Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

13. maijā aģentūra LETA ziņoja, ka Rīgas pilsētas tiesa Vidzemes priekšpilsētā pirmajā instancē attaisnoja bijušo Latvijas Universitātes (LU) rektoru profesoru Indriķi Muižnieku krimināllietā par pabalstu nelikumīgu izmaksu no darba aizejošajiem augstskolas darbiniekiem. Saskaņā ar apsūdzību LU rektors 2019.gadā ar četriem darbiniekiem – Administrācijas vadītāju Ansi Grantiņu, LU rektora biroja vadītāju Almu Eihentāli, Studiju attīstības un pārvaldības pilnveides programmas vadītāju Jūliju Stari un Akadēmiskā centra attīstības programmas vadītāju Guntu Raču (ar ko Indriķis Muižnieks neslēpj romantiskas attiecības) noslēdza vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pušu vienošanās.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, izbeidzot darba tiesiskās attiecības pēc savstarpējas vienošanās, atlaišanas pabalstu var izmaksāt 70% apmērā no darbiniekam noteiktās mēneša vidējās izpeļņas, taču LU rektors katram no šiem darbiniekiem apņēmās izmaksāt atlaišanas kompensāciju četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.

Šogad LU rektora amatā apstiprināja bijušo Olainfarm padomes priekšsēdētāju profesoru Gundaru Bērziņu. Tomēr vēlēšanas bija karstas, un Studentu padome, kas pārstāv ¼ no visām balsīm, skaļi iestājās pret Bērziņa ievēlēšanu, līdzīgi kā to darīja Studentu padome 2019. gadā, kad to vadīja Alise Zīverte.

LU draugiem un domubiedriem neatbildēts paliek jautājums, ko šobrīd dara šī bijusī skandalozā Muižnieka komanda un vai šie cilvēki joprojām strādā vadošos amatos LU.

Gunta Rača

Indriķis Muižnieks iepriekš raidījumā Nekā personīga atklāja, ka viņu ar Guntu Raču saista romantiskas attiecības. Viņa kopš 2020. gada decembra ir iecelta par LU Akadēmiskā centra attīstības programmas direktori. Struktūrvienību vadītājus LU ieceļ rektors ar rīkojumu.

Gunta Rača savas saiknes ar Indriķi Muižnieku, iespējams, sākusi 2012. gadā, kad kļuva par nelaiķes Ievas Račko zinātnisko asistenti, kas tolaik, iespējams, bijusi īpašās attiecībās ar Muižnieku pēc viņa sievas Māras Muižnieces nāves.

Rača ir vienīgā no bijušās Muižnieka komandas, kas pilnībā saglabājusi savu amatu un pēdējos gadus ir turpinājusi tajā nodarbināt ar Muižnieku un vairākiem politiķiem saistītos, un rados esošos cilvēkus – Finanšu ministrijas parlamentārās sekretāres Karinas Plokas vīru Jāni Ploku, Indriķa Muižnieka meitas Līvas Rotkales vīru Reini Rotkali, bijušā veselības ministra Gunta Belēviča dzīvesbiedri Ingu Štāli (kas tagad ieņem Dienesta viesnīcu centra direktores amatu), bijušo LU Studentu padomes attīstības virziena vadītāju Robertu Rostoku un priekšsēdētāju Evu Borsku, bēdīgi slaveno sabiedrisko attiecību speciālistu Gintu Federu, bijušo SIA „Velves nekustamie īpašumi” tehnisko direktoru Eināru Holmu, Muižnieka labākā drauga Andreja Ērgļa dēlu Kristapu Ērgli un pat aktrisi Madaru Botmani.

Gunta Rača nesen ir izslēgta no likvidētās, Andreja Ērgļa vadītās LU Stratēģijas padomes, tomēr viņas pārvaldībā joprojām ir desmitos miljonos eiro vērti projekti.

Jūlija Stare

Marta beigās darba attiecības tika izbeigtas arī ar bijušo Muižnieka padomnieci Jūliju Stari. Cik novērots, viņu ar Guntu Raču saista ilgstoša draudzība. Interesants ir fakts, ka Jūlija Stare vienlaikus ar rektora padomnieka amatu ieņēma Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Attīstības un stratēģiskās plānošanas daļas vadītājas amatu.

Kaut vai slimnīcas 10. korpuss pieder slimnīcai, saskaņā ar LU mājaslapā pieejamo informāciju LU (Guntas Račas vadībā) veic Eiropas fondu investīcijas šīs ēkas atjaunošanā, un līdzīgi kā ar citiem projektiem arī šis projekts kavē Eiropas fondu naudu apguves termiņus.

Pēc nedienām ar slimnīcas jaunā korpusa būvniecību ar būvnieku „Velve”, Jūlija Stare arī tika iecelta slimnīcas valdē un joprojām darbojas Universitātes Ekopadomē, kuru vada vadošais eksperts, bijušais Studentu padomes pārstāvis Renārs Kairis.

Alma Eihentāle

Kā iepriekš ziņoja plašsaziņas līdzekļi, Alma Eihentāle neilgi pēc kompensācijas saņemšanas atgriezās darbā LU rektora biroja vadītājas amatā 2020. gada sākumā. Nav gan skaidrs, vai, atgriežoties darbā, Alma Eihentāle atmaksāja LU saņemto kompensāciju.

Īsi pirms rektora maiņas šā gada marta beigās Almai izkārtoja vadošā eksperta amatu Studiju attīstības un pilnveides programmā, ko pēc Jūlijas Stares aiziešanas uzticēja vadīt Ingai Šķenderei. Publiski gan nav publicēta informācija, pie kādiem projektiem Alma strādā.

Viņa publiskajā telpā arī ir pazīstama kā „Jaunās Vienotības” deputāta Ģirta Valda Kristovska pārstāve kopīgi ar Didzi Šēnbergu, kas ir sens Indriķa Muižnieka meitas Līvas Rotkales draugs. Politiskajā partijā viņa ir darbojusies jau vairākus gadus un kandidējusi arī vēlēšanās.

Alma ir bijusi arī bēdīgi slavenās LU Stratēģijas padomes sekretāre, ko jaunais LU rektors Gundars Bērziņš likvidēja savās pirmajās pilnvaru dienās, pamatojoties uz universitātes darbības efektivizāciju.

Ansis Grantiņš

Bijušais administrācijas vadītājs Ansis Grantiņš pēc aiziešanas no Latvijas lielākās augstskolas 2019. gadā darbā LU nav atgriezies un pēc internetā pieejamās informācijas strādā par valdes locekli Gremošanas slimību centrā „Gastro”. Tagad viņa vietā pēc konkursa rezultātiem strādā bijušais Banku augstskolas rektors Andris Sarnovičs.

Novērtē šo rakstu:

54
19

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi