Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nenoliedzot vajadzību pēc starptautiskas sadarbības pandēmiju gadījumā, nevaram atbalstīt Starptautisko nolīgumu par prevencijas un gatavības pasākumiem saistībā ar pandēmijām, ko virza Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Valstīm tiek piedāvāts pakļauties PVO norādījumiem pandēmiju gadījumā, taču mums trūkst uzticības šai organizācijai, atskatoties uz to, kas notika Covid 19 pandēmijas laikā. Pašlaik tā ir tā pati organizācija ar to pašu vadību, kas vadīja Covid 19 politiku! Mēs atceramies, kā notika vispārēja vakcinācija, kas daudziem bija obligāta, kā tika noteikti apšaubāmi ierobežojumi, kas skāra cilvēku tiesības un negatīvi ietekmēja ekonomiku, kā tika ierobežota vārda un demokrātiskas diskusijas brīvība, vienlaikus ar slepeniem līgumiem notika vakcīnu iepirkumi. Tas notika, atsaucoties uz PVO rekomendācijām.

Veselības ministri Ilze Vinķele un Daniels Pavļuts rīkojās pēc rekomendācijām. Premjers Krišjānis Kariņš un prezidents Egils Levits atkārtoja PVO uzstādījumus. Latvijas Saeima un valdība pieņēma likumus un noteikumus, kas izrietēja no PVO rekomendācijām. Tā saucamie "faktčekeri" cenzēja Latvijas pilsoņus, lai viss atbilstu PVO uzstādījumiem. Tūkstošiem Latvijas pilsoņu zaudēja darbu, ja atteicās vakcinēties!

Mūsu biedre Līga Krapāne bija spiesta aiziet no darba, jo bija šāda PVO politika, kurai akli ticēja viņas tālaika priekšnieks. Tikai par to, ka Līga parakstīja atklāto vēstuli ar jautājumiem par pandēmiju, ko uzdeva 150 sabiedrībā pazīstami cilvēki, viņa bija spiesta aiziet no darba.

Ļoti daudz šajā Covid 19 politikā mūsu skatījumā bija nepareizs un kļūdains, varbūt pat noziedzīgs, taču tas nav ne atzīts, ne novērtēts no PVO vadības puses. Cīņa ar tā saucamo dezinformāciju ir arī šajā PVO virzītajā nolīgumā, kas iespējami paredz valstu suverenitātes sašaurinājumu, un vēl lielaku pakļaušanos PVO. Vai varam kā valsts to atbalstīt?

Mēs atceramies, ka ASV prezidenta Donalda Trampa laikā tika pieņemts lēmums, ka ASV izstājas no PVO, jo neuzticas šīs organizācijas vadībai. Nākamais šīs valsts prezidents ar politisku lēmumu to atcēla, bet mūsu skatījumā PVO nav atjaunojusi uzticību plašas sabiedrības acīs.

Latvijas cilvēki neuzticas tam, kas notika Covid 19 laika un ko īstenoja tālaika Latvijas valdība, pastāvīgi atsaucoties uz PVO rekomendacijām. Tāpēc bez dziļas neatkarīgu ekspertu - juristu, mediķu, starptautisko tiesību zinātāju - analīzes nevaram atbalstīt minēto nolīgumu, ko virza PVO.

Šādus jautājumus kā deputātu pieprasījumu mēs uzdevām Evikas Siliņas valdībai:

1. Vai Starptautiskā nolīguma par prevencijas un gatavības pasākumiem saistībā ar pandēmijām teksts ir publiski piejams latviešu valodā?

2. Vai ir noticis neatkarīgu Latvijas ekspertu - juristu, mediķu, starptautisko tiesību zinātaju - izvērtējums šim dokumentam?

3. Vai pienākums pakļauties PVO norādījumiem, kas izriet no minētā dokumenta, nerada suverenitātes risku un vai tas ir no šāda aspekta apspriests ar Latvijas atzītiem tiesību zinātniekiem un lietpratējiem? Ja ir, tad kādiem?

4. Kādus obligātus pienākumus un tiesību ierobežojumus pilsoņiem pandēmiju gadījumā satur Starptautiskais nolīgums par prevencijas un gatavības pasākumiem saistībā ar pandēmijām?

5. Kādi ir pandēmijas kritēriji saskaņā ar Starptautisko nolīgumu par prevencijas un gatavības pasākumiem saistībā ar pandēmijām? Vai ir izslēgts, ka pandēmiju var noteikt politiski bez objektīvu kritēriju īstenošanās?

6. Kādas ir Latvijas tiesības patstāvīgi lemt, vai pievienoties PVO norādījumiem pandēmijas gadījumā? Kuros gadījumos Latvijai nav tiesību iebilst kopējai politikai saskaņā ar šo nolīgumu?

7. Vai dokumentā ir ietvertas (vai no tā izriet) soda sankcijas, ja Latvija atsakās īstenot PVO norādījumus šī nolīguma sakarā? Ja soda sankcijas ir iespējamas, tad kādas tās ir un par ko?

8. Vai Latvijai, parakstot šādu nolīgumu, tiek paredzēts arī apturēt tā darbību?

9. Kad un vai šis nolīgums tiks skatīts Ministru kabinetā, un kad plānots to ratificēt Saeimā? Vai un kas ir lēmis par Latvijas pievienošanos šim nolīgumam?

Uz to būs jāatbild!

Novērtē šo rakstu:

168
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi