Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Otrdien Latvijas Televīzijas vadība beidzot sniedza pirmās atbildes uz jautājumiem saistībā ar LTV dārgo pirkumu – četrus gadus veco 3,588 miljonus eiro izmaksājušo pārvietojamo televīzijas staciju (PTS). Publicējam pilnībā gan uzdotos jautājumus, gan saņemtās atbildes.

Cik gadus veca ir LTV iegādātā PTS (gan motorizētā daļa, gan TV tehnika)?

Iegādātā PTS tehnika ir gan jauna, gan lietota. Atbilstoši nolikuma tehniskās specifikācijas prasībām pārvietojamās televīzijas stacijai, t.sk. visām iekārtām/komponentēm jābūt ne vecākām par 5 (pieciem) gadiem.

Vai LTV ir lietas kursā, ka tās iegādātā PTS pirms tam ekspluatēta Dienvidamerikā?

LTV nav detalizēti pētījusi vietas un objektus, kur iegādātā PTS pirms tam strādājusi (ir zināma informācija, ka PTS ir nodrošinājusi Pekinas un Londonas olimpisko spēļu translācijas), tomēr Jūsu minētais fakts, ka tā ekspluatēta Dienvidamerikā, mūsuprāt, ir vērtējams pozitīvi, jo siltos klimatiskos apstākļos pastāv mazāka varbūtība PTS virsbūves bojājumiem.

Vai LTV ir pārliecināta, ka šī PTS var tikt ekspluatēta Latvijas apstākļos? Uz kādiem faktiem balstās šī pārliecība? Vai LTV ir lietas kursā par darbībām, kādas piegādātājs Šauļos pašlaik veic ar minēto PTS, lai to mēģinātu piemērot ekspluatēšanai Latvijas apstākļos?

Ja tiek izpildītas visas nolikuma tehniskajā specifikācijā minētās prasības attiecībā uz PTS virsbūvi un salona aprīkojumu, PTS sekmīgi varēs tikt ekspluatēta Latvijas apstākļos. LTV speciālisti seko līdzi PTS sagatavošanas procesam atbilstoši nolikuma tehniskās specifikācijas prasībām.

Kā LTV skaidro cenu, kāda samaksāta par šo PTS, ņemot vērā, ka Igaunijas TV pirms četriem gadiem par pilnīgi no jauna uzbūvētu PTS samaksāja 4 miljonus eiro?

Lai objektīvi salīdzinātu divu PTS cenas, mūsuprāt, iesākumā būtu jāapzina un jāsalīdzina to tehniskais aprīkojums un iespējas.

Kādas tieši darbības LTV veica, lai panāktu, ka par tās rīkoto iepirkumu uzzina visi vērā ņemamie šādu PTS piegādātāji Eiropā un citviet?

Paziņojums par PTS iepirkumu tika publicēts Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā, Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un LTV interneta mājas lapā.

Kādu iemeslu dēļ LTV nepieciešama tieši HD tehnika šādā PTS? Kā tieši LTV gatavojas izmantot šo HD tehniku?

SD tehnika tirgū vairs faktiski nav pieejama. Tai pat laikā, ņemot vērā, ka LTV paredz izmantot šo PTS vismaz 8 gadus, iegādāties morāli novecojušu tehnoloģiju, ievērojot tehnoloģiju attīstības procesu, būtu nesaimnieciski un netālredzīgi. Jau šobrīd EBU savām dalīborganizācijām pieprasa apmaiņas materiālus HD kvalitātē, bet vienotā sabiedriskā medija darba grupu ieteikumi ir raidījumu ražošanu un uzglabāšanu HD kvalitātē uzsākt jau 2013. gadā.

Kāpēc SIA Latvijas Televīzija iepirkumam par pārvietojamās TV stacijas (PTS) piegādi izvēlējās tieši paātrinātu slēgtu sarunu procedūru? Kas tieši un kad tieši pieņēma šādu lēmumu? Kādas juridiskās personas un kāpēc tieši tās tika izraudzītas sarunu procedūrai? Kas tās izvēlējās, pēc kādiem kritērijiem? Kāds bija to PTS un cenu piedāvājums?

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma prasībām valsts SIA Latvijas Televīzija organizēja atklātu konkursu „Par pārvietojamās televīzijas stacijas piegādi” (ID Nr. LTV/2012 – 5/1 – 22), kas tika publicēts Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā, Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un LTV interneta mājas lapā.

Atklātajā konkursā pieteicās viens pretendents: UAB Televizijos ir ryšio sistemos. Pretendents atbilda visām konkursa nolikumā izvirzītajām kvalifikācijas prasībām, taču iesniegtajā tehniskajā piedāvājumā dažās pozīcijās bija neprecizitātes/neatbilstības tehniskās specifikācijas prasībām, tādēļ piedāvājumu nevarēja uzreiz atzīt par atbilstošu konkursa nolikuma tehniskās specifikācijas prasībām.

Pamatojoties uz Publisko iepirkumu likuma 38.panta pirmo daļu, iepirkuma komisija pieņēma lēmumu izbeigt atklāto konkursu bez rezultāta un, rūpīgi izvērtējot situāciju, kā arī ievērojot Publisko iepirkumu likuma 38.panta trešās daļas, 62.panta pirmās daļas 1.punkta tiesisko regulējumu, pieņēma lēmumu piemērot sarunu procedūru, nepublicējot paziņojumu par līgumu, ar vienīgo pretendentu UAB Televizijos ir ryšio sistemos, un risināt sarunas par minēto tehniskās specifikācijas prasību izpildi un no tām izrietošo finanšu piedāvājuma precizēšanu. Minētā sarunu procedūra nav „paātrināta slēgta”, ievērojot, ka Publisko iepirkumu likums šādu sarunu procedūru neparedz.

Vai uzvarējušais pretendents ir šādu PTS ražotājs?  

Jā, uzvarējušais pretendents ir izgatavojis jau 60 dažāda lieluma un funkcionalitātes PTS.

Kādas personas bija LTV iepirkuma komisijā? Kāds bija iepirkuma komisijas balsojums?

Publisko iepirkumu likuma 62.panta pirmās daļas 1.punkta kārtībā organizētas sarunu procedūras „Par pārvietojamās televīzijas stacijas piegādi” (ID Nr.: LTV-2012 – 01/1 -17) iepirkuma komisijas sastāvs:

Edgars Kots – iepirkuma komisijas priekšsēdētājs (valdes loceklis);

Agnese Mamaja – iepirkuma komisijas priekšsēdētāja vietniece (ģenerāldirektora vietniece);

Marika Polīte – iepirkuma komisijas locekle (galvenā grāmatvede);

Juris Sērmoliņš – iepirkuma komisijas loceklis (elektronikas inženieris);

Māris Martinsons – iepirkuma komisijas loceklis (audio resursu nodaļas vadītājs);

Igors Štāks – iepirkuma komisijas loceklis (TV tehnikas ražošanas daļas vadītāja vietnieks/elektronikas inženieris);

Pauls Juhansons – iepirkuma komisijas loceklis (autotransporta nodaļas vadītājs);

Māris Dauškāns – iepirkuma komisijas eksperts (tehniskais direktors);

Aleksandrs Vilcāns – iepirkuma komisijas eksperts (TV tehnikas resursu daļas elektronikas inženieris);

Kitija Poikāne – iepirkuma komisijas finanšu eksperte (finanšu daļas vadītāja);

NEPLP nozīmētais pārstāvis/eksperts – Gints Grūbe

Diāna Andriņa–Nagle – iepirkuma komisijas sekretāre (juriste).

Iepirkuma komisijas balsojums: par - septiņi, pret – nav, atturas - nav.

Kā LTV skaidro to, ka pirms 10 gadiem iegādātā PTS maksāja divreiz lētāk nekā jaunā?

Jaunais PTS nav salīdzināms ar LTV pirms 10 gadiem iegādāto PTS, jo jaunais PTS ir HD PTS, savukārt pirms 10 gadiem iegādātais PTS ir SD PTS. Tāpat jāņem vērā, ka attiecībā pret 2002. gadu (kad tika iegādāts PTS) fiksētais kumulatīvais inflācijas rādītājs sastāda 72%.

Nevar piekrist apgalvojumam, ka esošais PTS maksāja divreiz lētāk nekā jaunais, jo esošais PTS pēc tā iegādes darba gaitā ir papildināts ar vairākām tehniskām vienībām, kā rezultātā tā kopējā iegādes vērtība uz doto brīdi sastāda ap 2,7 milj. EUR (salīdzinājumam - jaunā PTS vērtība ir 3,588 milj. EUR).

Kāda ir LTV nepieciešamība pēc trešās PTS?

Trīs PTS ir nepieciešami, lai nodrošinātu visu nepieciešamo ārpus studiju filmēšanu pie esošā ražošanas apjoma. Turklāt katram no LTV rīcībā esošajiem PTS ir sava kapacitāte un specifika.

Jautājumi, uz kuriem Latvijas Televīzijas vadība pagaidām nav atbildējusi, ir šādi:

1) kas ir atklātā konkursa "Par pārvietojamās televīzijas stacijas piegādi" (Iepirkuma identifikācijas Nr.: LTV-2012-05/1-22) nolikuma autors? Kādas personas piedalījušās šī nolikuma izstrādē? Kuras personas ir apstiprinājušas šo nolikumu tā galīgajā versijā? Vai ar šo nolikumu pirms iepirkuma izsludināšanas ir tikušas iepazīstinātas NEPLP amatpersonas? Ja jā, kad un kuras? Ja nē, kāpēc ne?

2) vai jau ir veikta pilnīga vai daļēja samaksa par iegādātās pārvietojamās televīzijas stacijas piegādi? Ja jā, kura amatpersona ir pieņēmusi šo lēmumu par samaksas veikšanu? Kad šis lēmums pieņemts? Kad veikta samaksa?

3) kā LTV vadība skaidro faktu, ka faktiski visi iegādātās PTS parametri (ieskaitot darba vietu skaitu, izmērus utt.) precīzi atbilst nolikumā minētajiem? Kā LTV vadība var atspēkot pieņēmumu, ka šīs sakritības liecina par to, ka nolikums ir rakstīts tieši konkrētās PTS iegādei?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

CSDD krīzes laikā gremdē autoskolas

FotoKamēr Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sevi pozicionē kā tehnoloģiski progresīvu iestādi un ievieš e-pakalpojumus, tās pārraudzībā esošās autoskolas ir vienīgās izglītības iestādes valstī, kurām "Covid-19" krīzes laikā tiek liegts izmantot mūsdienīgus risinājumus - tālmācības platformas topošo autovadītāju apmācībai. Jau tuvākajā laikā tas var rezultēties ar smagu krīzi gan autoskolu, gan arī pasažieru un kravu pārvadājumu nozarē.
Lasīt visu...

12

Ticēt, cerēt un... vilties

FotoValdība strādā vaiga sviedros, lai bez palīdzības neatstātu nevienu, lai uzreiz pēc krīzes saudzīgi ieziemotie uzņēmumi strauji atsāktu sildīt ekonomiku. Nepametīšot grūtībās nevienu.Grūti pateikt, cik daudzi noticēja šai pasakai, bet vīlās gan daudzi, pievienojoties to skeptiķu pulkam, kuri jau sākotnēji solījumu palīdzēt tulkoja kā palīdzēšanu tikai savējiem, pietuvinātiem.
Lasīt visu...

21

Valdība, lūdzu, dodiet naudu pareizajiem medijiem, kas ražo pareizu saturu

FotoKopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī Latvijas iedzīvotāju interese par notiekošo saistībā ar COVID-19 ir strauji augusi. Pēdējās nedēļās rekordliels skaits iedzīvotāju apmeklējis interneta ziņu vietnes, pieaudzis televīzijas pārraižu skatītāju skaits. Tas ir augsts uzticēšanās un atzīšanas līmenis Latvijas žurnālistiem. Paldies jums par to!
Lasīt visu...

21

Dievs ir klātesošs pat tad, kad viņš varētu šķist bezspēcīgs

FotoŠodienas garajā Evaņģēlija fragmentā Jēzus saviem mācekļiem saka: “Jūs sāksiet šaubīties par mani šajā naktī.” Mācekļi bija pieraduši redzēt Jēzu kā tādu, kurš dara brīnumus, kuram ir milzīga autoritāte, kuram ir spēks un pret kuru ienaidnieki neko nevar izdarīt. Mēs zinām, ka to Evaņģēlijā parāda vairāki fragmenti – kad viņu grib nogrūst no kalna Nazaretē, bet Jēzus iziet starp viņiem un attālinās, vai tāpat citā vietā, kad viņu grib nomētāt ar akmeņiem, bet viņš iziet cauri pūlim un neviens neuzdrošinās viņu aiztikt. Pēkšņi tā situācija mainās. Jēzu arestē, un rodas iespaids, ka viņš ir bezspēcīgs. Mācekļi aizbēg prom, un svētais Pēteris no viņa trīs reizes atsakās.
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma nedrīkst būt sasteigta

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šobrīd aktīvi uzsākusi Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformas procesu, plānojot atsevišķas tās funkcijas nodot Valsts vides dienestam. Ir radušās pamatotas šaubas, ka šis process tiek virzīts steigā un var radīt draudus dabas aizsardzības sistēmai Latvijā kopumā.
Lasīt visu...

21

Uzticēšanās lirika

FotoLaiku pa laikam sociologi noskaidro Latvijas iedzīvotāju uzticēšanos valsts institūcijām – prezidentam, parlamentam, valdībai, armijai, drošības iestādēm, policijai, sabiedriskajām organizācijām, partijām, bankām, tiesai, prokuratūrai, medijiem. Tā, protams, ir sava veida sociālā lirika. Socioloģiskās izpētes rezultātus nosaka jūtas, emocijas, dvēseles pārdzīvojumi. Tas ir subjektīvās reakcijas materiāls. Tas iegūts, dzīvē nonākot tiešā saskarē ar valsts iestādēm un to amatpersonām, kā arī skatoties TV ziņas par valsts ierēdņu darbību. Iedzīvotāju aptaujās valsts institūcijas figurē liriski, bet nevis ir iesaiņotas prāta racionalitātē un faktu pragmatismā.
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teorijas – II daļa: kam tas ir izdevīgi?

FotoDaudzas sazvērestības teorijas un vienkārši manipulatīvas versijas par kādiem notikumiem sākas ar vārdiem – padomāsim, kam tas ir izdevīgi.
Lasīt visu...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi (turpinājums)

Foto30. martā šajā portāla bija publicēts mans raksts ar identisku nosaukumu. Rakstā pieminēju to, ka Krievijā valdošā kliķe, kas faktiski ir kleptokrātiska struktūra, kurā valsts vara ir saplūdusi ar oligarhisko kapitālu, uzspiež savu “vērtību skalu” pārējai pasaulei, uzpērkot un korumpējot, kur vien tas iespējams. Lai tas neizliktos pēc tukšvārdības, kas dotu iespēju kremļa apmaksātiem troļļiem un vietējiem Latvijas valsts nīdējiem ķengāties, sniegšu konkrētus piemērus.
Lasīt visu...

12

Mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām

FotoViņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ziņa no DELFI komercdirektora Igora Mardera: tagad pie mums jūs varat nopirkt vēl vairāk

Simtiem tūkstošu cilvēku Latvijā ik dienu vēršas pie DELFI, lai iegūtu informāciju...

Foto

Latvijas ceļu būves uzņēmumi ir vienots kartelis

Ceļu būves ekspertu vidū arvien ticamāka kļūst informācija, ka Latvijas uzņēmumu kartelis, kuru kūrē bijušais premjers, bet tagad ceļu...

Foto

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi

Iespējams, ka”’ brīnums” notiek vismaz reizi katra cilvēka dzīvē, jautājums, vai spēj to piefiksēt. Ir novērots, ka subjekts, kas tikko...

Foto

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

Dažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir...

Foto

Sazvērestības teorijas – I daļa

Kā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās...

Foto

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

Diskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas...

Foto

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

Pašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie...

Foto

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

Ārkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā,...

Foto

Dezertieri un tautas marodieri

Ekstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā...

Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...