Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ierosinājums Pietiekam

24.02.2021. 23:48

Jums vajadzētu uzrakstīt rakstu par tēmu, kas ir apskatīta šajā vecajā referātā, un tas bija jau tālajā 2010.gadā, bet nekas nav mainījies!:
http://www.latvijasadvokats.lv/article/49/

Lūk, tā ir īstā vieta, no kurienes aug kājas Latvijas policijas un prokuratūras cinismam un visatļautībai. Mums cenšas iestāstīt, ka dzīvojam demokrātiskā valstī, bet izrādās, ka pat Krievijā un Ukrainā ir lielāka demokrātija, nekā Latvijā, jo Latvijā policija un prokuratūra darbojas kā troika, kas aizstāj tiesu!
Te galvenais, vērtīgākais izvilkums no šī referāta, kas pierāda, ka dzīvojam beztieskākā valstī pat par Krieviju un Ukrainu:
" Kādus pilveidošanas ceļus saskata šī referāta autors?
..............
Otrkārt, ir jāatsakās no līdz šim dominējušās tendences samazināt pārsūdzēšanas iespējas līdz vienai-divām pakāpēm, nepieciešams ieviest dubulto un pat trīskāršo kontroli.

Treškārt, nepieciešams palielināt tiesas un tiesnešu lomu pirmstiesas kriminālprocesā un kriminālprocesa uzsākšanas stadijā pieņemto lēmumu kontrolē, paredzot plašākas iespējas pārsūdzēt arī tiesā lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu un par kriminālprocesa uzsākšanu.

Šādus un līdzīgus tiesiskus modeļus izmanto jau vairākas valstis. Dažas no šīm valstīm vai dažus šo valstu pielietotos risinājumus nevajadzētu pārņemt nekritiski, kā to dažreiz dara mūsu likumdevējs, bet tomēr problēmas izpēte nevar būt ne vispusīga, ne praktiski noderīga, ne mūsdienu situācijai atbilstoša, pilnībā ignorējot ārvalstu pieredzi un no tās uzreiz atsakoties.

Piemēram, Francijas Kriminālprocesa kodeksa sistēma būtiski atšķiras no Latvijas kriminālprocesa tieši ar to, ka izmeklēšanas tiesnesis ir aktīvs procesa dalībnieks praktiski visā pirmstiesas kriminālprocesā. Izmeklēšanas tiesnesis var izdarīt izmeklēšanas darbības (Francijas KPK 92.pants), pieprasīt no kriminālprocesu veicošajām amatpersonām izdarīt izmeklēšanas darbības (Francijas KPK 151.panta 1.daļa), lemt par pierādījumu pieļaujamību jau izmeklēšanas stadijā (Francijas KPK 170.pants), izbeigt kriminālprocesu, ja apsūdzības celšanai nav pamata (Francijas KPK 177.panta 1.daļas).

Saskaņā ar Francijas KPK 185. un 186. pantiem procesa dalībniekiem ir tiesības pārsūdzēt izmeklēšanas tiesneša lēmumus izmeklēšanas palātai.

Citiem vārdiem, izmeklēšanas tiesneša statuss Francijas kriminālprocesā ir pietuvināts procesa virzītāja statusam Latvijas kriminālprocesā, un, kas ir daudz svarīgāk, tiesa plašāk, nekā Latvijā, kontrolē pirmstiesas kriminālprocesa norisi.

Pārsūdzības arhitektūras ziņā mūsu Kriminālprocesa likumam ir līdzīgs Igaunijas Kriminālprocesa likums, kura 229.paragrāfs piešķir procesa dalībniekiem tiesības pārsūdzēt izmeklēšanas iestādes lēmumus prokuroram, bet prokurora lēmumus – vienu pakāpi augstākajā prokuratūrā. Tomēr, Igaunijas Kriminālprocesa kodeksa 230.paragrāfs paredz iespēju prokuratūras amatpersonu lēmumus pārsūdzēt izmeklēšanas tiesnesim.

Kā interesantu piemēru var minēt arī Krievijas Federācijas un Ukrainas Kriminālprocesa kodeksus, kuru aktualitāte Latvijai pamatojās uz tādu mūsu tiesisko kultūru kopējo iezīmi kā ārkārtīgi progresīva tiesiskā regulējuma iestrādāšana likumā un relatīvi augsts juristu profesionāls līmenis, kuri, diemžēl, bieži vien vāji ietekmē kopumā represīvi nihilistisku domāšanas veidu likuma piemērošanas praksē. Iespējams, ka demokrātiskie institūti, kas Latvijā vismaz pagaidām funkcionē, ļaus mums šo valstu pieredzi izmantot labāk, nekā pašās Krievijā un Ukrainā.

Krievijas Kriminālprocesa kodeksa 125.panta 1.daļa paredz personai tiesības pārsūdzēt rajona tiesā pēc pirmstiesas izmeklēšanas izdarīšanas vietas lēmumus par krimināllietas ierosināšanu un izbeigšanu, citus lēmumus, kas skar personas konstitucionālās tiesības un brīvības, vai kavē personas pieeju tiesai.

Ukrainas Kriminālprocesa kodekss, kurš no juridiskās tehnikas viedokļa izskatās neskaidrāks un sarežģītāks, tomēr paredz iespējas pārsūdzēt tiesā lēmumus par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu (236-1.pants), par kriminālprocesa izbeigšanu (236-5 pants) un kriminālprocesa uzsākšanu (236-7.pants).
............."

Atbildēt

aina

24.02.2021. 18:09

Kapēc vajadzēja visu ražu novākt,nepietika vienu nogriezt,aiznest uz analīzēm?
Kur pie mums ir cilvēktiesības?
Uzvar,bagātie un visu varenie!

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 17:14

TOP advokāti -

TOP ir angļu valodas vārds, ar nozīmi
augšgals,
latviski saka - topā jeb augšgalā jeb

augšgala advokāti labākie Latvijas advokāti

Atbildēt

juhops

24.02.2021. 17:01

Trūkst vārdu! Vēl viens pierādījums tam, ka Latvijā cilvēkiem bez sakariem un naudas taisnību panākt ir tikpat kā neiespējami.

Atbildēt

vietējais

24.02.2021. 16:11

»

vcb

Vietējais, kādu darbu, kādas pūles??? Spriedumu izlasīji? Jeb nelasīji, bet viedoklis ir? Ne jau par darbu un pūlēm piespriež morālo kompensāciju. Un, pat tad, ja būtu runa par darbu un pūlēm, tad par kādu darbu un pūlēm var runāt, ja tante iekašāja zemē 27 kaņepju sēkliņas pa perimetru ap savu villu...


Tad kad tev būs 70 vai 80 gadi, pamēģini uzrakt zemi, kaut ko iedēt un uzaudzēt, bez darba un pūlēm.
Un tad es labprāt pasmietos kā tev tas bez darba izdotos? Vari būt drošs arī tev no vecuma,slimībām un visadām kaitēm neizdosies izbēgt un būtu labi ja līdz tam laikam saprastu ko nozīmē vārds,darbs.

Atbildēt

vcb

24.02.2021. 15:54

»

vietējais

Šādas lietas nevar rēķināt tikai matemātiski. Gribētu redzēt ja tavu darbu un pieliktās pūles izpostītu kāds muļķis, kādu dziesmu tad dziedātu...


Vietējais, kādu darbu, kādas pūles??? Spriedumu izlasīji? Jeb nelasīji, bet viedoklis ir? Ne jau par darbu un pūlēm piespriež morālo kompensāciju. Un, pat tad, ja būtu runa par darbu un pūlēm, tad par kādu darbu un pūlēm var runāt, ja tante iekašāja zemē 27 kaņepju sēkliņas pa perimetru ap savu villu? Un pirmajā laikā varbūt palaistīja. Baigais darbs...

Atbildēt

viedoklis

24.02.2021. 15:37

»

Latvju strēlnieku mazdēls

Nespēju noticēt, līdz kādam idiotismam nonākusi mūsu valsts. Attopieties


Mūsu valstī loģisku rīcību meklēt nav vērts, neatradīsiet to. Un nav runa par tiem 1500 eiro kuri būtu jāizmaksā pensionārei, bet pie visa vainīga ir godkāre un varenības sajūt, jo izmaksājot šo summu būtu jāatzīst ka vara pārsniegta un ir kļūdījušies. Bet kā zināms, ja augstprātība un varenības sajūta pārņēmusi cilvēku un viņš sevi vērtē. ieceļ dieva vietā, kā var atzīt savas kļūdas un palikt pēkšņi par normālu cilvēku.

Atbildēt

Jauna kultūra

24.02.2021. 13:50

»

nekas nemainās?

Lai secinātu, kas tās par kaņepēm,pārbaudei pietiktu ar pāris stublājiem, kāpēc bija vajadzīgs tāds vandālisms...


Tikmēr Lembergu tiesā 10 gadus un žēlojas, ka tiesai mazs resurss. Likās ar jauno ģenerālprokuroru kaut kādi principi mainīsies, še tev. Lai iztiesātu pensionāres lietu - jamaksā par komunālajiem, tiesnešiem, tiesnešu palīgiem algas, IT apkalpošanas izmaksas, proguroriem, kuri to visu skricelēja plus vēl ja atmetīs apgabaltiesai atkal maksā maksā maksā. Un kāda valsts iedzīvotājiem no tā pievienotā vērtība? Varbut tomēr samaksāt 1500 euro un beigt kasīties???

Atbildēt

nekas nemainās?

24.02.2021. 13:03

Lai secinātu, kas tās par kaņepēm,pārbaudei pietiktu ar pāris stublājiem, kāpēc bija vajadzīgs tāds vandālisms?
Domāju, ka ar šo prasību prokuratūra zaudē daudz vairāk nekā 1500 eiro.Savu prestižu, kurš jau tā zems, bet nupat ar jauno prokuroru uzlabojās. Nekā. Lecam pa vecam!

Atbildēt

kas ir top advokati?

24.02.2021. 11:54

Kas ir TOP advokati?

Atbildēt

Hrens

24.02.2021. 10:08

Iespējams zilais zilo brālības biedru sargā. Bet kuru tas vairs interesē.

Atbildēt

lauķis

24.02.2021. 09:21

»

RP

Un tad naaks Saulvedis- bordans!...izdzenaas dazjus "sliktos", izkaartos tantukam kompensaacijas un iejaas baltaa zirgaa nakosho veeleeshanu pirmajaas rindaas


Gan jau tajā kompānijā būs govjuzēns un vēl viens otrs deģenerāts kas tēlo tautas aizstāvi.Nekā jauna,tas viss jau ir bijas.
Ja ir aitas,atradīsies arī cirpēji.

Atbildēt

RP

24.02.2021. 09:10

»

Skabarga

Kleptokràtijas šedervs ir vandíties pa svešiem dzívokļiem un izmantot raganu pakalpojumus par nodokļu maksàtàju naudu, prese nerok, jo ir taču ,,aizliegtàs,, témas


Un tad naaks Saulvedis- bordans!...izdzenaas dazjus "sliktos", izkaartos tantukam kompensaacijas un iejaas baltaa zirgaa nakosho veeleeshanu pirmajaas rindaas!

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 07:58

Nevar domāt, ka prokurors ir tikai melnais bruņinieks, jo

pēc 4 gadus ilgas tiesāšanas, kur
piedalījās, apsūdzību uzturēja prokurore Rīgā
par vainīgiem dienesta pilnvaru
pārsniegšanā tika atzīti
3 Valsts policijas Rīgas Centra iecirkņa policisti
un
viņiem uz gadiem tika liegts strādāt policijā
un tika piespriests piespiedu darbs.

2. instance atzina 1. instances tiesnesi par nepareizu.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 06:08

Internetā biologs (eksperts)
komentēja par šo lietu
pazīmes pēc kurām atšķirt parasto kaņepi dabā
no narkotiskās,
izteikums bija, ka tas neesot viegli.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 05:08

>Kasācijas kārtībā vairs nav iespējams mainīt >summas.

Nē, var, jo summa izriet no likuma piemērošanas,
likums var būt piemērots, bet nepilnīgi, nepareizi.
Ir Senāta dokumenti, kur par to ir spriests.

>lietas turpināšanai. Ko gan var gribēt no >totalitārās varas šajā valstiņā, kur policisti >kļuvuši par riktīgi iebarotiem asinssuņiem, >aizstāvot partokrātijas diktatūru

cēlonis ir tas, ka ir likumi, kas neatbilst
Satversmei un tos lieto prokuratūra,
bet privātpersona ar TOP advokātu palīdzību
var apstrīdēt šo tiesās.

Vajadzīgi ļoti labi iebaroti, riktīgi TOP advokāti.

Atbildēt

Skabarga

24.02.2021. 03:30

Kleptokràtijas šedervs ir vandíties pa svešiem dzívokļiem un izmantot raganu pakalpojumus par nodokļu maksàtàju naudu, prese nerok, jo ir taču ,,aizliegtàs,, témas....

Atbildēt

kalašnikovs

24.02.2021. 02:35

No dibenrasta vēl ne to sagaidīsim!

Atbildēt

Atkal nekā

24.02.2021. 00:09

Smaga vilšanās !

Atbildēt

Latvju strēlnieku mazdēls

24.02.2021. 00:00

Nespēju noticēt, līdz kādam idiotismam nonākusi mūsu valsts. Attopieties !

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

23.02.2021. 23:29

No Ģenerālprokuratūras Finanšu departamenta (vai kā viņiem to struktūru sauc) darba apraksta viss ir pareizi.
Sen atpakaļ strādāju Rīgas domes vienā no departamentiem. No valsts puses RD grasījās uzlkt sodu par pašvaldību autonomu funkciju (kas noteiktas likumā "Par pašvaldībām" nepildīšanu. Tad toreizējā RD Finanšu departamenta vadītāja aicināja izvērtēt, vai "ekonomiski izdevīgāk" ir maksāt sodu un nepildīt uzdevumu, kādēļ vispār pašvaldība ir radīta, un par ko tai vispār pienākās nodokļu maksātāju nauda!

Atbildēt

to 22:31

23.02.2021. 22:52

Kurš likums to noteic ?
Un kas ir likums pret blatu sistēmu varas gaiteņos?

Atbildēt

l

23.02.2021. 22:31


Likums noteic , ka iestādes kļūda nedrīkst radīt negatīvas sekas privātpersonai.

Kopmensācija jāprasa no vainīgajiem miličiem un daudz lielāks cipars.

Lv āra apstākļos narkotiku saturošas kaņepes izaudzēt nav iespējams. ( temperatūra par zemu )

Atbildēt

Niknais

23.02.2021. 22:13

Piderasi

Atbildēt

Lato Lapsa

23.02.2021. 21:37

Bez cepiena. Es te tagad lembja iemaksāto avansu atstrādāju.

Atbildēt

cik naivs jautājiens

23.02.2021. 21:21

»

hm

Tantiņa vairākus gadus maksājusi advokātiem, braukājusi uz tiesām un beidzot pierādījusi policistu nelikumīgu rīcību...


sen jau redzams , kurš ar ko atrodas kara stāvoklī.

Atbildēt

NEVAR

23.02.2021. 21:21

»

Maigonis

Ir tikai vienas zāles. Nākamās instances tiesai jāliek kompensēt vēl lielāka summa un tiesas izdevumi jāsedz prokuratūrai. Un tas ir jāpublicē mēdijos. Jo šis gadījums ir par policijas patvaļu, kura nedrīkst palikt nesodīta


Kasācijas kārtībā vairs nav iespējams mainīt summas. Tikai konstatēt, vai lietā ir bijuši kādi procedūras pārkāpumi vai piemēroti nepareizi panti. Un tad lietu nosūtīt atpakaļ pārskatīšanai uz citu apgabaltiesu vai vispār sākt lietu no jauna. Izskatās, tantei tās kaņepes izmaksās krietni dārgi visos tiesu izdevumos vai arī policija gaida, kad tante atstieps kājas un zudīs pamats lietas turpināšanai. Ko gan var gribēt no totalitārās varas šajā valstiņā, kur policisti kļuvuši par riktīgi iebarotiem asinssuņiem, aizstāvot partokrātijas diktatūru, lai nejauši nenonāktu barikāžu otrā pusē, kā Baltkrievijā.

Atbildēt

Secinājums

23.02.2021. 21:01

»

Paija

Neapšaubāmi, pensionāre zaudēs...


Vergiem nav nekādu tiesību.

Atbildēt

tv36

23.02.2021. 20:56

»

Paija

Neapšaubāmi, pensionāre zaudēs...


Šī suga saprot tikai naudas valodu. Ja nodokļu maksātāji likumīgi varētu norādīt, kur novirzīt samaksātos nodokļus, tad varbūt kaut kas mainītos.

Atbildēt

Paija

23.02.2021. 20:50

Neapšaubāmi, pensionāre zaudēs.
Kā šodien atceros, ka Tieslietu ministrijā Publisko tiesību departamentā savas karjeras sākumā strādāja gan Strupišs (Komerclikuma projekts, tagad Augst. Tiesas pr-js), gan Stukāns (Publisko tiesību departamenta referents toreiz), gan V.Krūmiņa (tagad Augst. tiesas Adm. dep. pr-ja, agrāk Tiesl.ministrija) Krūmiņa bija Strupišu iesaistījusi Komerclikuma projektā...
Tā ka pensionāres likteni izšķirs savstarpēji labi pazīstami biedri un biedrenes.

Ir jānotiek kaut kam globālam, lai tiesa lemtu parastā mirstīgā labā...

Atbildēt

tv36

23.02.2021. 20:49

Alkatīgi burtpakalpīgi mērgļi, ne tiesiskuma pārstāvji. Varu saderēt, ka pārsūdzēšanas cirks notiek sausas statistikas dēļ, lai kaut kad var “pamatoti” prasīt algas pielikumus un/vai prēmijas par it kā labi paveiktu darbu. Uz pensionāres rēķina? Nu, nu. Karmarangs (karma+bumerangs; vārdu aizņēmos internetā) sasniedz visus.

Atbildēt

hm

23.02.2021. 20:45

Tantiņa vairākus gadus maksājusi advokātiem, braukājusi uz tiesām un beidzot pierādījusi policistu nelikumīgu rīcību.
Tā vietā, lai nokaunētos un lūgtu piedošanu, tiek izmantots valsts resurss un tantiņai no jauna liek algot advokātus un staigāt pa tiesām. Ja nevar likuma ceļā, tad ārpus tā. Tas ir tāds kā brīdinājums visiem, kas grasās vērsties pret valsts nelikumīgu rīcību. Nokausēsim jūs tiesās un advokātu pakalpojumos gadu gadiem ilgstošos!
Vai šāda valsts institūciju rīcība neprasa nosodījumu?

Atbildēt

Tīrs čangalis

23.02.2021. 20:02

Ja tā taisnība, tad mana iedzimta inteliģence neļauj Jūs ,prokurorus nosaukt par pilnīgi aptaurētiem idiotiem!

Atbildēt

Gunča no Kokorevas.

23.02.2021. 19:40

kad man nogrieza, tad bija laipni mājieni par kukulīti...

Atbildēt

roselle

23.02.2021. 19:30

resursi tomēr ir??? kasīties un kasīties ap jau gandrīz aizmirstām lietām

Atbildēt

XXXX

23.02.2021. 19:16

»

Secinājums

Tikai sadomazohists vēlētos nonākt pensionāres Dzidras vietā.Tad tu varēsi pasmīnēt par visu


Vēlreiz aicinu norobežoties no personālijām, bet pievērsties principiem.
Taču ja kas, viena personālija šķiet nepelnīti aizmirsta, nepieminēta. Tā, kura visu to raksta. Piekritīsim, ne jau tantuks, kurš kaut ko noteikti pelnījis, ir tas rakstītājs.

Atbildēt

Taa ir kad

23.02.2021. 19:14

Pisarsi vada valsti ar katru dienu pix gets ar own vairaak

Atbildēt

Hauss

23.02.2021. 19:07

Šādi ,,MĒSLI,, un visa viņu šaika būtu jātiesā GĀGĀ!!!!!!!!!

Atbildēt

Tā var tikai Latvijā

23.02.2021. 18:58

Iznīcina privātīpašumu, bez tiesas lēmuma, tas ir, bez juridiska pamata, un vēl negrib par kaitējumu samaksāt? Jebkurai nekaunībai ir robežas, bet te Ģenerālprokuratūra ir pārkāpusi visas iespējamaš saprotamās robežas. Ja taisnību, tad kaņepes ir saimnieces, un cenu nosaka saimniece - tādu kādu grib. Ja nelikumīgi, un šoreiz tā ir, pievāci stukān vai ģirģen, tās kaņepes - tad maksā cik prasa! Un nečauksti... Tas nekas, ka esi baigais valdonis. Iespējams, ka jau ir aizmirsies, kā atbrauca pie kādiem džeki ar dēļu galiem un tur pavicinājās. Nedod Dievs, ka atkārtosies recidīvs.

Atbildēt

jkjkjkjkjkjkj

23.02.2021. 18:58

tūpļa imunitāti var sasniegt sākot pretoties okultistu-pedofīlu ielikteņiem
un steidzami sasaucot Nīrnbergas prāvu

Atbildēt

vietējais

23.02.2021. 18:42

»

vcb

Pēc būtības jāpiekrīt gan pieteicējai, gan tiesai, gan komentāru autoriem. Tomēr, vērtējot summas apmēru, ir bišķi par treknu. Par šādu morālo skādi ar kādiem 500-700 Eināriem būtu pieticis atliektiem galiem. Un būtu vilks paēdis un kaza dzīva


Šādas lietas nevar rēķināt tikai matemātiski. Gribētu redzēt ja tavu darbu un pieliktās pūles izpostītu kāds muļķis, kādu dziesmu tad dziedātu?
Sodam vajadzētu būt vismaz sākot no 3000 un nevis no valsts bužeta, bet vainīgajiem, ar cerību ka tā viņiem būtu mācību maksa par savu muļķību.

Atbildēt

XXXX

23.02.2021. 18:15

Norobežojoties no iesaistītajām personām, sūdzēties 3 instancēs ir atļauts jebkuram. Uzsvēršu vēlreiz -JEBKURAM. Personālijām nav nekāda nozīme. Pēdējais urkagāns arī var sūdzēties 3 instancēs.
Tāpēc lielā sūdzēšanās matadors izbrīns prasās pēc smīniņa.

Atbildēt

jautaajums

23.02.2021. 17:57

»

Tamāra

....Telekomunikāciju uzņēmuma SIA “Tet” bijušais valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pērn no uzņēmuma saņēmis 965 626 eiro - kompensācija par amata atstāšanu


Kad beidzot sapratīs ka nedzīvojam valstī,dzīvojam smirdīgā kolonijā ar koloniālu pārvaldi.Nu kad nāks apskaidrība?

Atbildēt

Tamāra

23.02.2021. 17:53

»

vcb

Pēc būtības jāpiekrīt gan pieteicējai, gan tiesai, gan komentāru autoriem. Tomēr, vērtējot summas apmēru, ir bišķi par treknu. Par šādu morālo skādi ar kādiem 500-700 Eināriem būtu pieticis atliektiem galiem. Un būtu vilks paēdis un kaza dzīva


....Telekomunikāciju uzņēmuma SIA “Tet” bijušais valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pērn no uzņēmuma saņēmis 965 626 eiro - kompensācija par amata atstāšanu.....
UN PENSIONĀREI PAR TREKNU ?

Atbildēt

vai tu

23.02.2021. 17:49

»

R

Latvijas policijā, tiesās un prokuratūrās notiekošais vairs pat neizbrīna


par prokuroru Uldi Cinkmani,....tas video tagad ari krievijaa populars

Atbildēt

stukans

23.02.2021. 17:47

jau suuta komandejumaa uldi Cinkmani ar sljuskaam lai ietupina alkatu penzionari

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

21

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

FotoSatversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.” Tā jau ir Tautvaldība - Valsts pārvalde, kurā piedalās daudzi sabiedrības locekļi caur/ar savu pārstāvniecību vēlēšanās. Mans viedoklis – ka tas ir galvenais TAUTVALDĪBAS princips, kas realizējams vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

FotoVadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām tautām. Latvijas vagari kā parasti skrējuši posta vezumam pa priekšu, tādēļ situācija Dievzemītē ir viena no traģiskākajām ES. Vietējai kliķei par laimi tauta Latvijā ir uz dumpjiem nolēmēta.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

FotoNepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet pašsaprotama. Tamdēļ vietā ir Aizsardzības ministrijas piedāvājums sākt diskusiju par jaunu koncepciju – Valsts aizsardzības dienestu, kura ietvaros Latvijas pilsoņiem radīsies jauni, pavisam konkrēti pienākumi piedalīties valsts aizsardzībā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...

Foto

Inflācijas krīze – laiks, kad mērķtiecīgi izvēlēties Latvijas uzturproduktus

„Rudentiņis – bagāts vīrs,” septembrī, vācot ražu vai gādājot krājumus ziemai, teica mūsu senči. Septembris mūsdienās ir...

Foto

Kariņam aste kājstarpē - "Vienotības" premjers izrādījies Putina skolnieks

Jau vairākus mēnešus virkne mediju aicina ministru prezidentu Krišjāni Kariņu piedalīties raidījumos, kuros bija iecerēts iztirzāt premjera...

Foto

Politikā man kopā ar Pavļutu pie siles tikt neizdevās, tagad izmēģināšu „dzimumu līdztiesības” tēmu

"Dzimumu līdztiesība?! Mums taču ar to viss kārtībā!" ir biežākā reakcija, kad...

Foto

Tikai nesmejieties, kad es jums mēģināšu iestāstīt, ka Latvijas valsts šajos četros gados ir kļuvusi drošāka un stiprāka

13. Saeima ierakstīs Latvijas valsts politiskajā vēsturē vismaz trīs...

Foto

1. oktobra mājsēdes organizatori

Piežmiegusi CVK naudu Saeimas vēlēšanu popularizēšanai, kliķe atklāti aicināt uz boikotu tomēr neuzdrošinās. Taču izskatās, ka varneši nudien ir nobijušies no ļaužu...

Foto

Subjektīvs Saeimas deputātu kandidātu sarakstu apskats

Pirms kāda laika aicināju iet uz vēlēšanām un balsot kaut par pašu lielāko “dunduku”, tikai pret varas partijām. Pie viena...

Foto

LPSR 2.0 kūrē reliģiju

Levits, kas identificē sevi kā latvieti, sadarbībā ar valdošās koalīcijas tieslietu ministru (lasi – boļševiku komisāru) Bordānu ir iesniedzis likumprojektu, lai mainītu...

Foto

Vēlēšanas: piedalīties vai ignorēt?

Pēc vairāku lasītāju lūguma mēģināšu “izvilkt esenci” un īsi pamatot savu jau vairākkārt pausto viedokli par “vēlēšanām” mūsdienu Latvijā un to lomu...

Foto

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda bezatbildīgo aicinājumu doties meklēt un fotografēt lāčus

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda nepārdomāto un provokatīvo publiskajā telpā izskanējušo Latvijas Nacionālā dabas muzeja iniciatīvu,...

Foto

Elektrizētā priekšvēlēšanu kampaņa

Par Dievzemītes “reņģēdāju” nežēlīgu dīrāšanu 2007.—2010. gada finanšu krīzes laikā Valdis Dombrovskis (JV) ticis pie amata Eiropas Komisijā. Toreiz pat starptautiskie naudas dūži...

Foto

Jehovas liecinieki atsāk apmeklēt cilvēkus viņu dzīvesvietās

Pēc divarpus gadu pārtraukuma no 1. septembra Jehovas liecinieki visā pasaulē, arī Latvijā, atsāks to savas darbības aspektu, kas...

Foto

Uzņēmuma pāreja – jaunā VID granāta

Nu jau ar zināmu regularitāti līdz mums nonāk lietas, kur Valsts ieņēmumu dienests (VID) apgalvo, ka ir notikusi uzņēmuma vai tā...