Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvija - kreatīvās d...šanas lielvalsts. Tāds patiesībā varētu būt atbilstošākais sauklis valsts un tās pārvaldes reklāmai. Paskaidrošu.

Pēdējās nedēļās esmu dzirdējis, ka 1) cilvēks ir galvenā Latvijas vērtība; 2) Latvija tagad būs New Nordic, jo 3) notikšot strauja ekonomiskā transformācija, tāpēc 4) Integrācijas birojs meklē jaunus darbiniekus, ar esošajiem esot par maz, tos vajagot, lai atgrieztu tautiešus Latvijā.

Par visu pēc kārtas. To, ka cilvēks ir Latvijas galvenā vērtība, es izjūtu arī tīri personiski. Viņi pat manu bezdarbnieka pabalstu ir atņēmuši ar kovida sodiem, nevis daļu, bet visu, nu tā, ka līdz pēdējam santīmam.

Pat vairāk, man formāli ir jāmaksā alimenti, kam it kā vajadzētu būt neaizskaramai summai. Viņi pat to ir atņēmuši, bērni - valstij p...uj (piedodiet par vārda izvēli, bet tieši tāda valstij ir attieksme pret bērniem Latvijā), galvenais iekasēt par fake "uzticies zinātnei" izdomātajiem sodiem. Viņiem cilvēks esot galvenā vērtība. Reāli ņirdzīgi. Kreatīvi d…st varbūt mazāk vajag?

Tad par to New Nordic. Es sapratu. Jaunais nordiks būs ar bomžiem, kas ir pilna galvaspilsēta Rīga. Pa ziemu gan tagad būs mazāk palikuši. Jums daudziem tas ļoti nepatika, ka to iebāza sejā, jo acīmredzot patīk tā dzīvot, tā jau ir norma. Jaunais nordiks noteikti nebūs ar bērnu pusdienu galdu skolā, kāds ir Skandināvijā.

Es daudz nekomentēšu, bet gribas saprast, ko sevī ietver New Nordic? Straujo ekonomisko transformāciju? Ko tas nozīmē, to nezina pat neviens valdības ministrs. Pat premjers nezina. Tāpat kā nezināja, kas ir viedā reindustralizācija, kura izgaisa tieši tikpat strauji, cik daudzās naudas.

Un tad Integrācijas birojs. Pats par sevi tas ir perverss veidojums. Tieši ko viņi integrē valstī, kur naids ir top 1 lieta, kur aicina nodot Puškina grāmatas un visi, kuriem nav uzsieta prievīte un kuri nevicinās ar citas valsts karogiem, ir kremlini?

Es pārstāvu latviešu ģimeni ārvalstīs. Es formāli atbilstu visiem parametriem, lai mani valsts gribētu atpakaļ, jo beigu galā man ir ne tikai pilsonība, bet arī laba izglītība un bērni, kuri it kā esot valsts nākotne.

Iziesim pa punktiem. Punkts viens. Atlidot uz Latviju četru, piecu cilvēku ģimenei ir nereāli dārgi. Aizlidot uz jebkuru Eiropas valsti būtībā ir lētāk. Rīga vai Ņujorka ir līdzīgas izmaksas lidojumam. Kā Jūs tos cilvēkus atpakaļ dabūsiet, ja aizlidot uz sapņu zemi ir dārgāk nekā gandrīz jebkur citur aizlidot?

Punkts divi. Dzīvošana. Izmaksas Latvijā ir tik grandiozas, ka tur vairs nav pat New Nordic, tur jau ir stabils Four Seasons.

Punkts trīs. Darbs. Man kā bezdarbniekam piedāvā iet kursos, kur apmāca uztaisīt CV. Akmens laikmets. Valsts tam veselu Nodarbinātības aģentūru atvēl - kā sevi labāk prezentēt darba intervijā. Tie kursi laikam pilnīgiem atpalikušiem paredzēti.

Punkts četri. Skola. Bērnudārzs. Rīgā vispār pašvaldības bērnudārza rinda, šķiet, parasti pienāk devītajā klasē. Es nerunāšu par saturu, tāpēc nospiedošs vairums turīgu ļaužu savus bērnus ved uz privātām mācību iestādēm, kamēr bezdarbniekam kursi, kā uzrakstīt CV. Un tad ir jautājums, ja ved uz privātu skolu vai bērnudārzu, kāda starpība Latvijā vai ārpus tās?

Es uzskaitīju tikai dažas lietas, nedod, Dievs, ja vajag vēl veselības aprūpi. Ja ir nauda, tad ir veselības aprūpe, ja naudas nav, tad veselības aprūpes nav. Pensiju labu piedāvāsiet? Vienreiz pa četriem gadiem uz vēlēšanām plus divdesmit latus. Jeb es vienkārši neprotu iejusties latviskajā dzīvesziņā - viss mūžs jāpavada ciešanās un latviskajā dzīvesziņa - viss mūžs jāpavada ciešanās un cīņā.

Nu objektīvi. Ko Latvija var piedāvāt tiem simtiem tūkstošu aizbraukušo? Tukšus saukļus kā New Nordic, kā ekonomiskā transformācija. Tieši tāpēc Kreatīvās d...šanas lielvalsts būtu atbilstošākais un godīgākais no visiem.

Novērtē šo rakstu:

186
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi