā neielaist opozīciju Saeimā, kas ir antikonstitucionāli.

Šīs nevajadzīgās intrigas un neveiklie PR triki tikai grauj Latvijas augstākā valsts amata - prezidenta prestižu.

Novērtē šo rakstu:

137
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi