Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Cik Latvijas valstī ir amatpersonu, kuru acīmredzami prettiesisku, noziedzīgu lūgumu ir gatava atbalstīt VID ģenerāldirektore un gatavs piesegt ģenerālprokurors? Vai izņemot pašreizējo valsts prezidentu Egilu Levitu, kura kancelejas vadītājs, bijušais komunistu režīma kolaborants Andris Teikmanis jau grāmatas Viltvārdis iznākšanas laikā piedraudēja man ar kriminālprocesu, šos draudus apstiprinot arī pašam Egilam Levitam, ir vēl kāda tik augsta amatpersona, kuras lūgums gūtu šādu atsaucību?” – tā šonedēļ žurnālā Dienas Bizness publicētā intervijā saka Lato Lapsa. Pietiek.com šodien pārpublicē dažus fragmentus no šīs intervijas.

- Starp citu! Nesen, 30. martā, biju Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā, kur bija iespēja uzdot jautājumus VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei, tostarp uzdevu arī par Jums un pasūtījumu sameklēt kaut ko par Lato Lapsu. Atbildes  radītā kopaina liek domāt, ka Lato Lapsa jau nemaz nedzīvo godīgi un ar nodokļiem kaut kas nav īsti labi. Kā tur īsti ir, klusiņām strādā sliktas lietas vai kā viņas teiktais jāsaprot?

- Ir tā, ka Ieva Jaunzeme ir ilgus gadus uzturējusi, piesegusi un veicinājusi Valsts ieņēmumu dienesta noziedzīgo, koruptīvo sistēmu. Pašlaik Ieva Jaunzeme ir iespiesta stūrī ar aizvien neapgāžamākiem pierādījumiem un, protams, rīkojas kā žurka, kas ir iespiesta stūrī, izmisīgi pretojas un rāda zobus, melo un izlokās. Tas viss beigsies likumsakarīgi – esmu pilnīgi pārliecināts, ka, Valsts drošības dienesta izmeklēšanai ritot uz priekšu, atbrīvošana no amata būs vismazākā Ievas Jaunzemes problēma.

Kas attiecas uz mani, tad man mūžā ir bijis precīzi viens gadījums, kad VID man ir veicis pirmsaudita pārbaudi. VID man paprasīja ļoti konkrētas lietas par maniem ienākumiem, un es sniedzu viņiem izsmeļošas atbildes, un  tās bija tik pārliecinošas un izsmeļošas, ka VID neredzēja iemeslu veikt fiziskas personas auditu. Punkts.

Tie, kas tagad pietiekami uzmanīgi klausījās Ievas Jaunzemes teikto radio, pamanīja, ka viņa melošanas, izlocīšanas un divkosības jomā ir sasniegusi izcilu līmeni. Ieva Jaunzeme atbildēs Krustpunktā ne ar pušplēstu vārdu neieminējās neko tādu, par ko es varētu viņu iesūdzēt par neslavas celšanu nepatiesu ziņu paušanu.

Noklausieties paši raidījuma ierakstu. Ieva Jaunzeme nesaka, ka Lato Lapsa ir izdarījis kādus pārkāpumus. Viņa nesaka, ka nav samaksāti nodokļi, nekā tamlīdzīga. Viss, ko Ieva Jaunzeme dara, - viņa atsaucas uz to pašu atstādināto VID izmeklētāju Initu Lūri, kurai viņa iepriekš sociālajā tīklā Facebook ir brutāli piedraudējusi. Domāju, ka arī šajā sakarā Ievu Jaunzemi gaida nopietnas tiesiskas sekas.

- Pērn db.lv portālam intervēju Jūsu brāli Endo Lapsu par nomas līguma laušanas procesu ar Aizsardzības ministriju. Vērotājam no malas samērā dīvaina visa šī sāga. Izvēloties aprakstāmos personāžus grāmatām, neparedzi, ka atbildes sankcijas varētu skart ģimenes locekļus? Ir bijuši grāmatās kā galvenie varoņi Šķēle, Lembergs, citi ietekmīgie.

- Kādi vairs te jautājumi! Mums ir slavenā intervija laikrakstā Diena šā gada 17. februārī, kur atstādinātā VID izmeklētāja Inita Lūre skaidri pasaka, ka ģimenes locekļi pasūtījuma lietā ir blakus objekts, kas noder, ja nevar atrast kaut ko par galvenajiem pasūtījuma objektiem - Lato Lapsu vai Jurģi Liepnieku. Ja nevar, tad meklē par viņu radiem. Domāju, ka manam brālim, protams, ir rūgtumiņš par to, ka viņš cieš tikai tādēļ, ka ir mans brālis, jo ir pilnīgi skaidrs – manā mikroskopiskajā uzņēmējdarbībā kaut ko „sameklēt” ir izrādījies pagrūti, toties brālim ir pietiekami liels uzņēmums, un tā darbībā, protams, pasūtījuma lietas īstenotājiem ir bijis daudz vienkāršāk izpildīt noziedzīgo uzdevumu un atrast “vienalga ko”. Ja tā skatās, protams, jūtos brāļa priekšā vainīgs par viņam radītām neērtībām. Bet, protams, šī pret viņu safabricētā lieta beigsies likumsakarīgi, un tiem, kas to organizēja un īstenoja, vajadzēs rēķināties ar visnopietnākajām tiesiskajām sekām. To es personiski varu viņiem apsolīt. Visi viņi tiks noskaidroti, un visi viņi par saviem noziegumiem atbildēs.

- Savelkot kopā, pēc grāmatas Kampējs publicēšanas taču nesākās valstiska mēroga reakcija, kaut arī ietekmes tolaik galvenajam personāžam netrūka?

- Grāmatas tiešām esmu rakstījis par veselu virkni cilvēku, par kuriem publiski ir bijis ļoti pretrunīgs viedoklis. Tostarp,viedoklis, ka šie cilvēki bijuši saistīti ar noziedzīgo pasauli, kas ir spējīgi uz visu ko. Zinām taču, piemēram, leģendas par lieciniekiem Lemberga prāvā, kuri ir miruši kā mušas. Man, redz, par Lembergu bija veselas divas grāmatas, tātad man vajadzēja būt vismaz dubulti beigtam. Taču neviens no šiem grāmatu varoņiem nav uzskatījis par iespējamu vērsties pret grāmatu autoru ar atklāti puskriminālām metodēm, izmantojot valsts administratīvos resursus atklāti noziedzīgos nolūkos.

- Administratīvais resurss augšminētajiem taču bija pieejams...?

- Jā, bija gan. Tā ka šajā ziņā Egils Levits ir absolūti pirmais. Viņš ir izrādījies daudz gatavāks izmantot šādas metodes nekā Andris Šķēle, Valērijs Kargins, Aivars Lembergs kopā ņemot.

- Atgriezīšos pie tā paša radio raidījuma Krustpunktā. Ieva Jaunzeme norādīja, ka pret Latvijas valsti tiek veikta nomelnošanas kampaņa un noprotams, ka Lato Lapsa ir vismaz daļa no tās. Ir komentāri?

- Es sapratu, ka ne daļa, bet galvenais organizators, plānotājs un īstenotājs. Ka, lūk, notiek plānveidīgs uzbrukums Latvijas valstij, ieskaitot valsts augstākās amatpersonas...

Tas, protams, ir dramatiski, ka organizētā noziedzība ir tik cieši saaugusi ar valsts stuktūrām, ka apdraudējumu vēlas pasniegt kā apdraudējumu valstij. Bet man, protams, ir patiess prieks, ka šīs koruptīvās, noziedzīgās sistēmas pārstāvji manu darbību uztver tik sāpīgi un ir gatavi izmantot tik milzīgus resursus, lai ar to mēģinātu tikt galā.

Konkrēti saistībā ar šiem Ievas Jaunzemes izteikumiem teikšu tikai vienu. Pieņemu, ka uz pašreizējās VID ģenerāldirektores galda jau guļ mans informācijas pieprasījums par interesantu tēmu. Redziet, Valsts ieņēmumu dienestam ir savas likumā noteiktās funkcijas, kas saistītas ar nodokļiem un valsts ieņēmumiem, bet ne ar valsts apdraudējuma konstatēšanu, analīzi un pretdarbību tam. Ja VID ģenerāldirektore tagad sabiedriskajā medijā apgalvo, kā nezināmie „mēs” visu šo apdraudējumu esot salikuši uz papīra un visas šīs pretvalstiskās kampaņas izanalizējuši, tad nu viņa ir izvēles priekšā. Vai nu viņai nāksies atzīt, ka VID darbinieki pēc viņas pavēles ir rīkojušies absolūti pretlikumīgi un antikonstitucionāli, nodarbojoties ar lietām, kuras pēc likuma ir jāveic SAB un VDD, un tādā gadījumā būs skaidrs, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums, par ko viņai būs jāatbild, vai arī Ievai Jaunzemei nāksies paskaidrot, ka viņa ir vienkārši melojusi sabiedrībai un nekāda šāda analīze un pētīšana VID patiesībā nemaz nav veikta. Ar vārdu sakot, būs interesanti.

- Atgriežoties pie rakstniecības, kādi ir nākotnes plāni, par ko taps grāmata?

- Tuvākās nākotnes plāns ir ļoti vienkāršs un izriet no jau pieminētās intervijas Dienā. Es pieņemu, ka Initas Lūres atklātie fakti par konkrēto pasūtījuma lietu ir tikai mazs stūrītis no pietiekami apjomīgās un noziedzīgās shēmas, kurā ir iesaistītas valsts augstākās amatpersonas.

Paskaidrošu. Proti, ir izmeklētāja, kura saka, ka saņēmusi norādes par pasūtījumu pret mani no vidēja ranga VID amatpersonas, ka šo pasūtījuma lietu atbalstījusi VID ģenerāldirektore un to piesedzis Latvijas Republikas ģenerālprokurors. Tas viss ir izlasāms Initas Lūres intervijā Dienai. Tad nu padomājiet paši - cik Latvijas valstī ir amatpersonu, kuru acīmredzami prettiesisku, noziedzīgu lūgumu ir gatava atbalstīt VID ģenerāldirektore un gatavs piesegt ģenerālprokurors? Vai izņemot pašreizējo valsts prezidentu Egilu Levitu, kura kancelejas vadītājs, bijušais komunistu režīma kolaborants Andris Teikmanis jau grāmatas Viltvārdis iznākšanas laikā piedraudēja man ar kriminālprocesu, šos draudus apstiprinot arī pašam Egilam Levitam, ir vēl kāda tik augsta amatpersona, kuras lūgums gūtu šādu atsaucību?

Tātad nākamās grāmatas tēma ir šis astoņkājis?

- Iespējams. Visas astoņkāja kājiņas izšķetināsim, zarniņas izritināsim un agri vai vēlu nonāksim pie skaidrības – šajā pasūtījuma lietā ir iesaistīts pietiekami liels cilvēku skaits, lai kāds agri vai vēlu nobītos un sāktu runāt vai arī parādītos kādi šokējoši ieraksti un dokumentu. Tā ka varbūt līdz grāmatas rakstīšanai nemaz nenonāksim, - galu galā PSRS arī sabruka tik žigli un veicīgi, ka neviens pat atģisties nepaspēja un grāmatas nepaspēja uzrakstīt.

Ar vārdu sakot, daudz nopietnāks un ilgtspējīgāks plāns ir grāmata par Vienotības organizēto grupējumu.

- Proti, ne par vienu personu, bet par daudzām?

- Protams, tur ir tāds grupējums, ka prieks skatīties, un tā ietekme uz Latvijas tagadni un nākotni ir bijusi vienkārši katastrofāla. Tiesa, šoreiz ieguldāmais darbs un resursi būs ļoti nopietni, tā ka acīmredzot šī būs tā reize, kad izmēģināšu publisko līdzekļu piesaisti ziedojumu veidā. Tas darbs un resursi, kas ir jāiegulda, varētu aptuveni 75 līdz 100 tūkstoši eiro, un maniem darbības mērogiem tā ir ļoti astronomiska summa. Bez palīdzības no malas neiztikt. Redzēsim, kā veiksies – tā būs jauna, interesanta pieredze šajā jaunajā, interesantajā gadsimtā.

Visa intervija lasāma žurnālā Dienas Bizness

Novērtē šo rakstu:

192
7

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi