Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts akciju sabiedrības „Latvijas dzelzcēeļš” vērtīgākā meitasuzņēmuma „LDZ Cargo” mājaslapā ir publicēts aicinājums pieteikties konkursam uz valdes locekļa un valdes priekšsēdētāja vakancēm. Pats par sevi tas nebūtu nekas īpašs un plašākas sabiedrības ievērības cienīgs, ja vien ne divi, manuprāt, saistīti fakti.

Pirmais - īsais pieteikšanās termiņš šādam visnotaļ nozīmīgam amatam ar atalgojumu - 10 tūkstoši eiro mēnesī. Tas varētu liecināt par to, ka pieteikšanās ir formāla un apstiprināmie kandidāti "LDZ Cargo" Padomei jau ir zināmi.

Otrais - iespējamais interešu konflikts, ja uz valdes priekšsēdētāja amatu tiks virzīts esošais „LDZ Cargo” valdes loceklis Mārtiņš Pevko.

Par to, ka "LDZ Cargo" padomes priekšsēdētājs Rems Razums, iespējams, atrodas interešu konfliktā, vienlaicīgi ieņemot VAS "Latvijas dzelzceļš" finanšu direktora un "LDZ Cargo" Padomes priekšsēdētāja amatu, jau tiku rakstījis. Tramvajā nejauši dzirdēju, ka arī viens no privātajiem dzelzceļa kravu pārvadātājiem ir iesniedzis sūdzību Valsts dzelzceļa administrācijā šajā sakarā.

Nešaubos, ka jaunais vadītājs spēs pieņemt tiesiski korektu lēmumu, taču steidzamā konkursa dēļ uz valdes locekļa un valdes priekšsēdētāja amatiem vēlos atgādināt par vēl vienu iespējamu interešu konfliktu no Padomes priekšsēdētāja Rema Razuma puses. Nu, vai arī vismaz nesmuku ētisku rīcību, jo formāli Razuma kungs šādam notikumu pavērsienam ir sagatavojies.

Tajā pašā tramvajā ļaudis arī pārsprieda par to, ka nākošais "LDZ Cargo" valdes priekšsēdētājs būšot Mārtiņš Pevko. Un no šīs vietas konkurss uz amatiem sāk pamazām pārvērties Razuma/Pevko konkursgeitā, jo abi kungi ir seni biznesa partneri, kuru sadarbība ir gadu desmitiem krīzēs un grūtībās pārbaudīta.

"LDZ Cargo" padomē šobrīd ir divi padomes locekļi, un tieši Padome izvēlas un ieceļ uzņēmuma valdi un valdes priekšsēdētāju. Tātad Razuma kungs, iespējams, gatavojas ļaunprātīgi izmantot savas amata pilnvaras, lai savam draugam un "bijušajam" biznesa partnerim izgādātu valdes priekšsēdētāja amatu. Rezultātā uzņēmums nonāk abu kungu pilnīgā kontrolē.

Abus biznesmeņus vieno uzņēmums SIA "BALTIC DEVELOPMENT CONSULTANCY".

Spriežot pēc Lursoft pieejamās informācijas Rems Razums kopš 17.12.2007. ir viens no šī uzņēmuma īpašniekiem un arī ilgstošs valdes priekšsēdētājs (09.05.2006. - 05.10.2020.). Tatad pratis savienot šo amatu arī jau strādājot par finanšu direktoru LDZ.

Mārtiņš Pevko ir bijis īpašnieks SIA "BALTIC DEVELOPMENT CONSULTANCY" 09.05.2006. - 03.08.2021, kā arī valdes loceklis 09.05.2006. - 22.05.2007.

Turklāt, ņemot vērā to, ka 2021. gadā Razuma kunga daļa kompānijā pieauga līdz 70%, var pieņemt, ka Pevko kungs savas daļas pārdeva Razuma kungam.

Interesanti, kā tas tā sanāca, ka "godīgu" konkursu rezultātā abi kungi tika pie pašreizējiem amatiem. Rems Razums pat par finanšu direktoru, kaut arī ne izglītība, ne iepriekšējā pieredze neliecina par iespējamajām kompetencēm šajā jomā. Pēc tam „LDZ Cargo” kā konkursā labākais tiek izvēlēts Razuma labs draugs Mārtiņš Pevko. Ko pārstāv abi šie kungi?

LDZ Cargo tiek minēts kā viens no uzņēmumiem, kurš varētu tikt privatizēts. Vai kāds jau gatavojas privatizācijai?

Nedomāju, ka abi draugi paši uz savu roku varētu izspēlēt šādu šaha partiju.

Tāpat tramvajā runā, ka Razuma kungs esot noskatījis sev VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētāja vietu un uzbrukumi publiskajā telpā pašreizējam valdes priekšsēdētājam Rinaldam Pļavniekam varētu būt saistīti ar šī kunga ambīcijām.

P.S. Varbūt jaunajam satiksmes ministram ir jāņem piemērs no kolēģa Hosama Abu Meri? Turklāt tieši „Latvijas dzelzceļa” Padomē joprojām darbojas viens no padzītajiem Stradiņa slimnīcas padomes locekļiem.

Novērtē šo rakstu:

81
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi