Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kurp dodamies?

Leonards Inkins
06.11.2021.
Komentāri (17)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kurp dodamies – aizas vai leknu pļavu virzienā? Lielai daļai, nu vismaz pusei, cilvēku tas nešķiet svarīgi, jo viņi ir pārliecināti – jo dziļāk, jo siltāk; jo tālāk, jo drošāk; jo augstāk, jo stabilāk. Cilvēks taču visu dzīvi to vien dara kā meklē, kur labāk, bet zivis – kur dziļāk.

Ja piederi tiem, kuri uzskata, ka viss sakārtosies, cilvēce iet pareizā virzienā pa attīstības un izaugsmes kāpnēm, tad nelasi tālāk, jo es šim nospiedošajam vairākumam nepiederu, un mani vēl dēvē par slikto ziņu vēstnesi. Manas sliktās ziņas nav sliktas visiem, dažiem tās ir labas ziņas, bet dažiem blēņas.

Ja turpini lasīt, tad šeit palikušajai minoritātei uzsvēršu, ka, manuprāt, ir gana svarīgi, no kurienes un kurp dodamies. Šoreiz skats ir plašāks, un runa ir par cilvēci, kurā ietilpst dažādas rases, tautas un valstis, kā arī to savienības, dažādas sociālās grupas un «genderības».

Šeit nebūs dziļa atskata cilvēces vēsturē, nebūs apgalvojumu un strīdu par to, kas bija pirmais – bronzas laikmets vai dzelzs. Jo zinātāji apgalvo – lai iegūtu dzelzi, pietiek ar rūdu, bet, lai iegūtu bronzu, ir jāprot sakausēt vairākus metālus. Tātad prasme sakausēt ir augstākas un attīstītākas sabiedrības produkts nekā dzelzs iegūšana. Nerunāšu arī par akmens darbarīkiem un ieročiem un to, kas bija pirmais – vista vai ola.

Šodiena ir deviņpadsmitā gadsimta notikumu un pavērsienu rezultāts. Deviņpadsmitajā gadsimtā cilvēce bija sasniegusi tādu zinātnes un tehnikas līmeni, ka daļai cilvēces, ne tai, ko dēvējam par karaļiem un galmam pietuvinātajiem, kā arī mazākas ietekmes un varas vietējiem karalīšiem, bet gleznotājiem, rakstniekiem, filozofiem, mūziķiem un citiem, kuri nu spēja profesionāli nodarboties ar radošu darbu, vairs nebija jādzīvo no rokas mutē.

Kamēr ar tvaiku darbināmās stelles auda, tie varēja domāt, radīt un iedziļināties nacionālajās, rases, cilvēces, politikas, pat ģeopolitikas un līdzīgu problēmu mutulī. Radās sacerējumi, apcerējumi un ideoloģijas, kā arī tika izkopti nacionālie jautājumi. Līdz deviņpadsmitajam gadsimtam nebija nacionālo jautājumu. Cilvēki dalījās pēc kārtas un reliģiskās piederības. Kur piedzimi, tur arī nomiri. Bija reti izņēmumi, bet, kā zināms, izņēmumi apstiprina likumsakarību.

Nebija arī vienaldzīgo, – ja biji nācis pasaulē kā katolis, tad tev bija jāuzvedas un jārīkojas, kā katolim pienākas. Ja biji dzimis žīdu ģimenē, tad bija jārīkojas, kā pieņemts un kā rabīns teica.

Deviņpadsmitajā gadsimtā šai ziņā radās daudz atkritēju, un tas ir sākums nomācošajam vienaldzīgo pulkam. Viņi nav nedz par, nedz pret, – viņiem ir vienalga.

Idejas

Pietika ar dažiem procentiem to, kurus nevajāja vienīgā doma un mērķis – paēst, kur dabūt, kā nomedīt, un radās tas, kā augļus plūcam šodien. Tad noformulējās nacionālo valstu ideja, kreisās idejas, ieskaitot marksismu. Tika radīta rasu teorija. Līdz ar koloniālisma attīstību attīstījās arī globālisma idejas. Pasauli tad savā pārvaldībā bija sadalījušas Vecās Eiropas valstis.

Deviņpadsmitajā gadsimtā vēl nebija viena centra, no kura valdīja pār pasauli. Šodien šis centrs zaudē savas pozīcijas un ietekmi, kas automātiski rada reģionālus valdīšanas centrus. Par centriem kļūst stiprākie, viltīgākie, pacietīgākie un agresīvākie. Tie pakļauj miermīlīgākos un izglītotākos. Cīņa par mieru iznīcina mierīgo dzīvošanu, un labie nodomi bruģē ceļu uz elli.

Vājinoties ASV ietekmei pasaulē, no apspiestības atbrīvojas un nostiprinās agrāk nepamanītie spēki un valstis, kas nu pretendē uz līdzdalību pasaules pārdalē un pārvaldē. Nu ietekmes zonas mainās, un mainās šo zonu ietekmētāji. Bieži ir tā, ka notikumus kādā reģionā nespēj ietekmēt citos pasaules nostūros valdošie. Viņiem rokas ir par īsām.

ASV valdīšanu pasaulē iznīcināja tālrādis. Līdz ko ASV ģimenēs parādījās vēl viens ģimenes loceklis, tas ir, tālrādis, un daudzās mājās tas kļuva par ietekmīgāko un uzvedību noteicošo ģimenes locekli, tā nemanot pasaule sāka mainīties. Šīs izmaiņas prasīja daudzus desmitus gadu, un līdzīgas izmaiņas notika arī citās attīstītās valstīs.

Par ko ir runa? Par kādām izmaiņām? Caur tālrādī rādīto saturu tika ietekmēts un ievirzīts vēlētājs. Savukārt kā blakus produkts šim bija tas, ka aizvien lielāku lomu valstu pārvaldē noteica nevis politiķi, bet vēlētāji. Politiķiem, lai nokļūtu pie varas un to saglabātu, aizvien vairāk bija jārēķinās ar vēlētāju uzskatiem un viedokļiem, bet tos savukārt arvien uzstājīgāk veidoja un noteica tālrādis.

Iedomājies, vai Pirmajā pasaules karā vai Otrajā būtu iespējamas daudzas nežēlīgas un cietsirdīgas militāras operācijas, ja valstu pilsoņu mājās būtu tālrāži? Nebūtu.

Ja Britu impērijas pavalstnieki savos tālrāžos vērotu reportāžas no degošās Drēzdenes, tad nākamajā dienā Čērčilam – un ne tikai viņam – būtu jāatkāpjas. Tieši tālrāžu esamība lika zaudēt un bēgt no Vjetnamas ASV armijai.

Pašslepkavība

Pirmo pasaules karu vēsturnieki dēvē par Eiropas pašslepkavību. Šī kara rezultātā izveidojās cita pasaule un cita Pasaules kārtība. Pēc Pirmā pasaules kara tika sagrauta iepriekšējo valdošo spēku kārtība un radās jauni, līdz šim nebijuši varas centri. Ja pirms Pirmā pasaules kara tie bija nosacīti pieci, tad pēc Pirmā pasaules kara izvirzījās vadībā divi. Pasaule tika sadalīta, un katrā no pasaules daļām cilvēku dzīve, iespējas, brīvības uzskati un tiesības kardināli atšķīrās.

Šī jaunā pasaules kārtība izkristalizējās un nostiprinājās pēc Otrā pasaules kara, kad, nosacīti sakot, pasaule tika sadalīta starp labajiem un sliktajiem jeb kapitālistiskajiem Rietumiem un sociālistiskajiem Austrumiem jeb ASV un PSRS ietekmes zonām. Tika izmestas vēstures mēslainē visas iepriekšējās vienošanās, iepriekšējā lietu kārtība. Karaļvalstis tika uzskatītas par nevēlamām, tika atcelta brīvā tirdzniecība, to aizstājot ar brīvo tirgu. Aizvien lielāka nozīme tika piešķirta cilvēktiesībām, demokratizācijai un sociālajam taisnīgumam.

Šo vēstures posmu ir piedzīvojuši daudzi no lasītājiem vai viņu vecāki. Par to, kāda bija dzīve šai laikā, es nerunāšu, tas daudziem ir zināms. Protams, kādās grāmatās vai lekcijās ir izklāstīts, kā bija agrāk un kā būs nākotnē, bet es šeit rakstu tiem, kuri spēj paši domāt, vērtēt un izdarīt secinājumus. Es šeit rakstīšu par to, kā būs un kas no pagātnes un šodienas izriet, bet pieļauju, ka var būt arī citādi. Nedaudz citādi.

Pēdējie laiki

1990. gads vai aptuveni šis laiks ir robežšķirtne starp iepriekš minēto pašslepkavības aizsākto posmu un Pēdējiem laikiem.

Tieši tad – varbūt kādus gadus agrāk, varbūt kādus gadus vēlāk – sākās vētrainu pārmaiņu laiks, kas mūs novedīs pie Pēdējiem laikiem. Tas, kurp dodamies, kā pārtopam un cik mēs par to domājam, mūs neglābjami ved pie civilizācijas bojāejas. Šoreiz neizklāstīšu to, kādu saturu vārdā «civilizācija» ielieku. Cilvēce bojā neaizies, un gan jau kādi indivīdi izdzīvos, Zemeslode bojā neaizies, daba izdzīvos, bet tā kļūs par nedraudzīgu vidi homo sapiens.

Cilvēktiesības, demokratizācija, cilvēka brīvības šodien ir valdošās idejas un principi, tomēr tām ir jāpiekāpjas pragmatiskai domāšanai, uzvedībai un rīcībai.

Valstsvīri sāk domāt saprātīgi un tikai saprātīgi. Neatkarīgi no tā, patīk vai nepatīk, gribu vai negribu, tradicionāli vai netradicionāli, tiek pieņemti tikai racionāli lēmumi. Demokrātija, brīvība un cits netiek ņemti vērā, pieņemot racionālus lēmumus un pragmatiski domājot.  Ar vārdu «racionāls» saprotu tādu izpratnes veidu par lietu būtību, kā lemt bez emocijām un citiem tā saucamajiem apgrūtinājumiem tikai no personiskā izdevīguma pozīcijām.

Valdošā ir nevis ideoloģija, pasaules skatījums, bet pragmatika. Tas neizslēdz rūpes par sociālo taisnīgumu, nabadzības mazināšanu, ekoloģisko krīzi. Tomēr tam visam ir jāpiekāpjas izdevīguma priekšā.

Ir atļauts izteikt viedokļus par citām ideoloģijām – mēs neiebilstam pret jūsu uzskatiem, bet tam ir jānotiek uzmanīgi, un tas nedrīkst traucēt globālajām interesēm. Esam par cilvēktiesībām, bet, ja mums ir izdevīgi būt labās attiecībās ar kādu valsti, kurā tiek apspiestas šīs cilvēktiesības, tad mēs par to tikai pieklājīgi atgādinām, bet gūstam ekonomisku labumu no valstu attiecībām. Mēs rīkojamies racionāli un pārdomāti.

Jaunie reģionālie līderi

Tā visa rezultātā dažādās pasaules malās kļūst aizvien ietekmīgāki līdz šim otrajā un citos plānos bijušie dažāda lieluma līderi. Tikko kādā valstī vai reģionā samazinās ASV ietekme, tā tur uzrodas citi ietekmīgi spēki, kas šo reģionu pārņem. Tās ir plaši zināmas valstis un reģioni kā Ķīna, Indija, Krievija un ASV, kā arī jaunie reģionālie līderi, piemēram, Turcija un citi.

Vairs nav divu centru, divu politisko spēku, kuru sacensībā, agresīvā pretī stāvēšanā tiek uzturēta kārtība pasaulē. Tagad šo spēku ir vairāk, un situācija kļūst nekontrolējama. Vairs nav iespējams no vienas vietas pasauli pārvaldīt. Šie reģionālie līderi, protams, pulcējas, sazinās un vienojas, bet tās ir nestabilas vienošanās, jo visi sen ir kļuvuši saprātīgi, racionāli un ciniski.

Turpina samazināties ASV ietekme un pat diktāts pasaulē; jaunie reģionālie līderi izveidos jauno globālo kārtību. Nevienam spēkam neizdosies pakļaut Ķīnu, bet Ķīna savukārt pakļaus Krieviju. Vienkārši nopirks Krievijā valdošos un, izmantojot savus cilvēkresursus, ģeogrāfisko atrašanos vietu un Krievijas derīgos izrakteņus, kļūs par vienu no jaunajiem reģionālajiem līderiem. Viena pasaules līdera nebūs, būs piespiedu varas dalījums, kurš balstīsies racionālos lēmumos.

Eksistēs arī nelieli attīstīti centri – tādi kā Singapūra. Āfrikas kontinentu piemeklēs lielāks posts nekā pašlaik. Ekonomiskais pagrimums veicinās to, ka kontinenta iedzīvotāji tieksies nokļūt Eiropā, tādējādi samazinot tās ekonomiskās iespējas un sociālo labklājību.

Kādreiz varenā Eiropa un koloniju īpašniece pārtaps par muzeju, kurā valdošā reliģija būs islams. Austrālija sekos Eiropas piemēram un atkārtos tās norises.

Latīņamerika dzīvos savu dzīvi. Kādu dzīvi, gan jau saprotat. ASV varenības vairs nebūs, un ASV vairs nebūs atdarināšanas piemērs, tāpēc dažādu pinočetu laiki atgriezīsies šai kontinentā.

Krievijā pēc Putina būs tikai putins. Mainīsies tikai tas, ar kādu burtu šo rakstīs – vai ar lielo vai mazo. Mainoties kārtējam putinam, gadīsies arī pa kādam «atkusnim», bet tas neturpināsies ilgi, jo katrā Krievijas pilsonī mājo maziņš putiniņš. Saprātīgākie pārcelsies uz dzīvi citur, bet palikušie pašapmierināsies ar saviem izdomātajiem panākumiem un «izslies ceļus».

Kas notiks ar mums? Nezinu, bet, lai būtu arī kas gaišāks, Latvijas gadījumā minēšu, manuprāt, divas vīzijas.

Pirmajā iespējams, ka Satversmes preambulā teiktais īstenosies un būs latviska Latvija. Ja zināt, kas tas ir – latviska Latvija, ar ko tā atšķiras no nelatviskas Latvijas, – tad lūgums mani apgaismot. Skan labi, bet saturs man nav zināms.

Otrā vīzijas versija ir tāda, ka Latvija un latviskums saglabāsies austās segās un sienu uzrakstos, kā arī dūraiņu ornamentos, iespējams, ka būs pat valsts ar šādu nosaukumu, bet vai tur spēkā būs pašreizējās Satversmes preambulā paustais, nezinu.

Būs iestājušies jaunie, tumšie, pēdējie laiki. Tie nebūs skaisti, bet iespējams, ka interesanti gan. Varbūt.

Tā būs tāpēc, ka mēs atrodam dzīvoklī, mājā vietu tālrādim, dīvānam, grāmatu plauktam, bērnu gultai, pat virtuves iekārtām, bet neatrodam vietu un laiku galvenajam – sarunai ar Dievu.

Ja ir kāds iemesls, kāpēc nespēj izlasīt, tad šeit var noklausīties: https://www.youtube.com/watch?v=8TpF2lKKfpk&t=1490s

Novērtē šo rakstu:

30
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām

FotoŠķiet, ka ne tikai es, bet daudzi ārsti ikdienā cenšas atbildēt uz jautājumiem: kā tad tā – vakcinējos pret SARS-CoV-2, saņēmu pat balstvakcīnu, bet saslimu ar Covid–19, nonācu slimnīcā? Kā tad tā – esmu trīskārt vakcinējies pret Covid–19, bet man neļauj staigāt bez maskas, neļauj apmeklēt ballīti vai nosvinēt dzimšanas dienu restorānā pie viena galdiņa ar tādiem pašiem vakcinētiem un balstvakcinētiem radiem? Kā tad tā – pasaulē nav vakcīnu salīdzinošu pētījumu, bet Latvijā uzskata, ka adenovīrusu vakcīnas (Asta-Zeneca un [email protected]) ir sliktākas un tām vajag ātrāku čaklāku balstvakcināciju. 
Lasīt visu...

12

Astra izsvilptu varmākas

FotoDomāju, ka Gunāram Astram no aizsaules rūgti bija vērot, kā kangari, kas jau ir piesavinājušies nacionālos simbolus, tagad vēlas sev pierakstīt arī viņu. Levita un Bordāna dalība Astras pieminekļa atklāšanā, manuprāt, bija latviešu mocekļa piemiņas zaimošana. Tiesa, arī pats monuments apgriezta krusta formā ir visai provokatīvs.
Lasīt visu...

21

Politika ir cīņa par varu un naudu

FotoIzņēmuma kārtā es ievadam mēģinu definēt sakāmo vienā rindkopā, – lūk, kas no tā man iznāca!
Lasīt visu...

21

Karikatūrists varas kalpībā

Foto“Liekam kluci” pie apgrieztā krustā “piesistā” latviešu brīvības cīnītāja veidola varas bļodlaiža Zemgus Zaharāns redz “zemcilvēkus”, kas uzdrošinājās izsvilpt savus “cienījamos” mocītājus, kuri reklamējās uz sava pretmeta Gunāra Astras fona.
Lasīt visu...

12

JKP Bordāns sadarbojas ar Astras zaimotājiem, ciniski izmanto viņa piemiņu

FotoGunāru Astru dēvēt par disidentu nav precīzi un atbilstoši. Disidenti ir drosmīgie, kuri cīnās par brīvību savās valstīs, cenšas lauzt tirānu režīmus. Astra cīnījās par savas zemes - Latvijas brīvību, kuru bija okupējusi komunistu impērija - PSRS. Padomju Savienība nekādā gadījumā nebija Gunāra Astras zeme. Viņš bija Latvijas brīvības cīnītājs, nevis PSRS disidents.
Lasīt visu...

3

Jūs neticēsiet, bet es esmu pamanījis – nepieciešamas izmaiņas partiju finansējumā no valsts budžeta

FotoValsts budžeta finansējuma palielināšana politiskajām partijām, vienlaikus samazinot to iespējas piesaistīt privātpersonu ziedojumus, 2019. gadā bija pareizs un sen nepieciešams lēmums. Tas novērsa būtisku mūsu demokrātiskās valsts iekārtas nepilnību un ilgtermiņā noteikti uzlabos politiskās vides kvalitāti. Nedrīkst būt tā, ka politisko partiju darbība ir atkarīga no to spējas piesaistīt privātpersonu ziedojumus. Tas rada partiju atkarību no ziedotāju labvēlības, kas parasti nav tīri nesavtīga.
Lasīt visu...

21

Mediķi varas kalpībā

Foto“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo arī pārējos gadalaikos (Levits neļaus samelot). Turklāt šie mediķi nebūt nav pārtraukuši aģitēt par potēšanos pret kroņa vīrusu.
Lasīt visu...

18

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

FotoEs kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi augstāk par cilvēkiem tur, kaut aiz kauna tiem jau sen zemē būtu jāielien. Pie velna Jūs visus! Pie velna peklē, kur Jūsu īstā vieta kungus tēlot būs. Šī izrāde jau pārāk ievilkusies. Tā jāpārtrauc tūlīt! Vairs nav nedz smieklīgi, nedz jautri. Vairs nav pat drāma absurdā. Nu skatītāji maksā par to ar savām asarām un sāpi.
Lasīt visu...

20

Levitam šobrīd ir arī citas vissvarīgākās prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu!

Foto18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes NVO pārstāvjiem. Valsts prezidents sarunā īpašu uzmanību pievērsa nevalstiskā sektora nozīmīgajam darbam un iniciatīvām Satversmes simtgades gadā demokrātijas vērtību stiprināšanā: “Mūsu pilsoniskā sabiedrība ir aktīva, un pilsoniskās sabiedrības iespējas līdzdarboties ir pat augstākas nekā dažā labā senākā demokrātijā. Tas ir ļoti būtiski šajā laikā, kad demokrātija pasaulē piedzīvo pārbaudījumu laikus. Jūsu pienesums šajā gadā, stiprinot demokrātiju un pilsonisko līdzdalību, būs neatsverams.”
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo...

Foto

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu,...

Foto

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

Lai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu,...

Foto

Viedais Anonymous

Vispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens...

Foto

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

Vietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem....

Foto

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

Pretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums...

Foto

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt!...

Foto

Modelēšana – “KO DARĪT?”

Nesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”,...

Foto

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

Činavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par...

Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...