Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai izkontrolētu, vai visi Vienotības Saeimas frakcijas deputāti Valsts prezidenta vēlēšanās, kā solīts, nobalsos par Valdi Zatleru, politiskais spēks šaurā lokā apspriedis iespēju uz 2. jūniju sarūpēt 33 vienādas krāsas pildspalvas. To Pietiek apstiprināja vairāki avoti Vienotībā. Līdz galam šāda taktika vēl nav izlemta, daži politiķi uzskata, ka pietiktu ar vēlēšanu zīmes nofotografēšanu mobilajā tālrunī un atrādīšanu. Šobrīd Vienotības un Par labu Latviju (PLL)frakciju izvirzītā Zatlera izredzes uz nākamajiem četriem gadiem turpināt prezidenta darbu tiek vērtētas ar skepsi, kopš apspriešanai parādījies zaļo zemnieku oficiāli vēl neizvirzītā kandidāta Andra Bērziņa vārds. 

„Protams, ka mēs mēģināsim veikt iekšējo kontroli,” Pietiek neslēpa kāds vadošs Vienotības politiķis, kurš nebija priecīgs par šaurā lokā apspriestās „krāsaino pildspalvu” idejas noplūšanu pie medijiem. Tas, vai šādi rīkoties, vēl līdz galam neesot izlemts, bet, ja tiks, 33 pildspalvas pēdējā dienā pirms vēlēšanām sagādāšot kāds uzticams cilvēks un pildspalvu krāsa līdz pēdējam brīdim tiks turēta noslēpumā, „lai kāds oponents nesagādā tādas pašas un nesazīmē sazin ko”. Kā pārliecinājās Pietiek, aptaujājot dažus Vienotības ierindas deputātus, nekādas instrukcijas viņiem vismaz pagaidām nav nodotas un informācija par krāsainu pildspalvu izdalīšanu bija jaunums.

Pirms pāris nedēļām, kad vēl nebija skaidrs, vai uz pirmo vēlēšanu piegājienu savu kandidātu virzīs zaļie zemnieki, neoficiāli izskanēja, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija varētu vēlēšanu zīmes aizpildīt ar zaļām pildspalvām, lai esošā prezidenta izgāšanas gadījumā pierādītu, ka vismaz 15 tās deputāti, kā solīts, ir nobalsojuši par Zatleru un notikušajā ir vainojama Vienotība un PLL. Šobrīd Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka neatkarīgi no publiski teiktā ZZS vienoti nobalsos par Bērziņu, kura izvirzīšana formāli tiks izlemta pirmdien.  

ZZS deputāts Ingmārs Līdaka, kurš ir viens no pieciem Saeimas balsu skaitīšana komisijas locekļiem, Pietiek iepriekš izteicās, ka īpašas krāsas pildspalvu izmantošanai īsti nav jēgas, jo vēlēšanu zīmes skaita visi komisijas locekļi uzreiz. Tādēļ neesot iespējams nodrošināt, ka konkrētās frakcijas pārstāvis balsu skaitīšanas komisijā varēs pārbaudīt, vai starp visām zīmēm ir konkrētais skaits ar noteiktas krāsas atzīmēm. Tikmēr kāds cits pieredzējis deputāts norādīja, ka šāda kontrole nav neiespējama, jo, ja viens no skaitīšanas komisijas locekļiem paustu vēlmi pārskaitīt arī pārējo kolēģu jau saskaitītās zīmes, neviens viņam to neliegtu. Saeimas balsu skaitīšanas komisijā, kura darbojas amatpersonu aizklāto vēlēšanu gadījumos, darbojas pa vienam deputātam no katras Saeimas frakcijas.  

Ja Vienotība vai kāda cita frakcija izvēlēsies savu deputātu balsojumu kontrolēt ar krāsainu pildspalvu izdalīšanu deputātiem, tas nebūs pirmais šāda veida gadījums Valsts prezidenta vēlēšanu vēsturē. 1999. gada vasarā, kad Saeima prezidenta amatā ievēlēja Vairu Vīķi-Freibergu, viņas kandidatūru atbalstošo Tautas partijas, TB/LNNK un Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas deputātu balsojums tika kontrolēts ar trīs dažādu krāsu pildspalvām. TP bija izdalītas zaļas, sociāldemokrātiem sarkanas un tēvzemiešiem – zilas. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

FotoJau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai. Tiek rīkotas arvien jaunas darba grupas, rakstīti informatīvie ziņojumi, atzinumi, atbildes iedzīvotājiem un biedrībām, tikmēr ar risinājumiem joprojām neviens nesteidzas.
Lasīt visu...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...