Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

egils

30.07.2015. 18:08

Protams, Lavijā ir aizliegts pieņemt jēbkādus bēgļus=imigrantus, jo tikai Latvijā Krievijas okupācijas rezultātā no 1939.-1990.g . bēgļu-kolonistu armāda ir pārsniegusi visas starptaut. likumu un veselā saprāta robežas, izvēršot GENOCīDU pret latviešu tautu! Tagad , lai realizētu šo civilokupantu likumīgu repartiāciju, mums grib atkal pretlikumīgi uzspiest jaunus bēgļus, absolūts murgs! Tādu kretīnismu var organizēt tikai starptautiska cionistu=humanoīdu mafijas projektā, iznīcinot baltās rases cilvēkus. Lai ir nolādēti šīs pelēkās mafijas pārstāvji! (flag:lv)

Atbildēt

27.07.2015. 18:05

»

A.S.

Sabiedrība un politiskā virsotne ir divas dažādas govis. Sētnieks un tiesībsargs arī ir dažāda statusa cilvēki. Neteikšu, ka man nepatīk tiesas. Es kaifoju un gūstu baudu tiesas lietās, bet Tiesībasargam ir tomēr jābūt Tiesībasargam un nav jājūdz rati pa priekšu zirgam


Sabiedrības nav kā tādas- ir indivīdu kopums, kas nevar atrast " kopsaucējus" ..nekad.. jo ir slepeni sabiedrībai nosacījumi - ar valsts noslēpumu, kas sadala sabiedrību div daļās - kam pieeja šiem noslēpumiem, kam nav pieejas..

Latvijā visa nauda ir sveša - aizdota - vai brīvi drukāta, vai ar segumu.. viss viens..bet Straujuma, Āboltiņa dīc, Kalnmeijers, Maizītis dīc sakaņā ar valsts noslēpumu, kas sabiedībai - šie slepenie aizdevumu nosacījumi..nav jāzina..tādēļ nav sabiedrības kā tādas..

Atbildēt

A.S.

27.07.2015. 13:55

Sabiedrība un politiskā virsotne ir divas dažādas govis. Sētnieks un tiesībsargs arī ir dažāda statusa cilvēki. Neteikšu, ka man nepatīk tiesas. Es kaifoju un gūstu baudu tiesas lietās, bet Tiesībasargam ir tomēr jābūt Tiesībasargam un nav jājūdz rati pa priekšu zirgam.

Atbildēt

jautājums

26.07.2015. 22:54

»

Tiesas jau ir skaidrojušas


Tas ir apkopojums-turklāt domāts tiesu sistēmas juristiem. Tas nav tas pats, kas skaidrojums sabiedrībai par sodu piemērošanas sistēmu.
Jo, piedodiet, bet sabiedrības nesaprot, kurš tad mums īsti cietumos sēž? Jo taču pilni cietumi, ja slepkavas un pedofili, kā arī valsts mantas izlaupītāji tie nav...Zapts burku zagļi?
Un kas Jūs neapmierina? Būs taču nākamā instance, kas visu rūpīgi izvērtēs un pierādījumus pārbaudīs.
Par ko tad Jūs tā satraucies esat? Ka tiesai un prokuratūrai ir jāuzņemas atbildība par savu darbu?

Atbildēt

26.07.2015. 22:39

»

jautājums

Ja? Un pie mums arī tā gadās, ka tiesa pasludina spriedumu, bet pēc tam pārdomā, kad raksta? Tik tālu esam nonākuši...


Tiesas jau ir skaidrojušas:
http://at.gov.lv/files/uploads/files/6_Judikatura/Tiesu_prakses_apkopojumi/kriminallietas%20pec%20kl%20160.%20un%20162.p..doc

P.S. Par atzīšanās nozīmīgumu jau izteicāmies atklātajā vēstulē

Atbildēt

jautājums

26.07.2015. 22:34

»

Kad tad īsti lidmašīna ir nosēdināta - kad riteņi pieskaras zemei, kad nobrauc uz pievadceļiem, kad apstājas vai kad atver izejas ( visi gan atsprādzējas un ieslēdz telefonu jau tad, kad lidmašīna vēl brauc pa skrejceļu ar gandrīz 500 km/h ātrumu...


Ja? Un pie mums arī tā gadās, ka tiesa pasludina spriedumu, bet pēc tam pārdomā, kad raksta? Tik tālu esam nonākuši?
Un beidziet ūdeni kult...Vai tad Breivikam norvēģi neiedeva maksimālo sodu, kas bija iespējams?
Nu tad tiesu varai ir jāizskaidrojas ar sabiedrību par piemēroto sodu pēc konkrētā panta. Un tas nav pants par izvarošanu, bet vieglāks pants -par netiklām darbībām. Un te nu vēl izmeklēšanas kvalitāte un panta piemērošanas atbilstība būtu jāizvērtē. Virsprokuroram.
Tad kam tad tiesa dos smagāko sodu pēc šī panta-reālu cietumsodu, ja 5gadīgs bērna izmantošana tiek sodīta ar piespiedu darbu? Piecgadīga!
Es saprotu, ka pie trakas mīlas-bez vardarbības, kad meitenei 14-15, bet Romeo 18-20-pietiks ar piespiedu darbu-lieko enerģiju būs kur likt.. Bet tas nav šis gadījums!
Un te taču nav runa-vainīgs vai nevainīgs, jo apsūdzētie ir vainu atzinuši, bet gan par piemērotā soda adekvātumu. Kādā sakarā nevainības prezumpciju piesaucat?
Vispār arī demagoģijā Jūs neko spožs neesat...Kā advokāts...

Atbildēt

ASV

26.07.2015. 20:33

jebkuram ir pieejams saits, kur kartee registreti atklati visi pedofili ( ar uzvardiem un adresem!) visos statos. Vecaki var brivi apskatities vai viniem kaiminos nedzivo pedofls. Tikai Latvijaa nez kapec visam jabut slepenam atiecibaa pret kriminalam darbibam.

Atbildēt

26.07.2015. 20:03

»

3 bērnu mamma

Slitke, jūs nesaprotiet pašu būtību, kas jums arī tiek pārmests: ja nebūtu publiska skandāla, nebūtu rīcības. Jansons pareizi raksta, ka ar steigu ir jāierosina grozījumi. Sodam ir jābūt tādam, ka, no domas vien gramstīties gar maziem bērniem jau seko nopietns sods. Ja soda nav, ātrāk vai vēlāk te būs...


Žēl, "3 bērnu mamma", ka paliec anonīms komentētājs, kurus necienu principā kā interneta troļļu kopienu un dīvāna Donkihotus.

Piekrītu, ka attiecīgais likuma pants ir jādiferencē, lai nošķirtu "Romeo", "mētelīšu virinātājus", neadekvātus vecākus un vecvecākus no pataloģiskiem pedofīliem.
Taču tiesas neatkarība un nevainīguma prezumcija ir pamatvērtības, kuras nedrīkst upurēt nekādā gadījumā (tā norvēģi nemainīja savus likumus Breivika dēļ).
Ja mēs kā advokāti paliksim klusi un anonīmi, var veidoties situācijas, kurās nevarēsim palīdzēt pat pilnīgi nevainīgiem apsūdzētajiem, ja sabiedrība vai valsts vara prasīs sodu - kā mūsu Austrumu kaimiņu zemēs.
Pasaule ir apaļa - jebkurš no mums var nonākt uz apsūdzēto sola - pat būdams absolūti nevainīgs, vien neveiksmīgi sakrītot apstākļiem. Ja tā nenotiktu, nebūtu vajadzīgas ne tiesas, ne prokurori, ne advokāti.
Turklāt bieži vien sabiedrība ir lielākais cietušā ienaidnieks (piemēram ceļu satiksmes negadījumos, kad cietušais ir vainīgā laulātais, rads vai faktiskais dzīvesbiedrs), kura sods būs tieši vai netieši jāizcieš arī cietušajam.
Ļoti iespējams, ka tiesa abus tiesājamis attaisnos pierādījuma trūkuma dēļ. Vai arī notiesās ar reālu cietumsodu. Taču ne pirmais, ne otrais, visticamāk, nav cietušās interesēs.


Atbildēt

26.07.2015. 19:03

»

jautājums

Taču neiejaucamies viņu darbā neattaisnoti, piemēram, neiejaucamies ārsta darbā operācijas laikā vai pilota darbā lidojuma laikā (kā to izdarīja šī iemesla dēļ bojā gājušais Polijas prezidents...


Kad tad īsti lidmašīna ir nosēdināta - kad riteņi pieskaras zemei, kad nobrauc uz pievadceļiem, kad apstājas vai kad atver izejas ( visi gan atsprādzējas un ieslēdz telefonu jau tad, kad lidmašīna vēl brauc pa skrejceļu ar gandrīz 500 km/h ātrumu)?
Kad ārsts ir pabeidzis operāciju un vairs nenes atbildību par pacientu?
Viedokļi ir dažādi. Tāpat kā par it kā pasludinātu, bet noteikti vēl neuzrakstītu spriedumu.

Sabiedrības interesēs ir samazināt sodus personām, kas atzīst savu vainu un nožēlo izdarīto. Tā pat sabiedrības interesēs ir piedot noziedzniekiem, kas palīdz atklāt smagākus noziegumus. Sabiedrība ir gatava respektēt cietušo intereses, dodot cietušajiem ekskluzīvas tiesības piedot.
Šos apsvērumus raksta tikai pilnajā spriedumā .

Atbildēt

3 bērnu mamma

26.07.2015. 17:49

Slitke, jūs nesaprotiet pašu būtību, kas jums arī tiek pārmests: ja nebūtu publiska skandāla, nebūtu rīcības. Jansons pareizi raksta, ka ar steigu ir jāierosina grozījumi. Sodam ir jābūt tādam, ka, no domas vien gramstīties gar maziem bērniem jau seko nopietns sods. Ja soda nav, ātrāk vai vēlāk te būs pedofīlu valsts ( 2 tēviņi "grupā" izdarās ar mazu bērnu kā vien ienāk prātā, un sods- mēnesis darba bez algas...!... ja pieķer...). Jūs te rakstiet, ka var būt sekas tādas un sekas šitādas mazai meitenei. Sekas jau ir, viņas nepazudīs, viņas būs visu mūžu. Varbūt no sekām jūs centieties pasargāt tos divus degradantus divās paaudzēs? Viņi savu izvēli ir izdarījuši, viņi ir pilngadīgi un rīcībspējīgi- nāksies bēguļot visu mūžu tagad. Jūs citējiet statistiku un analizējiet tiesību normas. Šī nav tā reize, kad jānodarbojas ar pētniecību un analīzi, to vajadzēja darīt ātrāk un tagad jūsu publiskie ziņojumi ir kaitinoši. Spriedums tika pasludināts jau iepriekš, un man kā pilsonim ir tiesības paust savu nostāju par to. Bet jūs, esiet tik laipns un izmantojiet iespēju paklusēt un nodarbojieties ar filozofiju un zinātni tad, kad tas patiešām ir nepieciešams!

Atbildēt

jautājums

26.07.2015. 16:16

»

Normunds Šlitke

Patiesi labs komentārs, kas iezīmē problēmas tiesu neatkarības jautājumā abas diametrālās puses...


Taču neiejaucamies viņu darbā neattaisnoti, piemēram, neiejaucamies ārsta darbā operācijas laikā vai pilota darbā lidojuma laikā (kā to izdarīja šī iemesla dēļ bojā gājušais Polijas prezidents).
------------------------------------------
Sabiedrība arī neiejaucas neattaisnoti-citējot operācijas laikā-spriedums jau bija pasludināts, sods noteikts, respektīvi, pilots lidmašīnu nosēdinājis, ķirurgs izgājis no operāciju zāles-un tad par savām profesionālajām kļūdām ir jāatbild gan ārstam, gan pilotam, gan tiesnesim.
Nu nebūs tā, ka tiesneši darīs , ko gribēs, jo ir saņēmuši sabiedrības pilnvarojumu. Sabiedrība ir sapratusi, ka tās uzticība tiek ļaunprātīgi izmantota...

Atbildēt

Normunds Šlitke

26.07.2015. 14:52

»

Katru spriedumu tiesa izdara pret konkrētu personu Latvijas Republikas vārdā un šis spriedums, kas jau stājies spēkā, ir tā kā likums pret šo personu ar sodu par nodarīto. Tiesnešu tiesības līdzvērtīgas Saeimas tiesībām...


Patiesi labs komentārs, kas iezīmē problēmas tiesu neatkarības jautājumā abas diametrālās puses.

Pirmkārt, mēs uzticamies tiesnešiem, tāpat kā ģenerālprokuroram, valsts un ministru prezidentam, lidmašīnas pilotiem, kuģu kapteiņiem, ārstiem, inženieriem un citu profesiju pārstāvjiem, kuru kļūdas var apdraudēt mūsu labklājību, veselību un pat dzīvību. Un tiesājam viņus, ja šīs kļūdas notiek. Taču neiejaucamies viņu darbā neattaisnoti, piemēram, neiejaucamies ārsta darbā operācijas laikā vai pilota darbā lidojuma laikā (kā to izdarīja šī iemesla dēļ bojā gājušais Polijas prezidents).

Savukārt administratīvie pārkāpumi tiek skatīti pēc PSRS okupācijas laiku likuma (Kodeksa!), kurā veiktie labojumi uzskatāmi vien par neveikliem ielāpiem. Tiesu varai objektīvi nav iespējams saglabāt savu neatkarību, skatot lietas šajā kodeksā noteiktajā kārtībā, tāpēc tiesas skata šīs lietas tik smagnēji. Uzskatu, ka administratīvo pārkāpumu jomā nekas nemainīsies, kamēr vien Latvijā netiks pieņemts jauns Sodu likums, kas administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšanu noteiks ļoti vienkāršotā veidā (kā tas ir lielākajā daļā valstu), piemēram: 1. vienošanās par (samazinātu) sodu, bez apelācijas iespējām; 2. nevienojoties par sodu - soda noteikšana vai kontrole vienkāršotā mutvārdu procesā atklātā tiesas sēdē lielā tiesas zālē (tikai atklātās lietas) mutvārdu procesā, kas netiek protokolēta, vairākiem desmitiem pārkāpēju vienā dienā rindas kartībā (kā tas notiek administratīvajā komisijā šobrīd), lai tiesām ir resursi (tienešu skaits, finansējums lietas izskatīšanai)šīs lietas vispār skatīt.

Retorisks jautājums - kas notiktu ar tiesām, ja visi sodu saņēmušie (ieskaitot brīdinājumu par nepareizu ielas šķērsošanu) tos pārsūdzētu tiesā?

Uzskatu, ka 13. janvāra grautiņu lietas izskatīšanas neveiklums, salīdzinot ar citu valstu praksi, kur sodi par līdzīgu nodarījumu bija piespriesti jau dažu stundu vai dienu laikā, tad liksies vien nieki.

Atbildēt

tiesībmurgs

26.07.2015. 12:36

Vēmiens nāk no tādiem "sargiem". Bla, bla, bla, ja u mamy duročka.

Atbildēt

26.07.2015. 11:34

»

latvietis

Es nesaprotu, jurista kungs patiesi uzskata, ka sabiedrībai nav nekādas daļas gar šāda veida krimināllietām? Vai patiesi visa tā slepenība ir pamatota ar Satversmi cilvēktiesībām, demokrātisku valsts iekārtu un vārda brīvību? Manuprāt advokāts nodarbojas ar sofistiku


Katru spriedumu tiesa izdara pret konkrētu personu Latvijas Republikas vārdā un šis spriedums, kas jau stājies spēkā, ir tā kā likums pret šo personu ar sodu par nodarīto. Tiesnešu tiesības līdzvērtīgas Saeimas tiesībām.

Nožēlojamākais, ka tiesa Latvijā strādā pret privātpersonu - lai uzliktu sodu administratīvajā lietā CSN iespējamā pārkāpšanā - tiesa policijas fotoattēlos pat saskata to, kā tur nevar būt vispār. Tiesnese Aiva Daidere pat nupat vienā lietā policijas fotoattēlā saskatīja bruģakmeņus, kas nodala ietvi no brauktuves. Bruģakmeņu nevar būt ne fotoattēlā, ne dabā, jo tādu dabā tajā vietā nav reāli vispār. Pašlaik lieta tiek pārsūdzēta Kurzemes apgabaltiesā. Visticamāk, ka arī apgabaltiesa trīs tiesnešu sastāvā, lai tikai iekasētu soda naudu, fotoattēlā arī ieraudzīs bruģakmeņus, kas nodala ietvi no brauktuves.

Atbildēt

latvietis

26.07.2015. 10:11

»

Normunds Šlitke

Latvijā katru gadu vairāki desmiti pieaugušo tiek tiesāti un notiesāti par netiklu darbību veikšanu nepilngadīgo vai mazgadīgo klātbūtnē, proti, bez fiziska kontakta ar cietušo. Gan seksuāli varmākas, gan tā saucamie Romeo, kas ir vien dažus gadus vecāki par cietušo - savu izredzēto, ar kuru nereti ...


Es nesaprotu, jurista kungs patiesi uzskata, ka sabiedrībai nav nekādas daļas gar šāda veida krimināllietām? Vai patiesi visa tā slepenība ir pamatota ar Satversmi cilvēktiesībām, demokrātisku valsts iekārtu un vārda brīvību? Manuprāt advokāts nodarbojas ar sofistiku.

Atbildēt

no žirinovskij

26.07.2015. 09:47

Nošaut pēc kara tiesas likumiem ...tā jābūt ar noziedzniekiem pret mazgadīgiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Atbildēt

Liepajniekiem

25.07.2015. 23:15

Pēc Liepājas bāriņtiesas stāstītā, meitenīti seksuāli izmantojuši divi viņas radinieki...,
Par to, kā meitenei darīts pāri, .......ir zināms no anonīma, taču droša informācijas avota.

http://m.liepajniekiem.lv/zinas/kriminalzinas-negadijumi/virsprokurors-liepajas-pedofilu-lieta-prasitais-sods-bijis-par-maigu-tomer-atbilstoss-likumam-170497

Atbildēt

zinatajs

25.07.2015. 22:13

Slitke, skiet, ka, iespejams, tu esi mudaks vai vnk nikuliugs nespejnieks... Kaut kur dzirdets, ka ka jurists tu esi... varbut vnk aizej kada praida, he he he! Pamegini vnk pasukat savu kraninu!

Atbildēt

www.govlawyer.lv

25.07.2015. 21:49

Par tiesas SPRIEŠANAS iespaidošanu
būtu atzīstama komunikācija ar konkrētu tiesu
LĪDZ tiesas sprieduma pasludināšanai,

bet komunikācija citu personu starpā
un PĒC sprieduma
nevar būt konkrētās tiesas SPRIEŠANAS iespaidošana.

Atbildēt

jautājums

25.07.2015. 21:18

Mūsuprāt, sensitīvā informācija, kas bija publiskajā telpā (meitenītes vecums, saikne ar tiesājamiem, netiklo darbību ilgums un veids) ir izmeklēšanas noslēpums, sekojoši, publiskajā telpā paustās ziņas ir uzskatāmas par nepieļaujamām baumām, ko tiesībsargam būtu jāatturas vērtēt un komentēt.
------------------------------------------
Nu bet...Tiesāšanās kā ķēķis!
Un kā interesēs ir tā noslēpumainība? Varbūt tomēr noziedznieku? Nebūtu pacēlies skandāls, būtu pāris nedēļas lapas pagrābuši...Svaigā gaisā ...un bērneļi apkārt skraida...
Jansonam ir pilnīga taisnība. Vispār, ir iznācis pavisam pieklājīgs Tiesībsargs, kam ir izdevies savākt reāli skandalozu kantori. Atšķirībā no KNAB...
Kad Nīderlandē bija tā drausmīga pedofilijas lieta. kur Miķelsons, holandieši zināja gan cik bērni, gan vecumus, gan kas noticis. Un tā tas ir visās demokrātijas valstīs.
Un ASV mediji un sabiedrība drīkst izteikt viedokļus visu procesa laiku, tikai zvērinātajiem ir aizliegts lietot plašsaziņas līdzekļus, lai neietekmētos, bet tas arī viss.
Un par mūsu tiesu reputācijas graušanu arī nevajadzētu satraukties...Jo nevar sagraut to, kā nav!

Atbildēt

Normunds Šlitke

25.07.2015. 20:07

Latvijā katru gadu vairāki desmiti pieaugušo tiek tiesāti un notiesāti par netiklu darbību veikšanu nepilngadīgo vai mazgadīgo klātbūtnē, proti, bez fiziska kontakta ar cietušo. Gan seksuāli varmākas, gan tā saucamie Romeo, kas ir vien dažus gadus vecāki par cietušo - savu izredzēto, ar kuru nereti pēc tam - soda izciešanas - arī apprecas.
Tāpēc, mūsuprāt, likums arī paredz alternatīvus soda veidus, kur vien iepazīstoties ar lietas materiāliem, var novērtēt soda adekvātumu konkrētajā lietā un cietušā intereses.

Tomēr, ņemot vērā likumu un bērnu tiesību aizstāvju viedokli - publiskajā telpā nedrīkst izskanēt nekas, kas ļautu identificēt cietušo bērnu vai uzzināt bērnam nodarīto - lai cietušajam nebūtu jauna trauma, šai informācijai nonākot publiskajā telpā, tur paliekot uz visiem laikiem.

Kā tika norādīts Saeimas Juridiskās komisijas šīsnedēļas sēdē šai sakarā - "labi", ka bērns ir adoptēts uz ārzemēm un bērnam, kļūstot pieaugušam, būs niecīgs risks, ka vienaudži un apkārtējie to uzzinās.

Tiesībsargam ir sevišķa vieta un loma cilvēktiesību sardzē, tāpēc tiesībsargam, pretēji citām amatpersonām ir savs oficiālais viedoklis, kas var disonēt ar valsts, likumdevēja vai tiesu oficiālo pozīciju.
Taču šim viedoklim būtu jābalstās uz oficiāli iegūtiem datiem, izvērtējot šo datu publiskošanas pieļaujamību un sekas.

Mūsuprāt, sensitīvā informācija, kas bija publiskajā telpā (meitenītes vecums, saikne ar tiesājamiem, netiklo darbību ilgums un veids) ir izmeklēšanas noslēpums, sekojoši, publiskajā telpā paustās ziņas ir uzskatāmas par nepieļaujamām baumām, ko tiesībsargam būtu jāatturas vērtēt un komentēt. Savukārt, ja tiesībsargs ir iepazinies ar lietas materiāliem, tiesībsargam ir pieejami citi adekvāti ietekmes līdzekļi, atturoties no publiskiem komentāriem.

Turklāt tās dažas dienas, kamēr spriedums tika rakstīts, konkrētajai lietai nebija kritiskas - tieši otrādi, pievērstā amatpersonu uzmanība, visdrīzāk, mainīja sprieduma plānoto motivāciju, to būtiski nostiprinot.


Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

FotoDažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir izplatījusies ļoti strauji, izraisot nopietnu sabiedrības veselības krīzi un satricinot Eiropas Savienības (ES) un pasaules valstu ekonomikas.
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teorijas – I daļa

FotoKā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās Romas oratoru runas bijušas pārpilnas ar sazvērestības teorijām. Vēlākos laikos, kad imperatoru, monarhu un baznīcas vara bija stipra, jebkādas izmaiņas bija iespējamas, vienīgi izmantojot sazvērestības pret šīm varām, un šādas sazvērestības – gan veiksmīgas, gan neveiksmīgas – nebija retums tāpat kā slepenas organizācijas. Tas savukārt leģitimizēja un piešķīra ticamību tam, ja pie varas esošie atklāja un nežēlīgi izrēķinājās ar sazvērniekiem, pat ja tie tādi nebija. 
Lasīt visu...

21

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

FotoDiskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas iespējas pastāv. Īpaši tad, ja vīruss ir izraisījis pandēmiju. Arī koronvīruss ir izraisījis pandēmiju. Tā tāpat kā jebkura cita pandēmija var atstāt pozitīvu ietekmi uz cilvēkiem.
Lasīt visu...

21

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

FotoPašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie notikumi un aktualitātes ir aizgājušas otrajā plāksnē. Tomēr nebūsim naivi, gan jau kādi klusi un mierīgi turpina shēmot, grābt un krāpt. Ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.
Lasīt visu...

21

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

FotoĀrkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā, kas apgādā mūs ar pārtiku. Izvēloties Latvijas produktus, mums ir iespēja nodrošināt savu ģimeni ar kvalitatīvu un pārbaudītu pārtiku un, izrādot patriotismu, atbalstīt vietējos lauksaimniekus.
Lasīt visu...

21

Dezertieri un tautas marodieri

FotoEkstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā tas ir arī epidēmijas/pandēmijas laikā. Tagad noteikti tiekamies ar atsevišķu indivīdu nesavtību, izpalīdzību, gatavību ziedoties citu labā u.tml. Altruisms noteikti ir sastopams.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...