Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēdējā laikā Latvijā dzirdam vairāku iebraucēju, Putina režīma kritiķu sarūgtinājumu par Latvijas kārtību, neizprotot, kur viņi ir ieradušies. Spilgti tas izpaudās dīdžeja Dubasa, kas atgriezies pēc Krievijā pavadīta ilgāka laika, intervijā TV 24, kā arī TV kanāla Doždj žurnālistes Kotrikadzes jautājumos par Pārdaugavas pieminekļa nojaukšanu un tūrisma vīzu neizsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Tāpēc atļaušos izskaidrot dažas politnekorektas, bet noderīgas lietas Maskavas žurnālistu zināšanai.

Latviešiem faktiski nav ģimeņu, kurās kāds nebūtu represēts padomju okupācijas laikā, tāpēc Latvijas pilsoņiem ir dziļi vienaldzīgi no PSRS iebraukušo imigrantu prātojumi un viņu vectētiņu - „atbrīvotāju" sirdssāpes par novāktajiem ziediem pie Staļina karavīru pieminekļa.

Latvieši nav lūguši, lai krievi viņus atbrīvo, tieši otrādi - sarkanarmiešus vienmēr ir uzskatījuši par saviem ienaidniekiem. Latvijas tautas (pilsoņu) karaspēks bija Latviešu Leģions (100 000 vīru, t.sk. 5000 vietējo krievu), kas kopā ar skandināvu, holandiešu un vācu ieroču biedriem neļāva ieņemt Kurzemes cietoksni līdz pēdējai kara dienai. Atgādināšu, ka Staļins bez panākumiem sūtīja no 600 000 līdz 1 miljonam sarkanarmiešu 6 lielkaujās ieņemt Kurzemi, bet zaudēja 400 000 karavīru, no kuriem krita vairāk nekā 100 000 un Kurzeme palika neieņemta.

Pēc Vācijas kapitulācijas tūkstošiem latviešu karavīru devās mežos un nacionālo partizānu rindās līdz 1956. gadam turpināja pretošanos boļševismam.

Mēs zinām, ka 80 procentus vācu militārā potenciāla iznīcināja angļu un amerikānu aviācija, tāpēc mums liekas smieklīgi, ka tauta, kas otrajā Pasaules karā gandrīz divus gadus bija Hitlera sabiedrotā, tagad plātās, ka esot Baltijas valstu atbrīvotāji no fašisma.

Latvieši neuzskata, ka pieminekļa nojaukšana šķeltu sabiedrību, jo neuzskata nepilsoņus un latviešu valodas nepratējus par savu sabiedrību. Mēs cienām tikai tos, kas cīnījās pret Krievijas imperiālismu. Manerheimu, Pilsudski vai Banderu mēs uzskatām par varoņiem.

„Labajiem krieviem" būtu jāzina, ka krievi Baltijas valstīs pat nav minoritāte Eiropas Padomes konvencijas nozīmē, jo te viņiem nekad nav bijusi sava vēsturiskā teritorija kā flāmiem un valoņiem Beļģijā vai zviedriem Ālandu salās Somijā un Vidzemes (tagad Igaunijas) Roņu un Hijumā salās. Latvijas valstij nav jāuztur šeit krievu skolas, tāpat kā nav jāfinansē indusu vai etiopiešu skolas.

"Labie krievi" man iebildīs un teiks - kā tad tā, krievu taču ir tik daudz. Bet indusu pasaulē ir vēl vairāk, un tie, kas ir Latvijā, ieradušies šeit ar vīzām, nevis atbraukuši ar tankiem, godīgi mācās, čakli strādā un ātri iemācās latviski. Indusi nav piedalījušies represijās pret latviešu tautu, tātad ir pelnījuši lielāku pretimnākšanu nekā nelegālie ieceļotāji no PSRS, kas joprojām nav sapratuši, ka ne Latvija, ne Somija vai Polija nekad vairs nebūs Krievijas impērijas sastāvā.

18. un 19. gs. mijā pēc vēsturnieka Dunsdorfa aprēķiniem tagadējās Latvijas teritorijā latvieši bija 89,8%, vācieši 6,5%, ebreji 1,1%, poļi 0,8%, bet krievi tikai 0,6%. Mēs melotu, ja teiktu, ka nevēlamies šādu etnisko proporciju atjaunot.

Šodien Rīga ir vienīgā galvaspilsēta Eiropas Savienībā, kurā pamattauta nav pat 50 procenti!

Latvijas tauta (pilsoņi) nav ne rasisti, ne ksenofobi un nevienu, kas beidzis latviešu skolu vai ģimenē runā latviski, neuzskata par svešinieku. Tomēr beidzot jāpasaka godīgi, ka tie, kas 30 gadus pēc neatkarības atjaunošanas publiski lieto valodu, kādā runāja Latvijas okupanti - čekisti, kas nogalināja un deportēja Latvijas pilsoņus, nav pelnījuši tiesības šeit uzturēties.

Kas attiecas uz latviešu attieksmi pret vienkāršajiem Krievijas iedzīvotājiem, tad varam tikai izteikt līdzjūtību. Krievija laikam ir vienīgā valsts pasaulē, kur pēdējos 100 gados visi valdnieki, no Ļeņina un Staļina līdz Jeļcinam un Putinam ir bijuši sērijveida slepkavas, sadisti, dzērāji, meļi vai zagļi.

Krievija ir liela valsts, un, pieņemot, ka tikai 10 % vai 20% iedzīvotājiem nav nekā kopēja ar Putinu vai Krievijas imperiālismu, tad kur ir šie 15 vai 30 miljoni, kas nav izgājuši pat miermīlīgā demonstrācija pret Krievijas iebrukumu Ukrainā? Baltkrievu sievietes pret Lukašenko nebaidījās iziet ielās! Tātad 100 gados boļševiku iekoptā negatīvā selekcija ir atstājusi sekas Krievijas iedzīvotāju mentalitātē.

Dārgie „labie krievi", neaizmirstiet, ka krievu valoda šeit nomāc visu latvisko, jūsu te vienkārši ir par daudz, tāpēc sabiedriskās vietās, lūdzu, runājiet pieklusināti! Tikai daži no jums spēj atbildēt, kam pieder Krima, bet neviens – kam pieder Kēnigsberga, Vīpuri, Kuriļu salas vai Pečori!

Katrai tautai ir sava vēsturiskā teritorija, un tāpēc gribam, lai jūs beidzot saprastu, ka jums tā nav Latvija.

Ja nespējat iemācīties latviski, brauciet uz savām mājām, tās labiekārtojiet, atmetiet domu par impērijas atjaunošanu, tad mēs jūs cienīsim daudz vairāk, tirgosimies un atkal izsniegsim tūristu vīzas!

Novērtē šo rakstu:

277
48

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi