Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Autoram un huntas lētticīgajiem latviešuem

22.10.2023. 19:05

Eurosystem proceeds to next phase of digital euro project
18 October 2023

https://www.ecb.europa.eu/press/pr/date/2023/html/ecb.pr231018~111a014ae7.en.html


Digitālā eiro izplatīšana

Lietotāji varēja piekļūt digitālajiem euro pakalpojumiem, izmantojot sava maksājumu pakalpojumu sniedzēja patentēto lietotni un tiešsaistes saskarni vai Eurosistēmas nodrošināto digitālo euro lietotni. Cilvēki, kuriem nav piekļuves bankas kontam vai digitālajām ierīcēm, varētu maksāt arī ar digitālajiem eiro, piemēram, izmantojot karti, ko nodrošina valsts iestāde, piemēram, pasta nodaļa. Lietotāji bankomātos arī varētu apmainīt digitālos eiro pret skaidru naudu vai otrādi.

Eurosistēma paredz digitālu eiro, kas privātpersonām būtu bez maksas pamata lietošanai. Kompensācijas modelis starp starpniekiem un tirgotājiem nodrošinātu to, ka starpniekiem ir stimuls izplatīt digitālos eiro, kā tas ir citu elektronisko maksāšanas līdzekļu gadījumā, un ka ir piemēroti drošības pasākumi pret pārmērīgām pakalpojumu maksām tirgotājiem. Eurosistēma segtu savas izmaksas, tostarp tās, kas saistītas ar shēmas pārvaldību un norēķinu apstrādi.


Pārredzamība un cieša sadarbība ar ieinteresētajām personām joprojām ir galvenie projekta pīlāri. Eurosistēma ir guvusi lielu labumu no atsauksmēm no Eiropas lēmumu pieņēmējiem, tirgus dalībniekiem un potenciālajiem lietotājiem, un tā turpinās aktīvi sadarboties ar plašu ieinteresēto personu loku. Mēs arī turpināsim cieši sadarboties ar ES likumdevējiem.


Plašsaziņas līdzekļu jautājumiem, lūdzu, sazinieties ar Silviju Margiocco, tel.: +49 69 1344 6619, vai Paulu González Escribano, tel.: +49 1512 3815096.

Atbildēt

tik tiešām

22.10.2023. 18:57

»

bet, Strakša

Kāpēc vēl, kā to prasa labais tonis, tu nepalamā krievus


Izlaizīt krievu anālās vagīnas, tas jau kļuvis par sliktu toni un pat Rinkēvičs ar Kariņu un Ķirsi, to atklāti vairs neatļaujas.

Atbildēt

nu beidz!

22.10.2023. 18:54

»

fakts

Nu jau ļoti daudzās sfērās skaidras naudas norēķini ir neiespējami,piemēram,PID samaksāt par pasi skaidrā naudā nav iespējams.Kad iestāsies sociālā reitinga punktu sistēma tad varēs priekā diet


Nemaz nav obligāti par pasi maksāt skaidrā naudā, jo pabalstus tu taču saņem uz bankas konta, bet ja tev tāda nav, kādam taču no taviem paziņām noteikti ir.

Atbildēt

Autoram

22.10.2023. 18:53

Papildus.

Putina līdzi ieks Ķīnā tikās ar dzelteno mērkaķi. Viņi apsprieda digitālās naudas ieviešanu globāli.

Dzeltenais mērkaķis novembrī par šo jautājumu tiksies ar Baidenu divatā. Tas viss sakrīt ar ECB plāniem novembrī.

Atbildēt

bet, Strakša

22.10.2023. 18:53

Kāpēc vēl, kā to prasa labais tonis, tu nepalamā krievus?

Atbildēt

nu nē

22.10.2023. 18:50

»

JKL

Ne jau skaidrā vai neskaidrā naudā ir noziedzības risinājums. Tas laikam tomēr jāmeklē likumos un to piemērošanā, ne naudas formā, kā to pasniedz LV mass media


Kad ASV jau tika stingri kontrolēti darījumi, kas pārsniedz 10 000 dolāru un skaidru naudu čemodānos tur bija riskanti pārvietot, Latvijā bankām tikai par summu, kas pārsniedz 30 000 latu, bija jāziņo. Droši vien tikai retais zin, ka ASV kādreiz apgrozībā bija arī 500, 1000, 5000 un 10 000 asignācijas, kuras vēl šodien izņem no apgrozības, tāpat kā 500 € ES. Vācijā kādreiz apgrozībā bija 1000 DM.
Protams, bezskaidras naudas lietošana noziedzības problēmu neatrisinās, tomēr tēriņu kontrole noziedzību apgrūtinās un JV/Progresīvo briljantu uz pirkstiem vietā vajadzēs tos iestrādāt savos ādas stringos un citos sodomītu aksesuāros.

Atbildēt

Autorm

22.10.2023. 18:49

Lasiet Eiropas Centrālās bankas mājaslapā

https://www.ecb.europa.eu/press/pr/date/2023/html/ecb.pr231018~111a014ae7.en.html


Eurosistēma pāriet uz nākamo digitālā eiro projekta posmu

2023. gada 18. oktobris

* Padome sāks digitālā eiro sagatavošanas posmu pēc tam, kad būs pabeigta divus gadus ilgā digitālā eiro izstrādes un izplatīšanas izmeklēšanas fāze

* Sagatavošanas fāzē tiks likts pamats potenciālajam digitālajam eiro, kurā tiks pabeigta noteikumu kopuma izstrāde un pakalpojumu sniedzēju atlase platformas un infrastruktūras izstrādei.

* Sagatavošanās posms pavērs ceļu potenciālam turpmākam lēmumam par digitālā eiro emisiju

Eiropas Centrālās bankas (ECB) padome šodien nolēma pāriet uz nākamo digitālā eiro projekta posmu — sagatavošanās posmu.

Šis lēmums pieņemts pēc izmeklēšanas posma pabeigšanas, ko Eurosistēma sāka 2021. gada oktobrī, lai izpētītu iespējamos digitālā eiro izstrādes un izplatīšanas modeļus. Pamatojoties uz šī posma konstatējumiem, kas sīkāk izklāstīti šodien publicētajā ziņojumā, ECB ir izstrādājusi digitālu eiro, kas būtu plaši pieejams iedzīvotājiem un uzņēmumiem, izplatot uzraudzītu starpnieku, piemēram, banku, starpniecību.

Dizains paredz digitālo eiro kā digitālu skaidras naudas veidu, ko varētu izmantot visiem digitālajiem maksājumiem visā eiro zonā. Tas būtu plaši pieejams, bez maksas pamata lietošanai un pieejams gan tiešsaistē, gan bezsaistē. Tas nodrošinātu visaugstāko privātuma līmeni un ļautu lietotājiem veikt maksājumus uzreiz centrālās bankas naudā. To var izmantot no cilvēka uz cilvēku, tirdzniecības vietā, e-komercijā un valsts darījumos.


Neviens digitālais maksāšanas līdzeklis nepiedāvā visas šīs funkcijas. Digitālais eiro aizpildītu šo plaisu.
Digitālā eiro projekta nākamā fāze – sagatavošanas posms – sāksies 2023. gada 1. novembrī un sākotnēji ilgs divus gadus. Tas ietvers digitālā eiro noteikumu kopuma pabeigšanu un pakalpojumu sniedzēju atlasi, kas varētu izstrādāt digitālu eiro platformu un infrastruktūru. Tas ietvers arī testēšanu un eksperimentēšanu, lai izstrādātu digitālu eiro, kas atbilst gan Eurosistēmas prasībām, gan lietotāju vajadzībām, piemēram, attiecībā uz lietotāju pieredzi, privātumu, finansiālo iekļaušanu un vides ietekmi.


Šajā posmā ECB turpinās sadarboties ar sabiedrību un visām ieinteresētajām personām. Pēc diviem gadiem Padome lems, vai pāriet uz nākamo sagatavošanās posmu, lai pavērtu ceļu iespējamai turpmākai digitālā eiro emisijai un ieviešanai.
Sagatavošanas posma uzsākšana nav lēmums par digitālā eiro emisiju. Šo lēmumu Padome izskatīs tikai pēc tam, kad būs pabeigts Eiropas Savienības likumdošanas process. ECB ņems vērā visus digitālā euro dizaina pielāgojumus, kas var būt nepieciešami likumdošanas apspriežu rezultātā.

"Mums ir jāsagatavo sava valūta nākotnei," sacīja ECB prezidente Kristīne Lagarda. “Digitālo eiro mēs paredzam kā digitālu skaidras naudas veidu, ko bez maksas var izmantot visiem digitālajiem maksājumiem un kas atbilst augstākajiem privātuma standartiem. Tā pastāvētu līdzās fiziskajai naudai, kas vienmēr būs pieejama, nevienu neatstājot aiz muguras.
Digitālais eiro padarītu datu aizsardzību par prioritāti. Eurosistēma nevarētu redzēt lietotāju personas datus vai saistīt maksājumu informāciju ar fiziskām personām.


Digitālais eiro arī nodrošinātu skaidrai naudai līdzīgu privātuma līmeni bezsaistes maksājumiem.
Digitālais eiro veicinātu noturību, konkurenci un inovāciju Eiropas maksājumu nozarē. Tas nodrošinātu, ka eirozonai ir pieejams Eiropas mēroga maksājumu risinājums Eiropas pārvaldībā. Tā balstītos uz savu infrastruktūru, tādējādi stiprinot noturību. Un tas nodrošinātu platformu, uz kuras Eiropas uzraudzītie starpnieki varētu veidot Viseiropas pakalpojumus saviem klientiem, palielinot efektivitāti, samazinot izmaksas un veicinot inovācijas.

"Tā kā cilvēki arvien vairāk izvēlas maksāt digitāli, mums jābūt gataviem emitēt arī digitālos eiro kopā ar skaidru naudu," sacīja Fabio Paneta, ECB Valdes loceklis un Augsta līmeņa darba grupas digitālo eiro jautājumos priekšsēdētājs. "Digitālais eiro palielinātu Eiropas maksājumu efektivitāti un veicinātu Eiropas stratēģisko autonomiju."

Atbildēt

:):):):):):)

22.10.2023. 18:33

»

Aleksandrs Poika

..izskaidrojums viens un banāls..kādam iedots labs kukulis...banku lobijs


Banku monopols - nekas jauns. Lasām Ļeņina darbu "Imperiālisms kā kapitālisma augstākā stadija". Banku darboņi laikam izmanto šo kā rokasgrāmtu, jo rīkojas tieši tā kā Ļeņins to aprakstīja :):):):)

Atbildēt

fakts

22.10.2023. 17:58

»

nu nē

Skaidra nauda nekur nav aizliegta, tikai visur tiek ierobežoti tās apjomi, lai apkarotu noziedzību. Pirmā valsts, kur gaidāma naudas pilnīga aizliegšana, būs krievija, lai vergi sev neatļautos nopirkt lieku litru piena vai maizes kukuli, vai nedotu tiem iespēju izvairītie no mogilizācijas. Būs tā kā...


Nu jau ļoti daudzās sfērās skaidras naudas norēķini ir neiespējami,piemēram,PID samaksāt par pasi skaidrā naudā nav iespējams.Kad iestāsies sociālā reitinga punktu sistēma tad varēs priekā diet.
Tev nebūs nekā bet tu būsi laimīgs.

Atbildēt

redz Strakša:

22.10.2023. 17:49

Kad Tu biji LDZ viceprezidents, tad ar tādas lietas atbalstīji. Tagad laikam tēmē par deputātu-tapēc katru otro -trešo dienu cep augšā rakstus...

Atbildēt

nu nē

22.10.2023. 17:34

Skaidra nauda nekur nav aizliegta, tikai visur tiek ierobežoti tās apjomi, lai apkarotu noziedzību. Pirmā valsts, kur gaidāma naudas pilnīga aizliegšana, būs krievija, lai vergi sev neatļautos nopirkt lieku litru piena vai maizes kukuli, vai nedotu tiem iespēju izvairītie no mogilizācijas. Būs tā kā Staļina Ļeņingradas blokādē, kad krieviju varēs nosaukt par Ziemeļziemeļkoreju.

Atbildēt

Aleksandrs Poika

22.10.2023. 16:59

..izskaidrojums viens un banāls..kādam iedots labs kukulis...banku lobijs...

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

FotoJau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai. Tiek rīkotas arvien jaunas darba grupas, rakstīti informatīvie ziņojumi, atzinumi, atbildes iedzīvotājiem un biedrībām, tikmēr ar risinājumiem joprojām neviens nesteidzas.
Lasīt visu...

21

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

FotoKā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri.
Lasīt visu...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...