Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Levita apordeņotā „Latvijas Avīzes” žurnāliste ignorē un sagroza faktus

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca
21.09.2023.
Komentāri (65)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca (turpmāk - Slimnīca) stingri vēršas pret laikraksta “Latvijas Avīze” žurnālistes Māras Libekas (attēlā) rakstu sēriju par Slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra (turpmāk – NMC) darbu un tā vadītāju, kas uzskatāma par nomelnojošu.

Jau no 2023. gada pavasara žurnāliste savās publikācijās ietver nepārbaudītus faktus un savu viedokli, tādējādi nepārstāvot pētnieciskās žurnālistikas labo praksi – publicēt informāciju, kas stingri balstīta pierādāmos faktos un to analīzē.

Žurnālistei M. Libekai Slimnīca sagatavoja atbildi uz kārtējo jautājumu par iespējamo Slimnīcas NMC vadītāja Roberta Fūrmaņa atlaišanu. Citējam Slimnīcas galvenās ārstes, anestezioloģes, reanimatoloģes, Triju Zvaigžņu ordeņa komandieres profesores Evas Strīķes parakstītu laikrakstam nosūtīto atbildes saturu:

“Atbildot uz Jūsu jautājumu un vērtējot saņemto informāciju, apstiprinām, ka Slimnīcai fakts par ierosināto tiesvedību ir zināms. Neatliekamās medicīnas centra (NMC) vadītāja atlases komisija nekonstatēja tādu faktu un apstākļu kopumu, kas mazinātu uzticību izvēlētajam kandidātam vai liktu apšaubīt izvēlētā kandidāta spēju veikt vadītāja pienākumus konkrētajā struktūrvienībā.

Komisija, izvērtējot R. Fūrmaņa kandidatūru, ņēma vērā viņa profesionālo veikumu, iepriekšējo darba pieredzi konkrētajā struktūrvienībā, kā arī  pieredzi darbā Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestā (turpmāk – NMPD). 

Tāpat jāiezīmē, ka R. Fūrmaņa rīcības tiesiskumu notikumā pirms desmit gadiem vēl nav vērtējusi tiesa un nolēmums, kas ļautu atzīt viņu par vainīgu nodarījumā, nav.  Šobrīd Slimnīcai pieejama pretrunīga informācija par notikumiem 2014. gada decembrī, un tikai tiesas lēmums var viest skaidrību.

Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka Stradiņa slimnīca ievēro nevainīguma prezumpcijas ideju un mērķi saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmes 92. pantu, kas noteic, ka "Ikviens uzskatāms par nevainīgu, iekams viņa vaina nav atzīta saskaņā ar likumu."

Ņemot vērā iepriekš izklāstīto, Slimnīca šobrīd nav pieņēmusi lēmumu attiecībā uz NMC vadītāja posteni.

Vēlamies atkārtoti uzsvērt - Slimnīca nav konstatējusi tādu faktu un apstākļu kopumu, kas liktu pretendentu atlases konkursa laikā vai šobrīd apšaubīt Roberta Fūrmaņa spēju veikt vadītāja pienākumus konkrētajā struktūrvienībā, vai liktu apšaubīt ārsta godaprātu, lojalitāti Slimnīcai un spēju pieņemt lēmumus;

Vērtējot kandidātu, tika ņemta vērā viņa iepriekšējā darba pieredze - Slimnīcas  NMC vadītāja vietnieks no 2021. gada, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents 2018. – 2021. gads, NMPD Ārsta-speciālista brigādes vadītājs 2015.-2023. gads, NMPD Zemgales reģionālā centra vadītājs sešu gadu periodā.

Dr. Fūrmaņa darba pieredze gūta arī, strādājot Eiropas Starptautiskajā dzīvības glābšanas asociācijā (International Life Saving Association of Europe) kā direktoru padomes loceklim un esot biedrības "Latvijas Dzīvības Glābšanas Asociācija" prezidenta amatā. Savas organizatoriskā darba spējas R. Fūrmanis pierādījis ieņemot Pasaules Čempionāta hokejā Galvenā ārsta amatu 2023. gada maijā.

Tāpat tika ņemts vērā, ka Dr. Fūrmaņa darbs kā NMC vadītāja vietniekam un viņa profesionālā kapacitāte ir spējusi labvēlīgi ietekmēt procesus NMC darba organizācijā, piemēram – struktūrvienībā strādājošie uzsver ārstniecības un aprūpes personāla saliedēšanu, komandas sajūtas stiprināšanu, ciešāku kontaktu, kas būtiski uzlabo kopējo sadarbību un veicina pacientu drošību Slimnīcā.

Iedibināti labvēlīgi procesi komandā – ikrīta apspriedes, kurās darbinieki aicināti paust savu viedokli dažādu problēmsituāciju gadījumos. Būtiski uzlabojušies darba apstākļi – pēc Dr. Fūrmaņa iniciatīvas iegādātas jaunas mēbeles, aparatūra, kas NMC vidi dara patīkamāku kā strādājošajiem, tā pacientiem. Būtiski, ka NMC personālam ir radīta iespēja pielietot savas prasmes un profesionalitāti dažādos pasaules mēroga pasākumos, tādā veidā ceļot gan Slimnīcas, gan neatliekamās medicīniskās palīdzības prestižu!

Kopš R. Fūrmanis uzņēmies NMC darba vadību, mazinās arī vakanču skaits, kadru mainība ir mazāka. Kolēģi uzsver, ka uzlabojusies arī  NMC sadarbība ar citām slimnīcas struktūrvienībām, kas ir īpaši būtiski akūtas palīdzības sniegšanai pacientiem. Esot RSU Sarkanā krusta koledžas mācībspēku komandā, apmācīti vairāki tūkstoši studējošo pirmās palīdzības sniegšanā.

Uzsveram, ka jau maijā, pēc pirmajām publikācijām „Latvijas Avīzē” Slimnīcas vadība saņēma daudzskaitlīgi parakstītu NMC darbinieku atbalsta vēstuli Dr. Fūrmanim.

Atbildīgie par ārstniecības struktūrvienībām Slimnīcā pauž atbalstu NMC vadītājam un uzskata, ka Dr. Fūrmaņa darbs, vadot NMC struktūrvienību, kā arī ieguldījums neatliekamās medicīnas aspektu skaidrošanā sabiedrībai un viedokļa līdera pozīcija nozarē, ir apstākļu kopums, kuru izvērtēt un ņemt vērā.

Laikrakstā “Latvijas Avīze” publicētā Māras Libekas rakstu sērija par NMC vadītāju un darbinieku konfliktiem uzskatāma par konkrētās personas vajāšanu,  sabiedriskās domas iespaidošanu pirms tiesvedības procesiem, kā arī Slimnīcas reputācijas graušanu.

F. Kafka darbā “Process” ir paudis: “Tas, ka kāds varētu tikt notiesāts, tikai pamatojoties uz to, ka ir apsūdzēts, ir kriminālās justīcijas nakts murga ļaunākais scenārijs”. Diemžēl šobrīd Slimnīca piedzīvo tieši šādu scenāriju, un pret to stingri vēršamies ar šo paziņojumu.

Novērtē šo rakstu:

135
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi