Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

urciks

07.06.2016. 09:16

»

janu

Iskatās pēc Mozaīkas valdes locekles Dupates darba...


Es gribu būt miljonārs, bet neesmu. Pret ko man vērsties un kur sūdzēties?

Atbildēt

BetNu

01.06.2016. 08:43

»

janu

Iskatās pēc Mozaīkas valdes locekles Dupates darba...


Katram ir tiesības būt tam, kas viņš vēlas būt! Tikai derētu piebilst, cik bieži viņš varēs šo vēlmi mainīt. Jebšu, tas pat nav svarīgi, jo šķiet, ka mērķis ir dzimumu jēdzienu izskaust - ir tikai Homo Sapiens īpatnis.

Atbildēt

Janka

25.05.2016. 15:07

NYC gender klasifikators http://www.nyc.gov/html/cchr/downloads/pdf/publications/GenderID_Card2015.pdf

Atbildēt

1984

23.05.2016. 15:27

»

arī lauķis

Vai sist sievietes, bērnus, vecus un gejus ir vērtība!? Vai sist un mocīt otru dzīvu radību ir vērtība


ogo - būsi savā būtībā kremlins :)
latvieešiem nekad nav bijusi "vērtība" sist sievieti, vai sist un mocīt dzīvās radības. varbūt kremliniem tā ir bijis. Tad ņem savu stambulas konvenciju ar dzimumu vienādību, kas starp citu ir šiti kremliniska ideja - sama lošaģ, sama bik, sama baba i mužik, brauc pie sava ideoloģiskā papa.

Atbildēt

.

16.05.2016. 15:27

http://www.economist.com/blogs/democracyinamerica/2016/05/toilet-wars

Obamas administrācja skolām liek akceptēt gendera identitāti

Gatavojaties, latvju lauķi

Atbildēt

>arī lauķis

15.05.2016. 09:56

Pret vardarbību - tā ir viena lieta. Mūsu tautas folklorā ir daudz piemēru par ētisku audzināšanu - ne sunīša kājām spert, ne guntiņas pagalītes, pasakas par trešo tēva dēlu, utt.
Bet, ja reizē ar vajadzīgo grib iebarot kādu dzimumu vienādības ideju - tas varbūt atbilst kādas šauras grupas interesēm,bet vai tā var būt valstiska politika?

Atbildēt

Tiesnesis

14.05.2016. 22:11

Šajā atbildē tiek melots, ka savstarpēji pretrunīgi ir apgalvojumi par "gender" definīciju un ""Gender" jēdzienu. Prima facie definīcija un jēdziens ir dažādas lietas, tātad tur nav nekādas pretrunas.
Ja tiek melots vienā detaļā, tad nav uzticības arī pārējam tekstam.
Papildus jāpiebilst, ka Romas statūtos pieminēta jēdziena gender izpratne tajā, apzīmējot abus dzimumus.

Atbildēt

kāds

14.05.2016. 13:23

Visi sūdi sākas ar tekstu: "preambulā tiek atzīts, ka "vīriešu un sieviešu pilnīgas vienlīdzības sasniegšanai nepieciešams mainīt gan vīriešu, gan arī sieviešu tradicionālo lomu sabiedrībā un ģimenē". Kaāda suņa pēc un kam ir nepieciešams?

Atbildēt

arī lauķis

14.05.2016. 11:02

»

lauķis

Strīds ir par vērtībām , pareizāk sakot , par to ka vērtības tiek aizvietotas ar surogātvērtībām


Vai sist sievietes, bērnus, vecus un gejus ir vērtība!? Vai sist un mocīt otru dzīvu radību ir vērtība?

Atbildēt

LM melo

14.05.2016. 09:30

Equality ir vienlīdzība vai pat vienādība.
Līdztiesība ir equality of rights.
Tad kas ir gender equality ?

Atbildēt

lauķis

14.05.2016. 05:36

»

noclue

Es nesaprotu strīda būtību. Strīds ir par vārdu "gender"? Vai par to, ka arī geji varēs pieprasīt, lai pret viņiem neizturas vardarbīgi...


Strīds ir par vērtībām , pareizāk sakot , par to ka vērtības tiek aizvietotas ar surogātvērtībām.

Atbildēt

noclue

13.05.2016. 23:14

Es nesaprotu strīda būtību. Strīds ir par vārdu "gender"? Vai par to, ka arī geji varēs pieprasīt, lai pret viņiem neizturas vardarbīgi?
Jeb rabarberiem sistajam rasnačam (kā sieviešu upurim) gribētos, lai pret sievietēm un bērniem var pielietot vardarbību? Jeb viņš grib, lai arī viņu sargā konvencija?
Loģiski būtu, ja visi, neatkarīgi no dzimuma, dzimtes.. baudītu tiesības netikt pakļautiem vardarbībai. Man šķiet, ka konvencija sagatavota imigrantu uzplūdiem, jo dažu imigrantu kultūrās sieviete vispār nav pilnvērtīgs cilvēks. Kaut kādam dokumentam ir jābūt, jo kas notiks, kad visi karstasinīgie islāmisti sāks klopēt savas eiropiešu draudzenes un apgraizīt viņām klitorus?

Atbildēt

kāds briesmīgs murgs

13.05.2016. 22:53

Kas ir šā anonīmā savārstījuma autors?
V., uzv. varētu?

Atbildēt

Praatniex

13.05.2016. 20:41

Nesaprotu vienu - KAS pasaulē mainīsies (vai nemainīsies), ja Latvija šo dokumentu ratificēs (vai neratificēs)?
Rabarberu apdauzītais alkoholiķis un viņa peršu skandinošā varza iedomājusies sevi par pasaules nabu esam?

Atbildēt

Version

13.05.2016. 20:01

Kā gan citādi šo definēt, ja ne kā autores piedāvāto radikālā feminisma vienkāršoto skatījumu uz sievieti ka upuri un vīrieti kā agresoru, ja konvencija "atzīst, ka atzīstot to, ka galvenais veids, kā novērst vardarbību pret sievietēm, ir sieviešu un vīriešu līdztiesības de jure un de facto īstenošana;

atzīstot to, ka vardarbība pret sievietēm liecina par vēsturiski izveidojušos sieviešu un vīriešu varas nevienlīdzīgu sadalījumu, kura dēļ vīrieši dominē pār sievietēm un diskriminē sievietes un ir apgrūtināta sieviešu pilnīga attīstība"

Atbildēt

Ratio

13.05.2016. 19:59

Vai tad Latvijā visi ir tik stulbi, ka nesaprot ka visa šī dzimumvienlīdzība ir radusies slimās galvās. Vai tad mēs atbalstīsim jebkādas vājprātības, ko Eiropa izdomās, tikai tāpēc, ka esam iestājušies ES. Mēs tak vairs neesam PSRS, kur bija bail, ka neaizsūta uz Sibīriju. Bet laikam jau izsūtīšana uz Sibīrija ir tikai ziediņi, salīdzinot ar to,ka no ES fondiem var pazaudēt lielu žūksni? Attopieties, atbildīgie šinī jautājumā un nepārdodiet Latvijas bērnus pataisīšanai par deģenerātiem!

Atbildēt

xc

13.05.2016. 19:52

Acīmredzami varas kantori turpina jevropai izpatikt un nīcināt savu zemi. Diemžēl.

Atbildēt

janu

13.05.2016. 17:39

Iskatās pēc Mozaīkas valdes locekles Dupates darba.
Mozaīka Konvenciju savā mājas lapā interpretē šādi:

"konvencija aizstāv visas sievietes, neatkarīgi no tā, kādā daudzumā tām izstrādājas progesterons, ir/nav olnīcas, dzemde un citas pazīmes, kas raksturīgas sieviešu bioloģiskajam dzimumam.

Konvencijas nostāja, kur ar terminu sociālais dzimums tiek domātas kā sociālās lomas, tā uzvedība, nodarbošanās un īpatnības, kuras sabiedrība uztver kā sievietēm vai vīriešiem atbilstošas, ir tikai un vienīgi atbalstāma, nevis, kā Jūs rakstāt – nepieņemama. No šī teikuma nevar secināt, ka bioloģiskajām atšķirībām nav nozīmes, bet gan to, ka cilvēka seksualitāte un dzimums nav iedalāmi striktos bināros rāmjos, un indivīda bioloģiskais dzimums var nesakrist ar indivīda sociālo dzimumu (kā jau minēts skaidrojumā nākamajā raksta paragrāfā). Pilnīgi pareizs ir apgalvojums, ka katram cilvēkam ir tiesības būt tam, kas šis cilvēks vēlas būt."

Atbildēt

Panamas papīrs

13.05.2016. 16:39

Naivie ļautiņi, šī konvencija ir praidisma kā ieroča turpinājums (ar klusinātāju, klusi veicot paraktīšanu) tikai ar vienu mēŗļķi - ES radīt līdzīgu ASV - kroplam nāciju, bezdzimuma personu, rasu sajaukumam, kura izmantošanas mēŗķis ir tikai viens - pasaules globālo tīklu spēlētājs tirdzniecībā miera apstākļos, jo šāds sajaukums izraisa tikai konfliktus starp indivīdiem, ko viegli kontrolēt, nevis starp valstīm un nācijām.

Bet, kā parasti, pakalpīgie latviešu kalpi - Saeima, ministrijās ir avangards šīm idejām. Jo ir kalpu tautu.Jo īstie Latvijas saimnieki ir iznīcināti čekas pagrabos un Sibīrijā, Kurzemes katlā, padzīti no Latvijas ar šodienas VDK ziņotāju Latvijas pārvadītāju varu.

Atbildēt

bez paraksta

13.05.2016. 15:16

Kāpēc nav parakstīts raksts - kas tekstu sastādīja?????????? Tas ir viedoklis vai kas????? Varbūt nelāgs sapnis, kādam ministrijas darbiniekam???

Katrs var izlasīt Stambulas konvencijas teksu un saprast, kas tur ir rakstīts. Tāpēc nav jālasa ģenderisma atbalstītāju - juristu viedokļi, geju un lesbiešu atbaltsītāju viedokļi utt.

http://www.lm.gov.lv/text/2106

Atbildēt

Pupa

13.05.2016. 15:04

Un tomēr paliek iespaids, ka ap to Stambulēšanu visvairāk ņemas karojošās feministes.
Es īpaši neuzticētos vienas no praida organizētājas Dupates tendenciozajam viedoklim.
Šī tomēr ir Genderisma koncencija. Un nožēlojami, atsaukties uz mistiskām Eiropas vērtībām, kuras neviens nevar nosaukt. Karlīnas\Kārļa bezdzimuma kājeles spraucas laukā oa visām vīlēm.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...