Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Latvijas dilemma

Arturs Priedītis
06.07.2018.
Komentāri (37)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

egils l

06.08.2018. 18:47

(tree) Sociologi-Delfi informē par kādu vācu 89 gadīgu sievieti Vācijā-Ursulu H.,kas esot aizturēta par Izteicienu, ka Aušvicas Koncentrācijas lāgeris esot Parasta Darba nometne-vai tad ir Neparastas Darba nometnes-kā t.s. Padomju vardarbīgi veidotajā Savienībā?. Interesanti, bet Pasaules Sabiedrības Infotīklos jau sen tiek rakstīts, ka Nacistu veidotie Lāgeri visā Eiropā ir veidoti saskaņā ar Pašu jūdu reliģiozo Vadību-1.Lai jūdiem nevajadzētu piedalīties 2. Pasaules karā-pretēji tam, ka Nacistu karaspēkā dienēja>15 000 jūdu no karavīra-līdz ģenerālim,2.Lāgeros iekšēji bijusi jūdu Pašpārvalde-ar iekšējo naudu, veikaliem,teātriem,kāzām, laulībām 3.Savus slimos viņi paši esot likvidējuši nacistu noorganizētās ""Šķīstītavās""- kā tiek minēts preses slejās -kā neārstējamus un apgrūtinājumu pašiem jūdiem,4.Pēc pašu veidotā 2.Pasaules kara,kas iznāk kā viens no ""Pamatiem, lai varmācīgi sadalītu tautas un zemes un jūdi nodibinātu Izraelu. 2.Austrumu un Rietumu jūdu organizētā 2. Pasaules kara Rīkotājiem un apmaksātājiem -karam beidzoties-jūdi veseli un dzīvi tikuši nosūtīti uz t.s.mākslīgi-vardarbīgi un ar viltu pārņemto un atņemto no Palestīnas tautas zemes daļu, ko nosaukuši par "" Apsolīto Zemi ""-,lai 1948.g. to pasludinātu par Izraēlas valsti.Tas taču šī vēstures daļa sen miljardiem cilvēku Oficiāli Rakstos ir zināma. Iznāk, ka Ursulas H. ""Lieta"" ir kā atgādinājums iepriekšējam vēstures posmam. (bell)

Atbildēt

emīls 1

24.07.2018. 17:11

(dunno) 8) Sociologi.-Vakar 23.07.18 Krievijas Tv. Kanālos rādīja Sorosa Atklāsmi-Pats saka-Tas, ka Viņš uzvedas kā kretīns un nelietis-Viņš nenožēlo-jo Viņš TIEŠI TĀDS ARĪ BŪTĪBĀ -kā jau biorobots-bezdvēseles un bezsirdsapziņas izdzimtenis -ARĪ IR-kā tad sevi var noliegt!?. Uzreiz gribas atcerēties tie daudzie arī Latvijas Cilvēki., kas ar šā mēsla Stipendijām tika mācīti darīt Viņa ""Melnos darbus"" pret Latviešu tautu- tādi jā Sarmīte E. u.c.Tiek arī ATGĀDINĀTS-ka uz VIŅIEM TAMLĪDZĪGIEM pat nav ko DUSMOTIES,-VIŅI TAČU ir BIOROBOTI- BIOLOĢISKI IEPROGRAMĒTAS MAŠĪNAS-jau 5777 gadu....Pašlaik tāda vesela Valsts kā Ungārijas Vara oficiāli ""nokrata""tās nelietības, ko Tas .B..ir sastrādājis ...
ŠODIEN,24.07.18. Latv. Radio 1 LR Iekšlietu ministrs Kozlovskis Ziņo, ka Ir Pierādījumi ! par TĪŠU AIZDEDZINĀŠANU ! blakus jau degošām teritorijām Valdgales pusē. Tam ir arī JĀPASTEIDZINA DDD PROCESS.

Atbildēt

andreiko

10.07.2018. 10:18

B. Priedīti!1997. gadā Lauķenē nebija intervijas ar Vili. Bija apraksts - portets ar nosaukumu "Pans no abām pusēm". Zinu precīzi, jo esmu šī raksta autors.
Un apzīmējums - muļķu zeme parādījās tāpēc, ka es viņam izstāstīju sarunas iesākumā anekdoti par muļķu zemi.

Atbildēt

nu tak

09.07.2018. 14:25

»

nu tak

Pietiek vienreiz, stulbeni Induli! Nu jau PIETIEK, debīlais Dikļu āzi


Nu jau PIETIEK, debīlais pietirst-komas lapsukūts āzi!! Pietiek vienreiz, stulbeni Lato!

Atbildēt

Un

09.07.2018. 13:30

kur tad paliek pederastība kā latviešu jaunākā kaislība? Zagšana, stulbums pie latviešiem bija vienmēr. Tagad nāk klāt arī pederastība, jo neattīstīto tautu neviens nepārvalda, mācot uzvesties pie siles.

Atbildēt

Edge

08.07.2018. 13:00

Kas savas vēstures mācības nezina vai ignorē - tas neizbēgami saņem pērienu!
Daudz interesantu faktu par "zagšanu", "braukšanu uz siltajām zemēm", "samierināšanos" un "pērienu" - G.Dišlera gr. "Uz citu zemi" (sk. no 90.lpp)
"...Zemniekiem vienīgā iespēja dabūt graudus sējai bija vērsties pie pagastu magazīnām, bet tās bija tukšas, jo parādnieki nu jau vairākus
gadus nebija varējuši atbērt atpakaļ aizņemtos parādus, turklāt daudzviet muižnieki tās bija iztukšojuši nelikumīgi [atcerēsimies
Dāvja konfliktu ar bezgodīgajiem kaimiņiem Madlienā]. Strauji pieauga maizes cena. Neražai un badam sekoja slimības – 1840. gada vidū Vidzemē plosījās holēras epidēmija, kad saslima 11 236 cilvēki, no kuriem 3601 nomira. Zemnieku lopi nosprāga badā vai tos izkāva sērgu dēļ. Nav grūti iedomāties paniku, ko vēl vairāk uzkurināja spēkā esošais aizliegums atstāt pagasta robežas, sodi šī aizlieguma pārkāpšanas gadījumā, kā arī drošas informācijas trūkums, neziņa par rītdienu."

Atbildēt

Edge

08.07.2018. 12:50

"..., taču visi ar to samierinās."
Samierinies vai nesamierinies - tik un tā himna (lūgšana) šovakar Dziesmusvētkos tiks dziedāta 3x!
Dievs, svētī Latviju, / Mūs' dārgo tēviju,
Svētī jel Latviju, / Ak, svētī jel to!...

Atbildēt

piedzēries atkal?

07.07.2018. 20:50

»

Neinteresē

pilnīgi


ej izvemies uz pastalām.

Atbildēt

Neinteresē

07.07.2018. 19:45

»

CENZĒTS

...


pilnīgi!

Atbildēt

CENZĒTS

07.07.2018. 14:59

»

lauķis

Ja cilvēki paši sāks vērtēt visus procesus caur cēloņu seku likumsakarībām tad varnešiem būs gals klāt


;)

Visnotaļ iespējams.

Un, bez šaubām, tieši tāpēc (arī, t.sk.) pastāvīgs un paTstāvīgs vērtēšanas / domāšanas "režīms" jeb "agregātstāvoklis" ir akūti nepieciešams jebkuriem normāliem (!!!) cilvēkiem / jebkuras normālas (!!!) valsts sabiedrībai. Dabiski - ja vien šādu valsti / sabiedrību interesē gluži likumsakarīgs rezultāts. ;)

«Vien tikai 2% cilvēku domā,
vēl 3% cilvēku domā, ka viņi domā,
bet 95% cilvēku labāk nomirs, nekā domās!»
/ Džordžs Bernards Šovs (George Bernard Shaw) /

Ir sacīts: "Domāšana, šķiet, ir ļoti smags darbs - tādēļ arī pasaulē tik maz cilvēku ar to nodarbojas." ;)

Atbildēt

leopards

07.07.2018. 13:12

21.klubs satavēja no čekistiem un komunistiem,viņī savas sievas iekārtoja labās atalgotās vietas,un daudzas vispāar nav strādājušas 28 .g.nekādos darbos,bet saņem lielas pensijas.Darbs žurnalistiem,kad naks pie varas Kaimiņs,visi viņi sēdēs.

Atbildēt

kukū

07.07.2018. 09:16

»

var teikt tikai muļķis! Starp latviešiem muļķi ir 95%, bet zagļi 4,9


Un tev šķiet, ka tu piederi 0, 1% gudrajiem, pamuļķīti?
Vai nav pilnmēness?

Atbildēt

A

07.07.2018. 04:01

Nacionālie plānprātiņi nespēj vadīt valsti, vienīgais ko viņi labi prot, ir apzagt tautiešus un apriet kaimiņus!

Atbildēt

Edge

06.07.2018. 23:42

»

Bet

tad jau sanāk, ka mums nav nekādas izredzes izrauties no aizas, jo nedzemdējam, neizskolojam, neizaudzinam labu inteliģenci, kura rūpētos par tautu, bet nevis palīdzētu laupītājiem aplaupīt tautu? Vai tā varētu būt, ka līdz mūsu ēras beigām mīcīsimies paši savos laupīšanas izdalījumos...


"Es pasaul's daļa, atbildīgs par visu!" Rainis.
Katram pašam pašlaik ir brīva izvēle - iespēja kļūt par inteliģentu vai intelektuāli. "Mēs/Mums" izšķīda 1991.gada 21. augustā, tāpēc jau Krištopāns vēršas ar aicinājumu tikai pie 10% (oligarhi+kampēji+eirokrāti): Vilis Krištopans: Es vēršos pie desmit procentiem sabiedrības. (aprinkis.lv)

Atbildēt

Tieām muļķu un zagļu zeme lapsānija!

06.07.2018. 22:07

»

Tieām muļķu un zagļu zeme!

Nozog pat manu vārdu un uzvārdu Induli Duku! Bļeģ un raksta, it kā tas būtu es


Nozog pat manu vārdu un uzvārdu Lato Lapsu, kaut gan es visiem spēkiem izmisīgi slēpj savu identitāti – Lato Lapsa! Bļeģ un raksta, it kā tā būtu es, nevis kaut kāds bezdzimuma un bezvārda kretīns, kas piebirš manu knapi nīkuļojošo un pēc nosprāguša seska smirdošo mājaslapu!

Atbildēt

Tieām muļķu un zagļu zeme!

06.07.2018. 20:32

»

tu stulba no dzimšanas?

iebāz to savu kļūdu labojumu savā plakani nosēdētajā vienrievas domātavā


Nozog pat manu vārdu un uzvārdu Induli Duku! Bļeģ un raksta, it kā tas būtu es!

Atbildēt

tu stulba no dzimšanas?

06.07.2018. 20:06

»

Tiešām muļķi rullē un nelasa

kļūdas labojumu


iebāz to savu kļūdu labojumu savā plakani nosēdētajā vienrievas domātavā.

Atbildēt

muļķu zeme rullē

06.07.2018. 19:43

»

Cik var melot, Priedîti!

Piem., latviešu inteliģenci ir radījuši latvieši...


"40 gadīgie, kuri pirms 25 gadiem bija 1 g.v." - vienkārši konģeniāla aritmētika.

Atbildēt

Cik var melot, Priedîti!

06.07.2018. 19:37

»

A.P.

Dilemma aktualizē jautājumu par „aitu bara” perspektīvām. „Aitu bars” ir sena metafora tautas masu apzīmēšanai. Metaforu ir izmantojuši ļoti daudzi rakstnieki un publicisti, sākot ar Rablē viņa slavenajā romānā „Gargantija un Pantagriels” un beidzot ar sociālo parādību kritiķiem interneta portālos. ...


Piem., latviešu inteliģenci ir radījuši latvieši.

Tās ir pilnīgas muļķības. Latviešu inteliģenci iznīcināja LPSR laikos. Atzina zaglīgo, pakalpīgāko un nodevīgāko daļu. To joprojām 4. maija kliķe atzīst. M. Zālīti, J. Peteru, I. Ziedoni, Dž. Skulmi, A. Priedīti utt.

Atlikusī daļa redz, kas notiek, un " ārā nelien". Toties mostas cita inteliģences daļa 40 gadīgie, kuri pirms 25 gadiem bija 1 g.v. Un viņi redz, ka kaut kas nav īsti, kā vajag. Piem. visādi Krištopani un Priedīši Latviju sauc par Muļķu un Zagļu zemi!

Atbildēt

CENZĒTS

06.07.2018. 19:34

"Ja sabiedrībā 15-16 procentu apjomā iespiežas kaut kas nelabs, tad visa sabiedrība kļūst nelaba. Pie mums zagšanas apjoms nav 15-16 procenti. Pie mums zagšanas apjoms ir 50 un vairāk procentu. Tāpēc nevar būt ne mazāko šaubu, ka Latvija ir zagļu zeme un Latvijas sabiedrība ir zagļu sabiedrība. No abiem variantiem godīgi ir jāizvēlas otrais variants – Latvija ir zagļu zeme."
--------------

Tā tas nebūt nav, tomēr. Jo –

1. Principā nav apstrīdams cien. A.P. vēstītais, ka "zagšanas apjoms ir 50 un vairāk procentu". BET – tas ir nozagtā kopapjoms, NEVIS zagļu kopskaita īpatsvars (jeb "sabiedrības locekļu kritiskā masa") šīs pašreizējās "vērtību un tiesiskuma valsts" sabiedrībā.

2. Kā zināms – SILEI pietuvināto (un, līdz ar to, arī uz SILES "politpisnesa shēmu" rēķina ekskluzīvi parazitējošo) vienlīdzīgāko cūklopu īpatsvars, attiecībā pret no SILES (un, līdz ar to, arī no SILES "politpisnesa shēmām") distancēto cērpamlopiņu kopskaitu, ir labākajā gadījumā 3-5-7%. Kas, gluži likumsakarīgi, arī nozog cien. A.P. minētos "50 un vairāk procentus".

3. Kur pretī - visiem pārējiem (93 -97%) no SILES distancētajiem cērpamauniem" tik pat likumsakarīgi nekāda lielzagšana nespīd, saskaņā ar "politbiznesa shēmojumu". Dēļ kam šamie "titulnācijas" (balasta) biogaļas izstrādājumi vai nu pa glupo truli siekalojas, bišķi palamājot un galvenokārt tomēr apskaužot "lielzagļus", vai arī pa sīko apfenderē savus "nācijas kolēģus". Un, dēļ maziski ņergulīga kreņķa par savu "cērpamlopiņu" bezcerīgo pakļāvību "liktenim-sliktenim", pastāvīgi arī cits citu necilvēcīgi truli noskaužot, nostučījot, nomelnojot, nolinčojot, nogānot, visās iespējamajās izpratnēs / izpausmēs "noēdot" un taml. derdzīgi "latvāniski" izpildoties. Kā sabiedrība jeb "nācija" arvien vārgāk agonējot un, vienlaikus, kā atsevišķi ņemti personāži arvien neatgriezeniskāk deģenerējoties (nu jau teju līdz sakāpšanai atpakaļ kokos šķietami visnotaļ netālā "vidējā termiņa" perspektīvā).

4. Protams, šāda politshematiska lielzagšana "50 un vairāk procentu apjomā" galvenokārt tiek realizēta nevis prasti apzogot savus "partaigenosses" u.c. SILES "vienlīdzīgāko cūklopu" sugas biedrus, bet gan – "politiski atbildīgi" izzogot valsts / pašvaldību budžetus (protams, caur šo šķietami nemainīgi trekno "budžetpupu" piezīžoties arī ES SF "instrumentiem", ASV / NATO transatlantiskās asinsnaudas donoriem u.c. taml. "pārrobežu" barotnēm). T.i. – faktiski teju "pa taisno" apzogot nodokļu maksātājus, tos pašus iepriekš identificētos 93-97% no SILES distancētos cērpamlopiņus. (Pie tam, kas ir principiāli / sistēmiski būtiski – šie max. 10% "lielzagļi" savu "politbiznesu" shēmo un reāli apzog vismaz formāli vai pat reāli "likumīgi", vismaz absolūtajā vairākumā no visām "politbiznesa shēmu rebēm". Bet, nu – tas jau būtu bišķi cits "stōrijs")

5. Savukārt, ņemot vērā iepriekš max. objektīvi argumentēto / elementāri aprēķināto – TIKAI salīdzinoši niecīgiem 3-5-7 % SILES "vienlīdzīgāko" cūklopu jeb salīdzinoši mazskaitlīgam bariņam lielzagļu NEKĀDI NEBŪTU IESPĒJAMS "politiski atbildīgi" izzagt budžetlādi "50 un vairāk procentu apjomā", ja to truli inerti klusējot lupatiņā vai pat apzināti "ņemot dalību deRmokrātiskajās norisēs" neatbalstītu paši apzagtie (!!!), t.i. – tie paši iepriekš minētie 93-97% no SILES distancētie cērpamlopiņi. Kuri, max. objektīvi ievērtējot šādu (u.c. taml.) totāli glupu izpildīšanos, ir sevi nu jau teju trīsdesmit gadus (!?!?!!!) "ilgtspējīgi" un praltiski ikdienišķi "prezentējuši" un neapšaubāmi apliecinājuši kā tipiski MUĻĶI. T.i. "konceptuāli" rezumējot – "картина маслом": šajā pašreizējā "valstī" 93-97% MUĻĶU ļauj sevi apzagt 3-7% ZAGĻU.

Līdz ar to, ņemot vērā un pienācīgi adekvāti "apsmadzeņojot" visu iepriekš "proponēto" – šī pašreizējā "rietumdeRmokrātisko virsvērtību un ķēķa tiesiskuma valsts" parodija eurolatvānija ir ne tikai / ne tik daudz zagļu (t.i. "politiski atbildīgu" SILES lielzagļu) zeme, bet arī (galvenokārt, tomēr) tipiska MUĻĶU zeme.

--------------

Ir sacīts: "Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi "klusējot lupatiņā", vai pat apzināti uz to "parakstoties" un +/- "aktīvi ņemot dalību" - nav būtiskas atšķirības."

Un, arī: "Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR."

Savukārt, kā zināms: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai "vētrainas rosības" imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"." ;)

Atbildēt

Es

06.07.2018. 18:23

»

A.P.

Dilemma aktualizē jautājumu par „aitu bara” perspektīvām. „Aitu bars” ir sena metafora tautas masu apzīmēšanai. Metaforu ir izmantojuši ļoti daudzi rakstnieki un publicisti, sākot ar Rablē viņa slavenajā romānā „Gargantija un Pantagriels” un beidzot ar sociālo parādību kritiķiem interneta portālos. ...


Zinat, katram ir savs nojūgšanās veids. Linardam ir korišs Eihmanis, viens absolūti vājš jurists, kurš pats sev sūta vēstules, un tad pārsūta tās Grantiņam it kā no viņa "ienaidniekiem". Nav brīnums, ka pēc sekojošajām Grantiņa jēlībām kādam nervi neizturēja un Viloram iedeva mazliet pa tauri liftā.

Jums, savukārt, varonis ir Raimonds. Saturiski tik pat "kvalitatīvu" domu graudu bārstītājs, principā par da jebkuru tēmu, lai tikai varētu sev pievērst uzmanību. Kaut ko izlasa ārzemju ziņās un uzreiz kviec par to pašu LV, domādams, ka nu būs baigais nācijas glābējs. Puisim nav nekādas paškritikas par saviem pseidoanalītiskajiem domu graudiem. Viens stulbenis jau par klaunu ielīdis Saeimā, otru tādu nevajag.

Atbildēt

Es

06.07.2018. 18:05

»

A.P.

Dilemma aktualizē jautājumu par „aitu bara” perspektīvām. „Aitu bars” ir sena metafora tautas masu apzīmēšanai. Metaforu ir izmantojuši ļoti daudzi rakstnieki un publicisti, sākot ar Rablē viņa slavenajā romānā „Gargantija un Pantagriels” un beidzot ar sociālo parādību kritiķiem interneta portālos. ...


Gan jau Jūsu čoms no vecajiem, labajiem augstskolas laikiem - Raimonds, tiks ar visu šo nejēdzību galā, abi kopā ar Kaimiņu mauros pie dakteriem baltos ķitelīšos, kamēr gaidīs nākošo savu zāļu un dārzeņu porciju, aiz restota lodziņa, protams.

Atbildēt

Nē, tikai muļķu zeme

06.07.2018. 18:04

Nav nekādas dilemmas, jo arī zaglis ir muļķis. Zaglim trūkst elementāras loģiskās domāšanas, viņš nespēj paredzēt cēloņsakarības un savas rīcības sekas, līdz ar to ir muļķis. Zagļu zeme ir muļķu zeme, grozi kā gribi! Kreks, peks, feks..

Atbildēt

Tereza Mendoza

06.07.2018. 17:01

Latvijas zeme ir nogurusi no latviešiem.

Atbildēt

Bet

06.07.2018. 16:05

»

A.P.

Dilemma aktualizē jautājumu par „aitu bara” perspektīvām. „Aitu bars” ir sena metafora tautas masu apzīmēšanai. Metaforu ir izmantojuši ļoti daudzi rakstnieki un publicisti, sākot ar Rablē viņa slavenajā romānā „Gargantija un Pantagriels” un beidzot ar sociālo parādību kritiķiem interneta portālos. ...


tad jau sanāk, ka mums nav nekādas izredzes izrauties no aizas, jo nedzemdējam, neizskolojam, neizaudzinam labu inteliģenci, kura rūpētos par tautu, bet nevis palīdzētu laupītājiem aplaupīt tautu? Vai tā varētu būt, ka līdz mūsu ēras beigām mīcīsimies paši savos laupīšanas izdalījumos?

Atbildēt

Edge

06.07.2018. 15:41

»

Peridīša k-gam

Jūs izsakat ļoti daudz pieņēmumus un apvainojumus, nepamatojot tos ne ar ko vairāk kā karstu gaisu. No otras puses pēc jūsu skribelējumiem "delfos" jūsu nostāja ir acīmredzama - ja ir nauda tātad zaglis. Te nu arī parādās ka Latvija ir muļķu zeme kuru jūs arī pārstāvat


A.Priedītis un saprātīgi cilvēki vienmēr min faktus, uz kuru pamata raksta atziņas un izdara secinājumus (zinātniska pieeja ).
Precizēsim: - Ar vērdiņu vajag rīkoties ļoti uzmanīgi. Aiz vērdiņa sēž velns. Aiz vērdiņa sēž kaitinātājs - alkatība… Tas nenoved pie laimes.
Filozofe Maija Kūle: Eiropas Savienība šobrīd irst pa vīlēm. (nra.lv)

Atbildēt

Kungam

06.07.2018. 15:40

»

Peridīša k-gam

Jūs izsakat ļoti daudz pieņēmumus un apvainojumus, nepamatojot tos ne ar ko vairāk kā karstu gaisu. No otras puses pēc jūsu skribelējumiem "delfos" jūsu nostāja ir acīmredzama - ja ir nauda tātad zaglis. Te nu arī parādās ka Latvija ir muļķu zeme kuru jūs arī pārstāvat


Vai tu arī tieci pie naudas poda? Domāju, ka tieci. Ja netiktu, tad pūstu citu tauri. Tu esi viens no tiem, kurus sauc par latviešu cūkām, jo cūkām nekas nav svēts, lai krāptos ar naudu un visur kaut ko noblēdītu. Mūsu valsts balstās uz izdzimteņiem. Vai tu to vari saprast? Vai tu saproti, ka esi izdzimtenis? Tātad tu būtu izdzimteņu tauri arī pediņu delfos. Varbūt esi pediņš? Tie necieš Priedīša Arti.

Atbildēt

Edge

06.07.2018. 15:36

»

A.P.

Dilemma aktualizē jautājumu par „aitu bara” perspektīvām. „Aitu bars” ir sena metafora tautas masu apzīmēšanai. Metaforu ir izmantojuši ļoti daudzi rakstnieki un publicisti, sākot ar Rablē viņa slavenajā romānā „Gargantija un Pantagriels” un beidzot ar sociālo parādību kritiķiem interneta portālos. ...


«Runas ir garas, bet darbs ir īss, no runāšanas varas lasītājs žāvās trīs,» kādā no vēstulēm žurnālistei A.Tirzmalei 1957. gadā ironizēja J. Sudrabkalns.
Jau 25 gadus pēc LR Satversmes atjaunošanas pilnā apjomā [1993] tiek aprakstīta "Latvijas dilemma", taču vienā,nemainīgi pesimistiskā garā. Var būt laiks apjēgt, ka šādas situācija, kādā atrodamies nav nekas ārkārtējs (atcerieties Raiņa teikto Mauriņai). Laiks kādu saprātīgu risinājumu piedāvāt, kādu "sveci aizdedzināt", lai vismaz jaunajiem ceļu apgaismotu? Starp citu, visā Eiropa un Rietumu civilizācija atrodas ne tai labākajā situācijā.
Pārdomām: "Eiropas Savienība (ES) ir pareizi darījusi, uzsverot cilvēka tiesības. Nepolitizētas cilvēka tiesības - tiesības uz pajumti, tiesības nebūt vergam, tiesības uz zināmu iztiku, dzīvības nodrošināšanu… Bet, ja šīs tiesības, šīs pamatvajadzības netiek nodrošinātas, tas rada raižpilnu situāciju, neapmierinātību ar valsti, pat ar valsts funkcionēšanu." Filozofe Maija Kūle: Eiropas Savienība šobrīd irst pa vīlēm. (nra.lv)

Atbildēt

Peridīša k-gam

06.07.2018. 15:17

Jūs izsakat ļoti daudz pieņēmumus un apvainojumus, nepamatojot tos ne ar ko vairāk kā karstu gaisu. No otras puses pēc jūsu skribelējumiem "delfos" jūsu nostāja ir acīmredzama - ja ir nauda tātad zaglis. Te nu arī parādās ka Latvija ir muļķu zeme kuru jūs arī pārstāvat

Atbildēt

A.P.

06.07.2018. 14:58

Dilemma aktualizē jautājumu par „aitu bara” perspektīvām. „Aitu bars” ir sena metafora tautas masu apzīmēšanai. Metaforu ir izmantojuši ļoti daudzi rakstnieki un publicisti, sākot ar Rablē viņa slavenajā romānā „Gargantija un Pantagriels” un beidzot ar sociālo parādību kritiķiem interneta portālos. Metaforu vienmēr atceras, ja runa ir par masu sabiedrības bezierunu pakļaušanos antihumānai un noziedzīgai politiskajai varai („ganam”). Vēstures pieredze liecina par „aitu bara” nespēju patstāvīgi uzvarēt „ganu”. „Aitu bars” ir uzvarējis tikai tad, ja tam ir bijis spēcīgs avangards – politiskā partija, kaujinieku grupa, inteliģence un tās šaurāka vienība – pasionāra elite. Vēsturiski tradicionāli populārākais avangards ir inteliģence un tās pasionārā elite. Lai „aitu bars” uzvarētu, inteliģencei/elitei ir jābūt patriotiski, humānistiski, sociāli atbildīgi, nacionāli atbildīgi orientētai. Inteliģencei/elitei nedrīkst būt antropoloģiskā augstprātība (t.s. vienkāršā cilvēka necieņa) un sociālā augstprātība (zemāko šķiru necieņa). Vēsture, protams, zina daudzus piemērus, kad „aitu bars” sadumpojās pret savu „ganu”, tā teikt, no apakšas, bet nevis no augšas. „Aitu bara” sadumpošanās no apakšas, procesu vadot kādam no „aitu bara” aprindām, ir guvusi vienīgi īslaicīgu uzvaru, ja vispār ir guvusi kaut kādus panākumus. „Aitu bara” sadumpošanās no apakšas vienmēr agrāk vai vēlāk ir cietusi pilnīgu sagrāvi. Antihumānas un noziedzīgas politiskās varas likvidēšana ir iespējama tikai no augšas, kā tas XX gs. sākumā bija Krievijā, kad krievu inteliģences grupa nostājās tautas masu pusē un uzņēmās tautas masu ekspluatācijas likvidēšanu. Latviešu „aitu baram” pašlaik nav tādas inteliģences grupas. Latviešu šodienas varas inteliģences gars nav rezervuārs nepieciešamajai enerģijai tautas traģēdijas pārvarēšanai. Latviešu šodienas varas inteliģencē vispār nav enerģijas tautas mobilizācijai pret „ganu” – valdošo kliķi. Latviešu šodienas varas inteligence ir idejiski aprobežota, vāji izglītota, šarlatāniski tendēta, konformistiska, nekaunīgi alkātīga, iestigusi hēdonismā un verdziskā pakalpībā. Latviešu šodienas varas inteliģencē dominē šizofrēniskā polifonija. Šizofrēniskā polifonija (daudzbalsība) iestājas tad, kad cilvēks sāk pūt un sairt; proti, notiek personības dubultošanās, trīskārtošanās utt. Latviešu šodienas varas inteliģence latviešu tautu ir novedusi līdz katastrofai. Konstatējams ir tautas Absolūts Sabrukums, pie kā vainīgi ir LKP un VDK nomenklatūras nodevēju latviešu „elite”, kura 30 gados ir izaudzinājusi sev adekvātu maiņu - ideoloģisko, politisko, ekonomisko, sociālo un metafizisko mutantu baru. Absolūts Sabrukums vienmēr ir tautas krahs un valsts krahs. Ja valstī valdošo virslāni neieredz tauta, tad tāda valsts nevar ilgi pastāvēt. Inteliģencei ir tautai jāpalīdz neieredzēt valdošo virslāni, ja tas ir nacionāli reakcionārs, kā tas ir LR. Taču šodienas latviešu varas inteliģence iet pretējo ceļu – morāli atbalsta nacionāli reakcionāro valdošo virslāni. Šodienas latviešu varas inteliģencei ir fanātisks spīdums acīs. Tikai tas nav saistīts ar velmi palīdzēt tautai. Fanātiskais spīdums ir nomērķēts uz naudu, karjeru, konformismu, nacionālo nodevību. Šodienas latviešu varas inteliģence nav spējīga ne uz vienu džihādu – ne dvēseles džihādu, ne zobena džihādu. Kāda tauta, tāda tās inteliģence. Šī sentence loģiski kalpo kā zināms refrēns analītiskajā simfonijā par latviešu tautu. Latviešu inteliģenci ir radījuši latvieši, bet nevis krievi, ebreji, poļi, igauņi, abāzi, aguli, jezīdi, tati, beludži u.c., kuri arī dzīvo Latvijā un rada pēcnācējus savai inteliģencei.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

13. Saeimas deputātiem: par grozījumiem likumprojektā, kas regulē Valsts drošības komitejas dokumentus

FotoPateicamies par Jūsu līdzšinējo atbalstu LPSR Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijas zinātniskajā darbā. Komisija kopš 2017. gada septembra ir konsekventi publiski pierādījusi, ka novecojušā likuma “Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu” saglabāšana nav zinātniski un tiesiski attaisnojama, īpaši tāpēc, ka tas ietver juridiski nederīgu sadarbības ar VDK konstatēšanas procesu, ko analizējis Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijas priekšsēdētājs, tiesas priekšsēdētājas vietnieks Juris Stukāns.
Lasīt visu...

12

Viss, kas nav par mani labs, ir FAKE NEWS

FotoTrešdien LTV diskusiju cikla ietvaros ar visām vēlēšanās startējošajām partijām bija uzaicinājusi partijas KPV LV visu apgabalu līderus uz, gribētos teikt, diskusiju, bet nevaru: balagānu. Ceturtdien, kad dzirdētais vēlreiz pārdomāts un galvā sagūlies pa plauktiem, trīs secinājumi, kāpēc cirks nav tik nevainīgs, kā izskatās.
Lasīt visu...

21

Zapad un Zupa

Foto„Kā tu sagaidi, ka viņi tev uzbruks? - Heigens domīgi jautāja. Maikls nopūtās. - Dons man pateica. Ar kāda tuvu stāvoša cilvēka starpniecību. Bardzīni tēmē uz mani caur kādu tuvu vīru, kuru es, pēc viņa ieceres, neturēšu aizdomās.” (Mario Pjuzo Krustēvs)
Lasīt visu...

21

Ilgtspējības zīlētāji jeb kurus rādīt pāvestam

FotoZinātnē ir metodoloģiskā prasība katra laikmeta iztirzājumā ņemt vērā toreiz lietoto valodu. Laikmetu izdosies pareizi izprast tikai tad, ja respektēs tajā lietoto valodu. Valoda raksturo notikumu idejisko tendētību, laikmeta intelektuālo un morālo atmosfēru, ārējo notikumu vienotību ar tolaik dzīvojošo cilvēku iekšējo pasauli – prāta interesēm, vērtējumiem, kognitīvo piesātinātību.
Lasīt visu...

21

VK ziņojums par AS "Sadales tīkls" tarifiem apliecina Ašeradena mazspēju

FotoLatvijas Reģionu apvienība (LRA) vairākkārt uzsvērusi, ka AS "Sadales tīkls" (ST) sadales tarifi ir neadekvāti augsti, turklāt tie nav pamatoti. To, par ko LRA runā jau kopš pagājušā gada, ir apstiprinājusi arī Valsts kontrole (VK) savā ziņojumā. Revīzijā konstatēts, ka, lai gan ST elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi aprēķināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajai metodikai, nevar apgalvot, ka tarifos ir pilnībā nodrošinātas likumā noteiktās pakalpojuma lietotāju intereses.
Lasīt visu...

15

Tāda ir mana latviskā politiskā humora izjūta

FotoIepriekšējo reizi rakstīju, ka nācijai ir problēmas un nav, par ko balsot. Kā kārtīgs pilsonis atkal esmu mainījis viedokli, jābalso par visām partijām uzreiz!
Lasīt visu...

12

„Anša vērtības" tomēr iekļūst Saeimā

FotoPēc karstākās vasaras Latvijas vēsturē kā sniegs uz galvas uzkrita šī gada 13.septembrī Saeimā iesniegtais „Amnestijas likuma” likumprojekts, kur piedāvāts atbrīvot no kriminālatbildības personas, kuras 2009.gada janvārī, sava „izmisuma” vadītas, veica „revolūciju”, pēc kā „netaisnīgi” sodītas.
Lasīt visu...

21

Nebalsot nav protests – tā ir padošanās

FotoLīdz vēlēšanām ir atlikušas trīs nedēļas. Kur vien ej, visur dzirdi: “Par ko lai balso? Nav, par ko balsot!” Kā tā - nav? Mums ir plaša izvēle - mums piedāvā 16 sarakstus!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kremļa trends: Pētera I laika tradīcijas un elegance – „po pacanskim poņaķijam”

Divi pdējo dienu notikumi ir izraisījuši plašu rezonansi visā pasaulē: 1. Putins esot atradis...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: postpatiesība

Ja civilizācijas norieta apstākļos ir uzdīdzis postcilvēks, tad katrā ziņā ir uzdīgusi viņa sludinātā postpatiesība. Ja eksistē postpatiesība, tad eksistē tās autors...

Foto

Pret Eiropas Savienības šantāžu

11. septembrī Ungārijas konservatīvais premjerministrs Viktors Orbāns ieradās Strasbūrā, Eiropas Parlamentā, lai piedalītos debatēs par Sargentini ziņojumu, kuru iesniedza Judith Sargentini un kurā tika asi...

Foto

Mainot carus, nemainās carisms, mainās tikai uzvārdi un tituli

Dokumentālās filmas «Nelietis» pirmizrādē uzrunājot skatītājus, Dinārs Gulbis teica, ka mēs bieži rādām ar pirkstu uz citiem....

Foto

Mediju satura sabiedriskais kvalitātes standarts (SKS)

Latvijā un pasaulē vērojamās mediju produkcijas kvalitātes krituma dēļ kļūst aktuāls jautājums, “ko darīt” un kādā veidā uzlabot to darbu...

Foto

Prātojums par atklātību

Pagājušajā nedēļu mūs sasniedza priecīga vēsts: lauzta tā sauktā etniskā barjera Saeimā, un lielā vienprātībā gan nacionāļi, gan internacionāļi, gan liberāļi un pat...

Foto

Aicinu vienaldzīgi nevērot politisko procesu norisi Latvijā televizoru ekrānos

God. tautieši/cien. tautietes! Gandrīz 500 000 latviešu un Latvijas pilsoņu, lai izdzīvotu, bija spiesti emigrēt uz ārzemēm....

Foto

Kāpēc Gobzems uzbrūk man un izplata melus par Jauno konservatīvo partiju?

Portāla Delfi diskusijā viņš man saka, ka, ja es būtu labi strādājusi, “jūs būtu mani ielikuši cietumā”. Jā,...

Foto

Šī brīža situācija atgādina čekas laikus, kad priesteriem „piemeta” pretpadomju literatūru

Godātie ticīgie. Griežos pie jums, jo ir noticis kas neiedomājams: ir arestēts Rēzeknes Sāpju Dievmātes...

Foto

Mulsina tendenciozitāte, ar kādu tiek nopludināta informācija par nepierādītu vainu smagos noziegumos

Mēs, Latvijā kalpojošie Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgas ieņemšanas priesteru mariāņu kongregācijas priesteri un klostera...

Foto

Ceļš uz ielaistām slimībām un lielāku mirstību

Maksas ieviešana par plānveida veselības aprūpi ir necilvēcīga pret, iespējams, līdz 300 000 trūcīgāko iedzīvotāju. Jaunā kārtība ir arī...

Foto

Vienkārši liela daļa raidījuma viesu paši izvēlas runāt krieviski...

LTV7 diskusiju raidījumā “Punkti uz i” 6. septembrī plānotas partiju debates par vidusskolas izglītību mazākumtautību valodās Latvijā....

Foto

Kas patiesībā ir „Saskaņa” – atveriet acis

KPLV partijas vadītāji Kaimiņa un Zakatistova kungi šonedēļ divos dažos raidījumos izteicās, ka ir gatavi sadarboties ar Saskaņu, ja vien...

Foto

Jaunākās idiotisma šaušalas

Jaunākās idiotisma šaušalas centīsies apstiprināt Ministru kabineta sēdē 2018.gada 4.septembrī. Ja jaunākās idiotisma šaušalas tiks apstiprinātas, tad Latvijas skolotāji kļūs valdošās kliķes ķīlnieki...

Foto

Vai akls naids un aizvainojums vēlēšanās var pazudināt valsti? Var

Kāds jautās – vai šim jautājumam ir kāda tieša saistība ar 6. oktobrī paredzētajām Saeimas vēlēšanām...

Foto

Aivars Lembergs ir pārbijies: ZZS vietu koalīcijā ar „Saskaņu”, iespējams, ieņems KPV LV

Ko lai saka, jo tuvāk vēlēšanas, jo jautrāk. Šai sakarā visiem ir ko...

Foto

Rektores filosofiskā instalācija

2018.gada 15.augustā portāls „Delfi” iepazīstināja ar Latvijas Kultūras akadēmijas rektores Rūtas Muktupāvulas „viedokļiem”. Lasītāji ieguva rektores filosofiski iesaiņoto „viedokļu” kombināciju. Rektores vispārīgos prātojumus...

Foto

Iesniegums KNAB par „Memory Water” vides reklāmu kampaņu

Šī priekšvēlēšanu kampaņa mani uztrauc. Vēl nav pat septembris, bet jau esam redzējuši daudz ļoti neētiska un zemiska...

Foto

Ieteiktu izlasīt VARU arī Kaimiņam un citiem KPV LV biedriem - diezgan pamācoši, kā nevajadzētu rīkoties, nonākot pie VARAS

Pēc Indriķa Latvieša grāmatas VARA ("Bailes -...

Foto

Esot pienācis laiks medicīniskā kanabisa legalizācijai: vai klāt vēlēšanu laika daudzsolīšana?

Paldies par ziņu, ka Iekšlietu ministrija ir gatava diskusijai par marihuānas pielietošanu medicīniskām vajadzībām. Nez,...

Foto

Pat datus par nodokļiem KPV nespēj safabricēt tā, lai netiktu pieķerti ar nolaistām biksēm

Partija KPV LV izcēlusies ar kārtējo sabiedriskās domas manipulāciju: ar KPV LV...

Foto

„Ventas Balss” galvenā redaktore Gundega Mertena izplata Kremļa propagandu

Dažas dienas atpakaļ viesojos pie savas bijušās, vecās mīlestības Anastasijas Ivanovičas Krievu laukos, - tas ir viens no...

Foto

Dīvaini, bet fakts: politiskās staigules gaitās Pabriks nav uzkrājis pat vērā ņemamu rūdījumu

Šajās dienās pievērsu uzmanību kādai nelielai sarakstei sociālajā tīklā Twitter. Teikšu pavisam īsi...

Foto

Morālais garants. 2. Universalitāte un reitingi

Morālais garants ir vajadzīgs ne tikai sociāli politiskajā sfērā, par ko centos rakstīt esejā „Morālais garants. 1. Priekšvēlēšanu solījumu erozija”....

Foto

Iesniegums SAB par nekavējošu valsts noslēpuma pielaides atņemšanu deputātam Andrejam Judinam

Pateicoties publikācijām šī gada sākumā, sabiedrība uzzināja par gadījumu, kurā Saeimas deputāts Andrejs Judins izpaudis...

Foto

Vai žurnālisti sāks ar sevi?

Pašam zināmā mērā ir sajūta, ka šis raksts ir ne viena vien iepriekšējā teksta atkārtošanās. Tomēr solītam makā jākrīt un te...

Foto

Ļaunie un zemiskie manipulatoru meli par Solvitu Āboltiņu

Varbūt šeit ir īstā reize atkārtot manu 2016. gadā pausto viedokli par jautājumiem, kas droši vien būs skarti...

Foto

Pieci unikāli veidi, kā tiesājamā Koļegova un VVD ņirgājas par iedzīvotājiem Meroni grupējuma interesēs

Mums jātic, ka ogļu kalnu uzmērīšana un amatpersonu pārsēšanās citos kabinetos esot...

Foto

Kur nonāks Bordāns „mentu pasaules” darboņu pavadībā?

Kaut Saeimas vēlēšanas vēl tikai priekšā, virkne vismaz pagaidām parlamentā nepārstāvētu partiju jau metušās dalīt nākotnes lielos projektus, un...

Foto

Vai priekšvēlēšanu kampaņās izmanto ministriju budžetus

"Latvijas Reģionu apvienība" (LRA) lūgusi Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) izvērtēt, vai "Latvijas Radio" atskaņotajās Latvijas Republikas Finanšu ministrijas...

Foto

Morālais garants. 1. Pirmsvēlēšanu solījumu erozija

Latvijas Republika ir Krievijas Federācijas klons. Abās valstīs ir nacionāli reakcionārs un krimināli oligarhisks valstiskums. Pēc PSRS sabrukuma to izveidoja...

Foto

„Saskaņas”/KPV LV ārlietu ministra amata kandidāts varētu būt Aivis Ronis

TVNET intervija ar Aivi Roni sākotnēji nelikās aizdomīga, taču, izlasot visu interviju, neviļus uzausa atmiņā Anrija...

Foto

„Un tieši šādi cilvēki mums Saeimā ir vajadzīgi...”

Man prasa – kāpēc publiskoju datus par KPV LV kandidāta Māra Možvillo „biznesa” miljona nodokļu parādiem. Šo gribēju...

Foto

Priekšvēlēšanu cīņā oligarhu pusē iesaistās arī TVNET

Vakar un šodien (15./16.augustā) vienā no Latvijas lielākajiem interneta medijiem TVNET tika ievietoti divi žurnālista Toma Rātfeldera (pats sevi...

Foto

Augstu novērtēju KPV LV valdes uzticību, mani izvirzot par 2. numuru Vidzemes vēlēšanu apgabalā

Sveicināti, cienījamie novadnieki un nu jau arī visi Latvijas iedzīvotāji. Mani nebūt...

Foto

Ko deputāti varētu uzdāvināt iedzīvotājiem Latvijas simtgadē

Vairs tikai daži mēneši līdz Latvijas simtgades atzīmēšanai. Tiek gatavotas grandiozas svinības, tērēti milzīgi līdzekļi svinību organizēšanai. Atbildīgās amatpersonas...