Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ierosinājums Pietiekam

24.02.2021. 23:48

Jums vajadzētu uzrakstīt rakstu par tēmu, kas ir apskatīta šajā vecajā referātā, un tas bija jau tālajā 2010.gadā, bet nekas nav mainījies!:
http://www.latvijasadvokats.lv/article/49/

Lūk, tā ir īstā vieta, no kurienes aug kājas Latvijas policijas un prokuratūras cinismam un visatļautībai. Mums cenšas iestāstīt, ka dzīvojam demokrātiskā valstī, bet izrādās, ka pat Krievijā un Ukrainā ir lielāka demokrātija, nekā Latvijā, jo Latvijā policija un prokuratūra darbojas kā troika, kas aizstāj tiesu!
Te galvenais, vērtīgākais izvilkums no šī referāta, kas pierāda, ka dzīvojam beztieskākā valstī pat par Krieviju un Ukrainu:
" Kādus pilveidošanas ceļus saskata šī referāta autors?
..............
Otrkārt, ir jāatsakās no līdz šim dominējušās tendences samazināt pārsūdzēšanas iespējas līdz vienai-divām pakāpēm, nepieciešams ieviest dubulto un pat trīskāršo kontroli.

Treškārt, nepieciešams palielināt tiesas un tiesnešu lomu pirmstiesas kriminālprocesā un kriminālprocesa uzsākšanas stadijā pieņemto lēmumu kontrolē, paredzot plašākas iespējas pārsūdzēt arī tiesā lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu un par kriminālprocesa uzsākšanu.

Šādus un līdzīgus tiesiskus modeļus izmanto jau vairākas valstis. Dažas no šīm valstīm vai dažus šo valstu pielietotos risinājumus nevajadzētu pārņemt nekritiski, kā to dažreiz dara mūsu likumdevējs, bet tomēr problēmas izpēte nevar būt ne vispusīga, ne praktiski noderīga, ne mūsdienu situācijai atbilstoša, pilnībā ignorējot ārvalstu pieredzi un no tās uzreiz atsakoties.

Piemēram, Francijas Kriminālprocesa kodeksa sistēma būtiski atšķiras no Latvijas kriminālprocesa tieši ar to, ka izmeklēšanas tiesnesis ir aktīvs procesa dalībnieks praktiski visā pirmstiesas kriminālprocesā. Izmeklēšanas tiesnesis var izdarīt izmeklēšanas darbības (Francijas KPK 92.pants), pieprasīt no kriminālprocesu veicošajām amatpersonām izdarīt izmeklēšanas darbības (Francijas KPK 151.panta 1.daļa), lemt par pierādījumu pieļaujamību jau izmeklēšanas stadijā (Francijas KPK 170.pants), izbeigt kriminālprocesu, ja apsūdzības celšanai nav pamata (Francijas KPK 177.panta 1.daļas).

Saskaņā ar Francijas KPK 185. un 186. pantiem procesa dalībniekiem ir tiesības pārsūdzēt izmeklēšanas tiesneša lēmumus izmeklēšanas palātai.

Citiem vārdiem, izmeklēšanas tiesneša statuss Francijas kriminālprocesā ir pietuvināts procesa virzītāja statusam Latvijas kriminālprocesā, un, kas ir daudz svarīgāk, tiesa plašāk, nekā Latvijā, kontrolē pirmstiesas kriminālprocesa norisi.

Pārsūdzības arhitektūras ziņā mūsu Kriminālprocesa likumam ir līdzīgs Igaunijas Kriminālprocesa likums, kura 229.paragrāfs piešķir procesa dalībniekiem tiesības pārsūdzēt izmeklēšanas iestādes lēmumus prokuroram, bet prokurora lēmumus – vienu pakāpi augstākajā prokuratūrā. Tomēr, Igaunijas Kriminālprocesa kodeksa 230.paragrāfs paredz iespēju prokuratūras amatpersonu lēmumus pārsūdzēt izmeklēšanas tiesnesim.

Kā interesantu piemēru var minēt arī Krievijas Federācijas un Ukrainas Kriminālprocesa kodeksus, kuru aktualitāte Latvijai pamatojās uz tādu mūsu tiesisko kultūru kopējo iezīmi kā ārkārtīgi progresīva tiesiskā regulējuma iestrādāšana likumā un relatīvi augsts juristu profesionāls līmenis, kuri, diemžēl, bieži vien vāji ietekmē kopumā represīvi nihilistisku domāšanas veidu likuma piemērošanas praksē. Iespējams, ka demokrātiskie institūti, kas Latvijā vismaz pagaidām funkcionē, ļaus mums šo valstu pieredzi izmantot labāk, nekā pašās Krievijā un Ukrainā.

Krievijas Kriminālprocesa kodeksa 125.panta 1.daļa paredz personai tiesības pārsūdzēt rajona tiesā pēc pirmstiesas izmeklēšanas izdarīšanas vietas lēmumus par krimināllietas ierosināšanu un izbeigšanu, citus lēmumus, kas skar personas konstitucionālās tiesības un brīvības, vai kavē personas pieeju tiesai.

Ukrainas Kriminālprocesa kodekss, kurš no juridiskās tehnikas viedokļa izskatās neskaidrāks un sarežģītāks, tomēr paredz iespējas pārsūdzēt tiesā lēmumus par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu (236-1.pants), par kriminālprocesa izbeigšanu (236-5 pants) un kriminālprocesa uzsākšanu (236-7.pants).
............."

Atbildēt

aina

24.02.2021. 18:09

Kapēc vajadzēja visu ražu novākt,nepietika vienu nogriezt,aiznest uz analīzēm?
Kur pie mums ir cilvēktiesības?
Uzvar,bagātie un visu varenie!

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 17:14

TOP advokāti -

TOP ir angļu valodas vārds, ar nozīmi
augšgals,
latviski saka - topā jeb augšgalā jeb

augšgala advokāti labākie Latvijas advokāti

Atbildēt

juhops

24.02.2021. 17:01

Trūkst vārdu! Vēl viens pierādījums tam, ka Latvijā cilvēkiem bez sakariem un naudas taisnību panākt ir tikpat kā neiespējami.

Atbildēt

vietējais

24.02.2021. 16:11

»

vcb

Vietējais, kādu darbu, kādas pūles??? Spriedumu izlasīji? Jeb nelasīji, bet viedoklis ir? Ne jau par darbu un pūlēm piespriež morālo kompensāciju. Un, pat tad, ja būtu runa par darbu un pūlēm, tad par kādu darbu un pūlēm var runāt, ja tante iekašāja zemē 27 kaņepju sēkliņas pa perimetru ap savu villu...


Tad kad tev būs 70 vai 80 gadi, pamēģini uzrakt zemi, kaut ko iedēt un uzaudzēt, bez darba un pūlēm.
Un tad es labprāt pasmietos kā tev tas bez darba izdotos? Vari būt drošs arī tev no vecuma,slimībām un visadām kaitēm neizdosies izbēgt un būtu labi ja līdz tam laikam saprastu ko nozīmē vārds,darbs.

Atbildēt

vcb

24.02.2021. 15:54

»

vietējais

Šādas lietas nevar rēķināt tikai matemātiski. Gribētu redzēt ja tavu darbu un pieliktās pūles izpostītu kāds muļķis, kādu dziesmu tad dziedātu...


Vietējais, kādu darbu, kādas pūles??? Spriedumu izlasīji? Jeb nelasīji, bet viedoklis ir? Ne jau par darbu un pūlēm piespriež morālo kompensāciju. Un, pat tad, ja būtu runa par darbu un pūlēm, tad par kādu darbu un pūlēm var runāt, ja tante iekašāja zemē 27 kaņepju sēkliņas pa perimetru ap savu villu? Un pirmajā laikā varbūt palaistīja. Baigais darbs...

Atbildēt

viedoklis

24.02.2021. 15:37

»

Latvju strēlnieku mazdēls

Nespēju noticēt, līdz kādam idiotismam nonākusi mūsu valsts. Attopieties


Mūsu valstī loģisku rīcību meklēt nav vērts, neatradīsiet to. Un nav runa par tiem 1500 eiro kuri būtu jāizmaksā pensionārei, bet pie visa vainīga ir godkāre un varenības sajūt, jo izmaksājot šo summu būtu jāatzīst ka vara pārsniegta un ir kļūdījušies. Bet kā zināms, ja augstprātība un varenības sajūta pārņēmusi cilvēku un viņš sevi vērtē. ieceļ dieva vietā, kā var atzīt savas kļūdas un palikt pēkšņi par normālu cilvēku.

Atbildēt

Jauna kultūra

24.02.2021. 13:50

»

nekas nemainās?

Lai secinātu, kas tās par kaņepēm,pārbaudei pietiktu ar pāris stublājiem, kāpēc bija vajadzīgs tāds vandālisms...


Tikmēr Lembergu tiesā 10 gadus un žēlojas, ka tiesai mazs resurss. Likās ar jauno ģenerālprokuroru kaut kādi principi mainīsies, še tev. Lai iztiesātu pensionāres lietu - jamaksā par komunālajiem, tiesnešiem, tiesnešu palīgiem algas, IT apkalpošanas izmaksas, proguroriem, kuri to visu skricelēja plus vēl ja atmetīs apgabaltiesai atkal maksā maksā maksā. Un kāda valsts iedzīvotājiem no tā pievienotā vērtība? Varbut tomēr samaksāt 1500 euro un beigt kasīties???

Atbildēt

nekas nemainās?

24.02.2021. 13:03

Lai secinātu, kas tās par kaņepēm,pārbaudei pietiktu ar pāris stublājiem, kāpēc bija vajadzīgs tāds vandālisms?
Domāju, ka ar šo prasību prokuratūra zaudē daudz vairāk nekā 1500 eiro.Savu prestižu, kurš jau tā zems, bet nupat ar jauno prokuroru uzlabojās. Nekā. Lecam pa vecam!

Atbildēt

kas ir top advokati?

24.02.2021. 11:54

Kas ir TOP advokati?

Atbildēt

Hrens

24.02.2021. 10:08

Iespējams zilais zilo brālības biedru sargā. Bet kuru tas vairs interesē.

Atbildēt

lauķis

24.02.2021. 09:21

»

RP

Un tad naaks Saulvedis- bordans!...izdzenaas dazjus "sliktos", izkaartos tantukam kompensaacijas un iejaas baltaa zirgaa nakosho veeleeshanu pirmajaas rindaas


Gan jau tajā kompānijā būs govjuzēns un vēl viens otrs deģenerāts kas tēlo tautas aizstāvi.Nekā jauna,tas viss jau ir bijas.
Ja ir aitas,atradīsies arī cirpēji.

Atbildēt

RP

24.02.2021. 09:10

»

Skabarga

Kleptokràtijas šedervs ir vandíties pa svešiem dzívokļiem un izmantot raganu pakalpojumus par nodokļu maksàtàju naudu, prese nerok, jo ir taču ,,aizliegtàs,, témas


Un tad naaks Saulvedis- bordans!...izdzenaas dazjus "sliktos", izkaartos tantukam kompensaacijas un iejaas baltaa zirgaa nakosho veeleeshanu pirmajaas rindaas!

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 07:58

Nevar domāt, ka prokurors ir tikai melnais bruņinieks, jo

pēc 4 gadus ilgas tiesāšanas, kur
piedalījās, apsūdzību uzturēja prokurore Rīgā
par vainīgiem dienesta pilnvaru
pārsniegšanā tika atzīti
3 Valsts policijas Rīgas Centra iecirkņa policisti
un
viņiem uz gadiem tika liegts strādāt policijā
un tika piespriests piespiedu darbs.

2. instance atzina 1. instances tiesnesi par nepareizu.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 06:08

Internetā biologs (eksperts)
komentēja par šo lietu
pazīmes pēc kurām atšķirt parasto kaņepi dabā
no narkotiskās,
izteikums bija, ka tas neesot viegli.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

24.02.2021. 05:08

>Kasācijas kārtībā vairs nav iespējams mainīt >summas.

Nē, var, jo summa izriet no likuma piemērošanas,
likums var būt piemērots, bet nepilnīgi, nepareizi.
Ir Senāta dokumenti, kur par to ir spriests.

>lietas turpināšanai. Ko gan var gribēt no >totalitārās varas šajā valstiņā, kur policisti >kļuvuši par riktīgi iebarotiem asinssuņiem, >aizstāvot partokrātijas diktatūru

cēlonis ir tas, ka ir likumi, kas neatbilst
Satversmei un tos lieto prokuratūra,
bet privātpersona ar TOP advokātu palīdzību
var apstrīdēt šo tiesās.

Vajadzīgi ļoti labi iebaroti, riktīgi TOP advokāti.

Atbildēt

Skabarga

24.02.2021. 03:30

Kleptokràtijas šedervs ir vandíties pa svešiem dzívokļiem un izmantot raganu pakalpojumus par nodokļu maksàtàju naudu, prese nerok, jo ir taču ,,aizliegtàs,, témas....

Atbildēt

kalašnikovs

24.02.2021. 02:35

No dibenrasta vēl ne to sagaidīsim!

Atbildēt

Atkal nekā

24.02.2021. 00:09

Smaga vilšanās !

Atbildēt

Latvju strēlnieku mazdēls

24.02.2021. 00:00

Nespēju noticēt, līdz kādam idiotismam nonākusi mūsu valsts. Attopieties !

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

23.02.2021. 23:29

No Ģenerālprokuratūras Finanšu departamenta (vai kā viņiem to struktūru sauc) darba apraksta viss ir pareizi.
Sen atpakaļ strādāju Rīgas domes vienā no departamentiem. No valsts puses RD grasījās uzlkt sodu par pašvaldību autonomu funkciju (kas noteiktas likumā "Par pašvaldībām" nepildīšanu. Tad toreizējā RD Finanšu departamenta vadītāja aicināja izvērtēt, vai "ekonomiski izdevīgāk" ir maksāt sodu un nepildīt uzdevumu, kādēļ vispār pašvaldība ir radīta, un par ko tai vispār pienākās nodokļu maksātāju nauda!

Atbildēt

to 22:31

23.02.2021. 22:52

Kurš likums to noteic ?
Un kas ir likums pret blatu sistēmu varas gaiteņos?

Atbildēt

l

23.02.2021. 22:31


Likums noteic , ka iestādes kļūda nedrīkst radīt negatīvas sekas privātpersonai.

Kopmensācija jāprasa no vainīgajiem miličiem un daudz lielāks cipars.

Lv āra apstākļos narkotiku saturošas kaņepes izaudzēt nav iespējams. ( temperatūra par zemu )

Atbildēt

Niknais

23.02.2021. 22:13

Piderasi

Atbildēt

Lato Lapsa

23.02.2021. 21:37

Bez cepiena. Es te tagad lembja iemaksāto avansu atstrādāju.

Atbildēt

cik naivs jautājiens

23.02.2021. 21:21

»

hm

Tantiņa vairākus gadus maksājusi advokātiem, braukājusi uz tiesām un beidzot pierādījusi policistu nelikumīgu rīcību...


sen jau redzams , kurš ar ko atrodas kara stāvoklī.

Atbildēt

NEVAR

23.02.2021. 21:21

»

Maigonis

Ir tikai vienas zāles. Nākamās instances tiesai jāliek kompensēt vēl lielāka summa un tiesas izdevumi jāsedz prokuratūrai. Un tas ir jāpublicē mēdijos. Jo šis gadījums ir par policijas patvaļu, kura nedrīkst palikt nesodīta


Kasācijas kārtībā vairs nav iespējams mainīt summas. Tikai konstatēt, vai lietā ir bijuši kādi procedūras pārkāpumi vai piemēroti nepareizi panti. Un tad lietu nosūtīt atpakaļ pārskatīšanai uz citu apgabaltiesu vai vispār sākt lietu no jauna. Izskatās, tantei tās kaņepes izmaksās krietni dārgi visos tiesu izdevumos vai arī policija gaida, kad tante atstieps kājas un zudīs pamats lietas turpināšanai. Ko gan var gribēt no totalitārās varas šajā valstiņā, kur policisti kļuvuši par riktīgi iebarotiem asinssuņiem, aizstāvot partokrātijas diktatūru, lai nejauši nenonāktu barikāžu otrā pusē, kā Baltkrievijā.

Atbildēt

Secinājums

23.02.2021. 21:01

»

Paija

Neapšaubāmi, pensionāre zaudēs...


Vergiem nav nekādu tiesību.

Atbildēt

tv36

23.02.2021. 20:56

»

Paija

Neapšaubāmi, pensionāre zaudēs...


Šī suga saprot tikai naudas valodu. Ja nodokļu maksātāji likumīgi varētu norādīt, kur novirzīt samaksātos nodokļus, tad varbūt kaut kas mainītos.

Atbildēt

Paija

23.02.2021. 20:50

Neapšaubāmi, pensionāre zaudēs.
Kā šodien atceros, ka Tieslietu ministrijā Publisko tiesību departamentā savas karjeras sākumā strādāja gan Strupišs (Komerclikuma projekts, tagad Augst. Tiesas pr-js), gan Stukāns (Publisko tiesību departamenta referents toreiz), gan V.Krūmiņa (tagad Augst. tiesas Adm. dep. pr-ja, agrāk Tiesl.ministrija) Krūmiņa bija Strupišu iesaistījusi Komerclikuma projektā...
Tā ka pensionāres likteni izšķirs savstarpēji labi pazīstami biedri un biedrenes.

Ir jānotiek kaut kam globālam, lai tiesa lemtu parastā mirstīgā labā...

Atbildēt

tv36

23.02.2021. 20:49

Alkatīgi burtpakalpīgi mērgļi, ne tiesiskuma pārstāvji. Varu saderēt, ka pārsūdzēšanas cirks notiek sausas statistikas dēļ, lai kaut kad var “pamatoti” prasīt algas pielikumus un/vai prēmijas par it kā labi paveiktu darbu. Uz pensionāres rēķina? Nu, nu. Karmarangs (karma+bumerangs; vārdu aizņēmos internetā) sasniedz visus.

Atbildēt

hm

23.02.2021. 20:45

Tantiņa vairākus gadus maksājusi advokātiem, braukājusi uz tiesām un beidzot pierādījusi policistu nelikumīgu rīcību.
Tā vietā, lai nokaunētos un lūgtu piedošanu, tiek izmantots valsts resurss un tantiņai no jauna liek algot advokātus un staigāt pa tiesām. Ja nevar likuma ceļā, tad ārpus tā. Tas ir tāds kā brīdinājums visiem, kas grasās vērsties pret valsts nelikumīgu rīcību. Nokausēsim jūs tiesās un advokātu pakalpojumos gadu gadiem ilgstošos!
Vai šāda valsts institūciju rīcība neprasa nosodījumu?

Atbildēt

Tīrs čangalis

23.02.2021. 20:02

Ja tā taisnība, tad mana iedzimta inteliģence neļauj Jūs ,prokurorus nosaukt par pilnīgi aptaurētiem idiotiem!

Atbildēt

Gunča no Kokorevas.

23.02.2021. 19:40

kad man nogrieza, tad bija laipni mājieni par kukulīti...

Atbildēt

roselle

23.02.2021. 19:30

resursi tomēr ir??? kasīties un kasīties ap jau gandrīz aizmirstām lietām

Atbildēt

XXXX

23.02.2021. 19:16

»

Secinājums

Tikai sadomazohists vēlētos nonākt pensionāres Dzidras vietā.Tad tu varēsi pasmīnēt par visu


Vēlreiz aicinu norobežoties no personālijām, bet pievērsties principiem.
Taču ja kas, viena personālija šķiet nepelnīti aizmirsta, nepieminēta. Tā, kura visu to raksta. Piekritīsim, ne jau tantuks, kurš kaut ko noteikti pelnījis, ir tas rakstītājs.

Atbildēt

Taa ir kad

23.02.2021. 19:14

Pisarsi vada valsti ar katru dienu pix gets ar own vairaak

Atbildēt

Hauss

23.02.2021. 19:07

Šādi ,,MĒSLI,, un visa viņu šaika būtu jātiesā GĀGĀ!!!!!!!!!

Atbildēt

Tā var tikai Latvijā

23.02.2021. 18:58

Iznīcina privātīpašumu, bez tiesas lēmuma, tas ir, bez juridiska pamata, un vēl negrib par kaitējumu samaksāt? Jebkurai nekaunībai ir robežas, bet te Ģenerālprokuratūra ir pārkāpusi visas iespējamaš saprotamās robežas. Ja taisnību, tad kaņepes ir saimnieces, un cenu nosaka saimniece - tādu kādu grib. Ja nelikumīgi, un šoreiz tā ir, pievāci stukān vai ģirģen, tās kaņepes - tad maksā cik prasa! Un nečauksti... Tas nekas, ka esi baigais valdonis. Iespējams, ka jau ir aizmirsies, kā atbrauca pie kādiem džeki ar dēļu galiem un tur pavicinājās. Nedod Dievs, ka atkārtosies recidīvs.

Atbildēt

jkjkjkjkjkjkj

23.02.2021. 18:58

tūpļa imunitāti var sasniegt sākot pretoties okultistu-pedofīlu ielikteņiem
un steidzami sasaucot Nīrnbergas prāvu

Atbildēt

vietējais

23.02.2021. 18:42

»

vcb

Pēc būtības jāpiekrīt gan pieteicējai, gan tiesai, gan komentāru autoriem. Tomēr, vērtējot summas apmēru, ir bišķi par treknu. Par šādu morālo skādi ar kādiem 500-700 Eināriem būtu pieticis atliektiem galiem. Un būtu vilks paēdis un kaza dzīva


Šādas lietas nevar rēķināt tikai matemātiski. Gribētu redzēt ja tavu darbu un pieliktās pūles izpostītu kāds muļķis, kādu dziesmu tad dziedātu?
Sodam vajadzētu būt vismaz sākot no 3000 un nevis no valsts bužeta, bet vainīgajiem, ar cerību ka tā viņiem būtu mācību maksa par savu muļķību.

Atbildēt

XXXX

23.02.2021. 18:15

Norobežojoties no iesaistītajām personām, sūdzēties 3 instancēs ir atļauts jebkuram. Uzsvēršu vēlreiz -JEBKURAM. Personālijām nav nekāda nozīme. Pēdējais urkagāns arī var sūdzēties 3 instancēs.
Tāpēc lielā sūdzēšanās matadors izbrīns prasās pēc smīniņa.

Atbildēt

jautaajums

23.02.2021. 17:57

»

Tamāra

....Telekomunikāciju uzņēmuma SIA “Tet” bijušais valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pērn no uzņēmuma saņēmis 965 626 eiro - kompensācija par amata atstāšanu


Kad beidzot sapratīs ka nedzīvojam valstī,dzīvojam smirdīgā kolonijā ar koloniālu pārvaldi.Nu kad nāks apskaidrība?

Atbildēt

Tamāra

23.02.2021. 17:53

»

vcb

Pēc būtības jāpiekrīt gan pieteicējai, gan tiesai, gan komentāru autoriem. Tomēr, vērtējot summas apmēru, ir bišķi par treknu. Par šādu morālo skādi ar kādiem 500-700 Eināriem būtu pieticis atliektiem galiem. Un būtu vilks paēdis un kaza dzīva


....Telekomunikāciju uzņēmuma SIA “Tet” bijušais valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis pērn no uzņēmuma saņēmis 965 626 eiro - kompensācija par amata atstāšanu.....
UN PENSIONĀREI PAR TREKNU ?

Atbildēt

vai tu

23.02.2021. 17:49

»

R

Latvijas policijā, tiesās un prokuratūrās notiekošais vairs pat neizbrīna


par prokuroru Uldi Cinkmani,....tas video tagad ari krievijaa populars

Atbildēt

stukans

23.02.2021. 17:47

jau suuta komandejumaa uldi Cinkmani ar sljuskaam lai ietupina alkatu penzionari

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Tikai nesmejieties, es atkal mēģināšu tiesāties un šoreiz kā tēvs un vīrietis gan noteikti uzvarēšu! Es un mans spēcīgais gars!

FotoUn tagad pats svarīgākais. Tas, kas notiks tālāk, ir sekojošais. Es savā un savu bērnu un ģimenes vārdā vērsīšos tiesā pret Latvijas Republiku. Pret Levita, Kariņa, Rinkēviča, Pabrika, Dzintara režīmu. Tā būs pirmā tiesvedība valsts vēsturē, kur vienlaikus politiķis, vīrietis un tēvs cīnīsies par savu bērnu interesēm. Cīnīsies un uzvarēs Latvijas valsti, pierādot, ka Latvijas valsts politiski un materiāli izrēķinājās ar Gobzema ģimeni, tostarp aizskarot divu nepilngadīgu bērnu intereses.
Lasīt visu...

6

Vēstule ģenerālprokuroram Stukānam: par naida noziegumu jāsaņem reāls cietumsods

Foto"4. maija deklarācijas klubs" vēršas pie Jums, lai rastu jēgpilnu risinājumu naida nozieguma izpausmei, kas norisinājās šā gada 20. maijā pēc gājiena "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" un ir satraucis visu Latviju. Gājiens bija mierpilns, vērsts uz demokrātiskas Latvijas valsts nākotni, kura sevī ietver tos mūsu valsts iedzīvotājus, kuri savās domās un rīcībā ir pret agresiju kā Latvijā, tā arī Ukrainā.
Lasīt visu...

21

Anitas Muižnieces dubultie standarti ciniski turpinās

FotoŠā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret maksātnespējas administratoru un viņa pilnvarotu personu, kuri gandrīz desmit gadu laikā no maksātnespējīga uzņēmuma piesavinājušies vairāk nekā 1,4 miljonus eiro
Lasīt visu...

13

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

Foto22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu, kura mērķis ir atjaunot mūsu ekosistēmas un atgūt dabu visā Eiropā – gan lauksaimniecības zemēs un jūrā, gan mežos un pilsētvidē. Komisija arī apstiprināja priekšlikumu par 50% samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu līdz 2050. gadam.
Lasīt visu...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nenopietnā rotaļa

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu...

Foto

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas...

Foto

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

Tautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana...

Foto

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

Kad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts...

Foto

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas...

Foto

Par "audzēšanu"

Nekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari...

Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...