Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Latvijas Televīzijai ir taisnība

Jāzeps Baško, juniors
19.05.2024.
Komentāri (47)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Patiesi, Latvijā varētu būt visai padaudz cilvēku, kas nesapratīs priekšvēlēšanu debates, ja tās notiks tikai latviešu valodā. Katru dienu vairākus no viņiem redzu kur pagadās novietojam mazlitrāžas automašīnas ar svešādām numura zīmēm, ar lielu kantainu somu ieejam iestādījumos un drīz vien ar to pašu tarbu skrienam laukā. Redzu viņus ar elektriskiem gājējdrāžiem traucamies pa ietvi tā, it kā es būtu neredzams. Tāpēc neturiet ļaunu prātu uz Latvijas televīziju, kad jums šķiet, ka tā jūs neredz. Varbūt tā steidz izpildīt kādu pasūtījumu, kam nedrīkst ļaut atdzist.

Nē, labi, esmu sastapies arī ar tiem īpašajiem, ar brīvo gribu neapveltītajiem tumsoņiem, kuriem ceturtās varas pārstāvju ieskatā ir jāskatās rus.lsm.lv piedāvātais saturs, jo tas viņiem sniegs vienīgo pareizo, vienīgo valstisko vēstījumu. Pavisam nesen taču audiencē pie prezidenta visa LSM brigāde unisonā skandēja, ka jābūt vienotam vēstījumam. Latvijas valstij nepieciešams savs propagandas kanāls krievu valodā! Tad, lūk. Tiem pašiem tumsoņiem arī īpaši tiek atvēlētas veselas četras priekšvēlēšanu debates krievu valodā. Vienīgais, ka man kaut kā neticas, ka tie tumsoņi tās debates baudīs.

Lieta ir tāda, ka tas tomēr prasa zināmu inteliģences pakāpi – noskatīties Latvijas televīzijas, teiksim, ziņas. Spēja divdesmit minūtes nosēdēt televizora priekšā un neuzvilkties par blēņām, ko jums tur mēģina iegalvot, un manieri, kādā tas tiek darīts, — tas nav nieks. Un ar tādu inteliģences pakāpi nedz es, nedz manis novērotie pretvalstiski noskaņotie elementi nav apveltīti.

Tāpēc visdrīzāk, ka LSM krievu variants tomēr runā par un ar maķenīt izredzētāku publiku. Un tas, ko viņi šai jau zināmā mērā integrētajai publikai mēģina pateikt — galu galā jums ir jābūt diezgan integrētam vai vismaz tērētam, lai izvēlētos skatīties tieši atklātos gatavinātājus LSM — viņi mēģina pateikt, ka integrācijas procesu var neturpināt — jūtieties kā mājās, cienītie! Ir gan ziņas jūsu mēlē, gan arī, redz kur, "priekšvēlēšanu debates"! Paskat, mēs pat aborigēnu pārstāvjus iedrošināsim runāt jūsu valodā. Protams, tas izskatīsies mazliet komiski, un viņi izklausīsies mazliet pastulbi, jo īpaši uz krievu valodā runājošo politiķu fona, bet ko tu nedarīsi integrācijas vārdā!

Fui, nē, atvainojos, debates taču nav domātas integrācijai. Olga Dragiļeva, mana mīļākā Delfu žurnāliste, kura, kad pēdējoreiz viņu klausījos, vēl nebija iemācījusies konjugēt latviešu valodā, tviterī raksta šādi: “Debašu loma nav integrēt sabiedrību, bet izglītot par notiekošo un sniegt informāciju.”

Pareiz’ ir. Ja nav iedota nauda, kas iezīmēta ar vārdu “integrācija”, tad pasākums nevar būt integrējošs. Integrācija normāli izpaužas tā, ka ir uzrakstīts daudzmiljonu projekts, kuru vada jūsu sieva vai vismaz drauga mīļākā. Tad iekārto biroju, noalgo sekretāres, sapērk faksa aparātus un visu pārējo, kas vajadzīgs. Visbeidzot, kad naudas palicis tik maz, ka neviens ar jums vairs nedraudzējas, tad rīko pasākumus, uz kuriem cilvēki brīvprātīgi piesakās, kad viņi aiz gara laika grib integrēties. Katru nedēļu tad tu nāc uz tiem pasākumiem, un tevi tur stundu integrē. Beigās dabū sertifikātu, ka esi integrēts. Pēc tam ar šo sertifikātu var iet skatīties rus.lsm.lv.

Dragiļeva gan nav vienīgā, kas domā, ka priekšvēlēšu debates izglīto un sniedz informāciju. Tas ir Latvijas jaunāko laiku apgaismotajās aprindās ļoti izplatīts priekšstats par politisko procesu. Saskaņā ar viņu pārliecību politiķi ir kā tādas ielasmeitas, kurām nepieciešams dot platformu labumu izrādīšanai. Jūs tiekat informēts par piedāvājumu. Kā teiktu vēl viens jaunā kaluma politiskais alfabēts, SEPLP loceklis Jānis Eglītis, sabiedriskais pasūtījums tikai paredz, ka jums tiek atspoguļots vēlēšanu process. Atspoguļotājs Eglītis tādējādi arī izslēdz ideju, ka politika vispār ir jelkāda interešu sadursme un nepārtraukta salāgošana nebeidzamā sarunā sabiedrībā, kuru sabiedriskie mediji varētu tā kā veicināt.

Jūs domājāt, ka debatēs politiķi varētu kaut mazliet pamainīt savu pozīciju, izdzirdēdami citus redzējumus? Nebūsim naivi, draugi. Nē, politika ir tas, ko dara, lūk, šie te trakie, bet ceturtā konstitucionālā vara tos tikai apgādā ar publicitātes pakalpojumu. Kas esat jūs? Jūs esat skatītājs. Nu, un vēlētājs. Jūs varat izvēlēties gatavu produktu. Vienu despotu vai otru. Mums nav jānodrošina, ka šie te despoti kaut kā sarunātos, ka tā vispār būtu saruna. Visi ejam uz pilnu banku. Pilnīga uzvara un uzvarētāja programma. Tāpēc nav nekādas vajadzības, lai notiktu demokrātiska saruna vietējo aborigēnu valodā. Ne viņi jūs klausīsies, ne jūs viņus. Galvenais – savākt savu ciltsbrāļu balsis, lai gan "dūres" varbūt būtu precīzāk.

Jūsu valstī var sarīkot arī debates pavisam svešā valodā, un tajā izskanēs amizanti priekšlikumi, kas attiecas uz jūsu kopienas nākotnes pārvaldi, bet tā nav liela bēda. Jūs taču esat skatītājs. LTV madāmas neinteresē nedz jūsu kritika, nedz arī jūsu politiskie uzskati. Jo galvenais ir atspoguļot. Kā tagad pieņemts teikt par valsts finansētu mediju darbību — nepatīk, neskatieties. Nav taču obligāti jāskatās. Dodiet naudu un aizveriet mutes. Jo šitais ir redakcionāls lēmums.

Pārpublicēts no jazepsbasko.lv

Novērtē šo rakstu:

78
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...