Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Krustneši

Leonards Inkins
16.08.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Uz manām iepriekšējām pārdomām par kolektīvo atbildību pēc publicēšanas saņēmu gana daudz izbrīnītu, neapmierinātu un pat dusmīgu vērtējumu. No tā secinu, ka ir vērts turpināt un palicis vēl kas nepasacīts, kas uzsverams un precizējams.

Krusts

Katram, sasniedzot noteiktu vecumu, tiek izsniegts krusts. Pēc krusta katrs iet pakaļ pats, sagaida savu rindu un, krustu nesot, dodamies dzīvē. Krusti ir dažādu izmēru, bet bez tiem ir tikai mirušie. Krusti ir visiem, pat noziedzniekiem un politiķiem. Arī dažādi seksuāli orientētajiem.

Tā nu pulciņš «krustnešu», ejot pa dzīves ceļu, dodas no punkta «a» uz punktu «b». Ceru, ka man nav jāizskaidro sākumpunkta un galapunkta būtība un nozīme, jo tie ir tikai līdzības elementi. Starp «krustnešiem» gadījās kāds, kurš, aizbildinoties, ka vajagot pačurāt, iešmauca mežā. Tur tas savu krustu no visām pusēm apzāģēja. Nu nesamais kļuva daudz vieglāks, un dzīve vairs nebija tik grūta un pienākumu un atbildības pilna. Aizpogājis bikšu priekšu, tas ar savu krustiņu pievienojās citiem «krustnešiem».

Kad no punkta «a» uz punktu «b» bija kāds ceļa gabaliņš noiets, gājējiem negaidīti, bez brīdinājuma, pēkšņi radās šķērslis dziļas aizas izskatā. Gājēji neapmulsa, pārlika pāri aizai krustus un pa tiem nokļuva otrajā pusē. Drošākie – kājās stāvot, ar plaši izplestām rokām balansējot, vājākie un bailīgākie – rāpus iekrampējoties krustā, bet čurātājs...

Krustiņa nesējs apmulsa, viņš ne pa jokam uztraucās...

Un kā tu neuztrauksies, ja visi iet un aiziet, bet tu netiec līdz...

Viņš nedomāja par cēloņiem un sekām, jo to viņam vieglais krustiņš nebija iemācījis, viņš taču bija pārliecināts, ka nekā tāda nebūs, ka krustam nav nekādas jēgas un nozīmes, ka visi ceļi sen ir asfaltēti un labiekārtoti, tilti izbūvēti, sertificēti, bet izrādījās...

Kolektīvā atbildība un kolektīvā vaina

Naivi ir domāt, ka pēc pusgada karadarbības Ukrainā cilvēkiem ar Krievijas pasēm (krustiem) viss būs pa vecam un ka viņi arī turpmāk varēs izmantot Eiropu kā lielveikalu un kempingu.

Nu Eiropa saka: mums nevajag jūsu karu, un mums nevajag jūs. Viss!  Loks noslēdzies, un civilizācijas pacietība beigusies.

Runa nav par to, ka kāds ir labs vai slikts, bet par to, ka ir tāda agresorvalsts, kura piekopj teroristiskas metodes, apdraud citas valstis, un šī valsts ir Krievija, bet, ja tev ir Krievijas pase, tātad tu pārstāvi šo valsti, šī valsts tevi sargā, aprūpē, izglīto, un tu esi līdzvainīgs un atbildīgs par to, kā uzvedas tava valsts. Tev ir šīs valsts izsniegts krusts, kuru tu vēl esi pamanījies apzāģēt. Tu esi arī šīs valsts tīkojumu labuma guvējs.

Konstitūcija

Krievija šodien ir galvenā pasaules problēma, un NATO Krieviju oficiāli ir pasludinājusi par savu vienīgo pretinieku un apdraudējumu. Izrādās arī, ka ANO nemaz nav dokumentu, vienošanās un citu pilnvarojumu, no kuriem izriet Krievijas darbība ANO un Drošības padomē.

Vai tie, kurus dēvē par labajiem krieviem, zina, kas rakstīts Krievijas konstitūcijā un kas rakstīts pasē? Kādas saistības uzliek pases esamība?

Ak, tu neinteresējies, kas valstī valda, ko valsts dara, neej uz vēlēšanām? Tas neatbrīvo no atbildības, jo pamatlikuma nezināšana šajā ziņā neko nemaina. Ja valsts mobilizēs, tad ar ieročiem rokās būs jāpilda valsts pavēles, tāpēc pase nav tikai krāsains papīrītis, tā ir līdzdalības pierādījums un piederības apliecinājums.

Pirms nu jau daudziem gadiem kādā sarunā ar Uldi Freimani viņš man teica: ja redzu, ka valstī kaut kas nav kārtībā, tad vispirms es domāju, ka es esmu pārāk maz darījis, lai tā nebūtu.

Runas par karadarbības un agresijas sekām nu pārtop reālās sekās. Iespējams, ka daudzi Krievijas pilsoņi nav tiešā ziņā vainīgi, ka Krievija uzbruka Ukrainai, iespējams, ka viņi nav tieši vainojami, ka Krieviju vada nelieši, bet līdzvainīgi gan, jo, runājot Ulda vārdiem, ir pārāk maz darījuši, lai tā nebūtu, un pieļāvuši to.

NATO

Rakstot par atbildību, es rakstīju un rakstu ne tikai par krievu kolektīvo atbildību. Tas iepriekšējās publikācijas lasītājiem palika nepamanīts, vai arī viņi nespēja izdarīt pareizus secinājumus. Tāpēc šeit īpaši uzsveru – es rakstu par kolektīvo atbildību, tās būtību, nevis tikai par kādas tautas atbildību. Atbildīgas ir visas tautas, pat tās, kuras par šo neko nav dzirdējušas.

Tas nemazina Krievijas pasu īpašnieku atbildību, bet arī Latvijas Republikas pasu īpašnieki ir atbildīgi par to, kas notiek Latvijā. Arī Latvijas pilsoņiem tika izsniegti krusti, un tos apzāģējuši nav tikai kādi daži. Šī iesprukšana mežā ir bijusi gana masveidīga.

Ko nu, NATO karavīriem jānāk mūs glābt, liet savas asinis tikai tāpēc, ka mums krusti maza izmēra? Jā, mums vieniem pietrūks spēka, pārspēks ir pārāk liels, bet ir zināms, ka Dievs palīdz tikai tiem, kas palīdz paši sev. Mēs kā daudzi, kas tēlo kristiešus, esam «ielikuši visu Dieva rokās», tas ir, pilnībā rūpes par savu valsti, savu labklājību un drošību deleģējuši Eiropas Savienībai un NATO.

Kad tas ir izdarīts, mēs ar saviem maziem krustiņiem varam ceļot, atpūsties, nerūpēties par valsti, jo tas ir jādara politiķiem, un mūs taču sargās Briseles regulas un NATO karavīri.

Mēs dienēt neiesim, mēs nevēlamies izniekot gadu savas dzīves. Mums ir jāmācās augstskolās, mums ir jāveido karjeras, un mums nav laika izniekot savu dzīvi militārām nodarbībām.

Šiem un šādi domājošiem ir lieki atgādināt, ka tas, kurš nebaro savu armiju, vienmēr baro svešu. Bezsaimnieka manta pastāv tikai teorētiski, bet praksē to vienmēr kāds pamanās piesavināties.

Man daudzi iebildīs, ka mēs neparko neesam atbildīgi. Tu mūs nepamatoti apsūdzi! Mēs neesam vainīgi, ka Šķēle prihvatizēja, ka zagleris bija prezidents, ka... Īsāk sakot, pati nevainība. Mēs minētos laikos dzīvojām uz Marsa un tikai vakar šeit ieradāmies. Mēs viņiem nedevām piecīšus, gan vietējos, gan ārzemju... Mēs nevēlējām Saeimas, bez mūsu atbalsta pastāvēja un pastāv vara, mēs nebijām tie, kas iebilda pret obligāto militāro dienestu, jo mēs nevaram tā izniekot savu dzīvi, zaudējot gadu kazarmās...

Vai zini, kas ir rakstīts Satversmē? Vai vispār esi lasījis? Tur teikts, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika un ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai. Uzsveru – Latvijas tautai!

Ir minēts arī, ka likumdošanas tiesības pieder Saeimai, kā arī tautai šajā Satversmē paredzētā kārtībā un apmēros. Tātad arī tev! Bet vara nemēdz būt bez atbildības un sekām. Vēl Satversmē ir teikts, ka ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības un ka ikvienam ir tiesības apvienoties biedrībās, politiskās partijās un citās sabiedriskās organizācijās. Vai tu jau apvienojies un pievienojies?

Tu teiksi, nav jau, par ko balsot, un nekad nav bijis. Pirmkārt, tie ir meli, otrkārt, ja nav, tad kāpēc neizveidoji?

Dekoratīvā suverenitāte

Līdzšinējā Eiropas Savienības ekonomisko panākumu atslēga un sasniegumi bija balstīti lētās izejvielās no Krievijas, kas ļāva dzīvot, pat samazinot ražošanu un citas ekonomiskās aktivitātes Eiropā.

Nākotnē Eiropai būs jāizlemj par Krievijas lomu Eiropā un pasaulē. Vai tu šajā lemšanā piedalīsies vai stāstīsi, ka tev ir svarīgāki darbi darāmi?

Ja nepiedalīsies, tad pastāv liela varbūtība, ka varneši ar kosmētiskām korekcijām mēģinās atdzīvināt iepriekšējo dzīvesveidu, izmantojot lētās izejvielas no Krievijas, aizvien vairāk kļūstot atkarīgi no tās, kā arī pieļaut, ka Krievija izmanto šo naudu, lai bruņotos, uzpirktu politiķus un plašsaziņas līdzekļus, tādējādi īstenojot Krievijas asiņaino imperiālismu. Prāvests A. Kavacis šo pat bija sarēķinājis litros!

Daudzi neiebilst pret šādu dzīvošanu, kad saņem Krievijas izejvielas un energoresursus, dzīvei nepieciešamo ražo Āzijā, bet mēs rūpējamies par biotopiem, par zaļu dzīvošanu, par vēja enerģiju, par sociālo taisnīgumu, par seksuālām minoritātēm... Diemžēl daudziem pietiek ar dekoratīvo suverenitāti.

Kas šo nodrošinās? Jāpiespiež Ukrainu piekrist teritoriāliem zaudējumiem, lai varētu atgriezties pie minētā dzīvesveida.

Bet, ja piedalīsies, ir taču iespējams panākt, ka Briselei un ne tikai nāksies piekāpties Baltijas valstu, Centrāleiropas valstu, Ukrainas, Skandināvu viedokļiem un ļaut tām reāli piedalīties ES vadībā, jo šīs ir valstis, kuras robežojas ar Krieviju, zina Krievijas patieso seju un draudu apmērus.

Iespējams, ka tad lielāku ietekmi guvušās minētās valstis neļaus ieslīgt atkarībā no Krievijas. Jo līdz šim Vācija, Spānija, Itālija u.c. atradās tālu no Krievijas, nepazina Krieviju, bet bija dominējošās ES.

Esmu pārliecināts, ka Dievam nav citu roku un citu acu kā tikai tās, kas ir mums. Reiz kāds putns pārāk tuvu ūdenim izdēja olas. Lai tās glābtu, tas ar knābi smēla ūdeni un nesa to tālāk no olām. Tu teiksi, bezjēdzīgas darbības, bet Dievs, to redzot, apžēlojās un pastūma okeānu tālāk...

Novērtē šo rakstu:

35
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi