Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kuru gan mūsu laikos neuzrunā iespēja samazināt rēķinus?! Elektrības rēķini tik turpina augt, gāzes rēķini arī tik paliek lielāki un lielāki, bankas ceļ komisijas par saviem pakalpojumiem, pārtika maksā vairāk nekā divas reizes dārgāk nekā pirms gadiem desmit, un gada laikā cenas teju vai dubultojušās.

Piedāvājums iegūt mazākus rēķinus par dzīvokļa apsaimniekošanu nešaubīgi var šķist gana vilinošs. Tieši ar šādu piedāvājumu bijušais Jūrmalas daudzdzīvokļu namu apsaimniekotāja SIA Civinity mājas Jūrmala (bijušais Jūrmalas namsaimnieks) darbinieks Lauris Ulpe vērsās pie vairāku kūrortpilsētas daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašniekiem.

Iespēja, ka dzīvokļa rēķins kļūs mazāks, vilināja ne vienu vien. Tādēļ vairāku namu dzīvokļu īpašnieki bija gatavi kopsapulcē vienoties, ka tiek mainīts namu apsaimniekotājs un turpmāk māju apsaimniekos Laurim Ulpem piederošā kompānija LJ nami.

Tika solīts, ka apsaimniekošanas maksa būs mazāka, minot konkrētu skaitli, kas būs jāmaksā par katru dzīvokļa kvadrātmetru.

Taču jau pirmais rēķins izrādījās nevis mazāks, nekā līdz šim maksāts Civinity mājas Jūrmala, bet gan vai nu līdzvērtīgs, vai pat lielāks. Kā tā? Nē, Lauris Ulpe nebija melojis. Katrs kvadrātmetrs tiešām maksāja nedaudz, bet mazāk, taču viņš tikpat lielu samaksu iekasēja arī par balkona un lodžiju kvadratūru, kamēr iepriekšējais apsaimniekotājs ievēroja likumā noteikto un balkoniem un lodžijām piemēroja koeficientu 0,3.

Tā kā LJ nami rēķinos arī dzīvošanai neizmantojamiem kvadrātmetri maksāja tieši tikpat, cik dzīvojamā platība, izrādījās, ka viņš vienkārši veikli apmānījis dzīvokļu īpašniekus.

Kad dzīvokļu īpašnieki vērsās pie viņa ar jautājumu – kā tad tā, jūs taču solījāt, ka būs jāmaksā mazāk, Lauris Ulpe augstprātīgi paziņoja, ka viņš kvadratūru skatās pēc zemesgrāmatas un basta.

Tālāk izrādījās, ka namu iedzīvotāju veidotos uzkrājumus Lauris Ulpe ar savu kompāniju LJ nami izlieto nevis tiem darbiem, kurus saskaņojis ar dzīvokļu īpašniekiem daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašnieku kopsapulcēs, bet gan pēc sava prāta.

Kad neizpratnes pilnie iemītnieki vērsušies ar jautājumiem – kas tā par pašdarbību, kādēļ izsaimniekojat mūsu naudu, Lauris Ulpe atkal pat bez mazākās nožēlas vai kauna sajūtas paziņojis – tie esot izdevumi zem tūkstots eiro, tādēļ tik mazi tēriņi ne ar kādiem dzīvokļu īpašniekiem netikšot apspriesti un saskaņoti.

Pats trakākais sekoja, kad piemānītie daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašnieki vēlējās atgriezties pie iepriekšējā apsaimniekotāja un lauzt līgumu ar meli, krāpnieku un izsaimniekotāju. Tad Lauris Ulpe ņēmis talkā demagoģiju un izsūtījis visiem dzīvokļu īpašniekiem vēstules ar šādu tekstu:

“Pašlaik SIA Civinity mājas Jūrmala saprotot ka ir pazaudējusi Jūsu māju no savas apsaimniekošanas, rīko aptauju, lai Jūsu māju dabūtu atpakaļ. Ir jautājums. Kāpēc tad iepriekš negribēja vai nevarēja tik krasi samazināt kopējo tarifu? Piedāvājums, ko šobrīd piedāvā SIA Civinity mājas Jūrmala neapšaubāmi ir lētāks. Taču iedziļinoties dziļāk, gribētos mazliet paanalizēt.

Sanitārā apkope (sētnieks/apkopējs/zāles pļaušana u.t.t.) ir lētāka (noapaļojot) par 0,04 eur/m2/mēnesī nekā Jums bija iepriekš. Gribētos teikt, ka lai kvalitatīvi varētu apkopt Jūsu māju ir adekvāti jāmaksā cilvēkiem, kas to dara un tad Jūs arī variet prasīt no cilvēka kārtīgu darbu. Kā arī vienmēr ir atšķirība cik kvalitatīvi instrumenti, materiāli tiek izsniegti darbiniekam. Ja vēlaties variet salīdzināt, piemēram, kā tiek tīrīti Jūsu mājas trotuāri un salīdziniet Jums blakus māju Raiņa ielā 75, Jūrmalā. Kuru apkalpo SIA LJ Nami. Noejot gar vienu māju vai otru atšķirība ir acīmredzama. Lētāks tarifs diezvai liecina par to ka šajā segmentā būs lielas izmaiņas pārejot atpakaļ pie SIA Civinity mājas Jūrmala. Kā arī SIA LJ Nami pēc mājas pārņemšanas Janvārī Jums uzdāvinās kāpņu telpas ģenerāltīrīšanu, ja nolemsiet nepāriet atpakaļ pie SIA Civinity mājas Jūrmala.”

Kā gan Lauris Ulpe tik labi zina, kādi bija rēķini un izcenojumi pie SI A Civinity mājas Jūrmala? Ļoti vienkārši – viņš, aizejot no darba Civinity mājas Jūrmala, piesavinājās tās zināšanas un informāciju, ko bija ieguvis tur kā darbinieks un nekavējās tās likt lietā, izveidojot savu kompāniju. Lai gan viņa darba līgumā bija skaidri un gaiši ierakstīts, ka viņš nedrīkst izpaust un izmantot Civinity mājas Jūrmala komercnoslēpumus un šie dati ir šīs kompānijas komercnoslēpums, viņš ne mirkli nevilcinājās pārkāpt šo paša parakstīto dokumentu.

Faktiski viņš, būdams Civinity mājas Jūrmala, darbinieks, izdomāja shēmu, kā ar it kā vilinošiem piedāvājumiem pārņemt šīs kompānijas rūpalu, un ne sekundi nevilcinājās pēc atlūguma uzrakstīšanas šo savu shēmu arī īstenot.

It kā varētu šķist – nu vai tad maz mums Latvijā tādu krāpnieku? Droši vien viņš nebūt nav vienīgais. Taču būtiski ir kas cits – šis pats Lauris Ulpe 2021.gadā ar piekto kārtas numuru startēja pašvaldību vēlēšanās uz Jūrmalas domi no Latvijas attīstībai saraksta. Tiesa, pie deputāta amata viņš netika, taču ir skaidrs, ka šis krāpnieks ar laiku tēmē kļūt arī par politiķi. Un kas zina – varbūt tieši politiskā aizmugure ir iedvesmojusi ķerties pie tik prastas shēmas sava biznesa izveidē.

Vai tik šis politkrāpniekiskais biznesa modelis nav pēdējā laikā nācis modē? Un ne tikai Jūrmalā, bet visā Latvijā? Un varbūt tieši šo politkrāpniecisko shēmu atmaskošana varētu būt kārtējā Lato Lapsas bestsellera tēma?

Laura Ulpes komentārs:

"Rakstā ir klaji safabricējumi un meli. Raksts ir tīri nomelojošs.

Rakstā ir apmelojumi par to ka kādam dzīvokļa īpašniekam ir palikuši dārgāki pakalpojumi dēļ lodžiju platībām. tie klaji meli un šādas adreses nav.

Rakstā ir sajaukti vairāki fakti ar dažādām epizodēm. 

Kā arī rakstā ir minēts ka Lauris Ulpe ir piesavinājies informāciju no SIA "Civinity mājas Jūrmala" ir klajš apmelojums un cieņu aizskarošs teksts.

Lūdzu atsūtīt teksta autoru un nekavējoties izņemt melīgo rakstu no Jūsu vietnes."

Rakstā ir klaji safabricējumi un meli. Raksts ir tīri nomelojošs.
Rakstā ir apmelojumi par to ka kādam dzīvokļa īpašniekam ir palikuši dārgāki pakalpojumi dēļ lodžiju platībām. tie klaji meli un šādas adreses nav.
rakstā ir sajaukti vairāki fakti ar dažādām epizodēm. 
Kā arī rakstā ir minēts ka Lauris Ulpe ir piesavinājies informāciju no SIA "Civinity mājas Jūrmala" ir klajš apmelojums un cieņu aizskarošs teksts.
Lūdzu atsūtīt teksta autoru un nekavējoties izņemt melīgo rakstu no Jūsu vietnes.

Novērtē šo rakstu:

92
23

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi