Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kriminālprocesu saistībā ar to, ka bijušais Šveices advokāts Rudolfs Meroni nepilda Rīgas apgabaltiesas lēmumu, jau vairāk nekā divus gadus nenododot tā dēvētajā Lemberga lietā arestēto mantu Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA), ir pārņēmusi Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa.

Iepriekš šo iespējamo noziedzīgo nodarījumu izmeklēja Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 1. nodaļa.

Atbildot uz iekšlietu ministram Kristapam Eklonam uzdotajiem vairākiem jautājumiem, tostarp par R. Meroni darbību sakarā uzsākto kriminālprocesu, viņa padomniece komunikācijas jautājumos Zane Plone “Pietiek” atbildēja ar sekojošiem trim teikumiem: “Šī kriminālprocesa izmeklēšanu ir pārņēmusi Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa. Kriminālprocesā notiek aktīva izmeklēšana, tādēļ šobrīd, lai nekaitētu procesa sekmīgai virzībai, izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju sniegt nevarēsim. Ar jautājumiem aicinām vērsties pie procesa virzītāja.”

No šīs ministra atbildes, protams, nevar secināt, ka kriminālprocesā izmeklējamais noziegums būtu kaut kā pārkvalificēts, piemēram, no tāda, ko veikusi organizēta noziedzīga grupa, uz vienkāršu ekonomisko noziegumu.

Nepārprotami no ministra atbildes var secināt, ka kriminālprocess nav paslepen izbeigts, kā, piemēram, šā gada februārī ir izbeigta iepirkuma procedūra, kurā bija paredzēts piesaistīt starptautisko komerctiesību speciālistus, kuri palīdzētu NVA pārņemt no R. Meroni arestēto mantu, kas reģistrēta dažādās jurisdikcijās. Sākotnēji Nodrošinājuma valsts aģentūra uz šo iepirkumu lika lielas cerības, par ko liecina gan tas, ka iepirkums tika pasludināts par steidzamu, gan arī visu atbildīgo amatpersonu atbildes uz jautājumiem, kā tad veicas ar arestētās mantas pārņemšanu.

Piemēram, apmēram pirms gada toreizējā iekšlietu ministre Marija Golubeva uz jautājumu, kā tiek pildīts Rīgas apgabaltiesas lēmums par arestētās mantas pārņemšanu, atbildēja: “Nodrošinājuma valsts aģentūra ir izsludinājusi iepirkumu, šobrīd notiek iepirkuma procedūra, lai piesaistītu būtisku juridisko atbalstu tiesas sprieduma izpildei. Tiesas lēmums tiks pildīts iespējami ātrākajā termiņā.”

Nepārprotami – ministre norāda, ka nopietnās problēmas ar arestētas mantas pārņemšanu palīdzēs risināt “būtiskais juridiskais atbalsts”, kas “iespējami ātrākajā termiņā” jāizvēlas “iepirkuma procedūrā”. Bet tagad, izrādās, iepirkums ir paslepeni izbeigts, turklāt vēl tad, kad iekšlietu ministre bija tieši M. Golubeva.

Bet no pašreizējā iekšlietu ministra Kristapa Ekolona atbildes, kurā norādīts par “Meroni kriminālprocesa” izmeklējošās Valsts policijas struktūrvienības maiņu, ar lielu ticamības pakāpi var izdarīt pieņēmumu, ka šo kriminālprocesu vairs neizmeklē Valsts policijas galvenā inspektore Veronika Čuprika, kura šo kriminālprocesu uzsāka, ļoti negribīgi pildot Rīgas apgabaltiesas blakus lēmumu.

Proti, Rīgas apgabaltiesa blakus lēmumu par to, ka Valsts policijai jāizvērtē R. Meroni rīcība, apzināti nepildot tiesas lēmumu (t.i., nenododot arestēto mantu Nodrošinājuma valsts aģentūrai), tika pieņemts 2021. gada 22. februārī, bet kriminālprocesu V. Čuprika uzsāka tikai 3. augustā, t.i., pēc pusgada. Bet “Pietiek” jau vairākkārt ir ziņojis par V. Čuprikas lielo pieredzi nesākt un arī izbeigt saistībā ar R. Meroni darbībām uzsāktu citu kriminālprocesu. Ja tomēr tieši viņa joprojām izmeklē šeit minēto kriminālprocesu, tad loģiski jāsecina, ka viņa ir kopā ar kriminālprocesu arī aizrotēta uz citu Valsts policijas struktūrvienību.

Tomēr pašreizējais iekšlietu ministrs Kristaps Eklons neatbildēja uz visiem žurnālista uzdotajiem jautājumiem.

Proti, ministram tika arī vaicāts, vai viņš ir apmierināts, kā ministra pakļautības iestāde Nodrošinājuma valsts aģentūra pilda Rīgas apgabaltiesas 2020. gada 17. augusta lēmumu, ar kuru tika uzdots R. Meroni nodot arestēto mantu NVA.

Tāpat tika vaicāts, kādus panākumus NVA ir sasniegusi minētā Rīgas apgabaltiesas lēmuma pildīšanā, kopš K. Eklons ir šīs iestādes augstākais priekšnieks. Jāatgādina, ka iekšlietu ministra amatā viņš stājās šā gada maijā.

Uz šiem jautājumiem nekāda atbilde netika sniegta.

Novērtē šo rakstu:

40
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi